دانلود رایگان ترجمه مقاله دست خط چینی برای سلامتی (وایلی ۲۰۰۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه وایلی در ۶ صفحه در سال ۲۰۰۷ منتشر شده و ترجمه آن ۸ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

شوفا: خطاطی های چینی (CCH) برای بهبود سلامت و رفتار درمانی

عنوان انگلیسی مقاله:

Shufa: Chinese calligraphic handwriting (CCH) for health and behavioural therapy

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۰۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۶ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله روانشناسی
گرایش های مرتبط با این مقاله روانشناسی عمومی – روانشناسی شناخت
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله بین المللی روانشناسی
ارائه شده از دانشگاه گروه روانشناسی، دانشگاه سان یات سن، گوانگژو
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR – Medline
شناسه شاپا یا ISSN ۱۴۶۴-۰۶۶X
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1080/00207590544000059
لینک سایت مرجع https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1080/00207590544000059
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه وایلی – Wiley
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۸ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2407

 

بخشی از ترجمه

۶٫ مربع الگوهای هندسی منحصربفردی است که ویژگی هایی نظیر حفره، خطی بودن، تقارن، توازی، پیوند و جهت گیری را در هم می آمیزند. حروف چینی تصویر مربعی فرضی را نشان می دهند. با تطابقی تلویحی که بین مربع و حرف وجود دارد، ممکن است یک حرفاز لحاظ خصوصیات هندسی متفاوت باشد. این خصوصیات ذاتی به اثرات شناختی متمایز در طول خواندن و نوشتن حروف کمک می کند.
۷٫ تغییرات روانی و فیزیولوژیکی مرتبط با نوشتن CCH شامل ضربان قلب، تنفس، فشار خون، حجم نبض دیجیتال، EMG، EEG، رسانایی پوست، دمای پوست و غیره می باشد.
۸٫ تغییرات شناختی مرتبط با هنر CCH شامل توانایی هایی نظیر سرعت و دقت دفتری، توانایی فضایی، استدلال انتزاعی، طول رقمی، حافظه کوتاه مدت، حافظه تصویری، و مدت زمان واکنش شناختی می باشد. این تغییرات متنوع بوده و تحت تأثیر کل برنامه حرکتی و همینطور طرح های فرعی اجزاء تشکیل دهنده حروف قرار می گیرد.
۹٫ تغییرات سبکی حروف نوشته شده بازتاب اشکال فردی و سازمان چرخش قلم برای هر حرف می باشد. حروف چینی که به سبک های خوشنویسی و اشکال خطی متفاوت به دگرگونی هایی در واکنش های رفتاری نویسنده منجر می شود.

تحقیق اصلی
آزمایشات متعددی به ارزیابی تغییرات روانی نویسنده مرتبط با هنر CCH پرداختند. نتایج مشترک نشان می دهند که سوژه های آزمایش در طول نوشتن آرامش و آسایشی عاطفی را تجربه می کنند. سرعت تنفس، ضربان قلب، و فشار خون آنها کاهش یافت و حجم ضربان دیجیتال آنها با کاهش متناظری در EMG افزایش یافت. ضربان قلب می تواند حالات مختلف کنترل دست خط را نیز تفکیک نماید. علاوه بر این، مشخص شد که در زمان نوشتن، فعالیت های EEG نویسنده در نیم کره راست مغز بسیار بیشتر از مقدار آن در نیم کره چپ می باشد.
در مورد اثرات شناختی پس از انجام کار CCH، سوژه های آزمایش در تشخیص شکل و فرم عملکرد بهتری داشتند. در تحقیق دیگری، مشخص شد که در زمان واکنش هر دو نیم کره سوژه های دارای تجربه خوشنویسی کاهش چشم گیری وجود دارد. در بررسی دیگری مشخص شد که کاهش در زمان واکنش نیم کره راست مغز در خوشنویسان باتجربه بسیار بیشتر از خوشنویسان تازه کار است.
افزون بر این، مجموعه ای از آزمایشات نشان داده اند که CCH توانایی های مربوط به توجه دیداری، توانایی فضایی، سرع و دقت ادراکی، ارتباطات فضایی، استدلال انتزاعی و همینطور تسهیل پاسخ، حافظه کوتاه مدت و حافظه تصویری را بهبود می بخشد. علاوه بر این، داده های ERP ابتدایی پس از انجام کار افزایش قابل توجهی را در فعال سازی قشری سوژه های آزمایش، بر خلاف گروه شاهد، نشان داد.

تحقیق کاربردی و بالینی
همانند تغییرات رفتاری، کودکان مبتلا به اوتیسم، اختلالات ناشی از کمبود توجه (ADD)، و اختلال بیش فعالی/کمبود توجه (ADHD) از تمرین CCH سود برده اند. این بهبودی شامل دقت و ارتباطات اجتماعی کودکان مبتلا به ADHD و همینطور رفتارهای منفی و ارتباطات کودکان مبتلا به اوتیسم در خانواده یا مدرسه است.
برخی از درمان های شناختی CCH انجام شده اند. در مورد عقب افتادگی های خفیف، این درمان به افزایشی در توجه دیداری، استدلال، قضاوت، و سرعت و دقت شناختی و همچنین استواری دست و دقت در کنترل منجر شد. برای بیماران مبتلا به آلزایمر، این شکل از درمان حافظه کوتاه مدت، تمرکز، و جهت گیری های موقتی و فضایی و همچنین هماهنگی حرکتی آنها را بهبود بخشید. توانایی فضایی و حافظه تصویری افراد مسن طبیعی نیز بهبود یافت.
در مورد بیماری های جسمی- روانی، ابتدا از افرادی شروع کردیم که دچار فشار خون جدی بودند. پس از تمرین CCH، کاهش چشمگیری در فشار خون های سیستولیک و دیاستولیک به وجود آمد. در تحقیق مشابهی مشخص شد که پس از تمرین CCH، اضطراب کاهش و امواج آلفا افزایش یافته و میزان ضربان قلب نیز کاهش می یابند. علاوه بر این، شرایط مرتبط با استرس بیماران مبتلا به دیابت نوع II و مدیران تجاری با انجام CCH کاهشی را در میزان اضطراب و بی حوصلگی خود گزارش دادند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا