دانلود مقاله ترجمه شده بررسی و راهنمای عملی آمار استنباطی – مجله الزویر

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله: بررسی و راهنمای عملی آمار استنباطی
عنوان انگلیسی مقاله: An introduction to inferential statistics: A review and practical guide
دانلود مقاله انگلیسی: برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf اینجا کلیک نمائید

 

مشخصات مقاله انگلیسی (PDF) و ترجمه مقاله (Word)
سال انتشار مقاله ۲۰۱۱
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۶ صفحه با فرمت pdf
تعداد صفحات ترجمه مقاله ۱۹ صفحه با فرمت ورد
رشته های مرتبط  آمار
مجله  رادیوگرافی(Radiography)
دانشگاه  کامبریا، لنکستر
کلمات کلیدی  مقدار P، فاصله اطمینان، اطلاعات پارامتری، داده های غیر پارامتریک، تمرین های مبتنی بر شواهد، خطای نوع اول و نوع دوم
شناسه شاپا یا ISSN ISSN ۱۰۷۸-۸۱۷۴
لینک مقاله در سایت مرجع لینک این مقاله در سایت ساینس دایرکت
نشریه Elsevier

 


بخشی از ترجمه:

 

بر اساس نخستین بخش این سری در آمار توصیفی، این مقاله توضیح می دهد که چرا درک نقش آمار استنتاجی در استنباط نتایج از نمونه و کاربردشان در در جمعیت های بزرگتر برای رادیوگرافها مفید است. این امر ضروری است، بنابراین رادیوگرافها می توانند تحقیقات دیگران را درک نمایند، می توانند تحقیقات خودشان را انجام دهند و تحقیقات خودشان را بر اساس شواهد اثبات نمایند. این مقاله در مورد مقادیر p و فواصل اطمینان توضیح می دهد. این مقاله آزمونهای معمول آماری را معرفی می نمایند که در حوزه آمار استنتاجی قرارد داشته باشند، و بکارگیری آمار پارامتری و غیرپارامتری را توضیح می دهد. برای انجام این کار، این مقاله، مقالات مرتبط را مرور می نماید، و لیستی از نکاتی تهیه می نماید که باید قبل و بعد از انجام آزمونهای آماری بر روی داده ها مورد توجه قرار گیرند. این مقاله واژه های [تخصصی] مربوطه را ارائه می کند و به خواننده توصیه می شود وقتی که با واژه ناآشنایی مواجه می شود به این واژه نامه تخصصی مراجعه نماید. این مقاله با اطلاعات فراهم شده در مورد آمار توصیفی در مقالات پیشین، می تواند نقطه آغازی برای بکارگیری آمار در تحقیقات و تکنیک های رادیوگرافی باشد.
مقدمه
رادیوگراف ها همچون متخصصان بهداشت، معمولا با آمار سروکار دارند؛ استفاده از آمار برای تصمیم گیری های کلینیکی مهم می باشد. در تحقیقی که توسط ولچ و گاب از مقاله مجله مامایی و بیماریهای زنان امریکا صورت گرفته، مقالات زیادی، ٣١.٧ % در گروه آزمونهای غیرمرتبط قرار داشتند و در مقابل ٣٠.٣% از آزمونهای مناسب استفاده کرده بودند. از این گذشته در مقاله ای توسط رزنیک نشان داده شد فردی که فقط آمار توصیفی را درک می کند، تنها به ۴۴.۵% این داده ها دسترسی دارد.


بخشی از مقاله انگلیسی:

abstract Building on the first part of this series regarding descriptive statistics, this paper demonstrates why it is advantageous for radiographers to understand the role of inferential statistics in deducing conclusions from a sample and their application to a wider population. This is necessary so radiographers can understand the work of others, can undertake their own research and evidence base their practice. This article explains p values and confidence intervals. It introduces the common statistical tests that comprise inferential statistics, and explains the use of parametric and non-parametric statistics. To do this, the paper reviews relevant literature, and provides a checklist of points to consider before and after applying statistical tests to a data set. The paper provides a glossary of relevant terms and the reader is advised to refer to this when any unfamiliar terms are used in the text. Together with the information provided on descriptive statistics in an earlier article, it can be used as a starting point for applying statistics in radiography practice and research.


 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی + خرید ترجمه فارسی
عنوان فارسی مقاله: بررسی و راهنمای عملی آمار استنباطی
عنوان انگلیسی مقاله: An introduction to inferential statistics: A review and practical guide

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا