دانلود رایگان ترجمه مقاله ویژگی سازمانی در رابطه با رفتار سازمانی (نشریه وایلی ۲۰۰۱)

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه وایلی در ۱۷ صفحه در سال ۲۰۰۱ منتشر شده و ترجمه آن ۲۱ صفحه میباشد. کیفیت ترجمه این مقاله ارزان – نقره ای ⭐️⭐️ بوده و به صورت کامل ترجمه شده است.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله:

Big-B در برابر Big-O: در رابطه با رفتار سازمانی، چه ویژگی سازمانی ای وجود دارد؟

عنوان انگلیسی مقاله:

Big-B versus Big-O: What is organizational about organizational behavior?

 
 
 
 
 

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF)
سال انتشار ۲۰۰۱
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۷ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت کسب و کار و مدیریت منابع انسانی
چاپ شده در مجله (ژورنال) مجله رفتار سازمانی – Journal of Organizational Behavior
ارائه شده از دانشگاه دانشکده کسب و کار Fuqua، دانشگاه دوک. Durham، ایالات متحده آمریکا
رفرنس دارد  
کد محصول F1235
نشریه وایلی – Wiley

 

مشخصات و وضعیت ترجمه فارسی این مقاله (Word)
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۱ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
ترجمه عناوین جداول ترجمه شده است ✓ 
ترجمه متون داخل جداول ترجمه شده است  
درج جداول در فایل ترجمه درج شده است  
کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله متوسط میباشد 

 

فهرست مطالب

چکیده
مقدمه
رفتار سازمانی چیست؟
روش
نمونه مقالات ژورنالی
تعیین کلمات کلیدی در رابطه با موضوعات
نظر سنجی
جست و جوی فراوانی کلمات کلیدی
محدودیت های روش شناسی
نتایچ
سه تعریف OB
تعریف Big-B از رفتار سازمانی
تعریف رفتار زمینه ای از رفتار سازمانی
برچسب گذاری
موضوعات جانبی
یک تعریف جایگزین برای رفتار سازمانی
تعریف big-O از رفتار سازمانی
نتیجه گیری

 

بخشی از ترجمه
 چکیده
این مقاله، یک متن با زمینه تجربی در خصوص وضعیت فعلی تحقیقات رفتار سازمانی و مسیر های آینده مربوط به این تحقیقات می باشد. ما نتایج یک نظر سنجی از محققان و دانشمندان رفتار سازمانی در مورد اهمیت فعلی موضوعات تحقیقاتی مختلف و اهمیت آن ها در دنیای واقعی را ارایه می کنیم. پاسخ های مربوط به نظر سنجی فوق با تحلیل کتابخانه ای مقالات منتشر شده در مجلات مهم رفتار سازمانی در طی ده سال مقایسه می شود. پیشنهاد ما این است که بسیاری از موضوعاتی که از نظر پاسخکویان ” کم تر مطالعه شده” اند، را می توان با یک تعریف خاص از رفتار سازمانی خلاصه سازی کرد که بر رفتار سازمان دهی تاکید می کنند. با در نظر گرفتن سه تعریف، ما محدودیت های تعاریف سنتی( رفتار- بزرگ و رفتار زمینه ای) را برجسته کرده و مزیت های رویکرد سازمانی تر موسوم به Big-O را بحث می کنیم.
 
۱- مقدمه
هدف این مقاله تجربی، تا حدودی بحث بر انگیز می باشد. این مقاله از این نظر ” تجربی” است که از دانشمندان برتر در زمینه رفتار سازمانی برای شناسایی موضوعات مهم و آن چه که باید در دنیای ایده ال، مهم باشد، نظر سنجی کرده است. ما پاسخ ها را با تحلیل بایگانی مقالات منتشر شده در مجلات مهم رفتار سازمانی در طی دوره ده ساله مقایسه می کنیم. با این حال این مقاله می تواند یک “جستار” یا تحقیق فردی باشد زیرا مشابه با مطالعات آزمون نظریه و نظریه سازی سنتی نیست و بیشتر شبیه یک نظر سنجی تجربی است. ما از شواهد تجربی به عنوان ابزاری برای مطرح کردن سولات در خصوص مرز ها و مسیر تحقیقات در رفتار سازمانی و مشخص کردن زمینه هایی که در آینده بیشتر نیازمند توجه هستند استفاده می کنیم. ما به بررسی سه تعریف بالقوه رفتار سازمانی پرداخته و نشان می دهیم که نتایج تجربی، پاسخ هایی بحث بر انگیز ولی مفید برای سوالات است. رفتار سازمانی بایستی چگونه باشد؟
رفتار سازمانی چیست؟
رفتار سازمانی، از رشته های روان شناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی و اقتصاد گرفته شده است، در حالی است که معمولا گفته می شود که رفتار سازمانی ارتباط تنگاتنگی با روان شناسی دارد( اشنایدر ۱۹۸۵). این به عنوان مطالعه رفتار افراد و گروه ها در سازمان ها تعریف شده است( به مقالات مروری نظیر میشل ۱۹۷۹، اشنایدر ۱۹۸۵، و متون مقدماتی نظیر دانکن ۱۹۷۸، ارگان و بتمن ۱۹۸۶، ونگر و هولنبک ۱۹۹۵ مراجعه کنید).از این روی این رشته از دیر باز بر رفتار و ویژگی های افراد و گروه ها متمرکز بوده و در عین حال توجه کمی بر ابعاد سازمانی رفتار سازمانی دارد. به دلیل این توجه، رفتار سازمانی با رفتار سازمانی خرد مترادف است( استاو ۱۹۸۴).
یکی از انگیزه های اصلی ما برای نوشتن این مقاله این است که رفتار سازمانی ، اثر بسیار کمی بر شیوه انجام تحقیق در سازمان ها دارد. برای مثال، اریلی ۱۹۹۰ خاطر نشان کرده است که در میان مجلات مدیریتی، سهم بازار بازاری تحقیقات بر روی رفتار سازمانی خرد، به طور قابل توجهی با گذشت زمان کم تر شده است. دلیل این کاهش این است که محققان مدیریت توجه کم تری به تحقیقاتی معطوف داشته اند که این تحقیقات مطابقت کم تری با تعریف تخصصی رفتار سازمانی دارند. حتی در حال حاضر ما به ندرت به بررسی اهمیت شیوه تعریف رفتار سازمانی و یا تعاریف جایگزین آن پرداخته ایم.
دلایل بالقوه بسیاری برای کاهش مشاهده شده در تحقیقات توسط اریلی وجود دارد، با این حال دو دلیل توسط مقالات مختلف ارایه شده اند. اولا، داوران خاطر نشان کرده اند که تحقیقات رفتار سازمانی بیشتر بر مطالعات تجربی تاکید دارند تا مطالعات نظری و به این ترتیب از آن ها خواسته می شود تا به مطالعات تئوری نیز توجه کنند( میشل ۱۹۷۹، استاو ۱۹۸۴، ایلگن و کلین ۱۹۸۹، اریلی ۱۹۹۰). به علاوه داوران مقالات خاطر نشان کرده اند که رشته ما بایستی نسبت به رشته های دیگر تخصصی تر باشد( ایلگن و کلین ۱۹۸۹، اریلی ۱۹۹۰).
در این مقاله ما از محققان رفتار سازمانی نظر سنجی کرده و اقدام به شناسایی موضوعات نظری موجود در منابع رفتار سازمانی کرده و موضوعاتی را پیشنهاد می کنیم که توجه بیشتری را در منابع و مطالعات ” ایده ال” به خود جلب کرده اند و شکاف ها و فواصل بین تحقیقات ایده ال و تحقیقات فعلی را شناسایی می کنیم. با شناسایی موضوعاتی که از نظر محققان” کم تر یا بیشتر از مقدار مطالعه شده اند” امیدواریم تا نحقیقات بر روی موضوعات مهم رفتار سازمانی افزایش یافته و توجه رشته مدیریت را به خود جلب کند. به علاوه، با پیشنهاد موضوعات کم تر مطالعه شده، ما زمینه هایی را بررسی می کنیم که در این زمینه ها نیاز به تحقیقات نظری جدید است. این زمینه ها، فرصت هایی برای تحقیقات رفتار سازمانی برای افزایش اطلاعات مهم در رشته های مشابه می باشند.
توجه داشته باشید که با تاکید بر موضوعات کم تر مطالعه شده، توجه ما از مناظرات و بحث های روش شناسی مهم در طی چند سال گشذته متفاوت بوده است( پیفر ۱۹۹۳، وان مان ۱۹۹۵،). هدف ما، در نظر گرفتن روش های انجام تحقیق نیست، بلکه ما این مسئله را بررسی می کنیم که کدام موضوعات، سوالات جالب و مهمی را برای محققان رفتار سازمانی پیش می اورند.
اگرچه نظر سنجی ما امکان پرسیدن سوالاتی را در مورد اهمیت واقعی و ایده ال طیف وسیعی از موضوعات پژوهشی می دهد، با این حال با یک نظر سنجی نمی توان مطالعه جامعی انجام داد. از این روی، یکی از اهداف ما در این مقاله، پیشنهاد تعریف گسترده ای از رفتار سازمانی برای خلاصه سازی نتایج سازمانی و ارایه بحث های مفید برای تحقیقات آینده است. در پایان این مقاله، ما از نتایج برای بحث دو شیوه سنتی تعریف رفتار سازمانی استفاده می کنیم. هم چنین سومین رفتار سازمانی ارایه می شود. ما بر این باوریم که این کار موجب ارایه خلاصه بهتری از نظر سنجی شده و مبنای مفیدی برای ایجاد مسیر تحقیقات آینده به شکلی ایده ال است.

 

بخشی از مقاله انگلیسی

Summary

This paper is an empirically grounded essay about the current state of organizational behavior (OB) research and productive future directions. We report the results of a survey of OB scholars about the current importance of various research topics and their importance in an ideal world. We compare the survey responses with an archival analysis of papers published in leading OB journals over a 10-year period. We suggest that many of the topics that our respondents perceive to be “under researched’ can be summarized with one particular definition of OB that emphasizes organizing behavior. Considering all three definitions together, we highlight the limitations of the traditional (Big-B and Contextualized-B) definitions and discuss the benefits ofa more organizational (Big-O) approach

۱ Introduction

The purpose ofthis empirical essay is to be provocative. This paper is empirical in that it surveys leading organizational behavior (OB) scholars to identify which topics they believed are currently important in the field and which should be important in an ‘ideal’ world and we compared their responses to an archival analysis of papers published in leading OB journals over a 10 year period. However, the paper is an essay because it is less like a traditional theory-building or theory-testing study, and more like an empirically grounded opinion piece. We use the empirical evidence as a springboard to raise questions about the boundaries and trajectory of research in OB, and to highlight areas of the field that may deserve more attention in the future. We explore three potential definitions of organizational behavior, and we argue that the empirical results suggest some provocative, but useful, answers to the question: What should organizational behavior be?’

What is organizational behavior?

The field of organizational behavior (OB)’ has emerged from the disciplines of psychology, sociology, political science, and economics, although it is primarily identified with psychology (Schneider, 1985). It has often been defined as studying behavior of individuals and groups within organizations (e.g. see annual review articles such as Mitchell, 1979; Schneider, 1985; or introductory texts such as Duncan, 1978; Organ and Bateman, 1986; Wagner and Hollenbeck, 1995). Thus, the field has historically focused on the behavior and attributes of individuals and groups, while focusing less attention on the organizational aspects of OB. Because of this focus, OB has come to be synonymous with what is referred to as ‘micro-OB’ (e.g. Staw, 1984).

One concern that stimulated us to prepare this essay is that OB – as currently defined – seems to be having less and less of an impact on how research on organizations is conducted. For example, O’Reilly (1990) pointed out that, among general management journals, the market share of microOB research has dropped dramatically over time. This drop may have happened because management researchers have expressed less interest in research that fits a traditional narrow definition of OB. Yet, as a field, we have rarely examined the implications of how OB has come to be defined, or what the alternatives might be.

There are many potential reasons for the decline observed by O’Reilly, but at least two have been noted by multiple reviews of the field. First, reviewers have noted that OB research tends to focus more on empirical studies rather than theory, and they called for more careful attention to theory (Mitchell, 1979; Staw, 1984; Ilgen and Klein, 1989; O’Reilly, 1990). In addition, reviewers have noted that our field tends to borrow heavily from related fields without necessarily contributing new insights (Ilgen and Klein. 1989; O’Reilly, 1990).

In this paper, we report on a survey of leading OB researchers that asked these scholars to identify theoretical themes that are actually present in the current OB literature, to suggest themes that would receive more attention in an ‘ideal’ literature, and to identify gaps between current and ideal research foci. By identifying topics that researchers see as under-researched and over-researched, we hope to encourage research on important OB topics that may recapture the attention of the management field. In addition, by suggesting topics that are under-researched, we hope to point out areas where the field requires new theoretical contributions to ensure its vitality. Such areas represent opportunities for OB research to contribute important insights to our peer disciplines rather than unilaterally borrowing from them.

Note that by focusing on under-researched topics, our focus differs from an important methodological debate that has been actively engaged over the last few years (e.g. Pfeffer, 1993; Van Maanen, 1995; for a review see Fabian, 2000). Our goal here is not to consider methods for conducting research, but to consider which topics represent interesting and important questions for researchers in organizational behavior.

Although our survey allowed us to ask leading researchers about the actual and ideal importance of a wide array of potential research topics, it is impossible to be comprehensive in any single survey. Thus, one of our goals in this paper is to propose a broader definition of organizational behavior that could summarize the results of our survey and provide a useful agenda for future research. At the end of the paper, we use our results to discuss two traditional ways of defining organizational behavior that appear to us to fall short of providing a useful agenda for research. We also propose a third definition of organizational behavior, that we believe better summarizes the results of the survey and that provides a useful principle for directing our attention to research topics that may be more ideal.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا