دانلود رایگان ترجمه مقاله سندرم های ژنتیکی، بیماری مادری و عوامل ناشی از اختلالات طیف اوتیسم – Frontiersin 2016

دانلود رایگان مقاله انگلیسی سندرم های ژنتیکی، بیماری های مادری و عوامل پیش از تولد مرتبط با بیماری های طیف اوتیسم (ASD) به همراه ترجمه فارسی

 

عنوان فارسی مقاله سندرم های ژنتیکی، بیماری های مادری و عوامل پیش از تولد مرتبط با بیماری های طیف اوتیسم (ASD)
عنوان انگلیسی مقاله Genetic Syndromes, Maternal Diseases and Antenatal Factors Associated with Autism Spectrum Disorders (ASD)
رشته های مرتبط پزشکی،  ژنتیک پزشکی، مغز و اعصاب و پزشکی کودکان
کلمات کلیدی ASD، سندرم های ژنتیکی، بیماری های خودایمنی، فاکتورهای پیش زادی، التهاب، داروها، مواد شیمایی، آلودگی
فرمت مقالات رایگان

مقالات انگلیسی و ترجمه های فارسی رایگان با فرمت PDF آماده دانلود رایگان میباشند

همچنین ترجمه مقاله با فرمت ورد نیز قابل خریداری و دانلود میباشد

کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله متوسط میباشد 
توضیحات ترجمه این مقاله به صورت ناقص انجام شده است.
نشریه Frontiersin
مجله مرزها در علوم اعصاب – Frontiers in Neuroscience
سال انتشار ۲۰۱۶
کد محصول F533

مقاله انگلیسی رایگان (PDF)

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

ترجمه فارسی رایگان (PDF)

دانلود رایگان ترجمه مقاله

خرید ترجمه با فرمت ورد

خرید ترجمه مقاله با فرمت ورد
جستجوی ترجمه مقالات جستجوی ترجمه مقالات پزشکی

  

فهرست مقاله:

مقدمه

اپیدمیولوژی

سندرم های ژنتیکی مرتبط و یا مستعد کننده ی ASD

X شکننده (FMRI)

سندرم رت و جهش های MECP2

توبراسکلروزیس TSC1 یا TSC2

سندرم تیموتی – جهش CACNA1C

سندرم فلان – مک درمید (phelan Mcdermid) – حذف SHANK3

سندرم تومور هامارتوما – موتاسیون PTEN

جهش های CNTNAP2

حذف یا مضاعف شدگی ۱۵q11-13 مادری / پدری

اکسی توسین (ژن OXT)

بیماری های مادری و ASD در فرزندان

ASD در فرزندان مادران دیابتی

بیماری خودایمن مادری

پره آکلامپسی (تشنج بارداری)

منشا التهابی و عفونی ASD

مطالعات اپیدمیولوژیک جمعیت

سرخچه مادرزادی

CMV

آنفولانزا

التهاب مطالعاتی که سیستم ایمنی مادر را ارزیابی کرده اند

نتیجه گیری

در معرض قرارگیری با داروها و مواد شیمیایی در طی بارداری و ASD در فرزندان

در معرض قرارگیری با SSRI ها

در معرض قرار گیری با پاراستامول

در معرض قرار گیری با آگونیست رسپتور آدرنرژیک بتا ۲

در معرض قرار گیری با والپوریک اسید

 

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

مقدمه
ASD توسط DSM 5 به صورت یک بیماری عصبی رفتاری تعریف می شود که با نقایص مزمن در تعاملات اجتماعی و ارتباطی، نقص در ایجاد، درک و حفظ روابط و همچنین علاقه های غیر طبیعی و کلیشه ای و رفتار تکراری نمود پیدا می کند (Kogan et al., 2009; American Psychiatric Association, 2013). علایم در ابتدای دوران کودکی حضور دارند و با عملکرد روزانه تداخل می کنند. ASD، در مردان ۴ برابر شایع تر از زنان است، اما در مدل های حیوانی آزمایشگاهی که در آن ها ASD توسط تراتوژن های عصبی القا می شود، تفاوت های جنسی کمی وجود دارد. اختلال ذهنی در بین کودکان مبتلا به ASD معمول است و یک طیفی از تغییرات یادگیری و رفتاری نیز در حیوانات اوتیسمی غالب است. سبب شناسی مختلف است، و به مقدار زیادی ناشناخته است و به نظر می رسد که ناشی از تعاملات محیطی و ژنتیکی باشد (Kogan et al., 2009; Tchaconas and Adesman 2013).
در معرض قرار گیری محیطی به مقدار زیادی به عنوان فاکتورهای خطر بالقوه برای ASD شناسایی شده است و این احتمال که محیط پیش زادی و پری ناتال برنامه ریزی رویان را تحت تاثیر قرار دهد، یک جهت رو به گسترش برای پژوهش ها می باشد. محیط پیش زادی شامل استفاده ی مادر از دارو، عفونت مادری و التهاب و در معرض قرار گیری پیش زادی و پری ناتال با مواد مختلف مانند الکل و آلودگی شدید هوا می باشد. از ارتباط ویژه، بلوغ زودرس و دیابت مادر می باشد.
اپیدمیولوژی
شیوع گزارش شده ی اوتیسم، در طی زمان از ۴ تا ۵ مورد در هر ۱۰۰۰۰ نفر در ۱۹۶۶ به حدود ۱% در عصر حاضر، به صورت دراماتیک افزایش پیدا کرده است (Kogan et al., 2009; Tchaconas and Adesman, 2013). به نظر می رسد که این افزایش ناشی از افزایش آگاهی عموم، تغییر استانداردهای تشخیصی، سن تشخیص پایین تر، و توسعه ی روش های درمانی باشد. همچنین نشان داده شده است که بسیاری از کودکان و بالغینی که قبلا با عقب ماندگی ذهنی شناسایی شده بودند با معیارهای تشخیصی DSM 4 و DSM 5 ASD نیز مواجه می شوند (Shattick, 2006; Elsabbagh et al., 2012). به هرحال، مقداری از افزایش ممکن است ناشی از علل محیطی جدید مانند آلودگی و تغییر سبک زندگی باشد.
برای مثال، در US، شبکه پایش اوتیسم و اختلالات نموی (شبکه ADDM)، در کودکان ۸ ساله در سال ۲۰۰۸، یک افزایش از ۱۵۰/۱ نفر در سال ۲۰۰۰ تا ۸۸/۱ در سال ۲۰۰۸ را مشاهده کرد و در سال ۲۰۱۰ نرخ افزایش را به صورت ۶۸/۱ کودک پایش کرد (Autism Developmental Disabilities Monitoring Network Surveillance year principal centers for Disease prevention, 2012).
در اسرائیل، قضاوت از روی کودکانی که از امکانات معلولیت دوران کودکی ناشی از ASD موسسه ی بیمه ی اسرائیل استفاده می کردند، بروز انباشته در ۸ سالگی در سال ۲۰۱۱، نسبت به سال ۱۹۹۱، ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده بود و به ۰٫۴۹% رسیده بود به طوری که نسبت مرد / زن حدود ۵ بود (Raz et al., 2015b).
شیوع جهانی بیشتر اوتیسم حدود ۰٫۶۲% تخمین زده شده بود (Autism Developmental Disabilities Monitoring Network Surveillance year principal centers for disease prevention 2012; Elsabbagh et al., 2012). به رغم تفاوت گسترده در شیوع در بین مطالعات، محققین، نتیجه گرفتند که هیچ شاهدی از تاثیر معنی دار فاکتورهای اخلاقی یا اجتماعی اقتصادی روی نرخ ASD وجود ندارد.
می توان فرض کرد که در کشورهای توسعه یافته، پیشرفت زیاد در تشخیص و درمان ASD، حداقل در ده سال گذشته، به یک وضعیت نسبتا ثابت رسیده است. به هرحال، هم بروز و هم شیوع ASD رو به افزایش است که دلالت براین دارد که این افزایش تا حدی ناشی از یک افزایش واقعی در نرخ ASD می باشد. برای مثال، در UK، در ۱۹۸۸-۹۲، بروز برابر ۱۰۰۰۰/۰٫۴۰ فرد در سال بود و در ۲۰۰۱-۲۰۰۰ آن به ۱۰۰۰۰/۲٫۹۸ فرد در سال افزایش پیدا کرده بود (Smeeth et al., 2004) و در US، یک افزایش در همان ایالات در US بین ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ و یک افزایش بیشتر بین ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ گزارش شده بود (fombonne, 2009; Autism Developmental disabilities monitoring network surveillance year principal centers for disease prevention, 2012). یک افزایش بروز نیز در اسرائیل گزارش شده بود (Davidovitch et al., 2013). اگر این صحیح باشد، آن به مقدار زیادی ناشی از دلایل زیست محیطی پیش زادی می باشد چون عوامل ژنتیکی، اخلاقی، اجتماعی اقتصادی، و ژئوگرافی به طور معنی داری در طی آن دوره تغییر نمی کنند. آنالیز متای اخیر روی ۷ مطالعه که شامل ۱٫۱۴۰٫۲۱۰ کودک بود و ارتباط بین فاصله ی بین بارداری و افزایش ریسک ASD را بررسی کرده بود، یک OR=1.9 را برای بازه ی کمتر از ۱۲ ماه و یک OR=1.37 را برای بازه ی بیشتر از ۵ سال به دست آورده بود. مکانیسم های پیشنهادی شامل کمبود فولات، تنش مادری و التهاب مزمن پس از وضع حمل ناشی از بارداری قبلی برای بازه ی کوتاه و ناباروری، بارداری ناخواسته و التهاب بلند مدت بودند (conde – Agudelo et al., 2016). استعداد ژنتیکی توسط داربرو و همکارانش پیشنهاد شده بود همان کسی که کاهش ریسک سرطان را در بین بیماران ASD مشاهده کرده بود. با وجود افزایش شیوع اختلافات نادر کد کننده ی تک نوکلئوتیدی در انکوژن ها، آن ها نئوپلاسم کمتری را توسعه داده بودند. آن ها فرض کرده بودند که اثر حفاظتی ممکن است ناشی از نقص در تکثیر سلولی و افزایش سن باشد (Darbo et al., 2016).
دلایل پیش زادی ASD می تواند به صورت مواد شیمایی زیست محیطی (یعنی، داروهایی مانند والپوریک اسید، تالیدومید، میزوپروستول، الکل، کوکائین، و فلزات سمی که توسط مادر در طی بارداری دریافت می-شود)، در معرض قرار گیری با ذرات جامد آلوده کننده هوا تا قطر ۲٫۵ میکرون (PM2.5)، عفونت های مادر در طی بارداری (یعنی سرخک، CMV)، التهاب مادری و رویانی (Fox et al., 2012)، و بیماری های مادری (یعنی دیابت ملیتوس)، از جمله بیماری خود ایمنی (Brown et al., 2015)، یا بیماری های آلرژیک مانند آسم (Croen et al., 2005) تقسیم بندی شود. به علاوه، عوامل پری ناتال مانند آسفیکسی پری ناتال، IUGR، RDS و سایرین نیز با یک افزایش در شیوع ASD مرتبط هستند (Gardner et al., 2011).
مکانیسم های متعددی برای ASD بر اساس مدل های حیوانی آزمایشگاهی پیشنهاد شده اند. علاوه بر حساسیت ژنتیکی پیچیده، تغییرات ژنتیکی اپی زنتیکی نیز پیشنهاد شده اند (Kogan et al., 2009). سایر مکانیسم ها شامل: اختلال در تنظیم ایمنی می باشد که شامل سطوح غیر طبیعی از سایتوکاین ها و فاکتورهای رشد و آنتی بادی های مختلف رویانی و مادری در مقابل بافت مغز (Rossignol and Frye 2012) است. مکانیسم های پیشنهادی دیگر شامل افزایش تنش اکسیداتیو، اختلال عملکرد میتوکندریایی، ناهنجاری در سروتونین مغز، اتصال غیر طبیعی ماده سفید، کاهش تعداد سلول های پورکینژ در مخچه و نقایص مهاجرت عصبی می باشد (Billeci et al., 2012; Grabrucker, 2012; Rossignol and Frye, 2012).
هدف مطالعه ی اخیر خلاصه کردن داده های توصیف کننده ی سندرم های ژنتیکی همراه با ASD مانند بیماری مادری و رفتاری مرتبط با افزایش شیوع ASD می باشد. به علاوه، ما عوامل آسیب زننده ی پیش از تولد که به نظر می رسد با سبب شناسی و پاتوژنز ASD مرتبط باشد را به طور خلاصه بیان کرده ایم.

بخشی از مقاله انگلیسی:

INTRODUCTION

ASD is defined by the DSM 5 as a neurobehavioral disorder manifested by persistent deficits in social and communication interaction, deficits in developing, understanding and maintaining relationships, as well as abnormal and fixed interests and repetitive behavior (Kogan et al., 2009; American Psychiatric Association, 2013). Symptoms must be present at early childhood and interfere with daily function. ASD is 4 times more prevalent in males than in females, but in experimental animal models where ASD is induced by neuro-teratogens, there are little gender differences. Mental impairment is common among children with ASD, and a variety of learning and behavioral changes are also prominent in autistic animals. The etiology is diverse, largely unknown, and seems to be the result of genetic and environmental interaction (Kogan et al., 2009; Tchaconas and Adesman, 2013). Environmental exposures are increasingly being recognized as potential risk factors for ASD, and the possibility that the prenatal and perinatal environment affect fetal programming is an expanding direction for research. Prenatal environment include maternal use of medication, maternal infection and inflammations, and prenatal or perinatal exposure to various substances such as alcohol and heavy air pollution. Of special relevance are prematurity and maternal diabetes.

Epidemiology

The reported prevalence of autism has increased dramatically over time, from 4 to 5 cases per 10,000 in 1966 to ∼۱% today (Kogan et al., 2009; Tchaconas and Adesman, 2013). The increase is thought to result increased public awareness, changing diagnostic standards, earlier age of diagnosis, and development of treatment modes. It was also shown that many of the children and adults who were previously diagnosed as having mental retardation meet the DSM 4 and DSM 5 diagnostic criteria of ASD (Shattuck, 2006; Elsabbagh et al., 2012). Some increase, however, may result from “new” environmental causes such as pollution and changing life style. In the US, for example, the autism and developmental disabilities monitoring network (ADDM network) found in children aged 8 years in 2008 an increase from 1/150 in year 2000 to 1/88 in 2008 and in the 2010 monitoring the rate increased to 1/68 children (Autism Developmental Disabilities Monitoring Network Surveillance Year Principal Centers for Disease Prevention, 2012). In Israel, judging from the number of children who received childhood disability benefits by the Israeli Insurance Institute because of ASD, the cumulative incidence at 8 years of age at 2011 has increased 10-folds from 1991 and reached 0.49% with a ratio of males/females of about 5 (Raz et al., 2015b). The more recent global prevalence of autism was estimated to be 0.62% (Autism Developmental Disabilities Monitoring Network Surveillance Year Principal Centers for Disease Prevention, 2012; Elsabbagh et al., 2012). In spite of a wide variation in prevalence between the studies, the authors conclude that there is no evidence of a significant impact of ethnic or socioeconomic factors on the rate of ASD. It can be presumed that in developed countries the great progress in the diagnosis and treatment of ASD reached a relatively steady state at least in the last 10 years. However, both the incidence and prevalence of ASD continued to rise, implying that some of the increase results from a true increase in ASD rate. For example, in the UK in 1988–۹۲ the incidence was 0.40/10,000 person years and it raised to 2.98/10,000 person years in 2000–۲۰۰۱ (Smeeth et al., 2004) and an in the US an increase was reported in the same states in the US between 2000 and 2008 and a further increase between 2008 and 2010 (Fombonne, 2009; Autism Developmental Disabilities Monitoring Network Surveillance Year Principal Centers for Disease Prevention, 2012). An increased incidence was also reported in Israel (Davidovitch et al., 2013). If this is correct, it may largely result from prenatal environmental causes because genetic, ethnic, socioeconomic, and geographic factors did not change significantly during that time. Recent meta-analysis of seven studies including 1,140,210 children evaluated the association between inter-pregnancy interval and increased risk of ASD, and found OR of 1.9 for interval <12 months and 1.37 interval >5 years. Proposed mechanisms included folate deficiency, maternal stress, and sustained post-partum inflammation from previous pregnancy for short interval and infertility, unintended pregnancy, and inflammation for long one (Conde-Agudelo et al., 2016). Genetic predisposition was offered by Darbro et al. who found decreased risk of cancer among ASD patients. Despite increased prevalence of rare coding single-nucleotide variations in oncogenes they tend to develop fewer neoplasms. They hypothesized that the protective effect may be due to defects in cellular proliferation and aging (Darbro et al., 2016). The prenatal causes of ASD can be divided into environmental chemicals (i.e., drugs such as valproic acid, thalidomide, misoprostol; alcohol, cocaine, and toxic metals taken by the mother during pregnancy), exposure to particulate matter air pollution of up to 2.5 micron in diameter (PM2.5), maternal infections during pregnancy (i.e., rubella, CMV), maternal and fetal inflammation (Fox et al., 2012) and maternal diseases (i.e., diabetes mellitus), including autoimmune diseases (Brown et al., 2015) or allergic diseases such as asthma (Croen et al., 2005). In addition, perinatal factors such as perinatal asphyxia, IUGR, RDS, and others were also associated with an increase in the prevalence of ASD (Gardener et al., 2011). Numerous mechanisms for ASD have been offered, based also on experimental animal models. In addition to complex genetic susceptibility, epigenetic changes have also been proposed (Kogan et al., 2009). Other mechanisms are: immune dysregulation that include abnormal levels of cytokines and growth factors and various fetal and maternal antibodies to brain tissue (Rossignol and Frye, 2012). Additional proposed mechanisms are increased oxidative stress, mitochondrial dysfunction, abnormalities in brain serotonin, abnormal white matter connectivity, decrease number of Purkinje cells in the cerebellum, and neuronal migration defects (Billeci et al., 2012; Grabrucker, 2012; Rossignol and Frye, 2012). The purpose of the present review is to summarize the data describing genetic syndromes with ASD like behavior and the maternal diseases associated with increased prevalence of ASD. In addition, we summarize the antenatal injurious factors that are known to be related to the etiology and pathogenesis of ASD.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا