دانلود رایگان ترجمه مقاله حسابداری فرایند کسب و کار با سیستم های اطلاعات حسابداری – الزویر ۲۰۱۶

دانلود رایگان مقاله انگلیسی سیستم های اطلاعات حسابداری: تحول به سوی یک حسابداری مبتنی بر فرایند کسب و کار به همراه ترجمه فارسی

 

عنوان فارسی مقاله: سیستم های اطلاعات حسابداری: تحول به سوی یک حسابداری مبتنی بر فرایند کسب و کار
عنوان انگلیسی مقاله: Accounting Information Systems: evolving towards a business process oriented accounting
رشته های مرتبط:  حسابداری و مدیریت، مدیریت منابع اطلاعاتی، مدیریت کسب و کار، مدیریت فناوری اطلاعات و حسابداری مالی
فرمت مقالات رایگان مقالات انگلیسی و ترجمه های فارسی رایگان با فرمت PDF میباشند
کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله متوسط میباشد 
توضیحات ترجمه این مقاله در سطح متوسط انجام شده است.
نشریه  الزویر – Elsevier
کد محصول f444

مقاله انگلیسی رایگان (PDF)

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

ترجمه فارسی رایگان (PDF)

دانلود رایگان ترجمه مقاله

خرید ترجمه با فرمت ورد

خرید ترجمه مقاله با فرمت ورد
جستجوی ترجمه مقالات جستجوی ترجمه مقالات مدیریت

 

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

۱٫ پیشگفتار
سازمان‌ها همیشه در جهت فرایندهای کار کرده‌اند، بدین معنا که آن‌ها دنباله‌ای از فعالیت‌ها را انجام می‌دهند که منابه را برای تولید کالاها و/یا ارائه خدمات به منظور ایجاد ارزش برای سازمان مصرف می‌کنند؛ اما اخیرا با محبوبیت مدیریت فرایند کسب و کار (BPM)، سازمان‌ها به صراحت شروع به نظاممند کردن و رسمی‌سازی فرایندهای خود کردند. این روش جدید تفکر و مدیریت سازمان دارای تاثیر روی سیستم‌های حسابداری و اطلاعات است که آن را از دو چشم‌انداز پشتیبانی می‌کنند. اولی مربوط به این حقیقت است که سیستم‌های اطلاعات حسابداری (AIS) سنتی برای جمع‌آوری و گزارش اطلاعات مهم مالی و غیر مالی طراحی شدند اما از فرایند آگاه نبوده‌اند و قادر به تولید اطلاعات کامل‌تر نه تنها با ملاحظه چشم‌اندازهای حسابداری سنتی بلکه همچنین با پوشش هزینه/ارزش اقتصادی پشت فرایندهای اصلی سازمان نبوده‌اند. این به وضوح نشان دهنده فرصتی برای بازنگری ASI سنتی است به طوری که آن، این چشم‌انداز جدید را در برمی‌گیرد. چشم‌انداز دوم باید مربوط به پتانسیل‌های سلسله مدیریت فرایند تجاری (BPMS) در رابطه با جمع‌آوری اطلاعات مالی و غیرمالی در سازمان باشد. برای مثال، این نوع سیستم برای سازمان امکان پیاده‌سازی امتیازات کنترل را در فرایندها به منظور جمع‌آوری و ارسال بهنگام اطلاعات مالی و غیر مالی به تصمیم گیرندگان، از طریق هشدارها یا پیام‌ها فراهم می‌کند، که به آن‌ها اجازه می‌دهد که در لحظه و نه در آینده (بعدا) – که با AIS سنتی اتفاق می‌افتد – عمل کنند.
متدلوژی BPM و پیشرفت زیاد اخیر فناوری‌ها که از این متدولوژی به عنوان یک BPMS پشتیبانی می‌کنند رویکرد جدیدی را فراهم می‌کند که حسابداری مبتنی بر فرایند کسب و کار است، و جمع‌آوری کارامدتر اطلاعات مالی و غیرمالی که هدف کار حاضر، ارائه و کاوش آن است را ممکن می‌سازد. ماهیت کار حاضر در اینجا مفهومی است و هدف آن، پیمودن مسیر برای ایجاد فرایندهای تجاری سازمان بر اساس تحقیقات موجود است. این مقاله به صورت زیر سازماندهی می‌شود: بخش دوم، واقعیت در حال ظهور فناوری‌های BPM در سازمان‌ها، یعنی BPMS را ارائه می‌دهد؛ بخش سوم، AIS سنتی و محدودیت‌های آن در رابطه با واقعیت جدید BPM را ارائه می‌دهد؛ بخش چهارم شامل ارتباط بین حسابداری و BPM و مفهوم حسابداری مبتنی بر فرایندهای کسب و کار است؛ و بخش پنجم، مزایای استفاده از این رویکرد جدید را ارائه می‌دهد. نتیجه‌گیری‌ها و کار آینده نیز در بخش نهایی ارائه می‌شوند.
۲٫ واقعیت در حال ظهور اتخاذ BPMS در سازمان‌ها
فرایندها فاکتور مشترکی در میان همه سازمان‌ها هستند. فرایندها «روش انجام امور هستند» [۱]. برخی نویسندگان بر اهمیت فرایندهایی که آن‌ها را «دارایی‌های راهبردی (استراتژیک)» می‌نامند تاکید دارند. برای مثال، کاپلان و نورتون به «نقشه استراتژی» ، با دارایی‌های ناملموس که بر عملکرد شرکت به وسیله افزایش فرایندهای داخلی بسیار مهم در ایجاد ارزش برای مشتریان و سهامداران تاثیر دارند، اشاره می‌کنند [۲].
یک فرایند کسب و کار، مجموعه‌ای کامل و به صورت پویا هماهنگ از فعالیت‌ها یا وظایف دارای ارتباط منطقی است که باید برای تحویل ارزش به مشتریان و برای تحقق سایر اهداف راهبردی اجرا شوند. فرایندها را می‌توان به وسیله‌ ارزش آن‌ها در هدف اصلی تقسیم‌بندی کرد: فرایندهای هسته‌ای (فعالیت‌های اولیه ارزش زنجیره‌ای)، محور عملیات اساسی کسب و کار و مستقیما مربوط به خدمت به مشتریان خارجی هستند؛ فرایندهای پشتیبانی (فعالیت‌های ثانویه هدف زنجیره‌ای) اغلب دارای مشتریان داخلی هستند و متشکل از فعالیت‌های پشتیبانی کننده فرایندهای هسته‌ای هستند؛ فرایندهتی شبکه‌های کسب و کار فراتر از مرزهای سازمان توسعه میابند و همچنین شامل تامین کنندگان، مشتریان و متحدان هستند؛ و فرایندهای مدیریتی که شرکت توسط آن‌ها منابع را برنامه‌ریزی، سازماندهی و کنترل می‌کند [۳].
اگرچه تعاریف BPM بیشتر بر فناوری اطلاعات (IT) تمرکز دارند، مانند تعریف ارائه شده توسط وان در آلست [۴] – «پشتیبانی کننده فرایندهای کسب و کار با استفاده از روش‌ها، تکنیک‌ها و نرم‌افزار برای طراحی، اعمال، کنترل و تجزیه و تحلیل فرایندهای عملیاتی مربوط به انسان‌ها، سازمان‌ها، برنامه‌های کاربردی، اسناد، و سایر منابع اطلاعاتی» – ما تمرکز روی تعریف BPM به عنوان یک رشته مدیریتی ارائه شده توسط پل هارمون [۵] – هماهنگ کننده‌ فرایندها با اهداف اهداف استراتژی سازمان، با طراحی و اجرای معماری‌های فرایند ایجاد سیستم‌های سنجش فرایند که با اهداف سازمانی مطابقت دارند، و آموزش و سازماندهی مدیران به طوری که فرایندها را به طور موثری مدیریت کنند – را ترجیح می‌دهیم. با این وجود، به اعتقاد ما، راز موفقیت اخیر BPM باید مربوط به این حقیقت باشد که آن به شدت مبتنی بر فناوری اطلاعات است.
BPM یک رشته جامع مدیریتی است که از فناوری برای کنترل و عملیات کل کسب و کار از طریق قوانینی که فرایندهای کسب و کار را به وضوح تعریف می‌کنند استفاده می‌کند. BPM در مورد بهبود مستمر و بهینه‌سازی فرایندها برای اطمینان از عملکرد بالا و به موجب آن، دستیابی به چابکی و انعطاف‌پذیری به عنوان ابزاری برای به دست آوردن مزایای رقابتی است. یک مزیت کلیدی BPM، توانایی تنظیم فرایندهای کسب و کار با نیازمندی‌های متغییر بازار است، زیرا فرایندهای کسب و کار پویا هستند [۷]، بدین ترتیب، کسب و کارها قادر به واکنش سریع‌تر و مقرون به صرفه‎تر به شرایط متغییر بازار هستند [۸].
BPMS، در راستای معماری خدمت-محور (SOA) و خدمات وب، فناوری است که استفاده کامل پتانسیل BPM را ممکن می‌سازد، و به موجب آن از کل چرخه‌ عمر فرایند، از مدلبندی تا اجرای برای نظارت در محدوده سازمان پشتیبانی می‌کند [۶،۹]. توانایی یک BPMS برای پردازش همزمان چندین فرایند، شبیه‌سازی تغییرات در فرایندها و سنجش تاثیر آن‌ها و همچنین ایجاد قوانین به منظور تطبیق خودکار فرایندها با تغییرات در بازار، BPMS را تبدیل به مزیتی واقعی در مقایسه با سایر سیستم‌های اطلاعات سازمانی می‌کند [۶]. BPMS شامل فناوری‌های بیشتر فعال کننده BPM است، مانند: موتورهای ارکستراسیون، ابزارهای تجزیه و تحلیل و هوش کسب و کار، موتورهای قانون، مخازن فرایند برای استفاده مجدد، ابزارهای شبیه‌سازی و بهینه‌سازی و ابزارهای یکپارچه‌سازی (ادغام). BPMS جدید همچنین روی اتصال افراد در برنامه‌های کاربردی که برای آن‌ها امکان به اشتراک‌گذاری اطلاعات و افزایش دسترسی خود به اطلاعات مورد نیاز برای انجام یک کار را فراهم می‌کند تمرکز دارد. پیام‌رسانی و همکاری، جنبه‌های کلیدی BPM برای کارامدتر ساختن فرایندها هستند. اگر افراد بتوانند هنگام رخداد یک مشکل، امور را به انجام برسانند، در این صورت، تاخیرها حذف می‌شوند و کسب و کار به مراتب کارامدتر عمل می‌کند [۱۰].
به موازات BPM و BPMS، مدل خدمات رایانش ابری به منظور فراهم ساختن راه‌حلی مقرون به صرفه‌تر برای سازمان‌ها ظهور کرده است [۷]، که به ترویج پذیرش BPMS در نرم‌افزار خود به عنوان یک مدل خدمات رایانش ابری نرم‌افزار به عنوان یک خدمت (SaaS) آن، با توجه به مزایای مربوط به SaaS کمک می‌کند؛ این مزایا عبارتنداز [۱۳-۱۱]: آزاد ساختن سازمان‌ها از نصب و نگهداری برنامه‌های کاربردی و زیرساخت مورد نیاز برای اجرای آن‌ها، با کاهش هزینه کل مالکیت (TCO)؛ ارتقاء سطح بالاتری از خدمت از سوی فروشندگان (متناسب با اشتراک)؛ کاهش هزینه‌های پیش‌رو؛ کاهش هزینه و تلاش ارتقاءها؛ آزادسازی استفاده از منابع داخلی IT در هر جای دیگر؛ و بهبود مقیاس‌پذیری و قابلیت مدیریت زیرساخت. با این نوع راه‌حل، انواع متفاوتی از سهامداران می‌توانند به قابلیت‌های مدیریت مالی و حسابداری جامع مانند گزازش مالی و غیر مالی از هر جای دیگری که یک اتصال اینترنتی وجود داشته باشد دسترسی داشته باشند. همانند سیستم‌های حسابداری داخلی، راه‌حل‌های اطلاعات حسابداری مبتنی بر وب ممکن است مطابق با مولفه‌هایی که آن‌ها ارائه می‌دهند، که مهمترین آن‌ها حسابداری اصلی (هسته‌ای)، حسابداری پروژه، حسابداری صندوق، مدیریت موجود، صدور صورتحساب، مدیریت سفارش کار، بودجه‌بندی و پیش‌بینی، حسابداری دارایی‌های ثابت، گزارش مالی، منابع انسانی یا مدیریت دستمزد هستند تغییر کنند [۱۴]. اگرچه، Cloud BPMS، در قالب SaaS ظاهر شد، سایر فروشندگان، آن‌ها را به صورت یک مدل خدمات رایانش ابری پلت فرم به عنوان یک خدمت (PaaS) ارائه می‌دهند زیرا BPMS، امکان ایجاد و توسعه برنامه‌های کاربردی را که اجرای فرایندهای کسب و کار سفارشی را ممکن می‌سازند را فراهم می‌کند. ادغام مفاهیم ابر و BPM، که منجر به پیشنهاد یک مدل جدید خدمات رایانش ابری، یعنی فرایند کسب و کار به عنوان یک خدمت (BPaaS) [15]، توسط تحقیق فورستر شد که مفاهیم SaaS و مدیریت فرایندهای کسب و کار را ترکیب می‌کند.
در جستجویی برای جدیدترین نرخ اتخاذ BPMS، به صورت سنتی یا به شکل رایج‌تر مدل خدمات رایانش ابری، ما دو مطالعه با ماهیت تجاری را یافتیم که یکی تحقیقات وینتر گرین است که بیان می‌کند که بازار واقعی ۴/۳ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰ میلیارد دلار خواهد رسید [۱۰] و دیگری از مرکز گزارش‌گری بازار است که بیان می‌کند که بازار BPM از ۷۱/۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ به ۷۳/۱۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۱۹ رشد خواهد کرد، با یک نرخ رشد سالانه‌ ۹/۱۷ درصد [۱۶].

بخشی از مقاله انگلیسی:

۱٫ Introduction

Organizations have always worked oriented to processes in the sense that they perform a sequence of activities that consume resources for the production of goods and/or provision of services in order to create value for the customer and for the organization, but only recently with the popularization of Business Process Management (BPM) organizations began explicitly to systematize and formalize its processes. This new way of thinking and managing the organization impacts the accounting and information systems that support it in two perspectives. The first relates to the fact that traditional Accounting Information Systems (AIS) were designed for the collection and reporting of important financial and non-financial information to the organization, but have been process unaware, not being able to produce fuller information, not only considering traditional accounting perspectives, but also covering the cost / economic value behind the main processes of the organization. This clearly represents an opportunity to rethink the traditional AIS so it encompasses this new perspective. The second perspective has to do with the potentialities of Business Process Management Suite (BPMS) regarding financial and non-financial information gathering in the organization. This type of system allows, for example, the organization to implement control points in processes to collect and send to decision makers, through alerts or messages, financial and non-financial information, in real time, which allows decision makers to act in the moment and not at posteriori, something that happens with traditional AIS. The BPM methodology and the great recent development of technologies that support this methodology as a BPMS allow a new approach, which is the business process oriented accounting, and potentiate a more efficient gathering of financial and non-financial information, which present work aims to present and explore. The work presented here is conceptual in nature and aims to pave the way for the creation of AIS oriented to the organization’s business processes, based on existing literature. This paper is organized as follows: the second section presents the emergent reality of BPM technologies in organizations, namely a BPMS; the third section presents the traditional AIS and its limitations regarding the new reality of BPM; the fourth section embraces the relation between accounting and BPM and the concept of business processes oriented accounting; and fifth section presents the benefits of using this new approach. Conclusions and future work are presented in the final section.

۲٫ Emergent reality of BPMS adoption in organizations

Processes are a common factor along all organizations. Processes are ‘the way things get done’ [۱]. Some authors stress the importance of processes calling them ‘strategic assets’. For example, Kaplan and Norton refer a “Strategy Map”, with intangible assets which influence company’s performance by enhancing the internal processes most critical in creating value for customers and shareholders [2]. A business process is a complete, dynamically coordinated set of activities or logically related tasks that must be performed to deliver value to customers or to fulfil other strategic goals. Processes can be classified by their value in the chain target: core processes (primary activities of the chain value), are central to basic business operations and directly related to serving the external customers; support processes (secondary activities of the chain target) frequently have internal customers and consist of the supporting activities of core processes; business network processes extend beyond the boundaries of the organization including also suppliers, customers and allies; and management processes are those by which the company plans, organizes and controls resources [3]. Although BPM definitions focused more on Information Technology (IT), such as the definition proposed by Van Der Aalst [4] – “supporting business processes using methods, techniques, and software to design, enact, control, and analyze operational processes involving humans, organizations, applications, documents and other sources of information” – we prefer to focus on the definition of BPM as a management discipline proposed by Paul Harmon [5] – “aligning processes with the organization’s strategy goals, designing and implementing process architectures, establishing process measurement systems that align with organizational goals, and educating and organizing managers so that they will manage processes effectively”. Nonetheless, in our believe, the secret for BPM recent success has to do with the fact of BPM being so strongly IT based. BPM is a holistic management discipline that uses technology to control and operate the entire business through rules that clearly defines business processes. BPM is about continuous improvement and optimizing processes to ensure high performance and by that achieving agility and flexibility as a tool to gain competitive advantages [6]. A key benefit of BPM is the ability to adjust business processes accordingly to changing market requirements, since business process are dynamic [7], allowing businesses to respond more quickly and cost-effectively to changing market condition [8]. BPMS, along with Service Oriented Architecture (SOA) and web services, is the technology that enables the fully use of BPM potential, supporting the entire process lifecycle, from modeling through execution to monitoring within the organization [6, 9]. The ability of a BPMS to handle several processes at the same time, to simulate changes in processes and measure their impact as well as establishing rules so that processes automatically adapt to changes in the market makes use of a BPMS a truly advantage compared to other existent enterprise information systems [6]. BPMS contains more BPM-enabling technologies, such as [9]: orchestration engines, business intelligence and analysis tools, rules engines, process repositories for reuse, simulation and optimization tools and integration tools. Recent BPMS also focus on connecting people across applications allowing people to share knowledge and extending their access to the information needed to do a job. Messaging and collaboration are key aspects of BPM to make processes more efficient. When people can work things out as a problem occurs, then the delays are eliminated and the business runs far more efficiently [10]. In parallel with BPM and BPMS cloud computing service model has emerged to provide a more cost effective solution to organizations [7], helping to promote the adoption of a BPMS in its Software as a Service (SaaS) cloud computing service model, given the advantages associated with SaaS, namely [11-13]: unleash the organization from installing and maintaining applications and required infrastructure to run them, lowering the Total Cost of Ownership (TCO); promoting a higher level of service from vendors (proportional to subscription); lowering upfront costs; reducing the cost and effort of upgrades; freeing internal IT resources to be used elsewhere; improving the infrastructure scalability and manageability. With this kind of solution, different sort of stakeholders can access to solid accounting and finance management functionalities like financial and non-financial reporting from anywhere there’s an internet connection. Like in-house accounting systems, the web-based accounting information solutions may vary according to the components they offer, being the most important ones, core accounting, project accounting, fund accounting, inventory management, billing & invoicing, work order management, budgeting and forecasting, fixed asset accounting, financial reporting, payroll management or human resources [14]. Although Cloud BPMS appeared in the form of SaaS, other vendors present them as a Platform as a Service (PaaS) cloud computing service model, since BPMS enables the creation and deployment of applications, which allow the execution of customized business processes. The merge of BPM and Cloud concepts, led to the propose by Forrester Research of a new cloud computing service model, Business Process as a Service (BPaaS) [15], which combines business process management and SaaS concepts. In a search for the most recent rate of BPMS adoption, be it in the traditional form or in the more popular form of cloud computing service model, we found two studies of commercial nature, one from WinterGreen Research stating that the actual $3.4 billion market will reach $10 billion by 2020 [10] and another one from Market Reports Hub stating that the BPM market will grow from $4.71 billion in 2014 to $10.73 billion by 2019, with a compound annual growth rate of 17.9% [16].

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا