دانلود ترجمه مقاله تصمیم گیری پراکنده در زمان‌ بندی سیستم تولید انعطاف پذیر (FMS) – مجله الزویر

 

 عنوان فارسی مقاله: توسعه و اجرای یک فرایند تصمیم گیری dispersed یک نمونه از زمان‌بندی سیستم های تولید انعطاف پذیر (FMS)
 عنوان انگلیسی مقاله: Development and implementation of a dispersed decision process: an FMS scheduling example
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

سال انتشار  ۱۹۹۵
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۱۱ صفحه
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۱۸ صفحه
مجله  سیستم های تولید یکپارچه کامپیوتری
دانشگاه  تایوان
کلمات کلیدی  –
نشریه Elsevier

 


فهرست مطالب:

 

چکیده
مقدمه
ابزار تحقیقاتی
روندهای ارتباطی و محیط عملیاتی
سیستم دانش
سیستم پردازش کننده برنامه
نتایج آزمایشگاهی
خلاصه و نتایج
مراجع

 


 

بخشی از ترجمه:

 

۱ مقدمه

فرایندها و مکانیسم‌های تصمیم‌گیری تولید ممکن است روابط فیزیکی و محصولات محسوس را به ذهن بیاورد. ولی چه چیزی در رابطه با این محیط ها وجود دارد که واقعاً بی‌نظیر می‌باشد؟ آیا واقعاً آن‌ها خارق‌العاده هستند و یا به دلیل تعاریف محدودکننده، که ما برای مشخص کردن آن‌ها انتخاب کردیم، متمایز هستند؟ سیستم‌های ساخت انعطاف‌پذیر (FMS) را در نظر بگیرید. یک تعریف مرسوم و رایج توسط Kusiak ارائه شده است: یک مجموعه‌ای از ابزارهای ماشینی که با یک سیستم کنترل کننده مواد به یکدیگر متصل شده‌اند، همگی به وسیله یک سیستم کامپیوتری کنترل شده‌اند. فرض کنید که ما یک دیدگاه وسیع‌تر را اتخاذ کنیم، یعنی یک FMS را به این صورت تعریف کنیم: یک سیستم تولیدی که یک ماشین یا تعداد بیشتری ماشین قادر هستند بیش از یک وظیفه را انجام دهند (تعاریف وسیع مناسبی از ماشین و وظیفه تصور شده است). ما توجه می‌کنیم که این تعریف به اندازه کافی توسعه یافته می‌باشد تا شامل سرمایه اصلی شود (پیمانکار اصلی) که با زیر-پیمانکارهای احتمالی زیادی سر و کار دارد.
در آنچه که در ادامه گفته می‌شود، ما نشان می‌دهیم که چگونه از یک چنین دیدگاه تعریفی وسیعی استفاده کنیم، ما قادر هستیم که یک فرآیند خودکار ایجاد کنیم به طوری که یک ساختار برای انجام تجزیه و تحلیل در محیط‌های چند-شرکت‌کننده تصمیم گیر توزیع شده عمومی، شامل حالت خاص یک زمان‌بندی FMS، را فراهم آوریم. نمونه ما که با جزئیات در زیر گفته شده است، استفاده از ابزار برای تجزیه و تحلیل تصمیم گیر توزیع شده در یک محیط multi-machine، multi-task FMS را نشان می‌دهد. این نمونه یک آزمایش آزمایشگاهی کنترل‌شده با استفاده از اپراتورهای انسانی را شرح می‌دهد که در یک مزایده الکترونیکی تأثیر گذار هستند. عمومیت و کلی بودن فرایند خودکار ارائه شده در این مقاله، این نوع آزمایش و علاوه بر این شبیه سازی‌های پیچیده با استفاده از سیستم‌های متخصص برنامه‌ریزی‌شده از قبیل ‘participant’ را حمایت می‌کند.
اگرچه بیشتر انگیزه ما برای توسعه یک ابزار این است که پیشنهادهای جایگزین را بررسی کنیم تا بر روی زمان‌بندی در محیط‌های فعلی و احتمالاً آینده FMS تمرکز کنیم، ما سریعاً متوجه می‌شویم که این دیدگاه احتمالات برای بررسی عملکرد محیط‌های تصمیم‌گیر توزیع شده عمومی را ایجاد می‌کند. چه با برنامه‌های زمان‌بندی FMS به شدت پیچیده (NP-complete) سروکار داشته باشیم و چه با برنامه‌های مأموریتی کم تقاضا سروکار داشته باشیم، یک تعیین کلیدی، بایستی عملکرد در مقایسه با فرایندهای تصمیم‌گیر متمرکز شده بر حسب متمرکز نشده باشد. همچنان که در زیر گفته خواهد شد، فرایند خودکار ما یک ابزار ساده برای تجزیه و تحلیل کردن عملکرد فرایندهای توزیع شده فراهم می‌آورد.
قسمت بعدی درباره مشخصات محیط عمومی می‌باشد که ما آن را مدل می‌کنیم و فرایند خودکاری ما توسعه داده‌ایم تا تجزیه و تحلیل را در این محیط عمومی انجام دهیم. سپس، دو تا از آزمایشات نمونه FMS را که ما انجام داده‌ایم با جزئیات توضیح داده می‌شود و نتایج آزمایشگاهی به طور خلاصه بیان می‌شود. در نهایت، نتایج و پیشنهادات ارائه شده است.

 خلاصه و نتایج:
ما توسعه و استفاده احتمالی از یک عملیات انعطاف‌پذیر بر پایه دیدگاه Shaw و Whinston را به طور خلاصه بیان کردیم. جزئیات عملیاتی و استفاده‌های احتمالی برای این سیستم از طریق دو مثال آزمایشی با اشخاص به عنوان تصمیم‌گیرندگان در محیط‌های FMS نشان داده شده است. نتایج گزارش شده با انتظارات برای وظایف رقابتی و ویژه همخوانی دارد.
توسعه سیستم به دلیل استفاده‌های احتمالی زیاد آن، شامل مقایسه برای محیط‌های FMS مختلف از عملکرد dispersed decision (یعنی هزینه سیستم، هزینة تولید و هزینه ساخت)، عملکرد بحث‌های ابتکاری زمان‌بندی شده متمرکز شده فعلی، مهم می¬باشد. ما می‌توانیم چگونگی تغییرات در پیچیدگی محیط‌های local node، تغییرات در انگیزش، تأثیر عملکرد زمان‌بندی متمرکز نشده را مطالعه کنیم. ما می‌توانیم بررسی کنیم که آیا سیستم‌های متخصص می‌توانند توسعه داده شوند یا نه، و اگر می‌توانند توسعه داده شوند، چگونه این سیستم‌ها به خوبی با سیستم‌های مزایده خودکار به جای مزایده کنندگان انسانی می‌توانند عملکرد داشته باشند.

 


بخشی از مقاله انگلیسی:

 

Introduction

Production decision processes and mechanisms mayconjure up physical relations and tangible products.But what is there that is truly unique about thesesettings? Are they truly singular, or are they set apartbecause of restrictive definitions that we choose tocharacterize them? Consider flexible manufacturingsystems (FMS). One commonly cited definition is thatof Kusiak’: a set of machine tools linked by a materialhandling system, all controlled by a computer system.Suppose, instead, that we adopt a much broaderapproach, defining an FMS as a production systemwhere one or more machines are capable of performingmore than one task (where suitably broad definitions of‘machine’ and ‘task’ are intended). We note that thisdefinition is sufficiently expansive to include a principal(major contractor) dealing with numerous potentialsubcontractors.In what follows, we demonstrate how, using such abroad definitional approach, we are able to constructan automated process which provides a platformfor conducting analyses in general distributed multiparticipantdecision making environments, includingthe special case of FMS scheduling. Our detailedexample, provided below, illustrates the use of the tool for analysing distributed decision making in a multimachine,multi-task FMS setting. The example relatesa controlled laboratory experiment using human‘operators’ interacting in an electronic auction. The generality of our automated process supports this typeof experimentation as well as complex simulationsusing computerized expert systems as ‘participants’.Though much of our motivation for developing thetool rested with our desire to be able to investigatethoroughly alternatives to centralized scheduling inexisting and likely future FMS environments, wequickly realized that the approach held possibilities forinvestigating the performance of more general distributeddecision making environments. Whether dealingwith extremely complex (NP-complete) FMS schedulingproblems or with less demanding assignment problems,a key determination must be the performance comparisonof centralized versus decentralized decisionmaking processes. As detailed below, our automatedprocess provides a convenient tool for analysing theperformance of distributed processes.The next section sets forth the specifics of the generalenvironment we model and the automated process wehave developed to perform analyses within this generalenvironment. Two FMS example experiments weconducted are then detailed and the experimentaloutcomes summarized. Finally, our concluding remarksand suggestions are provided.

 


 عنوان فارسی مقاله: توسعه و اجرای یک فرایند تصمیم گیری dispersed یک نمونه از زمان‌بندی سیستم تولید انعطاف پذیر (FMS)
 عنوان انگلیسی مقاله: Development and implementation of a dispersed decision process: an FMS scheduling example

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

 

خرید ترجمه فارسی مقاله با فرمت ورد

 

خرید نسخه پاورپوینت این مقاله جهت ارائه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا