دانلود رایگان ترجمه مقاله مقابله با ابهام رفتاری در توصیف فرآیند (اسپرینگر ۲۰۱۶)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه اسپرینگر در ۱۶ صفحه در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و ترجمه آن ۲۵ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

پرداختن به ابهام رفتاری در توضیحات فرآیند متنی

عنوان انگلیسی مقاله:

Dealing with Behavioral Ambiguity in Textual Process Descriptions

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۶
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۶ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله مروری (Review Article)
نوع ارائه مقاله کنفرانس
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی کامپیوتر – مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مهندسی الگوریتم ها و محاسبات – مدیریت کسب و کار – مدیریت بازرگانی – مدیریت دانش
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس کنفرانس بین المللی مدیریت فرآیندهای کسب و کار
کلمات کلیدی توضیحات فرآیند متنی – ابهام رفتاری – فضای رفتاری – بررسی انطباق – تفسیر واحد
کلمات کلیدی انگلیسی Textual Process Descriptions – Behavioral Ambiguity – Behavioral Space – Compliance Checking – Single Interpretation
ارائه شده از دانشگاه گروه ریاضیات و علوم کامپیوتر، دانشگاه فناوری آیندهوون
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1007/978-3-319-45348-4_16
لینک سایت مرجع https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-319-45348-4_16
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه اسپرینگر – Springer
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۵ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2324

 

بخشی از ترجمه

برای جلوگیری از مشکلات مرتبط با تفسیرهای ثابت، تکنیک های استدلال کردن خودکار باید تمام تفسیرهای منطقی از توضیحات فرآیند متنی را در نظر بگیرند. به همین دلیل، ما از این مقاله برای معرفی مفهوم فضای رفتاری استفاده می کنیم. یک فضای رفتاری به ما امکان می دهد تا طیف گسترده ای از معناهای احتمالاً دلالت شده توسط توصیفات متنی را به روشی ساختار یافته ثبت کنیم. به همین ترتیب، مبنایی برای استدلال با اطمینان خاطر در مورد فرآیندهای شرح داده شده را فراهم می کند.

۳٫ ثبت ابهام رفتاری با استفاده از فضاهای رفتاری
در این بخش مفهوم فضای رفتاری را معرفی و تعریف می کنیم. مفهوم فضای رفتاری, مبنایی برای استدلال در مورد خصوصیاتی از قبیل مطابقت و شباهت برای توصیفهای فرآیند مبهم رفتاری فراهم می کند. ایده کلی این مفهوم, ارائه علل و اثرات ابهام رفتاری به شیوه ای ساختاریافته است. ابهام رفتاری منجر به دیدگاههای مختلف در مورد چگونگی اجرای صحیح یک فرایند تجاری می شود. برای ثبت این دیدگاه ها، ابتدا یک نمای واحد یا تفسیر رفتار فرآیند شرح داده شده در یک متن را مفهوم سازی می کنیم. برای اهداف این مقاله، ما این رفتار را با استفاده از روابط پروفایل رفتاری از [۲۲] بیان می کنیم.

تفسیر رفتاری چندگانه برای یک توصیف فرآیند متنی زمانی اتفاق می افتد که متن حاوی اظهاراتی در مورد روابط رفتاری باشد که به طرق مختلفی قابل تفسیر باشند. ما به چنین اظهاراتی را به عنوان اظهارات رفتاری اشاره می کنیم. هر اظهار رفتاری از یک یا چند کلمه تشکیل شده است و روابط جفت جفت بین یک یا چند جفت فعالیت را توصیف می کند. یک بیانیه رابطه ای مبهم می تواند به مجموعه های متناقض و متضاد از روابط جفت به جفت منجر شود. به عنوان مثال، بیانیه “یک مامور مطالبات, درخواست را مرور می کند و اطلاعات مطالبه را ثبت می کند”، منجر به دو تفسیر مختلف می شود زیرا مشخص نیست که آیا این بیانیه حاکی از یک دستور العمل دقیق است یا یک دستور درهم آمیخته بین دو فعالیت شرح داده شده. با استفاده از شناسه های فعالیت مشخص شده در جدول ۱، این منجر به دو مجموعه روابط رفتاری یعنی و fa2 jj a3g می شود. با توجه به مجموعه ST از اظهارات رفتاری در یک متن T، مجموعه ای از تفاسیر رفتاری ممکن ، به طور طبیعی به عنوان مجموعه ای از احتمالات ترکیبی از تفسیرات اظهارات در ST دنبال می شود. این نتیجه به یک نمای سه بعدی در مورد روابط رفتاری که بین فعالیت ها وجود دارد منجر می شود همانطور که در شکل ۲ مشاهده می شود.

۴٫ به دست آوردن فضاهای رفتاری
رویه به دست آوردن یک فضای رفتاری از یک توصیف فرایند متنی شامل سه مرحله اصلی می باشد، همانطور که در شکل ۳ بصری سازی شده است. ابتدا فعالیت های فرایند توصیف شده در متن T را شناسایی می کنیم. این می تواند منجر به فعالیت AT باشد، همان طور که در جدول ۱ برای مثال رسیدگی به مطالبات نشان داده شده است. دوم، روابط رفتاری موجود در بین این فعالیت ها را شناسایی می کنیم. این مرحله شامل استخراج روابط رفتاری برای اظهارات رفتاری بدون ابهام و نیز استخراج مجموعه هایی از روابط رفتاری ممکن برای اظهارات رفتاری مبهم می باشد. سوم، به منظور بدست آوردن یک فضای رفتاری، تفسیرهای مختلفی از اظهارات مبهم فردی را در مجموعه ای از تفاسیر رفتاری ترکیب می کنیم.
رویکردهایی که مدلهای فرآیند را از متون تولید می کنند، ر.ک. [۶]، به چالش های مربوط به شناسایی فعالیت ها (مرحله ۱) و استخراج روابط رفتاری برای اظهارات رفتاری نامشخص می پردازند (بخشی از مرحله ۲). بنابراین، ما در اینجا بر روی چالش های هنوز بررسی نشده مربوط به مقابله با ابهام رفتاری، یعنی به دست آوردن مجموعه ای از روابط رفتاری ممکن برای اظهارات مبهم (بخش ۴٫۱) و ترکیب اینها در تفسیرهای رفتاری یک فرآیند شرح داده شده تمرکز می کنیم (بخش ۴٫۲).

۴٫۱ محاسبه روابط رفتاری ممکن
رویکردهایی که مدل های فرآیند را از توصیفات متنی تولید می کنند، از تکنیک های مبتنی بر اکتشاف (ابتکار) استفاده می کنند تا جملات رفتاری را در یک متن شناسایی و تحلیل کنند. این تکنیک ها عمدتاً بر اساس مجموعه های از پیش تعریف شده از شاخص ها هستند که انواع مختلف روابط را نشان می دهند، به عنوان مثال, “سپس” و همچنین “پس از آن” برای روابط نظم اکید و “در عین حال” و همچنین “در این بین” برای روابط نظم موازی یا درهم آمیخته. برای شناسایی اظهارات رفتاری مبهم، ما زیرمجموعه ای از این شاخص ها را جدا کردیم که منجر می شوند و می توانند منجر به اظهارات مبهم رفتاری شوند. به عنوان مثال، استفاده از “در این بین” یا “در این بین” برای نشان دادن روابط درهم تنیده نظم منجر به بیانیه هایی با ابهام دامنه می شود. در عوض، این مورد برای “در عین حال” صحیح نیست زیرا این شاخص به صورت طبیعی با یک مشخص کننده دامنه همراه می شود, مثلاً “در حالی که مطالبه در حال بایگانی است”. هنگامی که بیانیه ای با ابهام رفتاری مشخص شده باشد، تفاسیر ممکن را برای این اظهارات ایجاد می کنیم. در اینجا، ما اظهارات را با نوع و با ابهام دامنه به طور مداوم در نظر می گیریم، زیرا آنها منجر به ایجاد مجموعه های مختلف از روابط رفتاری می شوند.
بیانیه هایی با ابهام نوع یک بیانیه رفتاری با ابهام نوع توصیف می کند که یک رابطه در میان مجموعه خاصی از فعالیت ها وجود دارد، اما نوع رابطه را به وضوح بیان نمی کند. به عنوان مثال، جمله اول مثال در حال اجرا به وضوح مشخص نمی کند که آیا این مرتبه در هنگام اجرای فعالیت های a2 و a3 مهم است یا خیر. برای دربرگرفتن این امکانات مختلف در فضای رفتاری، تفسیری از این عبارت را برای هر یک از انواع رابطه ممکن، یعنی نظم اکید یا نظم درهم آمیخته ایجاد می کنیم. این منجر به دو مجموعه از روابط می شود که با بیانیه رفتاری مبهم مرتبط هستند.
اظهارات در مورد ابهام دامنه سرو کار داشتن با اظهارات رفتاری با ابهام دامنه, پیچیده تر است. این بیانیه ها وجود یک رابطه را توصیف می کنند، اما مشخص نمی کنند که این رابطه بین کدام فعالیت ها برقرار است. به عنوان مثال، جمله “پس از ورود اطلاعات خواسته شده, مراحل قبلی باید تکرار شوند”، که ما آن را به عنوان s2 بنامیم، بیان نمی کند که کدام فعالیت ها باید تکرار شوند. گرچه این اظهارات بسیار مشکل ساز هستند، اما نباید کاملاً از معنای آنها ناآگاه باشیم، یعنی درباره مجموعه های احتمالی فعالیتهایی که بیانیه ها می توانند به آنها اشاره کنند. به طور خاص، می توانیم از این مفهوم استفاده کنیم که عباراتی مانند “مراحل قبلی” و “در این میان ” مربوط به قسمت های متمایز یک فرآیند هستند. این بدان معناست که مجموعه فعالیتهایی که این گفته ها به آنها اشاره می کنند، نمی تواند هر ترکیبی از فعالیت ها باشد. فعالیت های موجود در این مجموعه بایستی چیزهای مشترکی داشته باشند، مانند فعالیتهایی که همگی توسط یک شخص اجرا می شوند.
به همین دلیل، ما توضیحاتی را برای اظهارات در مورد ابهام دامنه بر اساس مجموعه فعالیتهایی ایجاد می كنیم كه دارای مشترکان معینی هستند. به طور خاص، با توجه به یک توصیف فرایند متنی، می توانیم مجموعه هایی از فعالیت های توصیف شده بعدی را که (i) توسط همین منبع انجام می شوند، (ب) در یا با همان هدف (تجارت) انجام می شوند، یا (iii) بخشی از همان بیانیه گفتمان (یعنی یک انتخاب در فرایند) هستند را شناسایی کنیم.

۴٫۲ تولید تفسیرهای رفتاری
بر اساس روابط استخراج شده از اظهارات رفتاری مبهم و مجموعه روابط ممکن برای اظهارات رفتاری مبهم، می توانیم مجموعه ای از تفاسیر رفتاری را برای توصیف متنی کلی ایجاد کنیم. همان طور که در بخش پیشین در نظر گرفته شده است، فرایند رسیدگی به مطالبات شامل سه جمله ابهام آمیز به ترتیب با دو، سه و دو تفسیر ممکن می باشد. ما تفسیرهای رفتاری را با ترکیب تفاسیر اظهارات فردی به تمام شیوه های ممکن به دست می آوریم. برای فرآیند رسیدگی به مطالبات، این منجر به یک فضای رفتاری با تفسیر ممکن در BI می شود. برای تکمیل روابط کامل پروفایل رفتاری برای یک تفسیر رفتاری، از قابلیت گذار روابط نظم اکید و نظم جایگذاری استفاده می کنیم [۲۰]. به این ترتیب، ما می توانیم روابطی فراتر از روابط جفت به جفت که از یک توصیف متنی استخراج کرده ایم، بدست آوریم. به عنوان مثال، اگر یک متن مشخص کند که فعالیت ai, بعد از aj است و بعد از aj, ak است, یعنی, و , آنگاه ai با ak دنبال می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا