دانلود رایگان ترجمه مقاله استفاده از اینترنت در روانشناسی ورزشی (سال ۲۰۰۱)

 

 

این مقاله انگلیسی در ۲۱ صفحه در سال ۲۰۰۱ منتشر شده و ترجمه آن ۱۱ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

جایگاه ISSP در استفاده از اینترنت در روانشناسی ورزشی

عنوان انگلیسی مقاله:

ISSP Position Stand on the Use of the Internet in Sport Psychology

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۰۱
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۲۱ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله تربیت بدنی
گرایش های مرتبط با این مقاله روانشناسی ورزشی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله بین المللی روانشناسی ورزش
ارائه شده از دانشگاه دانشگاه ویرجینیای غربی، دانشکده تربیت بدنی، ایالات متحده
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۱ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) (ترجمه به صورت ناقص انجام شده است)

کد محصول F2412

 

بخشی از ترجمه

نظارت کیفی یکی ازعوامل اصلی توسعه مهارت های مؤثر در تمام حوزه های درمان های حرفه ای است. امروزه می توان از اینترنت به عنوان ابزاری برای دسترسی به تجربیات متخصصان رشته ای خاص در نقاط دور استفاده نمود. برای مثال، اکنون این فناوری نظارت فردی و گروهی متخصصان تمام رشته ها در سرتاسر جهان را ممکن می سازد (مارینو ، ۱۹۹۶؛ میریک و سابلا ، ۱۹۹۵) که در نتیجه آن انتشار مهارت های جدید و خلاقانه تسهیل شده و گسترش حرفه ای هم مددکاران جدید و هم باتجربه را در سرتاسر جهان افزایش می دهد.
تقویت مشاوره/ عملکرد
استفاده ازفناوری اینترنت به افراد و گروه ها با پیشینه های مختلف و از نقاط جغرافیایی گوناگون امکان می دهد تا راهنمایی های حرفه ای را از یک متخصص روانشناسی ورزشی دریافت نمایند. فناوری هایی نظیر ویدیو کنفرانس، پست الکترونیکی، تلفن و تالارهای گفتگو ما را قادر می سازد تا به منابع مناسب برای برقراری تماس با مددکاران دسترسی داشته باشیم. به دلیل تعداد محدود متخصصان روانشناسی ورزشی، مناطق زیادی در دنیا وجود دارد که در آنها افراد امکان صحبت با یک مددکار باتجربه و کارآمد را ندارند. این منابع اینترنتی ارائه خدمات به افراد ناتوانی را که توانایی حرکت اندکی دارند را نیز بسیار آسان تر می نماید. علاوه بر این، به خاطر ناشناخته ماندن حاصل از استفاده از اینترنت، ممکن است بسیاری از افراد که در گذشته مایل به دریافت کمک نبودند، برای مشاوره از طریق اینترنت تشویق شوند (آفر و واتز ، ۱۹۹۷؛ سامسون، کولودینسکی و گرینو ، ۱۹۹۷).
در صورتی که از اینترنت به صورت آگاهانه ای استفاده شود، این فناوری می تواند با قادر ساختن دو طرف در افزایش آمادگی برای نشست های آتی، جلسات رودررو را کارآمدتر و مفیدتر گرداند. می توان پیش از زمان جلسات، فرم های پذیرش اصلی، ارزیابی ها، تکالیف خانه، و تمرین های لازم را برای تکمیل به مددجویان ارسال نمود. این آمادگی پیش از موعد می تواند با فراهم ساختن امکان بحث ها و درمان های دقیق در طول جلسات، سرعت فرایند جلسات را افزایش دهد.
می توان پایگاه داده ها را که دربرگیرنده اطلاعات روانشناسی ورزشی هستند، برای ورزشکاران و مربیان بر روی اینترنت بارگذاری نمود. ورزشکاران می توانند تجربیات روانشناختی خود را در طول، پیش و پس ازجلسات تمرین، بازیها و رقابت ها در اختیار دیگران قرار دهند. برای نمونه، ورزشکاران می توانند تکنیک های درمانی که از آن استفاده کرده اند را معرفی کرده و اثراتی را که این تکنیک ها بر عملکرد آنها داشته اند را تشریح کنند. آنها همچنین می توانند در مورداحساسات خود نسبت به استفاده از مواد مخدر و الکل، تمایلات جنسی، و ارتباط با مربیان، دوستان و اعضای خانواده با دیگران صحبت کنند. روانشناسان ورزشی می توانند در زمان کار با ورزشکاران و تیم های ورزشی از این اطلاعات استفاده نمایند. پایگاه های داده مشابهی در گذشته مورد استفاده قرار گرفته و همچنان در روانشناسی مورد استفاده قرار می گیرند (ویلسون ،۱۹۹۵).
اینترنت می تواند برای ورزشکاران دستورالعمل هایی را فراهم کند که به صورت مستقل قابل اجرا باشند. این دستورالعمل ها ممکن است مربوط به فعالیت های ورزشی خاصی باشد (مثلا، چگونه ورزشکاران می توانند با اضطراب پیش از بازی و رقابت، و همچنین سایر جنبه های زندگی، مقابله کنند و یا این که چگونه می توانند به صورت مؤثرتری زمان آزاد خود را برنامه ریزی نمایند). در روانشناسی، ثابت شده است که اطلاعاتی که به شکل دستورالعمل توسط روانشناسان از طریق اینترنت منتشر می شود، می تواند به قربانیان سوءاستفاده های جنسی کمک کند تا بر مشکلات روانی خود چیره شوند (فین و لاویت ، ۱۹۹۴).
از طریق اینترنت، می توان انواع گوناگونی از پرسشنامه ها، آزمون ها و مطالب مربوط به روانشناسی ورزشی را در اختیار مددجویان قرار داد. این ابزارهای ارزشیابی به صورت اینترنتی امتیاز داده شده و نتایج آنها مستقیما برای مددکار ارسال می شود. همچنین، این ابزارها می توانند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مددجو و مددکار قرار داده و به عنوان ابزاری برای انتقال اطلاعات محرمانه از طرف مددجو به مددکار استفاده شود.

یافتن مددکاران و ارجاعات
جستجوی متخصص روانشناسی ورزشی همیشه کار آسانی نیست. در زمان آغاز فرایند این تحقیق، ورزشکاران اغلب از طریق اینترنت با متخصصانی تماس می گیرند که در منطقه جغرافیایی آنها زندگی نمی کنند. مددکاران می توانند از طریق اینترنت مددکاران مجرب دیگر را که در نزدیکی منطقه جغرافیایی ورزشکار زندگی می کنند، برای رجاع دادن مددجو به آن شناسایی و معرفی نمایند. زمانی که ارجاعی انجام می شود، اینترنت می تواند با تسهیل برقراری ارتباط بین سه طرف و انتقال الکترونیکی اسناد، این تغییر را ممکن سازد.

وسیله گفتگو و همکاری
رشته روانشناسی ورزشی یکی از شاخه های بسیار خاص روانشناسی است. غیر از مسئولیت اولیه در مورد ورزش و تمرین، مددکاران اغلب علاقه خاصی به این رشته دارند. این تخصص اغلب شناسایی منابع اطلاعاتی و سایر متخصصان علاقمند در موضوعات مشابه را مشکل می سازد. اینترنت، و فناوری هایی نظیر سِروِرها، تالارهای گفتگو و پست الکترونیکی فرایند همکاری با سایر متخصصان و یافتن اطلاعات و منابع را تسهیل می سازد.

مشکلات احتمالی ناشی از استفاده از اینترنت در رشته روانشناسی ورزشی
بر اساس مقدمه ای که در مورد کاربردهای بالقوه اینترنت ارائه شد، روشن است که اینترنت، به عنوان یک منبع، قادر است تا رشته روانشناسی ورزشی را ارتقا داده و آن را به سوی قرن ۲۱ سوق دهد. با این حال، زمانی که متخصصین از این فناوری برای کمک به دیگران استفاده می کنند، باید موارد زیادی را مورد توجه قرار داد. در ادامه، خلاصه ای از موارد و اقدامات غیراخلاقی مختلف احتمالی مرتبط با استفاده روانشناسان ورزشی از اینترنت ارائه شده است.

آموزش
توانایی استفاده کارآمد و اخلاقی از اینترنت در روانشناسی ورزشی را باید به عنوان حوزه ای از توانمندی در نظرگرفت که لازم است با تمرین و راهنمایی متخصصان آموزش داده شود. همانند سایر تکنیک های مرتبط با روانشناسی، افراد تنها پس از آموزش، تمرین و نظارت مناسب از اینترنت در کارهای خود استفاده می کنند. بدون چنین آموزشی، احتمال زیادی وجود دارد که مددکاران اشتباهاتی را مرتکب شوند که می تواند موجب آسیب رساندن به مددجویان شود. با در نظر گرفتن این نکته، لازم است تا مددکاران آموزش های مرتبط با استفاده از منابع اینترنتی را پیش و در زمان ارائه خدمات ببینند. فهرستی از توانایی های اساسی که متخصصان روانشناسی ورزشی باید داشته باشند، می تواند شامل موارد زیر باشد: (الف) استفاده از موتورهای جستجوگر اینترنتی، (ب) آشنایی با وبلاگ های رایج مربوط به روانشناسی ورزشی، (ج) ارزیابی عملکرد سایت های مختلف، (د) تلفیق اقدامات مربوط به روانشناسی ورزشی با استفاده از اینترنت، و (ه) آگاهی از مسائل اخلاقی و استانداردهای حرفه ای مرتبط.

حفظ اسرار
حفظ اسرار یکی از نکات اخلاقی اصلی مرتبط با تعاملات بین مددکار و مددجو است. با در نظر گرفتن این نکته، لازم به ذکر است که نباید اطلاعاتی را که از طریق اینترنت منتقل می شود، حرمانه در نظر گرفت. با وجودی که می توان با انجام اقداماتی نظیر کدگذاری داده ها احتمال دسترسی دیگران به آن اطلاعات را کاهش داد، اما نمی توان کارآیی آن را کاملا تضمین نمود. بنابراین، همیشه این خطر وجود دارد که در زمان انتقال اطلاعات از طریق اینترنت در محرمانه بودن آنها رخنه ایجاد شود (هانون ، ۱۹۹۶). با در نظر گرفتن این نکته، لازم است تا مددکاران دانش خود در مورد شیوه های حفظ امنیت داده ها را به روز نگه دارد و تمام تلاش خود را برای حفظ اسرار مددجویان خود به کار گیرند.

اعتبار ارزیابی
لازم است که نرم افزارهای ارزیابی قرار داده شده روی اینترنت برای استفاده در این حوزه اعتبارسنجی شوند (آلن، سامسون، هِرلیهی ، ۱۹۸۸). به منظور اطمینان از ارزیابی معتبر مشکلات مددجو، مددکارانی که مددجویی را برای ارائه خدمات اینترنتی آماده می سازند، باید اعتبار و صحت تمام ابزارهای ارزیابی قرار داده شده روی اینترنت را بررسی نمایند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا