دانلود رایگان ترجمه مقاله زمان‌ بندی پویای کیفیت خدمات آگاهانه (آی تریپل ای ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه آی تریپل ای در ۶ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۱۸ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

قیمت‌ گذاری و زمان‌ بندی پویای کیفیت خدمات (QoS) آگاهانه در محاسبات ابری بی‌ سیم

عنوان انگلیسی مقاله:

QoS aware Dynamic Pricing and Scheduling in Wireless Cloud Computing

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۶ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله کنفرانس
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی کامپیوتر – مهندسی فناوری اطلاعات
گرایش های مرتبط با این مقاله رایانش ابری یا محاسبات ابری – مهندسی الگوریتم ها و محاسبات – شبکه های کامپیوتری – اینترنت و شبکه های گسترده
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس کنفرانس تصمیم گیری و کنترل
کلمات کلیدی کیفیت خدمات – قیمت‌گذاری – الگوریتم‌های اکتشافی – زمان‌بندی پویا – محاسبات ابری – ارتباطات بی‌سیم – زمان‌بندی پردازنده                                                                                 
کلمات کلیدی انگلیسی Quality of service – Pricing – Heuristic algorithms – Dynamic scheduling – Cloud computing – Wireless communication – Processor scheduling
ارائه شده از دانشگاه علم و فناوری در مهندسی سیستم های اطلاعات، آزمایشگاه دانشگاه ملی فناوری دفاعی
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/CDC.2017.8264203
لینک سایت مرجع https://ieeexplore.ieee.org/document/8264203
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه آی تریپل ای – IEEE
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۸ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2488

 

بخشی از ترجمه

ارائه‌دهنده خدمات تقاضای هر سرویس را از این شبکه جمع‌آوری می‌کند. به‌طور مستقیم، تقاضای خدمات در ارائه‌دهنده خدمات به تقاضای کاربر و وضعیت شبکه ارتباطی بستگی دارد،

جایی که I تعداد کاربران و SN (t) وضعیت شبکه است، وضعیت شبکه برای زمان‌های مختلف به دلایل متفاوت مانند فاصله کاربر و موقعیت پاسخ متغیر است؛ و ما فرض می‌کنیم که پردازش وضعیت شبکه یک زنجیره مارکوف ارگومیک فازی با فضای وضعیت SN است. با پیروی از معادله ۱ و معادل ۲ و بدون ایجاد ابهام، می‌توانیم به دست آوریم.

B. فرمول نویسی نرخ خدمات
بگذارید bk (t) نرخ خدمات باشد، مقدار دسته‌ای که می‌تواند ارائه شود، در بخش t و SD (t) وضعیت ارائه‌دهنده سرویس SD هست. فرض کنید که SD (t) وضعیت محدود یک زنجیره مارکوف تصادفی با فضای حالت SD است. حالت سیستم که با S نشان داده می‌شود، وضعیت شبکه و حالت ارائه‌دهنده خدمات یعنی S(t)=(SN(t), SD(t)) را شامل می‌شود. در این مورد، می‌توانیم S = SNX SD را به دست آوریم که به شکل قبلی ناشناخته است.
اپراتور ارائه‌دهنده خدمات باید منابع را به هر تقاضایی اختصاص دهد که هزینه خاصی را به ارمغان می‌آورد. فرض کنیم که هزینه خدمت نوع k در بخش t برابر است با ck(t) و مقدار cmax محدودی وجود دارد که ۰≤ck(t)≤cmax را برای تمام k و همه t برآورده می‌سازد. علاوه بر این، بردار c (t) به‌صورت (c1(t), c2(t),..,cK(t)), نشان داده می‌شود و فرض کنید که بردار هزینه متعلق به مجموعه‌ای از هزینه C است، یعنی c (t ) C. نرخ خدمات توسط با بردار هزینه و وضعیت ارائه‌دهنده خدمات تعیین می‌شود،

وضعیت ارائه‌دهنده خدمات به جنبه‌های بسیاری از ارائه‌دهنده خدمات اشاره می‌کند، مانند منابعی که می‌تواند اختصاص داده شود، قیمت برق و غیره. فرض می‌کنیم که نرخ خدمات bk (t) می‌تواند به‌طور مداوم تقسیم شود و با حداکثر مقدار bmax محدود می‌شود.
. پویایی و پایداری صف
qk(t) را به‌عنوان پشتیبان صف سرویس نوع k در ارائه‌دهنده خدمات در بخش t نشان می‌دهیم. برای سرویس نوع k، پویای صف آینده qk(t) با تقاضای کاربر ak (t) و نرخ سرویس ) bk (t بر اساس معادله پویای زیر، به دست می‌آید.

۳٫ الگوریتم قیمت‌گذاری و زمان‌بندی پویای QOS آگاهانه
در الگوریتم‌های کنونی، پشتیبانی صف واقعی اغلب نقش متغیر تصمیمی را بازی می‌کند. بااین‌حال، این الگوریتم‌ها تمام صف‌های خدمات را به همان اندازه مهم می‌دانند و برای بررسی شرایط مختلف QoS شکست می‌خورند. برای غلبه بر این کمبود، مفهوم QoS آگاهانه را معرفی می‌کنیم و الگوریتم QDPSA را پیشنهاد می‌کنیم.

A. پویایی صف QOS آگاهانه
برای خدمات نوع k، پشتیبانی صف QoS آگاهانه Qk(t) را به‌صورت تابع خطی از طول صف qk(t) تعریف می‌کنیم. این تابع خطی تضمین می‌کند که اگر qk(t) برابر با صفر باشد، Qk(t) هم برابر با صفر است.

B. الگوریتم قیمت‌گذاری و زمان‌بندی پویای QoS آگاهانه
به‌جای استفاده از صف واقعی، QoS صف آگاهانه را برای شبیه‌سازی الگوریتم قیمت‌گذاری و زمان‌بندی پویا معرفی می‌کنیم. الگوریتم حاصل از دو بخش تشکیل‌شده است. الگوریتم قیمت‌گذاری پویا QoS: در ابتدای هر بخش t، ارائه‌دهنده خدمات، وضعیت و تمام Qk(t) است و قیمت (t) pk را برای به حداقل رساندن بیان زیر انتخاب می‌کند.

الگوریتم زمان‌بندی پویای QoS: در ابتدای هر بخش t، ارائه‌دهنده خدمات، وضعیت ارائه‌دهنده خدمات و تمامی Qk(t) مشاهده می‌شود و بردار هزینه c(t) را برای به حداقل رساندن بیان زیر، انتخاب می‌کند.
پارامتر V> 0 یک متغیر کنترل است که می‌تواند به مقادیر مختلف تنظیم شود تا بازده صف را برای سود کوتاه‌مدت خدمات بازاریابی کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا