دانلود رایگان ترجمه مقاله نظرات مربوط به مسیر کسب مدرک دکتری (تیلور و فرانسیس ۲۰۱۹)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه تیلور و فرانسیس در ۱۴ صفحه در سال ۲۰۱۹ منتشر شده و ترجمه آن ۲۶ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

نظرات مربوط به مسیر کسب مدرک دکتری: دیدگاه های متفاوت اعضای هیئت علمی و دانشجویان در مورد اهداف آزمون جامع دکتری

عنوان انگلیسی مقاله:

Voices at the gate: Faculty members’ and students’ differing perspectives on the purposes of the PhD comprehensive examination

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۹
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۴ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله علوم تربیتی – مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت و برنامه ریزی آموزشی – تحقیق در عملیات – مدیریت دانش
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس سنجش و ارزشیابی در آموزش عالی
کلمات کلیدی آموزش دکتری – دیدگاه اعضای هیئت علمی – دیدگاه دانشجویان – آزمون جامع
کلمات کلیدی انگلیسی doctoral education – faculty perspectives – student perspectives – comprehensive examination
ارائه شده از دانشگاه دانشگاه سایمون فریزر، کانادا
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۴۶۹-۲۹۷X
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1080/02602938.2019.1637819
لینک سایت مرجع https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/02602938.2019.1637819
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه تیلور و فرانسیس – Taylor & Francis
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۶ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2372

 

بخشی از ترجمه

اهداف تحقیق
با در نظر گرفتن آزمون جامع به عنوان نقطه عطفی در آموزش دکتری در آمریکای شمالی، آثار تحقیقی موجود در مورد آزمون جامع به اندازه ی که انتظار می رود، توسعه نیافته است. با وجودی که آثاری در مورد با توسعه تاریخی و اهداف آزمون جامع به چشم می خورد، اما شکل آن عموماً مبتنی بر رویه ای بررسی نشده است (گولد و دور، ۲۰۰۱؛ ایسترم و لوکاس، ۲۰۰۳؛ کوستوریز، ۲۰۱۱).
این تحقیق در مورد دانشجویان و اساتیدی انجام شده است (مک آلپاین و نورتون ، ۲۰۰۶) که در اجرای آن چیزی سهم داشته اند که در زمان انجام این تحقیق، آزمون جامع نسبتاً جدیدی محسوب می شد و نتایج آن به شناخت بیشتر نقش این آزمون در یادگیری و ارزیابی دکتری در این برنامه آموزشی کمک می کند (چِن ، ۲۰۱۳). این تحقیق بخشی از تحقیقات گسترده تری است که در آن، آزمون جامع را به عنوان فرایندی تصور می کردیم که شامل آماده سازی کادر آموزشی و دانشجویان، تجربیات دانشجویان در دفاع نوشتاری و شفاهی و ارزیابی اساتید از این آزمون است. با بررسی هر سه مرحله این آزمون، هدف ما به دست آوردن اطلاعاتی در مورد تجربیات اساتید و دانشجویان و بررسی چگونگی تأثیر این دیدگاه ها در طراحی و اجرای این آزمون جامع خاص بود. از طریق جمع بندی طبیعی گرایانه (استیک ، ۱۹۹۵)، این مطالعه موردی فرصتی را برای دانشجویان و اساتید فراهم می آورد تا در مورد آزمون های جامع خود بیندیشند (فارستنبرگ و نیکولاس-کیزبالات، ۲۰۰۱)، و اطلاعاتی را در مورد چگونگی کمک به دانشجویان برای آماده شدن برای این رویداد حساس در زندگی دانشگاهی آنها در اختیار ما قرار می دهد.

روش
رویکرد و روند مطالعه موردی
در زمان جمع آوری داده ها، در مجموع هشت دانشجو، از زمان آغاز برنامه آموزشی، آزمون را گذرانده بودند، و اخیراً، هم کادر آموزشی و هم دانشجویان نیز در بحث های مربوط به دستورالعمل های آن شرکت داشته اند. این وضعیت باعث ایجاد سه دیدگاه متفاوت در مورد آزمون در میان کادر آموزشی، که مسئول طراحی روش سنجش بودند، و دانشجویان و داوطلبان شد که در مورد بحث های مربوط به طراحی آزمون آگاهی داشتند. علاوه بر این، در چنین شرایطی، می توان گفت که اساتید و دانشجویان، مسلماً، در موقعیت مطلوبی قرار گرفته اند تا درک خود را از دلایل و اهداف آزمون جامع برنامه آموزشی ویژه خود، شاید راحت تر از کسانی به روشنی بیان کنند که در برنامه آموزشی با طراحی منسجم تر شرکت کرده اند، و در نتیجه، امکان بروز بصیرتی معنادار را افزایش می دهد.

شرکت‌کنندگان در تحقیق و جمع‌آوری داده‌ها
‌برای به دست آوردن دیدگاه‌های متعدد، با پنج دانشجو که به عنوان کاندید دکتری انتخاب شده بودند (C1؛ C2؛ C3؛ C4؛ C5)، پنج دانشجو که هنوز آزمون خود را تکمیل نکرده بودند (S1؛ S2؛ S3؛ S4؛ S5) و شش عضو هیئت علمی (F1؛ F2؛ F3؛ F4؛ F5؛ F6) که در طراحی و اجرای آن مشارکت داشتند، مصاحبه کردیم. شش عصو هیئت علمی کل کادر آموزشی مرتبط با این برنامه آموزشی این مقطع را تشکیل می دادند. همه داده ها در بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ جمع آوری شد.
هیئت علمی. سه عضو هیئت علمی نقش اصلی را در طراحی و توسعه مستمر فرآیند آزمون جامع بر عهده داشتند، همکاری اصلی داشتند ، در حالی که سه نفر دیگر نقش های فرعی تری بر عهده داشتند. تمام اعضای هیئت علمی بر کمیته هایی از دانشجویانی که فرایند آزمون را به اتمام رسانده بودند، نظارت داشته یا کار کرده بودند. از مصاحبه هایی نسبتا سازمان یافته استفاده شد و از هیئت علمی درباره اهداف آزمون جامع، برداشت مصاحبه شونده در مورد انواع دانش و مهارت هایی که باید ارزیابی شود، و رویکرد اعضای هیئت علمی نسبت به ارزیابی عملکرد دانشجویان در آزمون سئوال شد. مصاحبه با اعضای هیئت علمی بین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه طول کشید.
دانشجویان. ما دیدگاه های دانشجویان و داوطلبان را در مورد اهداف آزمون، چگونگی آماده سازی یا برنامه ریزی آنها برای آماده سازی، و برداشت آنها در مورد چگونگی ارزیابی عملکرد دانشجویان در آزمون استخراج کردیم. پنج دانشجو که هنوز آزمون جامع خود را نداده بودند، گروه متفاوتی را به لحاظ وضعیت دانشجویی تشکیل می دادند (دو نفر تمام وقت؛ سه نفر پاره وقت). در اینجا، وضعیت پاره وقت به دانشجویانی اشاره می کند که در خارج از دانشگاه مشغول به کار تمام وقت بودند، در حالی که دانشجویان تمام وقت به صورت پاره وقت و معمولاً در دانشگاه به عنوان دستیارهای تحقیقاتی، دستیاران تدریس یا مدرس به کار گرفته می شدند. نوع مصاحبه ها نیز به لحاظ وضعیت آنها در برنامه آموزشی تفاوت داشت. دو نفر از آنها دانشجویان جدید بودند، دو نفر به تازگی شروع به آماده شدن برای آزمون جامع شده بودند و یک نفر هم برای انجام آن در گنجانده شده بود، اما هنوز آن را انجام نداده بود. داوطلبان دکترایی که با آنها مصاحبه شده بود، به لحاظ وضعیت تمام وقت یا پاره وقت، و همینطور تعداد دفعاتی برای شرکت در آزمون اقدام کرده بودند، تفاوت داشتند، و برخی از آنها لازم بود تا تمام یا بخشی از آن را بازنویسی نمایند. مصاحبه یا دانشجویان و داوطلبان بین ۲۰ تا ۵۰ دقیقه زمان می برد.

تحلیل داده‌ها
تحلیل داده ها شامل بررسی مکرر مصاحبه ها و سایر مستندات موجود، شامل اسناد رسمی برنامه آموزشی و سؤال و جواب های آزمون قبلی است. تمام مصاحبه ها ضبط و کلمه به کلمه بازنویسی می شدند. ما فرایند تکرارشونده دسته بندی (کوربین و استراس ، ۲۰۰۸) و جمع آوری داده ها دنبال کردیم. براساس دسته بندی هایی که از برچسب زدن مستقل مصاحبه ها به دست آمده است، داده ها را در فرایندی جمعی بررسی کردیم که شامل مقایسه و ادغام دسته بندی های برچسب گذاری شده در مضامین مختلف است. دیدگاههای دانشجویان، داوطلبان و هیئت علمی در مورد هر یک از مضامین نوظهور با دسته بندی های شرکت کنندگان در تحقیق مقایسه شد. علاوه بر این، تفسیر مستقیم تجربیات و دیدگاه های خاص نیز برای به دست آوردن آگاهی استفاده شد، به ویژه زمانی که تضادی در دیدگاه های شرکت کنندگان در موردی خاص مشاهده می شد. پژوهشگران این تحقیق نیز در به دست آوردن دیدگاه اساتید و دانشجویان در تجزیه و تحلیل بودند، چون زمانی که این تحقیق انجام می شد، دو نفر از آنها داوطلبان دکترا و نفر سوم عضو هیئت علمی در برنامه مورد مطالعه بود. با به اشتراک گذاشتن یافته ها با شرکت کنندگان در تحقیق برای گرفتن بازخورد و نظرات آنها، تنوع در دیدگاه ها همچنان ادامه یافت.

پیشینه تحقیق
این تحقیق زمانی آغاز شد كه پژوهشگران اول و دوم آن، كه اخیراً آزمون های جامع خود را گذرانده بودند، توسط یكی از اعضای هیئت علمی به تحقیق اضافه شدند تا دیدگاه های آنها در مورد فرایند آزمون جامع برنامه آموزشی اخذ شود.
ترکیب آین آزمون جامع خاص شامل یک آزمون کتبی سه هفته ای، با سه سؤال بود که باید در خانه انجام می شد و به دنبال آن، شرکت کننده باید به صورت شفاعی از آن دفاع می کرد. کمیته ای متشکل از سه عضو هیئت علمی بخش های کتبی و شفاهی آزمون را، با هم، امتیازدهی کرده و قبول یا رد می کردند. پاسخ های قابل قبول در بخش کتبی پیش شرط شرکت در آزمون شفاهی بود. اگر دانشجویان در اولین تلاش خود رد می شدند، اجازه داشتند تا یک بار دیگر برای گذراندن آزمون جامع تلاش کنند. رد شدن برای بار دوم باعث کنار گذاشته شدن از برنامه آموزشی دوره دکتری می شد، هر چند این مسئله دیگر اتفاق نمی‌افتد.

موقعیت تحقیق
در زمان انجام این تحقیق، این برنامه به مدت کمتر از ده سال ارائه شده بود. گردهمایی های غیررسمی سه ماهه اعضای هیئت علمی و دانشجویان فرصتی را برای گفتگوهای آزاد درباره آزمون جامع، ترکیب و آماده سازی برای آن فراهم کرد. این گردهمایی‌ها از منابع مهم اطلاعات در زمینه آزمون برای اولین داوطلبانی بودند که آن را پشت سر گذاشته بودند. با این حال، در زمان انجام این تحقیق، تغییراتی به لحاظ منابع آزمون جامع ایجاد شده بود. به ویژه، این برنامه وب سایتی را به منظور کمک به دانشجویان برای آماده شدن برای آزمون طراحی کرده و در اختیار همه آنها قرار داده بود. دو نفر از داوطلبانی که با آنها مصاحبه شده بود (C3 و C4) فرصت استفاده از آن را داشتند. این وب سایت شامل دستورالعمل های آزمون و منبعی بود که در آن، دانشجویان می توانستند داوطلبانه سؤالات و جواب های آزمون جامع خود را با سایر دانشجویان به اشتراک بگذارند.

نتایج
یافته های مرتبط با اهداف
در جدول ۱، موضوعات مرتبط با اهداف آزمون جامع و تعداد دانشجویان، داوطلبان و اعضای هیئت علمی که به آنها اشاره کرده اند، نشان داده شده است. برای این موضوعات، دیدگاه های متفاوت و گاه متناقضی از سوی اعضای هیئت علمی، داوطلبان و دانشجویان مشاهده شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا