دانلود رایگان ترجمه مقاله شرکت های کوچک، نوآوری تعاونی و استراتژی های تخصیص (نشریه الزویر ۲۰۰۹)

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۱ صفحه در سال ۲۰۰۹ منتشر شده و ترجمه آن ۳۳ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ارزان – نقره ای ⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

اگر شما نمی توانید بلوکه کنید، بهتر است اجرا کنید: شرکت های کوچک، نوآوری تعاونی و استراتژی های تخصیص

عنوان انگلیسی مقاله:

If you cannot block, you better run: Small firms, cooperative innovation, and appropriation strategies

 
 
 
 
 

 

مشخصات مقاله انگلیسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش 
سال انتشار ۲۰۰۹
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۱ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت استراتژیک، مدیریت کسب و کار، سیاست های تحقیق و توسعه، نوآوری تکنولوژی
چاپ شده در مجله (ژورنال) سیاست تحقیق – Research Policy
کلمات کلیدی بنگاه های کوچک و متوسط، حقوق دارایی معنوی، نوآوری، همکاری
کلمات کلیدی انگلیسی SMEs – Intellectual property rights – Innovation – Collaboration
ارائه شده از دانشگاه دانشگاه کرنل، اقتصاد و مدیریت کاربردی، ایالات متحده آمریکا
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۰۰۴۸-۷۳۳۳
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.respol.2009.06.003
ایمپکت فاکتور(IF) مجله ۶٫۲۸۱ در سال ۲۰۱۹
شاخص H_index مجله ۲۰۶ در سال ۲۰۲۰
شاخص SJR مجله ۳٫۴۰۹ در سال ۲۰۱۹
شاخص Q یا Quartile (چارک) Q1 در سال ۲۰۱۹
بیس  نیست 
مدل مفهومی  ندارد 
پرسشنامه  ندارد 
متغیر دارد  
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
کد محصول F1695
نشریه الزویر – Elsevier

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
کیفیت ترجمه ترجمه ارزان – نقره ای ⭐️⭐️
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۳ صفحه (۱ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است 
ترجمه ضمیمه ترجمه شده است ✓ 
ترجمه پاورقی ترجمه شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است 
منابع داخل متن به صورت انگلیسی درج شده است  
منابع انتهای متن به صورت انگلیسی درج شده است  
کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله پایین میباشد.

 

فهرست مطالب

چکیده
۱- مقدمه
-۲ نوشته ها در مورد قابلیت تناسب و فرضیه های تجربی
۳ – مجموعه داده های شرکت های کوچک فنلاندی مبتنی بر دانش
۴ – تجزیه و تحلیل تجربی انتخاب استراتژی حفاظت از دارایی معنوی
۵ – بحث و نتیجه گیری

 

بخشی از ترجمه
 چکیده
این مطالعه تجربی به بررسی استراتژی شرکت های کوچک برای گرفتن بازده در سرمایه گذاری روی نوآوری ها می پردازد. ما دریافتیم که استراتژی شرکت های کوچک از لحاظ کیفی متفاوت از استراتژی های یافت شده در مطالعات اولیه شرکت های بزرگ و کوچک است. بسیاری از شرکت های کوچک بررسی شده در اینجا، وسایل غیر رسمی حفاظت، از جمله سرعت برای بازاریابی و یا محرمانگی را مهم تر از دادن حق امتیاز دیدند. فقط شرکت های کوچک با همکاری دانشگاه- نوعاً شرکت های -R & D فشرده و کوچک مبتنی بر علم- به احتمال زیاد به شناسایی حق امتیاز به عنوان مهم ترین روش اختصاص دادن بازده نوآوری در این زمینه پرداختند. به این ترتیب، انتخاب راهبردی برای بسیاری از شرکت های کوچک بین محرمانگی و سرعت برای بازاریابی قرار دارد. شرکت هایی که در نوآوری با شرکای افقی همکاری می کنند و یا به طور قابل توجهی بستگی به شرکای عمودی دارند، سرعت را ترجیح می دهند، در حالی که نوآوران فرآیند با سرمایه گذاری نسبتا متوسط R & D و یا چند فعالیت تعاونیR & D ، یک اولویت را برای اسرار تجاری نمایش می دهند. در واقع، فعالیت های همکاری تا حد زیادی بر انتخاب استراتژی دارایی معنوی برای شرکت های کوچک تاثیر می گذارند. تحقیقات قبلی بر حق امتیاز و اسرار تجاری به عنوان استراتژی های کلیدی تخصیص تأکید می کنند، با این حال این استراتژی برای شرکت های کوچک درگیر در نوآوری تعاونی بسیار مفید به نظر نمی رسد. این نتایج، سوالات سیاسی در خصوص عملکرد سیستم های موجود از حقوق دارایی معنوی را مطرح می کند.
 
۱- مقدمه
ظرفیت نوآوران برای استفاده از سرمایه گذاری های خود در ایجاد دانش، از نگرانی های اصلی در نوآوری و سیاست فناوری است. فرصت های شرکت ها برای محافظت از بازگشت ها از فعالیت های نوآوری آنها- قابلیت تناسب- را به عنوان یکی از انگیزه های اصلی برای نوآوری (Lewin و همکاران، ۱۹۸۷)، و به عنوان یک توجیه برای خود نظام حقوق دارایی معنوی (Gallini، ۲۰۰۲؛ Kultti و همکاران، ۲۰۰۶) شناسایی نموده است. این مطالعه به بررسی استراتژی های دارایی معنوی (IP) شرکت های کوچک تولیدی و خدماتی فنلاندی می پردازد. ما دریافتیم که حق امتیاز، اگرچه معمولا در مطالعه حفاظتIP تاکید می شود، یک مکانیسم بسیار مهم برای بسیاری از شرکت های کوچک نیست. علاوه بر این، ما دریافتیم که شرکت های کمی، بر اسرار تجاری تکیه می کنند. یافته جدید ما این است که کوچک ترین شرکت ها و به ویژه شرکت های کوچک که در فعالیت های نوآوری همکاری با شرکای خارجی شرکت می کنند، روی سرعت بازاریابی به عنوان مهم ترین مکانیزم حفاظت تاکید می کنند. بر این اساس، ما استدلال می کنیم که استراتژی هایIP شرکت های کوچک از استراتژی های شرکت های بزرگ متفاوت است، و با توجه به اهمیت اقتصادی نوآوری توسط شرکت های کوچک، سیاست های حقوق دارایی معنوی باید دوباره از دیدگاه شرکت های کوچک ارزیابی شود.
این مطالعه بر اساس نمونه ای متنوع از شرکت های کوچک و مجموعه گسترده ای از مکانیسم های حفاظت از مالکیت فکری است. ما تجزیه و تحلیل آماری از شرکت های کوچک و تولید و خدمات نوآورانه فنلاندی را انجام می دهیم که نشان می دهد که اهمیت حق امتیاز بستگی به جهت گیری پژوهش شرکت دارد: شرکت های همکاری کننده با دانشگاه ها و شرکت ها با سرمایه گذاری R & D بالا، حق امتیاز مفید را برای تخصیص ارائه می دهند. در این راستا، نتایج به دست آمده Gans و همکاران. (۲۰۰۲) و Gans و Stern (2003). تایید می شود. با این حال، شرکت های دارای حق امتیاز، زیر مجموعه نسبتا کوچکی از نمونه هستند؛ حدود ۱۲ درصد از شرکت ها و۱۹ درصد از شرکت های نوآوری در نمونه دارای هر حق امتیاز هستند، و این شرکت ها روی مواد شیمیایی و خدماتR & D متمرکز می شوند.
به غیر از شرکت های پژوهش محور، اکثریت زیادی از شرکت های کوچک، حق امتیاز را به عنوان مهم ترین مکانیسم حفاظتIP مشاهده نمی کنند. بیشتر شرکتها روی استراتژی های رسمی محرمانگی و سرعت برای بازاریابی در حفاظت از بازده نوآوری خود تکیه می کنند. ما شواهد سازگاری را یافتیم که همکاری با شرکای خارجی در نوآوری و دیگر فعالیت های کسب و کار دارای پیامدهای قابل توجهی برای منافع درک شده از استراتژی های مختلف IP است. شرکت های کوچک با روابط قابل توجه عمودی (مشتریان یا تامین کنندگان که سه یا تعداد بیشتر از کسب و کارهای شرکت کانونی را ارائه می دهند) و یا ترتیبات افقی نوآوری مشترک، از لحاظ آماری به احتمال زیاد به میزان قابل توجهی بیشتر از شرکت های دیگر، به جای محرمانگی و تلاش برای حفاظت از بازده نوآوری، کنترل شرکت های دیگر و ویژگی های صنعت، بر سرعت تاکید می کنند. ما این نتیجه را در پرتوی قدرت چانه زنی محدود شده شرکت های کوچک با روابط خارجی تفسیر می کنیم. شرکت های کوچک به احتمال زیاد با خرید و فروش با شرکای بزرگتر از خود برخورد می کنند که در این صورت آنها ممکن است در یک موقعیت ضعیف برای در اختیار گرفتن خروجی های فکری از کار مشترک قرار داشته باشند. علاوه بر این، حق امتیاز ممکن است یک استراتژی مفید برای کمبود منابع برای اعمال و دفاع از حق امتیاز نباشد. در ترتیب همکاری فشرده، محرمانگی ممکن است کارآمد باشد، چرا که ممکن است شرکای خارجی قادر به یادگیری و عبور از اسرار فنی شرکت کانونی کوچک باشند.
بقیه این مقاله به شرح زیر سازماندهی شده است. ما در ابتدا مطالعات اولیه در مورد استراتژی های IP و همکاری بین شرکت ها را به منظور استخراج فرضیه در مورد استراتژی های شرکت های کوچک برای محافظت از بازده نوآوری بررسی می کنیم. سپس مجموعه داده های بررسی فنلاند را معرفی می کنیم و تجزیه و تحلیل تجربی را انجام می دهیم. آخرین بخش پیامدهای نتایج تجربی ما برای تحقیقات و سیاست را مورد بحث قرار می دهد.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

Abstract

This empirical study examines small firms’ strategies for capturing returns to investments in innovation. We find that small firms’ strategies are qualitatively different from those found in earlier studies of both small and large firms. Most of the small firms examined here find informal means of protection, such as speed to market or secrecy, more important than patenting. Only firms with university cooperation—typically R&D intensive and science-based small firms—were likely to identify patents as the most important method of appropriating innovation returns in their field. Thus, the strategic choice for most small firms is between secrecy and speed to market. Firms that cooperate in innovation with horizontal partners or significantly depend on vertical partners tend to prefer speed, whereas process innovators with modest R&D investments or few cooperative R&D activities display a preference for trade secrets. Indeed, cooperation activities greatly influence the choice of intellectual property strategy for small firms. Earlier research has emphasized patents and trade secrets as key strategies of appropriation, yet these strategies do not appear to be very beneficial for small firms engaged in cooperative innovation. These results raise policy questions regarding the functionality of the existing system of intellectual property rights.

۱ Introduction

Innovators’ capacity to benefit from their investments in knowledge creation is a central concern in innovation and technology policy. Firms’ opportunities to protect the returns from their innovation activities—appropriability—have been identified as one of the key incentives for innovation (Levin et al., 1987), and as a justification for the intellectual property rights system itself (Gallini, 2002; Kultti et al., 2006). This study explores intellectual property (IP) strategies of small Finnish manufacturing and service firms. We find that patents, although usually emphasized in the study of IP protection, are not a very important mechanism for most small firms. Additionally, we find that few firms rely on trade secrets. Our novel finding is that most small firms, and particularly small firms that engage in cooperative innovation activities with external partners, emphasize speed to market as the most important protection mechanism. On this basis, we argue that small firms’ IP strategies differ from those of larger firms, and because of the economic importance of innovation by small firms, intellectual property rights policies should be re-evaluated from the small-firm perspective.

This study is based on a diverse sample of small firms and a broad set of intellectual property protection mechanisms. We conduct a statistical analysis of small and innovative Finnish manufacturing and service firms that suggests that the importance of patenting depends on the firm’s research orientation: firms cooperating with universities and firms with high R&D investments indicate patents are helpful for appropriation. In this regard, our results corroborate those of Gans et al. (2002) and Gans and Stern (2003). However, patenting firms are a rather small subset of the sample; roughly 12% of all firms and 19% of innovating firms in the sample have any patents, and these firms are concentrated in chemicals and R&D services.

Apart from research-oriented firms, a large majority of small firms do not view patents as the most important IP protection mechanism. Most firms rely on the informal strategies of secrecy and speed to market in protecting their innovation returns. We find consistent evidence that cooperation with external partners in innovation or other business activities has significant implications for the perceived benefits of different IP strategies. Small firms with significant vertical relationships (clients or suppliers that provide a third or more of the focal firm’s business) or horizontal collaborative innovation arrangements are statistically significantly more likely than other firms to emphasize speed instead of secrecy in attempting to protect innovation returns, controlling for other firm and industry characteristics. We interpret this result in the light of small firms’ limited bargaining power within external relationships. Small firms are likely to be dealing with partners larger than themselves, in which case they may be in a weak position to appropriate the intellectual outputs from joint work. Moreover, patenting may not be a useful strategy for the lack of resources to apply for and defend patents. In an intensive cooperation arrangement, secrecy might not work either, because external partners may be able to learn and pass on the technological secrets of the focal small firm.

The rest of the paper is organized as follows. We first discuss earlier studies on IP strategies and inter-firm cooperation in order to derive hypotheses about small firms’ strategies to protect innovation returns. We then introduce the Finnish survey dataset and carry out the empirical analyses. The last section discusses the implications of our empirical results for research and policy.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا