دانلود رایگان ترجمه مقاله اصل کریدور (ساینس دایرکت – الزویر ۱۹۸۸)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۰ صفحه در سال ۱۹۸۸ منتشر شده و ترجمه آن ۱۴ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

اصل کریدور

عنوان انگلیسی مقاله:

The corridor principle

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۱۹۸۸
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – اقتصاد
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت کسب و کار – کارآفرینی – توسعه اقتصادی و برنامه ریزی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله کسب و کار سرمایه گذاری
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۸۷۳-۲۰۰۳
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/0883-9026(88)90028-6
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/0883902688900286
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۴ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2501

 

بخشی از ترجمه

یک تحقیق کمی در مورد فرضیه سرمایه گذاری چندگانه که به‌وسیله Cooper بر روی رهاسازی سرمایه کارشده بود. بازهم، نقش عامل تجربه در شروع فعالیت‌های بعدی را افزایش داد. هشت شرکت از ۳۰ شرکت مشتاقانه در منطقه Palo Alto موردمطالعه قرار گرفتند، توسط مردان که قبلاً در گروه‌های بنیانگذاری شرکت های دیگر را، تاسیس کرده بودند. یک مرد چهارمین کسب و کار جدید خود را آغاز کرد بود. بدون استثنا این مردان اعلام کردند که برای دومین بارتاسیس یک شرکت آسان‌تر می‌شود؛ هر دو در رابطه مستقیم با تصمیم‌گیری روان‌شناختی و دانستن اینکه چه چیزی درراه اندازی یک شرکت لازم است (Cooper 1970).
در دهه پیش رو اطلاعات و بیش‌های جدید در مورد سرمایه گذاری چندگانه ارایه شده است، و در این بخش نقطه نظر
Vesper ذکر شده است:
شاید جذاب‌ترین و امیدوارکننده‌ترین نقطه شروع کارآفرینی، آن‌هایی باشند که در یک‌روند سلسله وار اتفاق می افتدکه یک کارآفرین یک سرمایه گذاری را شروع می کند، احتمالا این سرمایه گذاری موفقیت آمیز باشد یا نباشد و صرف نظر از این که آیا موفق شد یا نه شروع به سرمایه گذاری دوم، سوم و چهارم غیره می کند، و این پشت کار موجب ایجاد یک شغل کامل در زمینه کار آفرینی می شود.
سپس وسپر نمونه‌هایی واقعی از دو نوع کارآفرینی متوالی را موردبحث قرارداد: (الف) یکجایی که یک کارآفرین مجموعه‌ای از سرمایه‌های مشابه را ایجاد کرد که با تکنولوژی یا صنعت مشترک مرتبط است؛ و (ب) «توالی‌های مختلف گوناگون که در آن سرمایه گذاری های بعدی که در آن غیر مرتبط است» (وسپر ۱۹۸۰).
کار تحقیقاتی اخیر که بر روی کارآفرینی به‌عنوان واحد اصلی تجزیه‌وتحلیل تمرکز دارد، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌های چندگانه حتی بیشتر شایع، متنوع و مهم هستند. این شواهد جدید نشان می‌دهد که تصویر سنتی کارآفرین (به‌عنوان فردی که یک حرفه سرمایه گذاری را دنبال می‌کند) نیاز به تقویت دارد، اگر به‌طورکلی تغییر نکند، شواهد جدیدی را شامل نمی‌شود.

شواهد جدید
شواهد تازه در مورد اینکه کی و چگونه کارآفرینان شروع و پیگیری کارهای کارآفرینانه می‌کنند از دیدگاه سنتی کارآفرینی بسیار متفاوت است به‌عنوان‌مثال، تفاوت زیادی بین سن متوسط آن‌ها وجود دارد که آن‌ها کی شروع به سرمایه گذاری می‌کنند. درحالی‌که شواهد هنوز محدود است، به نظر می‌رسد سهم بزرگی در سن جوانانی، قبل از ۳۰ سالگی شروع به سرمایه گذاری می‌کنند (رونشتاد، ۱۹۸۲).
یکی دیگر از موارد عجیب، تعداد کارآفرینانی است که شروع به سرمایه‌گذاری‌های جدید می‌کنند و بعدازاینکه اولین سرمایه گذاری خود را آغاز کردند نسبتاً زودتر شروع به سرمایه گذاری جدید می‌کنند. علاوه بر این، سهم بزرگی از این سرمایه گذاری ها دارای راه‌اندازی متوالی نیستند اما با سرمایه گذاری اولیه همپوشانی دارند (رونشتاد، ۱۹۸۲)
درنهایت، یک همبستگی مثبت بین پدیده راه‌اندازی چندین سرمایه گذاری، زمان (سن) که یک کارآفرین حرفه خود را آغاز می‌کند و طول دوره کارآفرینی، وجود دارد. همبستگی معنی‌داری بین سن شروع سرمایه گذاری و ایجاد سرمایه گذاریهای چندگانه وجود دارد. مثلاً؛ کارآفرینانی که طولانی‌ترین کار را ادامه دادند، کارهای کارآفرینی خود را در سنین جوان‌تر آغاز کردند و سرمایه‌گذاری‌های چندگانه را ایجاد کردند. (رونشتاد،۱۹۸۲)

توضیحات: اصل کوریدور
در کار قبلی، یک اصل شناسایی شد که پدیده‌های سرمایه گذاری چندگانه را توضیح می‌دهد. این منطق. به نام اصل کوریدور تعریف شد که اقدام به شروع یک سرمایه گذاری جدید، یک کارآفرین را به یک کوریدور سرمایه گذاری رهنمود می‌کند که به او اجازه می‌دهد مسیرهای متقاطع را ببیند که منجر به فرصت‌های جدید سرمایه گذاری می‌شود که آن‌ها قبل از ورود به بازار کسب‌وکار نمی‌توانند بینند. یک کارآفرین جدید ممکن است این فرصت‌های سرمایه گذاری دیگر را قبل از شروع کار کارآفرینی شناسایی کند، اما تا زمانی که یک کسب‌وکار ایجاد نکند، نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کند. در بیشتر موارد، کارآفرین برای اولین بار پس‌ازآنکه سرمایه گذاری اولیه را شروع می‌کنند، فرصت‌های جذاب‌تر را می‌بیند. سپس کوریدورهای سرمایه گذاری جدید برای او باز می‌شود، و زمینه های بیشتری برای رشد وپیشرفت پیدا می کنند این زمینه ها عبارت است از ؛ تأمین‌کنندگان قابل‌اعتماد؛ بازارهای قابل‌اعتماد؛ در دسترس بودن محصول؛ منابع رقابتی و زمان پاسخ. نکته کلیدی این است که این دانش و فرصت‌هایی که به آن‌ها اشاره شد، تنها پس از ورود به بازار کسب‌وکار به وجود می‌آیند.

این تحقیق
این مطالعه شش فرضیه را با استفاده از یک پایگاه داده جدید که برای اولین بار داده‌های قابل‌مقایسه برای هر دو کارآفرینان جدید و کارآفرینان سابق را مورد بررسی قرار می دهد. این افراد به‌عنوان افرادی که یک یا چند سرمایه گذاری را شروع کرده‌اند تعریف می‌شوند، اما تصمیم گرفتند کارهای کارآفرینی خود را پایان دهند وبرای کس دیگری کار کنند.
این شش فرضیه، انتظارات مربوط به زمان‌بندی و مدت‌زمان کار حرفه‌ای را نشان می‌دهد و همچنین رابطه بین طول دوره کاری کارآفرینی و ایجاد سرمایه گذاریهای چندگانه را نشان می‌دهد.

پایگاه داده‌ها
داده‌ها این مطالعه از یک پایگاه داده بزرگ‌تر از ۴۱۰۰ پاسخ‌دهنده که در مرحله اول به مطالعه کارآفرینی ملی پاسخ دادند، خلاصه‌شده است. همه پاسخ‌دهندگان، فارغ‌التحصیلان چهار کالج بودند (کالج بابسون، کالج بنتلی، دانشگاه جورج تاون؛ و ر پ ای). به طور خاص، داده ها شامل ۱۵۳۷ فرد است که به‌عنوان کارآفرینان مستقل کنونی و یا کارآفرینان سابق تعلق دارند.
این ۱۵۳۷ پاسخ‌دهنده موردمطالعه زیر قرار گرفتند اگر:
الف) آن‌ها خود را به‌عنوان کارآفرینان مستقل معرفی می‌کنند.. به‌ بیان دیگر، آندسته از افرادی که سرمایه گذاری خود را از اول شروع کرده بودند در مقابل آندسته از افرادی که در این زمینه احتمالات زیادی را پیش روی خود می دیدند. احتمالاتی که در این زمینه حذف شدند عبارت بودند از افرادی که ارث بدست آورده بودند، افرادیکه حرفه ی خانوادگی خود را ادامه دادهد بودند، افرادی که از امتیازاتی استفاده کرده بودند، کارآفرینان حاضر در شرکت ها، کارآفرنیان غیر انتفاعی، افرادی که کار شخصی خود را داشتند و در جایی استخدام نشده بودند
ب) این دسته از افراد خود را کارآفرینان در حال کار و یا سابق معرفی کردند که عبارت بودند از موسسان شرکت ها، همکاران موسسان شرکت ها، و یا کارآفرینان برجسته. هرچند، کارآفرینان در حال انجام وظیفه و کارآفرینان سابق در صورتی حذف می شدند که اگر خود را به عنوان شریک معرفی می کردند، و یا اینکه عضوی از گروه بودند، مدیر بودند و یا اینکه برای خود نقش دیگری متصور بودند هرچند اگر موسس، همکار موسس و یا کارآفرین اصلی بودند.

تست های این فرضیه
فرضیه ۱٫ اکثر کارآفرینان مشاغل چندگانه را در طول کارهای کارآفرینی خود ایجاد می‌کنند. داده‌ها این فرضیه را برای کارآفرینان کنونی پشتیبانی می‌کنند اما برای کارآفرینان سابق داده‌های این فرضیه پشتیبانی نمی‌کند. بااین‌حال، تعداد معدودی از همه کارآفرینان سابق، بیش از یک سرمایه گذاری را ایجاد کردند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا