دانلود ترجمه مقاله سنجش تصویرسازی شبکه اجتماعی و تجسم شبکه فردی – مجله Sage

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی

 

عنوان فارسی مقاله:

مقایسه طرح شبکه اجتماعی و تصویرسازی شبکه فردی

عنوان انگلیسی مقاله:

A Comparison of Social Network Mapping and Personal Network Visualization

  • برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf بر روی عنوان انگلیسی مقاله کلیک نمایید.
  • برای خرید و دانلود ترجمه فارسی آماده با فرمت ورد، روی عنوان فارسی مقاله کلیک کنید.

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۹۲ صفحه با فرمت pdf
تعداد صفحات ترجمه مقاله ۲۱۱ صفحه با فرمت word به صورت تایپ شده با قابلیت ویرایش
رشته های مرتبط با این مقاله  روانشناسی و علوم اجتماعی
گرایش های مرتبط با این مقاله روانشناسی مشاوره ای
کلمات کلیدی شبکه های فردی؛ تصویرسازی؛ شناخت
شناسه شاپا یا ISSN ISSN ۱۵۵۲-۳۹۶۹
رفرنس ندارد
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت Sage
نشریه Sage

 

 


 

بخشی از ترجمه:

 

چکیده
این مقاله تحلیلی از تصویرسازی شبکه فردی بر مبنای ارزیابی سیستماتیک افراد در مقایسه با متقاضیانی که سبک آزادی را از شبکه فردی شان ایجاد کرده اند نشان می دهد. در اکثر موارد، تصویرسازی شبکه فردی جزییات مهمی را مطرح می کند که متفاوت از نقطه نظر متقاضیان می باشد. چندین بررسی موردی دیگر نیز مورد بحث قرار می گیرد که تاکیدی بر روی اطلاعات دیگر، زمانی که از تصویرسازی شبکه های فردی استفاده می کند، دارد.

در این مقاله ما تمرکزمان را بر روی تصویرسازی از افرادی قرار می دهیم که متقاضیان او را می شناسد- یعنی شبکه های فردی. شبکه های اجتماعی نوعی از شبکه فردمحور می باشد؛ آن ها متشکل از مجموعه ای از خانواده، دوستان و آشنایانی می باشند که یک فرد مهم را احاطه می کنند. در تجزیه و تحلیل شبکه اجتماعی، شبکه های فردی در مقایسه با کل شبکه های (اجتماعی محور) قرار می گیرند که تمرکز بر روی الگوی تعامل در یک گروه مرکزی می باشد.
معرفی تصویری شبکه های فردی در تحقیقات علوم اجتماعی زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد اما در روانشناسی مشاوره ای و فعالیت های اجتماعی معمول می باشد. مطالعه ژنومی به عنوان تکنیک مورد استفاده متخصصان سلامت روانی برای دستیابی به ارتباط گذشته و حال می باشد که در اطراف یک بیمار وجود دارد (DeMaria, Weeks, و Hof ١٩٩٩; McGoldrick, Gerson, و Shellenberger ١٩٩٩). با نشان دادن نمودار خویشاوندی مردان، زنان و کودکان به صورت دایره و مثلث توسط انسان شناسان، متخصصان درمان شناس تلاشی را به منظور درک محیط اجتماعی که می تواند سهمی در این شرایط که افراد به دنبال کمک باشند، داشته باشد. این نمایش تصویری به درمان شناسان و بیماران کمک می کند تا محیط اجتماعی را که سهمی در به هم خوردن سلامت روانی آن ها دارد درک کنند. نمایش ژنومی معمولا تمرکزش را بر روی روابط خانوادگی نزدیک قرار داده و معمولا محیط اجتماعی را که شامل خویشاوندنی که زنده و یا در قید حیات نیستند به ترتیب وقوع زمانی نشان می دهد. تکنیک طرح زنجیره ای (Antonucci ١٩٨۶; Ajrouch, Antonucci, and Janevic ٢٠٠١) از سه دایره هم مرکز برای معرفی شبکه فردی متقاضیان استفاده می کند. در مرکز این دایره کلمه “YOU” قرار دارد. از متقاضیان خواسته می شود تا نام کوچک افرادی را که آن ها دقیق تر می شناسند در دایره میانی و آن هایی را که آشنایی کمتری دارند در دایره بیرونی قراردهند. طرح بدست آمده به محقق درکی از اندازه شبکه و توزیع شبکه شان بر مبنای نزدیکی روابط داده می شود.

 


بخشی از مقاله انگلیسی:

 

Abstract

This article presents an analysis of personal network visualization based on systematic evaluations of alter pairs compared to freestyle drawings respondents made of their personal network. In most cases, personal network visualization provided important details that are different from respondents’ perceptions. Several case studies are discussed that highlight the additional data provided when using personal network visualization.

 

In this article, we focus on the visual representation of people a respondent knows—their personal network. Personal networks are a type of egocentric network; they consist of the set of family, friends, and acquaintances surrounding a focal person. In social network analysis, personal networks are contrasted with whole (sociocentric) networks in which the focus is on the pattern of interactions within a focal group.

Visual representations of personal networks are not used much in social science research but are common in counseling psychology and social work. Genograms are techniques used by mental health therapists to capture the relationships, both past and present, surrounding a client (DeMaria , Weeks, and Hof 1999; McGoldrick, Gerson, and Shellenberger 1999). By representing men, women, and children as circles and triangles, as in a kinship diagram used by anthropologists, therapists attempt to understand the social environment that may have contributed to the conditions that led them to seek help. The visual representation helps both therapists and clients understand the social environment that may be contributing to or hindering mental health. Genograms tend to focus on close, mostly family re lationships and typically represent the social environment chronologically, including relatives who are both living and dead.


 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی

 

عنوان فارسی مقاله:

سنجش تصویرسازی شبکه اجتماعی و تجسم شبکه فردی

عنوان انگلیسی مقاله:

A Comparison of Social Network Mapping and Personal Network Visualization

  • برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf بر روی عنوان انگلیسی مقاله کلیک نمایید.
  • برای خرید و دانلود ترجمه فارسی آماده با فرمت ورد، روی عنوان فارسی مقاله کلیک کنید.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

 

خرید ترجمه فارسی مقاله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا