دانلود رایگان ترجمه مقاله استحکام شبکه های وزن دار (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۲۰)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۹ صفحه در سال ۲۰۲۰ منتشر شده و ترجمه آن ۱۳ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

پایداری شبکه های وزن دار توسط نزدیکی هارمونیک در برابر شکست آبشاری

عنوان انگلیسی مقاله:

Robustness of weighted networks with the harmonic
closeness against cascading failures

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۲۰
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۹ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق – مهندسی عمران
گرایش های مرتبط با این مقاله تولید، انتقال و توزیع – مهندسی ترافیک یا حمل و نقل
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس فیزیک الف: مکانیک آماری و کاربردهای آن
کلمات کلیدی شکست آبشار – نزدیکی هارمونیک – بار – نیرومندی
کلمات کلیدی انگلیسی Cascading failure – Harmonic closeness – Load – Robustness
ارائه شده از دانشگاه دانشکده ترافیک و حمل و نقل، دانشگاه جیائوتنگ پکن، پکن، چین
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۸۷۳-۲۱۱۹
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.physa.2019.123373
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0378437119318850
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۳ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) (ترجمه به صورت خلاصه انجام شده است)

کد محصول F2433

 

بخشی از ترجمه

۲٫ مدل شکست آبشاری با نزدیکی هارمونیک
برای غلبه برمشکل درجه و فاصله(میانی بودن)، وزن گره توسط نزدیکی هارمونیک محاسبه می شود که می تواند بیانگر مشکل رسیدن گره به گره های دیگر در شبکه باشد. به طور کلی، هرچه نزدیکی هارمونیک بزرگتر باشد، درجه آن نیز بزرگتر است.
در گسترش شکستهای آبشاری، گره های وزنی بزرگتر متصل به گره شکسته ،بار بیشتری را به خود می گیرند. در شبکه راهنمایی و رانندگی، راننده در جاده پرازدحام مستعد ورود به جاده مجاور با ظرفیت بالای ترافیک است تا بتواند از ازدحام احتمالی جلوگیری کند و به سرعت به مقصد برسد. این بدان معنی است که این فرض با واقعیت مطابقت دارد. از این رو، بار اضافی ΔLij (t) دریافت شده از گره شکسته i در مرحله t متناسب با وزن آن Wj است.

۳٫ نتایج شبیه سازی و تجزیه و تحلیل
از آنجا که ساختار توپولوژیکی یک شبکه به استحکام در برابر شکست آبشارها مربوط می شود، لازم است روش ما را در ساختارهای مختلف توپولوژیکی بررسی کنیم. سه شبکه کلاسیک با N = 1000 ساخته شده است، یعنی شبکه های بارابسی – آلبرت) شبکه های BA) [37]، شبکه) Newman-Watts شبکه های NW) [38]، و شبکه های Erdos-Renyi (شبکه هایER ) [39 ]، به ترتیب.
شبکه های BA به شرح زیر ساخته می شوند: با شروع از شبکه گره های m0، گره جدید متصل به گره های موجود در هر مرحله از زمان به شبکه اضافه می شوند. با توجه به پیوست ترجیحی مبنی بر اینکه احتمال اتصال به گره های موجود متناسب با درجه گره موجود است.
شبکه های NW به شرح زیر ساخته می شوند: از شروع حلقه های معمولی، هر گره به گره های مجاورh وصل می شود و لبه هایی با احتمال خاصی بین گره هایی که به هم وصل نمی شوند اضافه می شوند.
شبکه های ER به شرح زیر ساخته شده اند: در میان گره های جدا شده، لبه هایی با احتمال خاص به طور تصادفی بین گره ها اضافه می شوند.
از آنجا که سه مدل معمولی شبکه ذکر شده در بالا اختلاف کمی برای هر ساخت دارند، داده های ما میانگین شبیه سازی در ۲۰ شبکه مستقل است.
اول از همه، ما روی مقدار Tc تحت تأثیر پارامتر وزن θ تحت مقادیر مختلف از میانگین درجه k تمرکز می کنیم. همانطور که در شکل ۱ (a) (b) (c) نشان داده شده است، برای سه شبکه مصنوعی ابتدا مقدار Tc کاهش می یابد و سپس با افزایش مقدار θ افزایش می یابد. این امر به این دلیل است که Tc به گره هاب(گره قطب) و گره های مجاور آن بستگی دارد. هنگامی که مقدار θ کم است، گره درجه کوچکتر گره هاب است و گره های مجاور آن به دلیل دریافت بارهای بیشتر، احتمالاً از کار نمی افتند. در مقابل، برای مقدار بزرگتر θ، گره ای با بار بیشتر گره هاب است. بنابراین، هنگامی که θ یک مقدار معقول برای به حداقل رساندن Tc وجود دارد،ما می توانیم مقدار بهینه پارامتر وزن را بدست آوریم، *θ.در شبکه های BA، NW و ER با مقادیر مختلفی از به ترتیب. علاوه بر این، می توان دریافت که بین Tc و k رابطه منفی وجود دارد. از شکل ۱ (d)، در مورد θ *، مقدار Tc در شبکه های BA از مقدار داده شده در شبکه های NW و ER برای مقدار داده شده k کوچکتر است، در حالی که مقدار Tc در شبکه های NW مشابه با شبکه های ER است.
این بدان معنی است که با استفاده از روش ما درشبکه های BA راحت تر از خرابی آبشاری از شبکه های NW و ER جلوگیری می کنند. به منظور کشف رابطه بین CFN و θ، CFN با استفاده از روش ما در سه شبکه مصنوعی برای مقادیر مختلف θ محاسبه می شود زمانی که ⟨k⟩ = ۶ .
در شکل ۲ (a) مشخص است که بین CFN و θ در شبکه های BA همبستگی منفی وجود دارد، این بدان معنی است که مقدار بزرگتر θ برای تقویت استحکام کل شبکه در برابر شکست های آبشاری تا حدی مفید است.
دلیل اصلی این است که برای شبکه های BA در دامنه θ بزرگتر، بارهای چند گره و تفاوت بارهای اولیه بیشتر است. در این حالت، به دلیل وجود بارهای اولیه کوچک در میان گره ها، حمله به آن گره ها نمی تواند باعث شکست آبشاری شود. یعنی وقتی مقدار θ کوچکتر است، میانگین گره های شکسته ناشی از حمله به هر گره کوچکتر است و لازم است از گره ها با بار بیشتر محافظت شود.
با توجه به تجزیه و تحلیل CFN در شبکه های BA، ما متوجه می شویم که به نظر می رسد تضاد وجود دارد که در مورد ⟨k⟩ = ۶، مقدار Tc کم یا حداقل است زمانی که θ = ۷٫۸ باشد از شکل ۱ (a) . هرچه مقدار θ بزرگتر باشد، مقدار CFN کوچکتر است از شکل ۲ (a). سوالی پیش می آید که چرا Tc از نظر اندازه گیری استحکام با CFN متفاوت است. برای رفع این مشکل، تجزیه و تحلیل زیر در این مقاله وجود دارد.
از شکل ۲ (b) (c) دریافت می شود که مقدار CFN با مقدار θ هنگامی که دامنه T بین ۱٫۰۵ و ۱٫۱۵ باشد، ارتباط منفی دارد، که به طور ناقص با نتایج شبکه های BA موافق است. با این حال، مقدار CFN زیر θ = ۱۰ در محدوده T> 1.15 از سایرین کوچکتر است. علاوه بر این، ما دریافتیم که مقدار CFN برای مقدار کوچکتر و بزرگتر T در شبکه های NW و ER کمی تغییر می کند. وقتی دامنه T بین ۱٫۱ تا ۱٫۱۵ باشد، مقدار CFN کاهش قابل توجهی را نشان می دهد. بر اساس تجزیه و تحلیل CFN در سه شبکه، این شباهت وجود دارد که مقدار CFN زیر θ = ۶ بزرگترین است، به این معنی که شبکه در برابر خرابی های آبشار، برای مقدار کوچکتر θ آسیب پذیر است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا