دانلود رایگان ترجمه مقاله اثرات انباشت زباله در تیرچه بلوک (اسپرینگر ۲۰۱۵)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه اسپرینگر در ۶ صفحه در سال ۲۰۱۵ منتشر شده و ترجمه آن ۱۷ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

بررسی اثر انباشت زباله در تیرچه بلوک در آب شستگی پل

عنوان انگلیسی مقاله:

A Study on the Effects of Debris Accumulation at Sacrificial Piles on Bridge Pier Scour

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۵
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۶ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی عمران
گرایش های مرتبط با این مقاله آب و سازه هیدرولیکی – مهندسی عمران محیط زیست – مدیریت ساخت
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله مهندسی عمران KSCE
کلمات کلیدی تجمع باقی مانده – شمع – آبشستگی پل اسکله – اسکله تنها
کلمات کلیدی انگلیسی debris accumulation – sacrificial piles – bridge pier scour – single pier
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی عمران، دانشگاه کاتولیک کواندونگ، کره
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۱۹۷۶-۳۸۰۸
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1007/s12205-015-0208-4
لینک سایت مرجع https://link.springer.com/article/10.1007/s12205-015-0208-4
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه اسپرینگر – Springer
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۷ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2486

 

بخشی از ترجمه

۲٫۳ فرمول اصلاح شده ملویل
ملویل و Dongol (1992) یک روش طراحی برای برآورد عمق آبشستگی با تجمع باقی مانده را توسعه داده اند. برآورد عمق آب شستگی موضعی بر اساس بزرگترین عمق آبشستگی ممکن است که می توانید در یک اسکله استوانه ای است که ۲٫۴D رخ می دهد.

در این وضعیت دیده می شود که فرمول ملویل بیش از پیش بینی عمق آبشستگی در مقایسه با این مطالعه نتیجه تجربی مطرح است . Koopaei و ولنتاین (۲۰۰۳) در اسکله پل مطالعه شده است. وضعیت صیقلی در کانال های آزمایشگاهی شکل گرفته است . نتایج نشان داد که روش طراحی ملویل بیش از پیش بینی عمق آبشستگی و بیش از پیش بینی عمق آبشستگی با توجه به این واقعیت است که این رابطه در نظر گرفته شده برای اهداف طراحی استفاده می شود و در نتیجه بر روی یک منحنی پاکت برای پیش بینی عمق آبشستگی مد نظر است.
در این مطالعه K ‘= 1.56D در فرمول ملویل اصلاح شد.

این برای داده های تجربی مناسب بود. نتایج حاصل از اسکله تنها با آبشستگی باقی مانده این مطالعه تجربی با فرمول اصلاح شده ملویل مقایسه شد. در اینجا دیده شده است که نتایج فرمول اصلاح شده ملویل به خوبی با نتایج آزمایشات برازش شد, همانطور که در شکل ۳ نشان داده شده است.

۳٫ فرمول جدید برای تیرچه بلوک با باقی مانده
۳٫۱ اشتقاق فرمول جدید
شمع بالادست پایه پل به منظور محافظت از آبشستگی مد نظر است. این خود ممکن است موضوع آبشستگی قابل توجهی برای حفاظت از اسکله از آبشستگی با منحرف کردن جریان با سرعت بالا و ایجاد یک منطقه پشت سر آنها می باشد . اثربخشی این روش به عنوان یک اقدام متقابل اسکله آبشستگی وابسته به تعداد شمع و آرایش هندسی شمع در ارتباط با یکدیگر و اسکله پل است. عمق آبشستگی در پل با استفاده از شمع بالادست اسکله پل مد نظر است . با این حال تجمع باقی مانده در شمع وابسته به عمق آبشستگی در پایه پل تاثیر می گذارد (سوک و همکاران، ۲۰۱۴). هدف از این مطالعه برآورد اثرات باقی مانده انباشته در شمع برای پل آبشستگی اسکله و یک فرمول جدید برای پیش بینی عمق آبشستگی پل اسکله با باقی مانده انباشته در شمع می باشد. شکل ۴ وضعیت شناور قایق باقی مانده در نمودار را نشان می دهد.

نتایج حاصل از شمع با باقی مانده صیقلی در این مطالعه تجربی با فرمول ارائه جدید مقایسه شده است. نتایج در شکل ۵ نمایش داده شده و دیده می شد که این فرمول پیشنهادی جدید به خوبی با نتایج تجربی در ارتباط است.

۳٫۲ دقت پیش بینی و فرمول کالیبراسیون
ریشه میانگین مربعات خطا (R.M.S.E) آزمون برای هر یک از نتایج پیش بینی در مقابل داده های آزمایشگاهی اندازه گیری انجام شده است. این فرمول جدید پیشنهادی دقیق با R.M.S.E = 0.005 بود.

همانطور که توسط هدفیلد (۱۹۹۷) توصیه می شود, فاصله موثر از اسکله پل ۲D برای جریان تراز وسط قرار دارد و ۲٫۵D برای جریان غیر اصلی بود . بنابراین فرمول پیشنهادی جدید محدود به استفاده برای فاصله بیش از ۳D است. اگر فاصله شمع با باقی مانده به صورت L = 0 باشد، قطر اسکله موثر با باقی مانده انباشته در شمع به صورت D ‘= D مشاهده می شود, به این معنی که عمق آبشستگی شمع قربانی با E E در ارتباط است.
باقی مانده در مورد همان وضعیت تنها با آبشستگی باقی مانده است. نتایج حاصل از شمع در آزمایش نشان داد که عمق آبشستگی زمانی افزایش می یابد که شمع به اسکله پل نزدیک تر است و کاهش زمانی است که شمع در یک فاصله از اسکله پل باشد.
به صورت فیزیکی, اگر فاصله شمع با باقی مانده به صورت L = 0 مطر باشد ، عمق آبشستگی در پایه پل باید با همان اسکله تنها با آبشستگی باقی مانده شکل گیرد. اگر L = 2.5D یا ۳D مطرح باشد ، عمق آبشستگی در پایه پل باید کاهش یابد. بنابراین فرمول جدید ارائه شده با L = 0، L = 2D، L = 2.5D و L = 3D کالیبره شده است. جدول ۲ نتایج فرمول جدید پیشنهادی با نتایج تجربی L = 0 را مقایسه می کند. شکل ۶ نشان داد که فرمول جدید پیشنهادی به خوبی با نتایج تجربی در ارتباط است که در آن L = 0. شکل ۷ نشان داد که نتایج حاصل از فرمول جدید پیشنهادی به صورت L = 2D، L = 2.5D و L = 3D است و دیده می شود که عمق آبشستگی در L = 2D بالاتر از عمق آبشستگی در L = 3D است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که این فرمول جدید پیشنهادی خوب و دقیق است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا