دانلود رایگان ترجمه مقاله یک ابر محاسباتی اجتماعی (آی تریپل ای ۲۰۱۴)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه آی تریپل ای در ۱۴ صفحه در سال ۲۰۱۴ منتشر شده و ترجمه آن ۳۸ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

رایانش ابری اجتماعی: تخصیص و به اشتراک گذاری منابع زیربنایی از طریق شبکه های اجتماعی

عنوان انگلیسی مقاله:

A Social Compute Cloud: Allocating and Sharing Infrastructure Resources via Social Networks

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۴ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی کامپیوتر
گرایش های مرتبط با این مقاله رایانش ابری یا محاسبات ابری – علوم داده – امنیت اطلاعات
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس معاملات در محاسبات خدمات
کلمات کلیدی رایانش ابری اجتماعی – شبکه های اجتماعی – رایانش ابری – اختصاص منبع بر اساس اولویت
کلمات کلیدی انگلیسی Social cloud computing – social networks – cloud computing – preference-based resource allocation
ارائه شده از دانشگاه موسسه تحقیقات خدمات کارلسروهه، موسسه فناوری کارلسروهه
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۹۳۹-۱۳۷۴
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/TSC.2014.2303091
لینک سایت مرجع https://ieeexplore.ieee.org/document/6727497
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه آی تریپل ای – IEEE
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۸ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2411

 

بخشی از ترجمه

تسهیل فنی کاربران لبه را قادر می سازد تا منابعی را برای یکدیگر فراهم کرده و از منابع یکدیگر استفاده نمایند. لازم است تا رایانش ابر اجتماعی از تعابیر آدرس شبکه (NAT) عبور کند، آدرس های IP غیر ثابت را (مخصوصا در مورد کاربران تلفن همراه) مدیریت کند و بهترین مفاهیم تلاش کیفیت خدمات را به حساب آورد. با وجودی که مفهوم ابر اجتماعی بر این فرض استوار است که کاربران یک شبکه اجتماعی تا حدی به یکدیگر اعتماد دارند، ایجاد رایانش ابر اجتماعی مستلزم امنیت کافی و مکانیسم های امنیتی برای محافظت از منابع در مقابل کاربرانی که به طور بالقوه بداندیش یا نالایق هستند و همچنین برای محافظت از کاربران در مقابل منابعی است که به طور بالقوه نامناسب هستند. می توان این مسئله را، همراه با نیاز برای حمایت از سیستم های عامل چندگانه، تا حدی از طریق مجازی سازی مورد بررسی قرار داد.
ساختارهای اجتماعی به اشتراک گذاری منابع رایانه ای در میان شبکه ای اجتماعی را تسهیل می سازد. به منظور استفاده از ساختارهای اجتماعی برای به اشتراک گذاری منابع، ابتدا کاربران باید دسترسی به شبکه اجتماعی خود را ممکن سازند و با داده های شبکه اجتماعی خود به سیستم عامل اعتماد کنند. به دلایل متعددی، وابسته ساختن تخصیص منابع به نکته دوگانه ارتباط دوستانه به خوبی طراحی نشده است. اول اینکه، ارتباطات اجتماعی تنها حاشیه هایی در یک نمودار نیستند. انواع مختلفی ازارتباطات وجود دارد (مثلا، خانواده، دوستان نزدیک، همکاران، آشنایان و غیره). دوم این که، کاربران مختلف به موقعیت های ارتباطی مختلف به مقادیر مختلفی اطمینان می کنند. سوم این که، افراد مختلف ویژگی ها و توانایی های مختلفی نیز دارند (مثلا از نظر قابل اعتماد بودن، میزان آمادگی)؛ برای مثال، کاربران ممکن است چنین فرض نمایند که دوستانی که به علوم کامپیوتری آشنایی دارند، به خاطر ارائه کردن منابع رایانه ای، بهتر یا تواناتر هستند. این سه بعد ارتباطی به این معنی است که ممکن است کاربران تمایلات خاصی در مورد کسانی داشته باشند که با آنان تعامل دارند و این تمایلات ممکن است برای نقش های کاربر و فراهم کننده متفاوت باشد. بنابراین، ابر اجتماعی مستلزم فراداده های اضافی برای استدلال در مورد نمودار اجتماعی و کاربران آن است تا طراحی سازوکاری ممکن باشد که بتواند تمایلات و برداشت های کاربران نسبت به یکدیگر را در نظر بگیرد. در اینجا، چالش اصلی طراحی شیوه هایی برای شناختن این تمایلات به صورت واضح از خود کاربر و یا به صورت ضمنی از پرونده های شبکه اجتماعی آنان است.
مدل اجتماعی – اقتصادی برای تخصیص منابع در میان رایانش ابر اجتماعی. با فرض بر این که مفهوم ابر اجتماعی بیشتر بر اشتراک گذاری توجه می کند تا فروش منابع، ما مدل های پولی را در نظر نمی گیریم. با این وجود، هنوز یک نظام (اقتصاد خرد) مورد نیاز است که به عنوان محل اتصال عرضه و تقاضا عمل نماید. کمبود یک جایگاه اقتصادی مشخص ایجاد رایانش ابر اجتماعی را تا حدی چالش برانگیز می سازد. به طور معمول، تخصیص منابع از طریق تبادلات پولی مبتنی بر ارزش گذاری های خصوصی است که کاربران انجام می دهند. این کار کاربران را ملزم می سازد تا در مورد ارزش منابع، و کارهای خود که می خواهند انجام دهند، بیندیشند که این مسئله به طور قابل توجهی انگیزه (های) آنان را تغییر می دهد. با استفاده از تمایل به اشتراک گذاری، زمینه اجتماعی تبادل اهمیت بیشتری پیدا می کند. با این حال، استفاده از تنها تمایل به اشتراک گذاری به عنوان ابزاری برای تعیین تخصیص منابع همراه با پیوندهای اجتماعی کاربر تا حد زیادی فرایند تخصیص دادن را پیچیده تر می سازد. در اینجا، مسئله اصلی تخصیص دادن نیست، بلکه چگونگی تخصیص منابع به صورت مؤثر می باشد. به عبارت دیگر، جلوگیری رایانه ای از شیوه های تخصیص فشرده، و در عین حال، حفظ تعادل بین تخصیص منابع و نقدینگی سیستم عامل.
تسهیل سیستم عامل رایانش ابر کامیپیوتری. از آن جا که مدل وابسته به اشتراک گذاری (ایثارگونه) منابع می باشد، مفهوم مدل درآمدی برای حمایت از سیستم عامل کارکردهای اساسی آن مشکل زا است. نباید کاربران برای خدمات ارائه شده توسط سیستم عامل ابر اجتماعی هزینه ای پرداخت کنند. با این حال، سیستم عامل مستلزم منابع رایانه ای برای عمل به وظیفه خود می باشد. از آن جا که در این مقاله، این چالش مورد بررسی قرار نمی گیرد، در عوض به [۱۶] رجوع می کنیم که در آن مدلی جمعی برای ایجاد سیستم عامل ابر اجتماعی ارائه می دهیم. مدل جمعی حاکی از آن است که منابع نه تنها با هدف به اشتراک گذاری، بلکه برای حمایت از خود سیستم عامل به شکل منابع زیربنایی فراهم می شوند.

۲٫۲ طرح ریزی رایانش ابر اجتماعی
همگام با چالش های که در بالا به آنها اشاره شد، به سه حوزه از عملکرد اشاره می کنیم که برای ایجاد رایانش ابر اجتماعی لازم هستند: سیستم عامل ابر اجتماعی: اجرای فنی برای ایجاد و تسهیل ابر اجتماعی که میان افزاری ضروری برای ممکن ساختن اشتراک گذاری منابع در میان دوستان در حواشی اینترنت است. تطبیق دهنده اجتماعی- فنی: ابزاری برای نظارت و تفسیر پیوندهای اجتماعی به منظور استنباط و استخراج تمایلات مربوط به اشتراک گذاری. مدل اجتماعی- اقتصادی: پی ریزی مدل اجتماعی اقتصاد خرد برای تخصیص منابع بر اساس فرضیات پیوندهای اجتماعی و تمایلات با توجه به اینکه پیوندهای اجتماعی چطور به اشتیاق مختص کاربر برای مصرف و/ یا فراهم کردن منابع اشاره می کند.

۲٫۲٫۱ سیستم عامل رایانش ابر اجتماعی
همانند هر مدل ابری دیگری، لازم است تا سیستم عامل کارکردهای بنیادین خود (مدیریت کاربر، تخصیص منابع و غیره) را هماهنگ و تسهیل سازد. تصویر ۱ معماری سطح بالای رایانش ابر اجتماعی و مؤلفه های اصلی آن را نشان می دهد که در زیر توضیح داده می شوند:
اتاق پایاپای اجتماعی سیستم نهادی شده اقتصاد خرد است که چگونگی تخصیص عرضه به تقاضا را تعریف می کند. اسمیت مؤلفه های اصلی نظام اقتصاد خرد را با اهداف تبادل در [۱۷] تعریف نمود. با این حال، این تعریف در درجه اول به تبادلات وابسته به پول مربوط می شود که در اینجا مورد بحث ما نمی باشد. بنابراین، یک اتاق پایاپای اجتماعی تعریف زیر را ارائه می دهد: تفاهم نامه های مورد استفاده برای تخصیص منابع توزیع شده، قوانین تبادل؛ به عبارت دیگر، چه کسی می تواند شرکت کند، و با چه کسی تبادل انجام می دهند، رسمیت ادن به یک یا چند سازوکار تخصیص. بنابراین، اتاق پایاپای اجتماعی مرکز اصلی سیستم بوده که در آن تمام اطلاعات مربوط به کاربران، تمایلات آنان برای به اشتراک گذاری، و منابع عرضه و تقاضای آنها نگهداری می شود. به همین دلیل، این اتاق مستلزم دو پایگاه داده است: برای به دست آوردن نودار اجتماعی کاربران و همچنین تمایلات آنان برای به اشتراک گذاری، و یک مدیر منابع برای پیگیری حفظ، در دسترس بودن و تخصیص منابع.
میان افزاری به منظور فراهم ساختن ترکیب اصلی منابع، مجازی سازی منابع و سازوکارهای امنیتی برای آماده سازی و به کار گیری منابع. این ابزار باید تفاهم نامه های مورد نیاز کاربران برای پیوستن و ترک کردن سیستم را نیز تعریف نماید. به این دلایل، سیاتل [۱۲]، [۱۸] را انتخاب کردیم، چون تا حد زیادی کارآمدی های مورد نیاز را فراهمی می کند. با این حال، سیاتل نمی تواند منابع خود را بر اساس پیوندهای اجتماعی تخصیص داده و در نتیجه، گسترش داده شد.
تطبیق دهنده اجتماعی – فنی، که در مورد ما فیس بوک است، برای دسترسی به جنبه های مورد نیاز شبکه های اجتماعی کاربران مورد نیاز بوده و به عنوان ابزاری برای اثبات، مثلا از طریق پیوند با فیس بوک، عمل می کند. زمانی که شبکه اجتماعی کاربری از طریق تطبیق دهنده اجتماعی – فنی حاصل شود، اتاق پایاپای اجتماعی نیازمند دانستن تمایلات به اشتراک گذاری کاربر است تا بتواند تخصیص منابع را تسهیل سازد. بنابراین، واحد تمایلاتی مورد نیاز است که کارآمدی مورد نیاز برای به دست آوردن و بازنمایی به اشتراک گذاری تمایلات را فراهم سازد. بسیاری از جنبه های تطبیق دهنده اجتماعی – فنی به بررسی دقیقی نیاز دارند و شیوه های زیادی را می توان برای به دست آوردن تمایلات به کار برد که در قسمت ۲٫۲٫۲ به بحث در موردآنها می پردازیم.
ساز و کارهای انطباق پیاده سازی اجتماعی – فنی سیستم اقتصاد خرد اتاق پایاپای اجتماعی است. آنها تخصیص های مناسب منابع را از طریق تمایلات به اشتراک گذاری کاربران از میان شبکه اجتماعی آنان تعیین می کنند که در قسمت های ۲٫۲٫۳ و ۳٫۳٫۱ مورد بحث قرار می گیرند.
منابع رایانه ای وقف فنی کاربران است که برای ابر اجتماعی منابعی را تامین و از آن استفاده نیز می کند. در اینجا، منابع تا حد زیادی مستلزم رایانه های شخصی، سِروِرها یا دسته ها است. با این وجود، متوجه می شویم که مورد آخر برای کاربر عادی غیرمحتمل است. تصور می کنیم همین طور که صنایع رایانه ای به سرمایه گذاری خود در برنامه های رایانه ای تلفن همراه ادامه دهد، در آینده چنین ابزارهایی می تواند در ابر رایانه ای نیز ارائه شود. با این حال، امروزه، موضوعاتی نظیر ثبات شبکه و دوام باتری مانع گنجاندن آنها می شود. با این وجود، علی رغم این که محققان پیشرفت های زیادی در این حوزه کرده اند، به [۱۹] رجوع کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا