دانلود ترجمه مقاله مشکل محل یابی تجهیزات ساده – مجله الزویر

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی

 

عنوان فارسی مقاله:

مسئله مکان یابی تجهیزات ساده: بررسی و ادغام

عنوان انگلیسی مقاله:

The simple plant location problem: Survey and synthesis

  • برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf بر روی عنوان انگلیسی مقاله کلیک نمایید.
  • برای خرید و دانلود ترجمه فارسی آماده با فرمت ورد، روی عنوان فارسی مقاله کلیک کنید.

 

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
سال انتشار  ۱۹۸۳
تعداد صفحات مقاله انگلیسی  ۱۹ صفحه با فرمت pdf
تعداد صفحات ترجمه مقاله  ۳۶ صفحه با فرمت word به صورت تایپ شده با قابلیت ویرایش
رشته های مرتبط با این مقاله ریاضی و مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله ریاضی کاربردی، تحقیق در عملیات و مدیریت صنعتی
مجله  مجله اروپایی پژوهش عملیاتی (European Journal of Operational Research)
دانشگاه  دانشگاه کپنهاگ، دانمارک
شناسه شاپا یا ISSN ISSN 0377-2217
رفرنس دارد
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در نشریه Elsevier
نشریه الزویر Elsevier

 


  • بخشی از ترجمه:

 

چکیده
با تاکید بر روی مسئله مکان یابی تجهیزات ساده (SPLP) ، ما مجموعه مهمی از مسئله های مجزا، جبری، تک معیاری، مسئله جستجوی محاسباتی، و پرکاربرد را مد نظر قرار می دهیم. بحث مقدماتی در مورد جنبه های تدوین مسئله به دنبال ایجاد ارتباط بین SPLP ، تنظیم بسته بندی، تعیین پوشش، و تعیین مسائل پارتیشن بندی، می آید، که همگی در میان ساختارها در برنامه نویسی تایع اولیه، دارای بیشترین کاربرد می باشند. سپس مباحث گسترده ای در مورد ویژگی راه حل و تکنیک های محاسباتی، در محدوده روش های غیرمستدل تا دقیق ترین روش ها، مطرح می گردد. موضوعات مرتبط دیگر عبارتند از: زیرشاخه های SPLP که در زمان چندجمله ای قابل حل می باشند، تحلیل الگوریتم های تقریبی، قابلیت تبدیل و به SPLP، و خصوصیات ساختاری پالیتاپ SPLP. در این مسیر ما تلاشی را به منظور ادغام این یافته ها و ارتباط آن ها با حوزه های دیگر برنامه نویسی صحیح انجام می دهیم.
مقدمه:
دو دهه اخیر شاهد رشد زیادی در زمینه تحقیقات مربوط به مسئله مکان یابی بوده است. این مورد اصلا جای شگفتی ندارد زیرا تصمیم گیری های مکان یابی به عنوان یکی از حوزه های سودده O.R کاربردی می باشد و چالش های نظری فراوانی مطرح می گردد. به هر حال، در میان قواعد مد نظر قرار گرفته بیشمار، تنها چهار مورد از آن ها: یعنی ، ، مسئله مکان یابی تجهیزات ساده، و مسئله تخصیص نمایی- که به عنوان مسئله مکان یابی نمونه اولیه می باشند- نقش برجسته خاصی را ایفا می کنند. اگر فعالیت های اولیه همچون ١-MEDIAN فرمات در اوایل دهه ١۶٠٠ و مسئه ١-CENTER سیلوستر سال ١٨۵٧ نادیده گرفته شوند، تمام این چهار مسئله وارد مرحله شکل ارائه شده شان در دوره ١٩۵٧-۶۴ می گردند.
در مقایسه با و ، که در کتاب هایی چون فرانیسی و وایت (١٩٧۴)، کریستوفید (١٩٧۵)، جکوبسن و پروزن (١٩٧٨)، هندلر و میرچاندانی (١٩٧٩) و در بررسی انجام شده توسط کراروپ و پروزان (١٩٧٩)، مورد بحث قرار گرفته اند، ما برای مدت زمانی تلاش بیهوده ای را برای تفسیر کامل با تمرکز خاص بر روی مسئله مکان یابی تجهیزات ساده (SPLP)انجام دادیم. این موشوع جالب توجه می باشد، زیرا با مد نظر قرار دادن برآورد تقریبی تعداد مقالاتی که به هر یک از این نمونه ها اشاره می کند و با توجه به کاربردان در تصمیم گیری های ذنیای واقعی، به نظر می رسد که SPLP بیشتر توجهات را به سمت خود جلب می کند. به ترتیب تاریخ، بررسی و خلاصه ای از پیشرفت ها در این زمینه را می توان در آثار بالینسکی و اسپیلبرگ (١٩۶٩)، رول و همکارانش (١٩٧٠)، الون و همکارانش (١٩٧١)، هانسن (١٩٧٢)، الشافی و هالی (١٩٧۴)، فرانسیس و وایت (١٩٧۴)، کافمن (١٩٧۵)، سالکین (١٩٧۵)، یاکوبسون (١٩٧٧)، گینگارد و اسپیلبرگ (١٩٧٧) ، یاکوبسون و پروزن (١٩٧٨) و کونوجولز (١٩٧٨) مشاهده کرد.


  • بخشی از مقاله انگلیسی:

 

Abstract

With emphasis on the simple plant location problem, (SPLP), we consider an important family of discrete, deterministic, single-criterion, NP-hard, and widely applicable optimization problems. The introductory discussion on problem formulation aspects is followed by the establishment of relationships between SPLP and set packing, set covering and set partitioning problems which all are among those structures in integer programming having the most wide-spread applications. An extensive discourse on solution properties and computational techniques, spanning from early heuristics to the presumably most novel exact methods is then provided. Other subjects of concern include a subfamily of SPLP’s solvable in polynomial time, analyses of approximate algorithms, transformability of p-CENTER and p-MEDIAN to SPLP, and structural properties of the SPLP polytope. Along the way we attempt to synthesize these findings and relate them to other areas of integer programming.


 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی

 

عنوان فارسی مقاله:

مشکل محل یابی تجهیزات ساده

عنوان انگلیسی مقاله:

The simple plant location problem: Survey and synthesis

  • برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf بر روی عنوان انگلیسی مقاله کلیک نمایید.
  • برای خرید و دانلود ترجمه فارسی آماده با فرمت ورد، روی عنوان فارسی مقاله کلیک کنید.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

 

خرید ترجمه فارسی مقاله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا