دانلود رایگان ترجمه مقاله عملکرد زنجیره تامین خدمات محیطی (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۵)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۴۴ صفحه در سال ۲۰۱۵ منتشر شده و ترجمه آن ۳۶ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

ارزیابی عملکرد زنجیره تامین خدمات محیطی با استفاده از روش خاکستری مبتنی بر MCDM ترکیبی

عنوان انگلیسی مقاله:

Service supply chain environmental performance evaluation using Grey based hybrid MCDM approach

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۵
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۴۴ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی صنایع – مهندسی محیط زیست
گرایش های مرتبط با این مقاله لجستیک و زنجیره تامین – برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها – برنامه ریزی و علوم محیطی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله بین المللی اقتصاد تولید
کلمات کلیدی زنجیره تأمین خدمات – ارزیابی عملکرد محیطی – روش خاکستری – MCDM
کلمات کلیدی انگلیسی service supply chain – environmental performance evaluation – Grey – MCDM approach
ارائه شده از دانشگاه دانشکده بازرگانی دانشگاه ناتینگهام چین، دانشگاه ناتینگهام
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۸۷۳-۷۵۷۹
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.ijpe.2015.01.002
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0925527315000055
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۶ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2401

 

بخشی از ترجمه

ادامه این مقاله به این ترتیب مرتب شده است: برررسی معیارهای ارزیابی عملکرد چرخه تامین محیطی که در بخش ۲ ارائه شده است. در بخش ۳ اصول نظریه سیستم خاکستری، روش های ELECTRE و VIKOR مورد بحث قرار گرفته اند و گام های دقیقی از فریمورک پیشنهادی برای ارزیابی عملکرد محیطی توضیح داده شده است. در بخش ۴ ، دو مورد مطالعاتی در مورد زنجیره تامین خدمات توضیح داده شده است. در بخش ۵ در مورد ارزیابی عملکرد محیطی با توجه به زمینه صنعت بحث شده است. بخش ۶ به اعتبار سنجی فریمورک پیشنهادی و انتشار یک روش می پردازد و در نهایت فصل ۷ خلاصه ای از یافته های اصلی ما و ارائه سمت و سویی برای تحقیقات آینده صورت می گیرد.

۲٫ معیارهای ارزیابی عملکرد محیطی زنجیره تامین
شناسایی معیارهای مناسب بر اساس ارزیابی عملکرد محیطی زنجیره تامین را می توان یک گام مهم در تمامی این فعالیت ما دانست. بسیاری از نویسندگان با انواع معیارهای ارزیابی محیطی برای انجام ارزیابی عملکرد زنجیره های تامین محیطی بوده اند. تغییرات پویایی معیارهای محیطی به پیچیدگی کار محققان و افراد فعال در این حوزه می افزاید. معیارهای ارزیابی عملکرد محیطی به وسیله بسیاری از نویسنگان پیشنهاد شده است که به طور خلاصه در این مقاله در جدول ۱ آورده شده است . گسترده ترین معیاری که در نظر گرفته شده است سیستم مدیریتی محیطی است. این معیار عمده همراه با تصویر سبز، عملکرد محیطی ، مناسب بودن محیطی ، طراحی برای محیط زیست ، شایستگی سبز ، مسئولیت های شرکتی و اجتماعی ، بهره وری از محیط زیست ، احراز هویت محیطی ، بهبود هزینه های محیطی ، بعد منطقی سبز ، فعالیت های سبز سازمانی ، گواهینامه زیست محیطی ، تصویر سبز تامین کنندگان ، استفاده از مواد سازگار با محیط زیست ، استفاده از فناوری های سازگار با محیط زیست ، مدیریت ضایعات ، استفاده مجدد، بازیافت، فرآیندهای نوآورانه سبز، محصول سبز، خرید سبز ، همکاری پروژه سبز و طراحی سبز است.

به منظور ارزیابی عملکرد محیطی اعضای زنجیره تامین هر دو عامل کیفی و کمی باید در نظر گرفته شود (بوبوکوزکان و سیفری ۲۰۱۲). عوامل مختلفی مثل بخشی از فعالیت ، طیف وسیعی از محصولات و خدمات ، اندازه سازمان ، اندازه ارزش افزوده برای فلسفه برون سپاری سازمانی که می تواند لیست معیارها را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین ، معیارهای ارزیابی روش ها نیاز به شناسایی توسط تمامی فعالیت های ارزیابی عملکرد محیطی دارد. در حالیکه انجام ارزیابی فعالیت های عملکرد محیطی از خدمات زنجیره های تامین ، لیستی از معیار های ارزیابی که باید به طور کلی جنبه های خاصی از خدمات را منعکس کنند و خدمات بخش فرعی که در آن شرکت ها به طور خاصی عمل می کنند.

۳٫ فریمورک پیشنهادی برای ارزیابی عملکرد محیطی
۳٫۱٫ نظریه سیستم خاکستری
نظریه سیستم خاکستری (دنگ ۱۹۸۸و۱۹۸۹و۲۰۰۲) ، یکی از روش های موثر است که برای حل مشکلات عدم قطعیت که تحت داده های گسسته و اطلاعات ناقص است مورد استفاده قرار می گیرد . اصلی ترین برتری آن این است که می تواند نتایج رضایت بخشی را با استفاده از یک مقدار نسبتا کمی از داده ها یا با تنوع زیادی در عوامل تولید کند. در نظریه سیستم خاکستری ، مطابق با درجه اطلاعات، بخشی از اطلاعات شناخته شده و بخشی نیز ناشناخته است.
نظریه سیستم خاکستری شرایط مبهم و قابلیت انعطاف پذیری را در مقابله اطلاعات متناقض در شرایط تصمیم گیری گروهی در نظر می گیرد. نظریه سیستم خاکستری به موفقیت برای حل مشکلات مختلفی به کار گرفته شده است ، مانند تصمیم گیری نهایی (اولسون و وو ۲۰۰۶) ، برنامه های بازسازی برای سیستم های توزیع قدرت (چن ۲۰۰۵) ، مدل سازی کیفیت عملکرد گسترش (وو ۲۰۰۲)، تشخیص برش تاقض و ویفر سیلیکون (لین و همکاران ۲۰۰۶) انتخابتامین کننده (ینگ ۲۰۰۶) ،ارزیابی قابلیت پایداری تامین کننده (بای و سرکیس ۲۰۱۰ ، باسکاران و همکاران ۲۰۱۲)، ارزیابی عملکرد مالی (کونگ و ون ، ۲۰۰۷) تقاضای پیشبینی(ونگ ۲۰۰۴) و اریابی کیفیت خدمات (کو و لیانگ ۲۰۱۱).

۳٫۲٫ روش ELECTRE
روش ELECTRE یک خانواده از روش های تصمیم گیری چند معیاره است که توسط روی در سال ۱۹۷۳ برای رده بندی مجموعه ای از گزینه ها توسعه یافته است. روش ELECTRE ترکیب شده از یک جفت عاقلانه مقایسه ای از گزینه ها بر اساس اطلاعات ارزیابی شده ای است که توسط تصمیم گیرنده تشکیل شده است. این روش تطابق، عدم تطابق و روابط برتری را در نظر می گیرد. الگوریتم با استفاده از شاخص تطابق و عدم تطابق به تجزیه و تحلیل روابط برتری در بین گزینه های مختلف می گردد و بهترین گزینه را انتخاب می کند. روند ELECTRE به طور پی در پی گزینه هایی که یک تصمیم گیرنده با آنها در داخل یک مجموعه ای از گزینه های تحت سلطه روبرو است را کاهش می دهد. روش ELECTRE سریع است، و با یک منطق ساده کار می کند و فادر به شناسایی حضور غیر قابل مقایسه ای است .این روش از یک روند محاسبه ای سیستماتیک استفاده کند که به عنوان یک مزیت در عدم وجود فرضیات بدیهی قوی عمل می کند. سایر مزیت های ELECTRE شامل قابلیت دریافت مقیاسی کاملا ترتیبی بدون نیاز به تبدیل مقیاس اصلی به نمونه های انتزاعی با محدوده تحمیلی دلخواه است (در نتیجه شفته اصلی را به معنای واقعی حفظ کند)، و قابلیت در نظر گیری بی تفاوتی و آستانه ترجیح تصمیم گیرندگان در زمانی که در حال مدل سازی دانشی ناقص از داده ها هستیم.
روش ELECTRE در بسیاری از موارد کاربردی در دنیای واقعی مانند سیستم آموزشی (جیانولاس و ایشیزاکا ۲۰۱۰)، انتخاب محل کارخانه (اوزکان و همکاران سال ۲۰۱۱)، برنامه ریزی چیدمان تسهیلات (ایلو و همکاران ۲۰۰۶)، انتخاب تامین کننده (منتظر ۲۰۰۹ ، سوکیل ۲۰۱۰ ، لیو و ژانگ۲۰۱۱ )، بهینه سازی سیستم های انرژی(پاپادوپولوس و کاراجیانیدیس ۲۰۰۸)، مواد مناسب (شنین و ساوادوگو ۲۰۰۶)، انتخاب قرار داد (دی المدیا ۲۰۰۷) و مرتب سازی خطر خطوط لوله (بریتو و همکاران ۲۰۱۰). چهارچوب پیشنهادی روش ELECTRE بامحیط خاکستری لینک می کند تا یک فرآیند سیستماتیک برای رسیدن به یک لیست رتبه بندی بر اساس عملکرد محیطی شرکت های عضو زنجیره تامین برسد.

۳٫۳٫ روش VIKOR
VIKOR نام صربستانی : VlseKriterijumska Optimizacija I Kompromisno Resenje به معنای بهینه سازی چند معیاره و راه حل سازشی است. اپریکویک و تیزنگ در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ روش VIKOR را برای بهینه سازی سیستم های پیچیده چند معیاره توسعه دادند . روش VIKOR بر روی رتبه بندی و انتخاب مجموعه ای از گزینه های جایگزین و تعیین راه حل های سازشی برای یک مشکلی که دارای معیارهای متناقض می باشد تمرکز دارد . در اینجا ، راه حل شرکت ها یک راهی حل اجرایی است که به ایده آل نزدیک است ، و منظور از راه حل توافقی یعنی یک توافق ایجاد شده بر اساس امتیازات متقابل است . اندازه گیری چند معیاری برای رتبه بندی سازش از اندازه گیری LP توسعه یافته است که به عنوان یک تابع جمع آوری در برنامه نویسی سازش مورد استفاده قرار می گیرد .
روش VIKOR برای بسیاری از کاربردها از جمله انتخاب شرکا (چین و وانگ ۲۰۰۹)، کیفیت خدمات خطوط هوایی (کو و لیانگ ۲۰۱۱ ، لیو و همکاران ۲۰۱۱) بهبود ریسک امنیت اطلاعاتی (اوی ینگ و همکاران ۲۰۰۹) ، انتخاب مواد (جهان و همکاران ۲۰۱۱) برنامه ریزی برای انرژی تجدید پذیر (سان کریستوبال ۲۰۱۱)، و برنامه ریزی برای منابع آب (اپریکویک ۲۰۱۱) استفاده شده است. روش VIKOR بر روی محیطی خاکستری برای فراهم سازی یک فرآیند منطقی و سیستماتیک برای رسیدن به یک لیست رده بندی بر اساس عملکرد محیطی شرکت های عضو زنجیره تامین مورد استفاده قرار می گیرد.
فریمورک ترکیبی MCDM در این مقاله روش های ELECTRE خاکستری و VIKOR خاکستری را پیشنهاد می دهند که خیلی مرتبط با ارزیابی خدمات عملکرد محیطی اعضای زنجیره تامین هستند. الگوریتم فریمورک پیشتهادی در ضمیمه B توصیف شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا