دانلود رایگان ترجمه مقاله بررسی صلاحیت جهانی: از منابع انسانی بین المللی تا مدیریت استعداد (نشریه الزویر ۲۰۱۶)

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۲ صفحه در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و ترجمه آن ۳۴ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ارزان – نقره ای ⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

بررسی صلاحیت جهانی: از منابع انسانی بین المللی تا مدیریت استعداد

عنوان انگلیسی مقاله:

The search for global competence: From international HR to talent management

 
 
 
 
 

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF)
سال انتشار ۲۰۱۶
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۲ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت کسب و کار، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازرگانی، بازرگانی بین الملل، مدیریت استراتژیک 
چاپ شده در مجله (ژورنال) مجله تجارت جهانی – Journal of World Business
کلمات کلیدی مدیریت بین المللی منابع انسانی، روندهای جهانی تجارت، مدیریت استعداد، مدیریت استعداد جهانی، صلاحیت جهانی، استراتژی کسب و کار
ارائه شده از دانشگاه دانشکده تجارت، دانشگاه کلرادو دنور، ایالات متحده آمریکا
رفرنس دارد  
کد محصول F1572
نشریه الزویر – Elsevier

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله (Word)
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۴ صفحه (۲ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین تصاویر و جداول ترجمه شده است 
ترجمه متون داخل تصاویر ترجمه شده است  
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است  
ضمیمه ترجمه نشده است   
درج تصاویر در فایل ترجمه درج شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است 
منابع داخل متن درج نشده است 
کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله متوسط میباشد 

 

فهرست مطالب

چکیده
۱-روش شناسی
۱-۱- رده بندیِ طبقه بندی مقالات
۱-۲ – فاصله های زمانی
۲- نتایج
۳- بحث درمورد بررسی ۵۰ ساله
۳-۱- برخی از رویدادهای کلیدی در توسعه تجارت جهانی: ۱۹۶۵ تا کنون
۳-۲- دهه ۱۹۶۰: از استراتژی به عنوان هنر فردی تا استراتژی به عنوان علم تصمیم گیری یکپارچه و مبتنی بر داده ها
۳-۳- دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰: قدرت محاسباتی و اطلاعات، تردید به موسسات جهانی و توجه ژاپنی ها به عوامل انسانی
۳-۴- دهه ۱۹۹۰: “اقتصاد اطلاعات” و کاهش سلطه ایالات متحده آمریکا
۳-۵- قرن بیست و یکم: بخش بندی خرد بازار، چینی سازی، مصرفی سازی شبکه‌های اجتماعی و به اشتراک گذاری اقتصاد
۳-۶- نتیجه گیری در رابطه با روندهای کار و تحقیقات IHRM
۳-۷- سابقه HRM بین المللی/ مدیریت استعداد
۳-۸- مدیریت منابع انسانی بین المللی امروزی
۳-۹- مدیریت استعداد (TM)
۳-۱۰- دستاوردها و فرصت های IHRM و GTM
۳-۱۱- نیروی کار “فراتر از استخدام”
۳-۱۲- ” تجهیز” مدیریت استعداد با استفاده از چارچوب انضباطی غیر HR
۳-۱۳- درک و افزایش انتظار رهبران در مورد مدیریت استعداد
ضمیمه

 

بخشی از ترجمه
 چکیده
این مقاله، از طریق تجزیه و تحلیل محتوایی ۵۰ ساله و مرور تحقیقات منتشر شده در زمینه مدیریت منابع انسانی بین المللی IHRM)) و اخیرا مدیریت استعداد (TM)، با تاکید ویژه بر مجله تجارت جهانی، سیر تکاملیِ بررسی صلاحیت جهانی را شرح می دهد. از محتوای مدیریت منابع انسانی بین المللی و مدیریت استعداد در مجله تجارت جهانی، از آغاز آن در سال ۱۹۶۵ تا سال ۲۰۱۴، بررسی دقیق و جزئی ارائه کردیم. برای اینکه به نتایج این بررسی واقع بینانه نگاه کنیم، موضوعات کلیدی در استراتژی و تجارت جهانی را از سال ۱۹۶۵ تا کنون بررسی می کنیم تا اشاره کنیم کسب و کار و تحقیقات مدیریت منابع انسانی بین المللی و مدیریت استعداد، کجا به مطابقت، اختلاف و تاخیر تمایل دارند. سپس، تاریخچه مختصری ازمدیریت منابع انسانی بین المللی و مدیریت استعداد ارائه می کنیم تا نشان دهیم موضوع نوظهور مدیریت استعداد، برای ارتباط تحقیق آینده درمورد مدیریت منابع انسانی بین المللی و مدیریت استعداد با تجارت، استراتژی و تمایلات اجتماعی نوظهور، چگونه چالش‌ها و وعده ها را ارائه می دهد. با پیامدهای یافته هایمان برای تحقیقات آتی و اهمیت جستجو برای صلاحیت جهانی نتیجه گیری کردیم.
 
“در نتیجه ی تغییرات وسیع در ساختار تجارت جهانی، نقش جدیدی برای تجارت شروع به شکل گرفتن نمود … شرکت های بزرگ تجاری با دفاتر خانگی در بسیاری از کشورهای پیشرفته، با سرعتی بسیار سریع تر از آنچه که گاهی متوجه شویم، در حال تبدیل شدن به چیزی هستند که به عنوان سازمان های چند ملیتی شناخته شده است… این یک تاثیر قدرتمند متحدسازی در امور بشریت است که هنوز به طور کامل شناخته شده نیست، اما در سال های آینده ناچارا باید محسوس تر شود… در نتیجه شرکت چند ملیتی به یک وسیله بزرگ برای حمل ندارها به سوی “جهش” و حمل داراها به زمینه های مرزی تبدیل شده است.” ویراستار: کورتنی سی براون، مجله کلمبیایی کسب و کار جهانی، ۱۹۶۶.
جشن سازمان های چند ملیتی یکپارچه (شامل شرکت ها و همچنین دولت ها و سازمان‌های غیر دولتی) به عنوان وسیله ای جهت رونق اقتصادی برای “ندارها” و حتی رشد بیشتر برای “داراها “، کمی با پیش بینی جدیدتر آینده در قرن بیست و یکم تفاوت دارد. “رقبای جدید از بسیاری از کشورهای سراسر جهان می آیند و تعداد آن ها از دهه های گذشته بسیار سبقت گرفته است. این موج جدید در برخی از شرکت های چند ملیتی دائمی بسیار سخت تر خواهد بود. “تغییر در ارزش اقتصاد جهانی به سمت بازارهای درحال ظهور و پیدایش نزدیک به دو میلیارد مصرف کننده که برای اولین بار درآمدهایی برای تامین هزینه های قابل توجه اختیاری خواهند داشت، باید گونه جدیدی از شرکت های قدرتمند ایجاد کند که در پشت موقعیت های قوی در بازارهای داخلیشان، توسعه جهانی رخ خواهد داد.”
در میان این همه، نویسندگان اهمیت استعداد را شناسایی نمودند، از جمله همه عناصر انسانی و سازمانی که برای موفقیت شرکت محوری هستند، و محوری بودن رهبری که ارتباط انسانی را شناسایی می کند: مدیران قادر خواهند بود که بزرگ ترین تفاوت را از طریق ارتباط انسانی ایجاد کنند…پرسیدن سوال درست از افراد درست در زمان درست…الهام بخشیدن به نیروها، همدردی با مشتریان، [و] توسعه استعداد…تحمل ابهام، ترکیب اطلاعات و تمرکز بر جنبه “ملایم تر” مدیریت برای استخدام سازمان و ایجاد ظرفیت برای خودنوسازی
با اساسی بودن تحول کسب وکار جهانی، این تماس انسانی شکل جستجو برای صلاحیت جهانی – مدیریتی، فرهنگی و عملیاتی- به خود گرفت. صلاحیت جهانی در سیستم ها و استعداد سازمانی و رهبری قرار گرفته که آن را سازماندهی کرده و گسترش می دهند، اما بیشتر از آن، در درون نیروی کاری قرار گرفته که بیشتر از حد معمول اشتغال تمام وقت منظم، مانده است و به وسیله فناوری ها، برنامه ها و ارتباط که در دهه ۱۹۶۰به سختی می توانست تصور شود، توانمند شدند. جستجو برای صلاحیت جهانی، مسابقه ای است که هیچ خط پایان ندارد، اما در عوض، مسابقه ای با موانع و معیارهای متعددی است.
این مقاله سیر تکامل جستجوی صلاحیت جهانی را از لنزی منحصر به فرد شرح می دهد: یک تجزیه و تحلیل محتوایی ۵۰ ساله و مرور تحقیقات منتشر شده در زمینه مدیریت منابع انسانی بین المللی (IHRM)، و اخیرا مدیریت استعداد (TM)، با تاکید ویژه بر مجله تجارت جهانی (که از ۱۹۶۵ تا ۱۹۹۶ به عنوان مجله کلمبیایی تجارت جهانی شناخته شده است).
مقاله به شرح زیر ساختار بندی شده است. ما با بررسی محتوای مدیریت منابع انسانی بین المللی/مدیریت استعداد در مجله تجارت جهانی از آغاز آن در سال ۱۹۶۵ تا سال ۲۰۱۴، کار خود را شروع کردیم. تاکید نسبی بر حوزه های موضوعی مدیریت منابع انسانی بین المللی/مدیریت استعداد و همچنین تغییر در آن ها را همانطور که در ۱۰ گروه ۵ ساله از ۱۹۶۵ تا ۲۰۱۴ منعکس شده، شرح خواهیم داد. برای اینکه به یافته های این بررسی واقع بینانه نگاه کنیم، موضوعات کلیدی در مقالات منتشر شده در زمینه تجارت جهانی، استراتژی و جامعه از سال ۱۹۶۵ تا به حال را مشخص می کنیم و نشان می دهیم که نتایج بررسی ۵۰ ساله ما از چه طریقی با تمایلات جهانی مطابقت دارد یا مطابقت ندارد. سپس تاریخچه مختصری از مدیریت منابع انسانی بین المللی و ظهور جدید مدیریت استعداد ارائه می دهیم و برای افزایش تحقیقات مدیریت منابع انسانی بین المللی/مدیریت استعداد و ارتباط آن با تمایلات وسیع تر، چالش ها و فرصت های این تکامل را مورد توجه قرار می دهیم. با بحث در مورد پیامد یافته های تحقیقمان با توجه به گرایشات فعلی و نوظهور در تجارت و همچنین در مدیریت منابع انسانی بین المللی/مدیریت استعداد نتیجه گیری می‌کنیم. اجازه دهید اکنون به موضوع تجربی اصلی مان بپردازیم، یعنی گرایشات و تکامل تحقیق به گونه ای که در تاریخچه ۵۰ ساله مجله تجارت جهانی نمایان شده است.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

Abstract

This article describes the evolution of the search for global competence through a 50-year content analysis and review of published research in the field of International HR Management (IHRM), and more recently, Talent Management (TM), with special emphasis on the Journal of World Business. We present a detailed examination of the IHRM/TM content of the Journal of World Business from its inception in 1965 through 2014. To put the results of that review into perspective, we review key themes in global business and strategy from 1965 to the present, noting where IHRM/TM research and business trends correspond, diverge, and lag. Next, we present a brief history of IHRM and TM, showing how the emerging theme of TM offers challenges and promise for connecting future IHRM/TM research with emerging business, strategy, and social trends. We conclude with the implications of our findings for future research, and the importance of the search for global competence.

‘‘A new role for business is beginning to take shape as a consequence of far-reaching changes in the structure of world commerce . . . at a far faster pace than is sometimes realized, great trading companies, with home offices in many advanced nations, are becoming what has come to be known as multinational organizations . . . This is a powerful unifying influence in the affairs of mankind that has not yet been fully recognized, but which must inevitably make itself more felt in the years to come . . . The multinational company thereby becomes a major vehicle to carry the have-nots toward ‘takeoff’ and the haves into frontier fields.’’ Courtney C. Brown, Editor, Columbia Journal of World Business, 1966.

The celebration of unified multinational organizations (including corporations, but also governments and non-governmental organizations) as the vehicle toward economic prosperity for the ‘‘have-nots’’ and even greater growth for the ‘‘haves’’ contrasts a bit with a more recent prediction for the future in the 21st century. ‘‘New competitors are coming from many countries across the world and in numbers that far outpace those of past decades. This new wave will be far tougher on some established multinationals. The shift in the weight of the global economy toward emerging markets, and the emergence of nearly two billion consumers who, for the first time, will have incomes to support significant discretionary spending, should create a new breed of powerful companies whose global expansion will take place on the back of strong positions in their home markets’’ (Dobbs, Ramaswamy, Stephenson, & Viguerie, 2014).

Throughout it all, writers have recognized the importance of talent, including all the human and organizational elements that are pivotal to enterprise success, and the pivotalness of leadership that recognizes the human touch: ‘‘Executives will be able to make the biggest difference through the human touch . . . asking the right questions of the right people at the right times . . . inspiring the troops, empathizing with customers, [and] developing talent . . . tolerating ambiguity, synthesizing information, and focusing on the ‘softer’ side of management to engage the organization and build its capacity for self-renewal’’ (Dewhurst & Willmott, 2014, p. 2, 7).

Underlying the evolution of global business, this human touch takes the form of a search for global competence – managerial, cultural, and operational. Global competence is embedded in organizational talent and the systems and leadership that organize and deploy it, but it is increasingly embedded within a workforce that lies beyond the familiar boundaries of regular full-time employment, and is empowered by technologies, platforms, and connectedness that could hardly be dreamt of in the 1960s. The search for global competence is a race with no finish line, but instead, it is one with many hurdles and benchmarks.

This article describes the evolution of the search for global competence through a unique lens: a 50-year content analysis and review of published research in the field of International HR Management (IHRM), and more recently, Talent Management (TM), with special emphasis on the Journal of World Business (known as the Columbia Journal of World Business from 1965 to 1996).

The article is structured as follows. We begin by examining the IHRM/TM content of the Journal of World Business from its inception in 1965–۲۰۱۴٫ We will describe the relative emphasis on IHRM/TM topical areas, as well as changes in them, as reflected in ten 5-year blocks from 1965 to 2014. To put the findings of that review into perspective, we then identify key themes in published work on global business, strategy, and society from 1965 to the present, and show how the results of our 50-year review correspond or do not correspond to those global trends. We then present a brief history of IHRM and the recent emergence of TM, and note the challenges and opportunities of this evolution for enhancing IHRM/TM research, and its relevance to broader trends. We conclude with a discussion of the research implications of our findings with respect to current and emerging trends in business as well as in IHRM/TM. Let us now turn to our central empirical question, the trends and evolution of research as embodied in the 50-year history of the Journal of World Business.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا