دانلود رایگان ترجمه مقاله مطالعه ای مقایسه ای از اثربخشی و نقش مدیر غیر موظف (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه الزویر در ۸ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۱۵ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

رهبری کارآفرینانه و اثربخشی سازمانی، مطالعه ای مقایسه ای از اثربخشی و نقش مدیر غیر موظف

عنوان انگلیسی مقاله:

Entrepreneurial Leadership and Organizational Effectiveness: A Comparative Study of Executives and Non-executives

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۸ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال – کنفرانسی
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت منابع انسانی – مدیریت سازمان های دولتی – مدیریت بازرگانی – کارآفرینی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس پروسدیا علوم کامپیوتر
کلمات کلیدی اثربخشی سازمانی – رهبری کارآفرینی – کشف جهت دار – عرصه سازی – ادغام خلاقانه شبکه ها
کلمات کلیدی انگلیسی Organizational effectiveness – Entrepreneurial leadership – Directed discovery – Arena building – Creative integration of networks
ارائه شده از دانشگاه مدرسه تجارت Jaypee، دانشگاه JIIT
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.procs.2017.11.343
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1877050917325723
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۵ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2319

 

بخشی از ترجمه

سومین بعد از مدیریت کارآفرینی جایگاه سازی جایی که رهبران بر روی توسعه محصولات جدید تمرکز دارند یا اینکه تحقیق می کنندمسیر های جدید برای سازمانشان ایجاد کنند. این بعد توسط شومپیتر مورد تاکید به عنوان نقش نوآورانه از یک کارآفرین در کشف فرصت های جدید، مورد تاکید بود. این از اعتماد به نفس ریسک پذیری و تمایل درونی رهبران گرفته می شود.
مطالعات بعدی EL توضیح میدهد که برای رهبران شناسایی فرصت ها تقویت نوآوری انطباق با محیط نا مطمئن و با سرعت تغییر بالا خوب است. درحالی که برخی مطالعات؛ ظرفیت برای چشم انداز ارتباطی برای مشغول کردن تیم ها به شناسایی، توسعه و گرفتن مزیت از فرصتها را نشان می دهد. خلق ارزش برای تشکیلات ترغیب کننده و سوق دهنده است.عملکرد گروه برای رسیدن به اهداف سازمانی از طریق شناخت و کاووش فرصت ها بررسی می شود.
با توجه به مطالب گفته شده در ویژگی رهبران، این نکته برای مطالعه اندازه ی نفوذ رهبری کارآفرینانه درمیان سازمان های هند جالب بودهو باتوجه به آنها انتخاب شده اند و درک اهمیتشان در پیش بینی اثر بخشی سازمانی مهم است. مطالعه ی مد نظر این مفهوم مناسب با محیط مشغلی مشخص شده در نظر می گیرد که با تغییرات سریع و نا اطمینانی همراه هستند. این سبک شاید راهنمایی بای تقویت نقاط قوت سازمان برای یافتن فرصت های آتی و مجموعه ای از ویژگی های کارآفرینانه ارائه دهد که بتوان آنها را به مزیت رقابتی در مقابل دیگران تبدیل کرد.۲٫۱ اهداف مطالعه ی حاضر
a)بررسی اینکه آیا رابطه ی اختلاف معنا داری بین مدیران موظف و غیر موظف از تولیدات صنعتی با توجه به سبک رهبری کارآفرینی و اثربخشی سازمانی وجود داردیا خیر
b) ارزیابی رابطه ی بین سبک رهبری کارآفرینانه و اثربخشی سازمانی

۲٫۲ فرضیات: فرضیات زیر فرموله بندی شده اند:
a)تفاوت معنی داری بین مدیران موظف و غیرموظف دردرک سبک رهبری کارآفرینانه و اثربخشی سازمانی وجود دارد.
b) رابطه ی مثبت بین سبک رهبری کارآفرینانه و اثربخشی است.

۳٫ روش
۳٫۱ انتخاب نمونه
چهارصد تن از مدیران موظف و مدیران غیر موظف ازسازمان های خصوصی و عمومی از بخش تولید در هند انتخاب شده اند به عنوان پاسخ دهندگان برای مطالعه ی حاضر از طبقه بندی تصادفی استفاده شده است.

۳٫۲ ابزارهای تحقیق
برای درک کردن متغیرهای زیراز ابزارهای زیر استفاده شده اند:
۱٫ فهرست سبک رهبری کارآفرینانه(گاپتا، مک میلان و سوپی ۲۰۰۴)
۲٫ فهرست اثربخشی سازمانی(دافتر۱۹۸۵)۴٫ نتایج
جدول ۱ نشان دهنده ی تفاوت معناداری در ابعاد مختلف سبک رهبری کارآفرینانه، فرهنگ کار، توانمند سازی و اثربخشی سازمانی بین انواع کارکنان(موظف و غیر موظف، طبقه بندی) از سازمان های بخش عمومی به میزان ۰٫۰۵ و کمتر از آن معنادار است. امتیاز مدیران غیر موظف نسبتا بالاتر از مدیران موظف بود. آنها میزان بالاتری از ادغام نوآورانه درک کرده اند. به طور مشابه مدیران غیر موظف و موظف تنها در درک وجود سبک رهبری کارآفرینانه در رهبر(مافوقشان) اختلاف دارد.

۵٫بحث
۵٫۱ مقایسه انواع کارکنان در هر دو سازمان خصوصی و عمومی
در سازمان های بخش خصوصی، مدیران موظف وغیر موظف اختلاف معناداری در بخش سبک رهبری کارآفرینانه و اثر بخشی سازمانی دیده شد. یکی از دلایل آن این است که مدیران موطف امتیاز بالاتری در درک ویژگی رهبری کارآفرینانه داشتند زیرا آنها احساس می کردندخودشان ، رؤسا یا هبران سازمان شایسته تر از مدیران وظیفه ای هستند که با چالش های جدید سر و کار دارند که آنها را نمی شناسند، مشاهده می کردند. دلیل دیگر این است که مدیران غیر موظف گروه های مرجع را جستجو می کردند درحالی که میدران موظف ممکن است به چشم انداز و اهداف گسترده تری از آن تکیه کنند.
همچنین گاهی اوقات اگر زیر دستان نقش برجسته ای داشته باشند ممکن است امتیاز خوبی گرفته باشند. بنابراین این دو در ذات خود باهم متفاوت هستند.این نکته همچنین برای سایر نتایج درابعاد رهبری کارآفرینانه مثل جهت دهی و ادغام کار آفرینانه درست می باشد. مدیران وظیفه احساس انگیزه می کنند و این انگیزه در درجه بالاتری از ادغام نوآورانه که منتهی به افراد در سازمان دهی منابع در دسترس برای بیشینه رساندن مزیت سازمانی، منعکس می شود. دیگر ویژگی ادغام نوآورانه بسیج نیروی انسانی و منابع برای خلق شبکه ای از روابط است بعلاوه به افراد دررسیدن به اهدافشان کمک میکند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا