دانلود رایگان ترجمه مقاله گیاهان دارویی و تاثیر آن بر محیط زیست، مکمل غذایی و مشوق آنزیم گوارشی اسپادوپترا لیتو – ۲۰۱۳

دانلود رایگان مقاله انگلیسی گیاهان دارویی و تاثیر آن بر محیط زیست، مکمل تغذیه ای و انگیزه آنزیم های گوارشی اسپادوپترا لیتو Fabricious به همراه ترجمه فارسی

 

عنوان فارسی مقاله: گیاهان دارویی و تاثیر آن بر محیط زیست، مکمل غذایی و انگیزه آنزیم های گوارشی اسپادوپترا لیتو Fabricious
عنوان انگلیسی مقاله: (Medicinal Plants and its Impact of Ecology, Nutritional Effluents and Incentive of Digestive Enzymes of Spodoptera litura (Fabricious
رشته های مرتبط: زیست شناسی، کشاورزی، گیاهان دارویی، علوم گیاهی، علوم باغبانی و علوم سلولی و مولکولی
فرمت مقالات رایگان مقالات انگلیسی و ترجمه های فارسی رایگان با فرمت PDF میباشند
کیفیت ترجمه کیفیت ترجمه این مقاله خوب میباشد 
توضیحات ترجمه مقاله به صورت خلاصه انجام شده است و ترجمه بعضی صفحات مقاله موجود نیست.
کد محصول f236

مقاله انگلیسی رایگان

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

ترجمه فارسی رایگان 

دانلود رایگان ترجمه مقاله
جستجوی ترجمه مقالات جستجوی ترجمه مقالات

 

 

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

چکیده
این مطالعه، دارای اهداف زیر می باشد از جمله به مطالعه زیست شناسی، شاخص های تغذیه و پاسخ آنزیم های اواسط روده با سه حشره کش مختلف گیاهی و تعیین ماهیت عمل حشره که توسط تیمارهای پوستی، خوراکی و تماسی مورد بررسی قرار گرفته است. گیاهان به عنوان منبعی از متابولیت های ثانویه آفت کشی فعال مانند فنل ها، ترپنوئیدها و آلکالوئیدهای و به عنوان جایگزینی برای منابع مصنوعی، مورد توجه زیادی قرار گرفتند. اثر عصاره های آب تهیه شده از برگ های Ipomea carnea (Linn.) Convolvulacea و Pedalium murex (Linn.) Pedaliacea و Adhatoda vasica (Linn.)
Acanthacea در زیست شناسی، شاخص های تغذیه و آنزیم های گوارشی از آفات Spodoptera  litura (Fab.) (Lepidoptera: Noctuidae) مورد بررسی قرار گرفت. افزایش مرگ و میر لارو شفیره و کاهش شدید رشد لارو در عصاره های کرم های تحت تیمار آزمایشی ثبت شد. بازده تغذیه و مدفوع نیز تا حد زیادی تحت تاثیر قرار گرفتند. پروفایل آنزیم های گوارشی توسط تیمار عصاره گیاه کاهش یافته است. به علاوه، آنها تکثیر فعال و آسان مواد شیمیایی برای پاتوژن های لارو را تسهیل کردند.
در میان سه روش کاربرد آزمایشی، تیمار خوراکی باعث بیشترین سمیت، که در ادامه ی مصرف موضعی و تیمار تماسی بود، می شود. در این تحقیق به وضوح نشان داده شد که متابولیت های ثانویه فعال در طول دوره پوست اندازی آفت آزمایشی را محدود کردند یا از آن جلوگیری نمودند. این نتایج نشان می دهد که سه گونه گیاهی مورد آزمایش ممکن است که پتانسیل کافی برای استفاده به عنوان آفت کش های زیستی طبیعی را داشته باشند.
کلید واژه ها: آفت lepidopteron، spodoptera litura، گیاهان دارویی، آنزیم های گوارشی
مقدمه:
استفاده از حشره کش های متعارف نگرانی هایی را در مورد تهدید آنها برای محیط زیست و افزایش مقاومت حشرات به حشره کش ها برانگیخته است (هوانگ و همکاران، ۱۹۹۸)، و نیاز ضروری برای توسعه امن تر، کودهای جایگزین مانند حشره کش های گیاهی و ضدتغذیه ای را بوجود آورده است. گیاهان منابع غنی از مواد طبیعی هستند که می توانند در توسعه روش سازگار با محیط زیست برای کنترل حشرات استفاده شود (Sedek,2003). اخیرا، Briska و Sahayaraj (2009) گزارش دادند که عصاره گیاهان شناخته شده اغلب از مخلوط پیچیده ای از ترکیبات فعال تشکیل شده اند، آنها ممکن است به طور کلی زیست فعالی بیشتری در مقایسه با ترکیبات منحصر به فرد نشان دهند. اثرات مخرب عصاره های گیاهی خام بر حشرات به طرق مختلفی، از جمله سمیت Hiremath) و همکاران، ۱۹۹۷) مهار تغذیه Wheeler )و Isman، ۲۰۰۱ ) آشکار شدند.
جستجو برای مواد شیمیایی مشتق شده از گیاهان که پتانسیل استفاده به عنوان محافظ محصول را دارند (حشره کش ها، ضدتغذیه ای ها و مهار کننده های رشد) اغلب با غربالگری عصاره های گیاهی (Kanat and Alma, 2003; Martin and Gobalakrishnan, 2005 آغاز می شود که طیف گسترده ای از میزبان تغذیه در ۱۲ گونه جهانی که ۴۰ گونه از هند (Paulraj,2005) شناخته شده است. کشاورزان سنتی از آفت کش های مصنوعی برای از بین بردن Slitura استفاده می کنند و بنابراین مقاومت دربرابر استفاده ی تقریبا اکثر آفت کش های رایج در این منطقه را توسعه داده اند. خانواده های گیاهی خاص، بویژه meliaceae، rutaceae، asteraceae، labiateae، convolvulaceae و pedaliaceae به عنوان منابعی از حشره کش های گیاهی قابل انتظار استفاده می شوند (Schutterer, 1990;Isman, 1995). در گذشته Sahayaraj و همکاران (۲۰۰۳) ویژگی زیستی آفت کشی Chrystella parasitica و Ipomoea carnea بر Achaea Janata را گزارش دادند. همچنین فعالیت این عصاره ها بهره برداری آینده از مواد در مواد شیمیایی بالقوه کنترل حشرات با حداقل زیست محیطی در آفات را نشان می دهد. در گذشته مطالعه Devanand and Rani (2008) و مطالعه حاضر از مواد ضد تغذیه ای و سمی در آفت بالپولکداران استفاده شده است.
از اینرو ترکیبات زیست فعال که اغلب در مقابل تعداد محدودی از گونه ها شامل حشرات هدف خاص فعال می باشند ترکیباتی زیست تخریب پذیر تا غیر سمی بوده و بطور بالقوه برای استفاده در برنامه های مدیریت یکپارچه آفت مناسب بوده و می توانند برای توسعه طبقات جدیدی از عوامل کنترل حشرات استفاده شوند (Ahmed et al., 2009). گونه S. litura (Lepidoptera: Noctuiidae) یک آفت بین المللی و پرخور بوده که در سراسر جهان سبب از بین رفتن میزان گسترده ای از محصولات کشاورزی می شوند. در نتیجه، تلاش های فراوانی برای یافتن جایگزین هایی بویژه حشره کش ها و با منشا گیاهی که سالم، موثر و از لحاظ زیست محیطی قابل پذیرش باشند صورت گرفته است. از اینرو، اهداف این مطالعه شامل ۱- درک اینکه چگونه از لحاظ بیولوژی، شاخص های تغذیه ای و آنزیم های بخش میانی روده در پاسخ به حشره کش های گیاهی اختلاف می یابند و ۲- تعیین طبیعت عمل حشره با بررسی تیمارهای پوستی، دهانی و تماسی .

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا