دانلود رایگان ترجمه مقاله طرح کلی پروژه های ساخت و ساز (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۶)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه الزویر در ۸ صفحه در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و ترجمه آن ۱۳ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

توسعه چارچوب ارزیابی مسئولیت اجتماعی پروژه های ساختمانی: دیدگاه چند ذینفع

عنوان انگلیسی مقاله:

Development of Social Responsibility Evaluation Framework of Construction Projects: A multi-stakeholders perspective

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۶
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۸ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال – کنفرانسی
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – مهندسی عمران
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت استراتژیک – مدیریت پروژه – مدیریت ساخت
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس پروسدیا مهندسی
کلمات کلیدی شرکت های ساختمانی – مسئولیت اجتماعی – سهامداران – مجموعه خشن
کلمات کلیدی انگلیسی construction corporations – social responsibility – stakeholders – rough set
ارائه شده از دانشگاه گروه مدیریت ساخت و ساز، دانشکده مهندسی عمران
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.proeng.2016.04.068
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S187770581630073X
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۳ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) (ترجمه به صورت ناقص انجام شده است)

کد محصول F2388

 

بخشی از ترجمه

اصل جامعیت سیستم: برای اطمینان از اینکه طراحی شناساگر ها شامل علاقه‌ها و تقاضاهای تمامی گروه‌های ذی‌نفع باشد ، در جستجوی رابطه بین گروه‌های ذی‌نفع پروژه‌های مختلف شرکت‌ها این موضوع در نظر گرفته می‌شود .شاخص بعد از تعیین وزن بین هر یک از آنها مشخص می‌شود .

اصل قابلیت ایجاد : این موضوع برای اطمینان از اینکه مفهوم شاخص مشخص شده به طور صریح و واضح تعریف‌شده باشد و مشکل واقعی را منعکس نماید، می باشد. علاوه بر آن باید توانایی استفاده در پروژه‌های خاص ساخت‌وساز و استفاده از نتایج تحقیق به عنوان یک راهنمای عملی را نیز داشته باشد .

اصول کمی و کیفی : روش‌های آنالیز کمی و کیفی را با هم ترکیب نمایید و سپس برای نمایش سطح پروژه استراتژی CSR در شرکت‌های ساخت و ساز استفاده نمایید .هدف آن است که اطمینان حاصل شود شاخص استراتژی CSR می‌تواند علاقه‌ها و تقاضاهای سایر گروه‌های ذی‌نفع مختلف پروژه را برآورده نماید و یک تضمینی برای پروژه‌های خاص ساخت و ساز ایجاد نماید. .

۳٫ روش
بر اساس اصول و روش‌های فوق ما۱۱۳ موضوع CSR انتخاب نموده‌ایم و دوباره بررسی شده اند،بنابراین موضوعات CSR که برای شرکت‌های پیمانکاری مهندسی شیمی مهم بوده‌اند ، انتخاب شدند که به عنوان یک محتوا طرح کلی برای انجام وظایف CSR توسط شرکت‌های پیمانکاری مهندسی مورد بررسی قرار گیرد.از طریق آنالیز متن و مصاحبه با متخصصین موضوعات مهم CSR ارزیابی ‌و درجه‌بندی شده است و سپس مراجع تعیین گشته است . با استفاده از نظریه مجموعه سخت ، موضوعات مهم SR برای کاهش تعداد مشخصه‌ها درتراز پروژه ساخت و ساز مشخص شده‌اند.

۳٫۱٫ نظریه مجموعه سخت
‌هنگام ارزیابی تراز پروژه استراتژی‌های SR در شرکت‌های ساخت و ساز با استفاده از نظریه مجموعه سخت مهم‌ترین موضوع تعیین سیستم ارتباطی و ایجاد یک جدول تصمیم‌گیری می‌باشد .همچنین باید یک ارتباطی یک به یک بین سیستم اطلاعاتی و داده‌های جدول تصمیم‌گیری وجود داشته باشد .استراتژی تراز پروژه SR می‌تواند با سیستم اطلاعاتی فرآیند تصمیم‌گیری استراتژیک انتخاب گردد .براساس نظریه سخت در سیستم نمایش معمومات چهارگانه با استفاده از S=(U,C,D,V,f) نشان داده شده است در سیستم U به پروژه خاص از گروه‌های ذی‌نفع در یک شرکت ساخت و ساز و به هفت گروه ذی‌نفع شامل نمایندگان(مسئولین) تعیین بودجه، اجتماع، دولت ، کارکنان، فروشندگان، سهامداران و مالکین اشاره دارد . متغیر C شرایط مشخصه‌ها در جدول تصمیم‌گیری را مشخص می‌کند و به فرآیند اجرای یک پروژه خاص توسط یک شرکت خاص برای برقراری خواسته‌ها و تقاضاهای هر یک از گروه‌های ذی‌نفع اشاره دارد. برای مثال خواسته‌ها و تقاضاهای یک جامعه خاص که در آن پروژه تکمیل شده است ،این است که آلودگی‌ها به عنوان یک تقاضای اصلی در فرایند ساخت و ساز به حداقل برسد .D مشخصه‌های تصمیم‌گیری را نشان می‌دهد یعنی رفتار یک شرکت ساخت و ساز در طول اجرای پروژه. برخی گروه‌های ذی‌نفع معیارهایی مطابق میل خود برای پروژه در نظر می‌گیرند ؛بنابراین این معیارها مقاومت و فشار خارجی بر پروژه را افزایش می‌دهد. برای مثال شرکت ساخت و ساز می‌تواند به منظور سود بیشتر شاخص‌های خود را کاهش دهد و همچنین مدت زمان انجام پروژه راه افزایش دهد .متغیر V به موضوعات تحقیقاتی در مورد سیستم‌های اطلاعاتی در یک محدوده خاص از مجموعه شاخص‌ها شامل رفتار گروه‌های ذی‌نفع در هنگام تصمیم‌گیری در طول انجام پروژه اشاره دارد .متغیرf به سیستم اطلاعاتی در جدول تصمیم‌گیری و رابطه نگاشت داده‌ها اشاره دارد یعنی تصمیم‌های گرفته شده توسط گروه‌های ذی‌نفع در مورد وضعیت ساخت و ساز در جدول تصمیم‌گیری .

۳٫۲٫ الگوریتم مدل غربالگری(ارزیابی) شاخص براساس اصل اهمیت مشخصه در مجموعه مشخصه
در نظریه مجموعه سخت اهمیت ویژگی‌های یک پروژه تحقیقاتی از طریق وزن دادن به شاخص‌های مشخص ارزیابی می‌شود ،میزان وزن شاخص نقش مهمی در مشخصه هدف تحقیقاتی ایفا می‌کند .اگرمقدار وزن بزرگ‌تر باشد بدان معناست که بررسی همکاری آن شاخص در هدف تحقیقاتی مهم‌تر است و بالعکس .

یک آنالیزاز درجه اهمیت شاخص مشخصه سیستم اطلاعاتی انجام شده است .هنگام ارزیابی موضوعات SR تراز (سطح) پروژه در شرکت‌های ساخت و ساز ، اگر یک مشخصه‌ از مشخصه شرایط c حذف گردد ، مشخصه تصمیم‌گیری D تغییر خواهد نمود .این موضوع نشان می‌دهد که مشخصه‌های شرایط برای نتایج تصمیم‌گیری بسیار با اهمیت می‌باشد .وگرنه مشخصه‌های شرایط برای نتیجه تصمیم‌گیری بی‌اهمیت خواهند بود .بنابراین هنگام نمایش موضوعات SR تراز(سطح) پروژه، مشخصه‌های شرایط مهم نباید از شاخص SR حذف شوند و باید اطمینان حاصل گردد که استراتژی SR تراز پروژه در تعادل تمایل ها و تقاضاهای سایر گروه‌های ذی‌نفع ارتباط دارد .
یکی از آنها ماتریس خاص در مجموعه سخت و دیگری اصول اهمیت مشخصه مجموعه سخت همچون الگوریتم‌ها می‌باشند .در طی یک آنالیز به روی قابلیت کاربرد این نوع از مدل‌های ارزیابی شاخص،این مقاله به انجام ارزیابی موضوعات SR سطح پروژه با استفاده از مدل ارزیابی شاخص براساس اصول اهمیت مشخصه مجموعه سخت و الگوریتم های مربوطه می پردازد.ارزیابی موضوعات خاص باید با در نظر گرفتن تمایلات و تقاضاهای هفت نوع از گروه‌های ذی‌نفع همانند نیروهای تأمین بودجه ، اجتماعی، دولت، کارکنان، فروشندگان، سهامداران و مالکان باشد . علاوه بر آن ما ۳۷ موضوع مهم برای توسعه طرح کلی ارزیابی SR در پروژه‌های ساخت و ساز انتخاب کرده‌ایم.

۴٫آنالیز موردی
برای اعتبارسنجی منطقی توسعه مبتنی بر RS در طرح کلی ارزیابی SR یک خلاصه پرسش‌نامه در دو سایت ساخت و ساز انجام دادیم، یک پروژه در زمان مقرر تکمیل شده بود و دیگری در زمان مقرر تکمیل نشده بود. عقلانیت طرح کلی ارزیابی SR مبتنی بر SR در پروژه ساخت و ساز براساس این بررسی مورد قضاوت قرار گرفته شده است . براساس بررسی‌های گذشته پروژه‌های ساخت و ساز تعداد کمی از پروژه‌ها در زمان تعیین شده تکمیل شدند . بنابراین به منظور آنکه اهداف بررسی در حالت کلی نیز صادق باشد یک بررسی با دو پروژه ساخت و ساز انجام شده است . یکی با یک ماه تأخیر و دیگری با شش ماه تأخیر و آن گاه نتایج اصلی تأخیرات مورد بررسی قرار گرفته است .
یک پروژه ساخت و ساز که دارای ۴مرحله کلی در شهر لینهان میباشد به عنوان پروژه ساخت و ساز تا یک ماه تأخیر و پروژه دیگری که در منطقه مسکونی معمولی قرار دارد به‌عنوان یک پروژه ساخت و ساز و شش ماه تأخیر در نظر گرفته شده است .بررسی با توزیع پرسش‌نامه ها در بین مدیران پروژه در پروژه‌های ساخت و ساز برای دانستن دلایل اصلی تأخیرات پروژه‌های ساخت و ساز انجام شده است . ۱۷موضوع که برای آنالیز دلایل تأخیر هر دو پروژه ساخت و ساز مهم می‌باشند را انتخاب کردیم .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا