دانلود رایگان ترجمه مقاله مراقبت های بهداشتی مبتنی بر محاسبات ابری (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۲)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه الزویر در ۱۲ صفحه در سال ۲۰۲۲ منتشر شده و ترجمه آن ۳۹ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

روندهای تکاملی در بهداشت و درمان مبتنی بر رایانش ابری تکاملی: ایده ها، عاملان و موانع

عنوان انگلیسی مقاله:

Evolutionary trends in progressive cloud computing based healthcare: Ideas, enablers, and barriers

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۲۲
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۲ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله
مدیریت – مهندسی کامپیوتر – مهندسی صنایع – مهندسی فناوری اطلاعات
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت خدمات بهداشتی درمانی – رایانش ابری یا محاسبات ابری – مهندسی سیستم های سلامت – علوم داده – مدیریت کسب و کار – مدیریت سیستم های اطلاعاتی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله بین المللی محاسبات شناختی در مهندسی
کلمات کلیدی رایانش ابری – بهداشت و درمان – برنامه های کاربردی – داده ها – اطلاعات
کلمات کلیدی انگلیسی Cloud computing – Healthcare – Applications – Data – Information
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی صنایع و تولید، دانشگاه کشاورزی و فناوری پنت
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.ijcce.2022.06.001
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۹ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2471

 

بخشی از ترجمه

 اهداف تحقیق
رایانش ابری سلامت می تواند به بهبود اشتراک منابع کمک کند. این سیستم نظارت و مدیریت پزشکی بسیار مؤثری را ارائه می دهد و در عین حال هزینه های عملیاتی عظیم را کاهش می دهد. مبتنی بر ابر فناوری شناسایی فرکانس رادیویی ایمن، موثر و نظارت و مدیریت داده های پزشکی با کیفیت بالا. این می تواند به ارائه نتایج پیشرفته در انتقال، سلامت هوشمند کمک کند نظارت و قرار دادن دقیق IoT Cloud جدیدترین نوآوری است ترکیب چندین فناوری متصل به اینترنت برای ارائه راه حل های بلادرنگ در مکان ها و تنظیمات متعدد. ظهور اینترنت اشیا به هر نحوی کاربرد دارد، از مدیریت بیماری های مزمن گرفته تا اجتناب از آن مسائل مختلف بهداشتی، از بهداشت و درمان بسیار سود برده است. ابر و ادغام اینترنت در بهداشت و درمان چندین مزیت از جمله قابلیت اطمینان بالا، راندمان بالا، مجازی سازی و مقیاس پذیری را ارائه می دهد ، (Salih & Lilien, 2015, Ratnam & Dominic, 2014, Akrivopoulos et al., 2017). چهار هدف عمده این مقاله به شرح زیر است:
RQ1: – مطالعه رایانش ابری و نیاز آن به بهداشت و درمان و فن آوری کمک به رایانش ابری برای بهداشت و درمان؛
RQ2: – برای بحث در مورد مزایای کلیدی رایانش ابری برای صنعت بهداشت و درمان؛
RQ3: – مطالعه موانع و چالش‌ها در اتخاذ رایانش ابری برای بهداشت و درمان.
RQ4: – شناسایی و بحث در مورد کاربردهای مهم رایانش ابری برای بهداشت و درمان.

۵٫ مزایای کلیدی رایانش ابری برای بهداشت و درمان
در دنیای امروز، رایانش ابری دائماً در بهداشت و درمان متحول می شود. بر اساس دیدگاه بازارهای جهانی، ارزش بازار رایانش ابری بهداشت و درمان تا سال ۲۰۲۵ به ۵۵ میلیارد دلار خواهد رسید. علاوه بر مقیاس پذیری و ذخیره سازی، کسب و کارهای بهداشت و درمان امروزی به طور فزاینده ای به فناوری ابر به دلیل قابلیت های چشمگیر آن مانند همکاری، دسترسی، کارایی و امنیت روی می آورند. ابتدا، به عنوان یک نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS)، ابر ممکن است خدمات میزبانی شده بر اساس تقاضا را برای کسب‌وکارهای بهداشت و درمان ارائه کند، که امکان دسترسی فوری به برنامه‌های کاربردی تجاری و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را فراهم می‌کند. زیر ساخت به عنوان سرویس (IaaS) می تواند امکانات پزشکی را با رایانش بر اساس تقاضا و ذخیره سازی عظیم فراهم کند. در نهایت، به عنوان یک پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS، ابر می‌تواند محیطی امن برای خدمات مبتنی بر وب و استقرار برنامه‌های کاربردی ابری فراهم کند (الزوبیدی، ۲۰۱۶، گلی ملک‌آبادی و همکاران، ۲۰۱۶، پدهی و همکاران، ۲۰۱۲).
ارائه اطلاعات پزشکی از بسیاری از رایانه ها، در هر مکان و هر دستگاه تلفن همراه، در قلب سیستم های ابری است. تحول بهداشت و درمان همچنین در مورد مزایای مراکز پزشکی و کاربران ابری برای به اشتراک گذاشتن داده های سلامت بیمار از طریق اینترنت است. رایانش ابری در بهداشت و درمان مقرون به صرفه و آسان است
برای نصب، با بسیاری از مزایای دیگر که می توان از آنها به خوبی استفاده کرد. در نتیجه، سرویس‌های مبتنی بر ابر کمک ارزشمندی را ارائه می‌کنند و با در دسترس‌تر کردن داده‌ها و قابلیت همکاری، به بهبود زیرساخت‌های سلامت کمک می‌کنند. چندین مزیت فناوری های مبتنی بر ابر در مورد استفاده در سیستم های بهداشت و درمان وجود دارد (دواداس و همکاران، ۲۰۱۷، آستو و همکاران، ۲۰۲۰، جاوید و همکاران، ۲۰۲۰، کومار و همکاران، ۲۰۱۸). شکل ۱ برخی از کلیدها را نشان می دهد که مزایای این فناوری ها فناوری‌ها و پروتکل‌های امنیتی پیچیده‌ای در دسترس هستند. سطوح امنیتی اضافی در رایانش ابری به منظور جلوگیری از اطلاعات حساس، ارائه دهندگان ابر باید به مقررات نظارتی پایبند باشند تعهدات مربوط به سوابق پزشکی الکترونیکی فناوری ابری می تواند ارائه بازخورد در مورد اطلاعات پزشکی، تجزیه و تحلیل آن در زمان واقعی، و در نهایت بهداشت و درمان بیمار محور و داده محور را افزایش می دهد. تجزیه و تحلیل داده های مبتنی بر ابر ممکن است به ایجاد بازاریابی دقیق و متمرکز کمپین ها و تبلیغات با استفاده از اطلاعات کسب و کار از چندین منبع کمک کند (الحربی و همکاران، ۲۰۱۶، کو و همکاران، ۲۰۱۱). پزشکان برای کار با بیماران توانسته‌اند برای هر بیمار که درمان می‌کنند یک پرونده پزشکی جداگانه نگهداری کنند که کار را بسیار آسان تر می کند. فناوری ابر این اطلاعات را در زمان واقعی در دفاتر همگام و توزیع می کند. این فناوری به ذخیره سازی بدون مشکل داده ها و مقیاس پذیری پشتیبان کمک می کند و در طول دوره های شلوغ روز کاهش می یابد. علاوه بر این، تاکتیک‌های فاصله‌گذاری اجتماعی نیاز به مشاوره از راه دور با بیماران خردسال دارد (علی و همکاران، ۲۰۱۸، بامیه و همکاران، ۲۰۱۲، رجبیون و همکاران، ۲۰۱۹).
استقرار و ارتقاء ابر سریعتر از نرم افزار میزبانی در محل است. مدیریت خدمات ابری هزینه نسبتاً کمتری دارد و باعث نمی شود مصرف کنندگان خدمات خود را متوقف کنند. ارائه دهندگان بهداشت و درمان و بیماران آنها با خدماتی با بالاترین پهنای باند و سرعت با خدمات سریعتر مواجه می شوند. پلتفرم‌های ابری شامل ML و AI هستند که به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا حجم زیادی از داده‌های مشتری را مدیریت کنند و تجزیه و تحلیل داده‌ها را در نقاط تماس متعدد خدمات بهداشت و درمان انجام دهند (Tyagi et al., 2016, Abdelaziz et al., 2018, Seddon & Currie, 2013). استفاده عمومی از فناوری‌های ذخیره‌سازی داده مبتنی بر ابر در بهداشت و درمان پتانسیل افزایش نتایج مراقبت از بیمار را ایجاد کرده است. محققان ممکن است از ابر در زمان خود و با کسری از هزینه برای استفاده از قابلیت های تحلیل ابررایانه استفاده کنند. تمام داده‌هایی که قبلاً در پرونده‌های بایگانی در دسترس نبودند، با استفاده از پیچیده‌ترین الگوریتم‌های رایانه‌ای موجود با ورود رایانش ابری قابل جستجو و تجزیه و تحلیل هستند (Gavrilov & Trajkovik, 2012, Hoang & Chen, 2010.

۶٫ محرک های بالقوه رایانش ابری برای بهداشت و درمان صنعت
شکل ۲ نمونه‌ای از محرک‌های مهم و بالقوه مختلف رایانش ابری برای افزایش عملکرد کلی حوزه بهداشت و درمان است. حرکت به ابر دو مزیت دارد بهداشت و درمان. هم پزشکان و هم بیماران از این موضوع بهره مند شده اند که از آن. در جنبه تجاری، رایانش ابری نشان داده شده است به کاهش هزینه های عملیاتی کمک می کند و در عین حال به ارائه دهندگان اجازه می دهد تا درمان با کیفیت بالا و متناسب را ارائه دهند. بیمارانی که دریافت درمان‌ها از این طریق است اکنون می‌توانند همان سطح مراقبت را از پزشک دریافت کنند و بخش سلامت حوزه های اصلی محرک های مشاهده شده مفاهیمی مانند کلان داده، یادگیری مصنوعی و ماشینی، تکنیک های بهداشت از راه دور، بالا تجزیه و تحلیل نیرومند و غیره است. رایانش ابری بیمار را بیشتر درمان کرده است که نتایج با افزایش مشارکت بیماران در برنامه های بهداشتی خود توسط ارائه دسترسی به داده های بهداشت و درمان آنها است (جیندال و همکاران، ۲۰۱۸، سینگ و همکاران،۲۰۱۷، جمال و همکاران، ۲۰۱۵، محمد و همکاران، ۲۰۱۴).
رایانش ابری بهترین راه حل ها را برای نیازهای بهداشت و درمان فراهم می کند که ارزان تر، سریع تر و شخصی تر هستند. به طور قابل توجهی می تواند کمک به تحقیقات پزشکی و اپیدمیولوژیک، پیش بینی بیماری، و آزمایشات بالینی تجزیه و تحلیل ابری از بیمارستان ها از طریق تجزیه و تحلیل ابری، تحلیل های پیش بینی، ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی و منابع در تصمیم گیری های مبتنی بر شواهد پشتیبانی می کند. تجزیه و تحلیل ابری می تواند به طور مداوم نتایج را نظارت کند تا با تجزیه و تحلیل آنها از تجهیزات پزشکی مرتبط مختلف. بهداشت و درمان ارائه‌دهندگان راه‌حل ‌های مبتنی بر ابر را که می‌توانند برای بازاریابی، تجزیه و تحلیل/تشخیص، نظارت بر بیمار، پیشگیری و مدیریت استفاده شوند تا به اهداف خود برسند: (لیو و همکاران، ۲۰۱۸، نور و مون، ۲۰۱۲).
یک شرکت با یک کارمند از راه دور باید توسعه یابد تا افراد را از راه دور به سرعت مدیریت کند. همچنین مستلزم کاهش هزینه ها و ادامه فعالیت و رعایت قوانین سختگیرانه ایمنی و حفظ حریم خصوصی است. آنجا هیچ انعطافی برای رشد سریع و مؤثر زیرساخت های محلی موجود وجود نداشت و همچنین نمی توانست کاربران اضافی را در یک دوره قابل قبول گنجانده شود. کار استراتژیک شامل ایجاد یک مدل عملیاتی فناوری اطلاعات، ارزیابی پلت‌فرم‌ها و ابزارهای ابری و ایجاد مدرک قوی است. معماری ابری توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به سرعت منابع و کار از راه دور، از جمله ایستگاه های کاری مجازی در فضای ابری را تامین کنند. که این کار دشواری مدیریت موجودی سخت افزار، تعمیرات و زیرساخت دسکتاپ مجازی را نیز برطرف می کند. E (Guo et al., 2012, Alshammari et al., 2020, Dzombeta et al., 2014).
ارائه دهندگان بهداشت و درمان لازم نیست نگران مدیریت داده های ابری خود باشند. پزشکان بهداشت و درمان ممکن است با کمک متخصصان توانمند فناوری اطلاعات که سیستم را نظارت و کنترل می کنند، بر زمینه های اساسی بهداشت و درمان تمرکز کنند. رایانش ابری نظارت بر پرداخت ها توسط ارائه دهندگان بهداشت و درمان را تسهیل می کند. علاوه بر این، سرمایه گذاری در زیرساخت های قابل توجه و پرهزینه ضروری نیست. انتخاب یک راه‌حل ابری می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از ساختن سیستم‌های فیزیکی با شخصی‌سازی برنامه‌ای که مطابق با خواسته‌های آن‌ها باشد. سرورهای ابری می‌توانند اطلاعات را سریع‌تر آپلود، مبادله و بازیابی کنند تا متخصصان بهداشت و درمان، بیمارستان‌ها، تحقیقات و آژانس‌های مالی بتوانند بهتر همکاری کنند (Alphonsa & Amudhavalli، ۲۰۱۸، Agarwal & Sebastian، ۲۰۱۶، John & Shenoy، ۲۰۱۴)
حجم زیادی از داده های ایجاد شده در کسب و کار بهداشت و درمان با موفقیت در درایوهای مجازی ذخیره و قابل دسترسی است. رایانش ابری است برای ارائه خدمات و پلتفرم هایی استفاده می شود که به مدیریت مشتری کمک می کند. در نتیجه، بسیاری از شرکت ها یا سازمان هایی که خدمات بهداشت و درمان ارائه می دهند خدمات رایانش ابری به بیماران خود در نرم افزار، پلتفرم و زیر ساخت نیاز دارند. اینها امکان تبادل اطلاعات و رکورد را بهبود می بخشد و مدیریت و تخصیص منابع در موسسات بهداشتی را با رایانش ابری سرعت می بخشد و کار را برای متخصصان پزشکی ساده می کند تا با هم کار کنند و به صورت تیمی از طریق دستگاه های تلفن همراه درمان کنند واز ویدئو کنفرانس و نرم افزار طراحی شده برای شرکت های بهداشت و درمان استفاده کنند. ظرفیت پزشکان برای ارائه خدمات درمانی در سطح بالا به بیماران با حفظ ارتباط آنها با بیماران و همکاران افزایش یافته است (کازولا و همکاران، ۲۰۱۶، بامیه و همکاران، ۲۰۱۲، ایجاز و همکاران، ۲۰۲۱).

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا