دانلود رایگان ترجمه مقاله نقشه راه برای تحقیقات mHealth (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۰ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۳۰ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

هستی شناسی و نقشه راه برای تحقیقات بهداشتی موبایل

عنوان انگلیسی مقاله:

An ontology of and roadmap for mHealth research

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله مروری (Review Article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله انفورماتیک پزشکی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله بین المللی انفورماتیک پزشکی
کلمات کلیدی سلامت موبایل – هستی شناسی – نقشه راه – mHealth
کلمات کلیدی انگلیسی mHealth – Mobile health – Ontology – Roadmap
ارائه شده از دانشگاه دانشکده پزشکی میلر، دانشگاه میامی
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR – Medline
شناسه شاپا یا ISSN ۱۸۷۲-۸۲۴۳
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.ijmedinf.2017.01.007
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1386505617300072
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۰ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2300

 

بخشی از ترجمه

سازمان بهداشت جهانی بر عدم وجود یک تعریف استاندارد در بهداشت موبایل تاکید دارد [۳۰]. در ادامه به استفاده از تعریف بهداشت موبایل به‌عنوان “اقدامات پزشکی و بهداشت عمومی با حمایت دستگاه‌های تلفن‌همراه، مانند تلفن‌های همراه، دستگاه‌های نظارت بر بیمار، دستیاران دیجیتال شخصی (PDA ها)، و سایر دستگاه‌های بی سیم… شامل استفاده و سرمایه‌گذاری در تلفن‌همراه، صدا و سرویس پیام کوتاه (SMS) و همچنین ترکیب ویژگی‌های پیچیده و برنامه‌های کاربردی از جمله خدمات (GPRS)، نسل سوم و چهارم ارتباطات از راه دور تلفن‌همراه (سیستم‌های ۳G و ۴G)، سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS)، و فن‌آوری بلوتوث” اشاره خواهیم کرد. [۳۰] Speciale و Freytsis [31] از تعریف یکسانی در پاسخ به اقدام برای midwives استفاده کردند. در تکنولوژی این تعریف در درجه اول با اشاره به طبابت و اقدامات بهداشت عمومی به جای مراقبت‌های بهداشتی است، دو منطقه‌ی بهداشت و درمان، صاحبان و نیازهای مدیریت اطلاعات مختلفی دارند.
Nacinovich [3] بهداشت موبایل را به‌عنوان یک بخش از سلامت الکترونیک معرفی کرد. که “استفاده از ارتباطات تلفن‌همراه برای اطلاعات سلامت و خدمات. . . به‌منظور بهبود سلامت” است. این تعریف بر فن‌آوری تمرکز ندارد اما در اطلاعات سلامت، خدمات و نتایج این فناوری ممکن است فعال باشد. که مکمل تعاریف قبلی است.
در مقابل تعاریف بالا، Bashshur، Shannon، Krupinski و Grigsby [26] ساختار سلسله مراتبی بهداشت موبایل را به‌عنوان یک جزء از فناوری اطلاعات و ارتباطات (اطلاعات و فناوری ارتباطات) در حوزه سلامت بیان کردند. در این زمینه، پیشرفت پزشکی از راه دور با سلامت الکترونیک به تصویر کشیده شده است. آنها چهار جزء از دامنه‌های بهداشتی موبایل را پیشنهاد کردند: پشتیبانی بالینی، پشتیبانی بهداشتی کارکنان، جمع‌آوری داده‌های از راه دور و خط تلفن [۲۶]. آنها بیشتر برنامه‌ها و فن‌آوری را به‌عنوان سه بُعد اساسی سیستم پزشکی از راه دور (از جمله بهداشت موبایل) نشان دادند. هر یک از ابعاد دارای قطعات بسیاری است.
این موضوع قابل درک است که بسیاری از تعاریف با “M” برای فن‌آوری تلفن‌همراه هدایت می‌شوند. بنابراین این تکنولوژی باید در یک سیستم تلفن‌همراه برای مراقبت موثر سلامت جاسازی شده باشد. این تعاریف یک دید سیستماتیک از سیستم اطلاعاتی را تجسم می‌کنند که در آن این تکنولوژی گنجانده شده است و به صراحت شامل مشارکت ذینفعان است و نتایج نهایی در سیستم بهداشت و درمان برای آن در نظر گرفته شده است. آنها پیچیدگی ترکیبی دامنه را در نظر نمی‌گیرند. تعریف ارائه شده توسط Bashshur، Shannon ، Krupinski و Grigsby [26] تا پای پیاده‌سازی رسیده است، اما از نوعی تعصب در انتخاب طراحی سیستم و تضعیف اثربخشی آن رنج می‌برد. با استفاده از تعاریفی، طراحان و کاربران ممکن است قادر به دیدن “تصویر بزرگی” باشند که راه‌حل‌های تکنولوژیکی بسیار عالی ارائه می‌کنند اما تاثیر آن در بهداشت و درمان غیرقابل پیش‌بینی است. در بخش بعدی، به‌صورت منطقی بهداشت موبایل را پیاده‌سازی کرده و حوزه آن را با استفاده از یک چارچوب هستی‌شناختی تعریف خواهیم کرد.

۱٫۲٫ هستی‌شناسی بهداشت موبایل
ارائه‌ی موثر پیچیدگی کامل بهداشت موبایل با استفاده از یک روایت طبیعی انگلیسی دشوار است. چنین روایتی بیش از حد بزرگ است و موجب افزایش خطر انتخاب در آن تحقیق و کاربرد آن می‌شود. از سوی دیگر، یک ساختار طبیعی نمایش انگلیسی با استفاده از یک هستی‌شناسی می‌تواند در پیچیدگی‌های بهداشت موبایل با صرفه و موثر باشد، درحالی‌که قابل مشاهده و قابل فهم است. هستی‌شناسی ترکیبی از نمایش انگلیسی، بصری و طبیعی است که می‌تواند به زبان‌های دیگر ترجمه شود. در این بخش، هستی‌شناسی بهداشت موبایل ارائه می‌کنیم.
هستی‌شناسی نشان‌دهنده‌ی مفهومی از یک دامنه است [۳۲]؛ که اصطلاحات آن را طبقه‌بندی و سازماندهی می‌کند. این موضوع “یک توضیح صریح و خاص از یک مفهوم” است [۳۳، ص است. ۹۰۸] و می‌تواند به‌منظور سازماندهی توضیحات یک سیستم پیچیده مورد استفاده قرار گیرد [۳۴]. “پذیرش ما از هستی‌شناسی. . . در اصل مشابه پذیرش ما از تئوری علمی است که یک سیستم فیزیک بیان می‌کند؛ حداقل تا آنجا که معقول است، ساده‌ترین طرح مفهومی را انتخاب و بیان می‌کنیم” [۳۵، ص. ۱۶] از یک هستی‌شناسی مانند “فیل قابل مشاهده است” استفاده می‌کند.
هستی‌شناسی بهداشت موبایل در شکل ۱ نشان داده شده است. چهار مولفه‌ی بیانگر بهداشت موبایل که از هستی‌شناسی به‌دست آمده در زیر با ذکر یک مثال آورده شده است. واژه‌نامه تمام عبارات در ضمیمه الف بیان شده است. در اینجا در مورد ایجاد هستی‌شناسی وابعاد آن، طبقه‌بندی، عناصر و اجزای محصور در آن بحث خواهیم کرد.
روش ما در ایجاد یک هستی‌شناسی توسط Ramaprasad و Syn [25،۳۶] توضیح داده شده است. این مسئله در میان نویسندگان مقاله (یک پزشک در آموزش و دو استاد در زمینه سیستم اطلاعاتی) و نویسندگان کارهای گذشته تکراری است. چالش اصلی، ساخت یک هستی‌شناسی است که منطقی، باصرفه و کامل باشد. بنابراین باید در ساختارشکنی دامنه منطقی باشد و به شرح دامنه‌های بهداشت موبایل نزدیک باشد.
چالش اصلی انطباق سیستم فناوری اطلاعات با بهداشت موبایل بود. که با تکرار کارهای گذشته و ایجاد یک واژه‌نامه از اصطلاحات (ضمیمه الف) انجام شد. در این زمینه، باید توجه داشته باشیم که هستی‌شناسی یکی از هستی‌شناسی‌های ممکن در زمینه بهداشت موبایل را ارائه می‌دهد. دامنه‌های پیچیده مانند بهداشت موبایل را می‌توان از لحاظ بسیاری از نقاط این دیدگاه، با هستی‌شناسی خاص خود مورد مطالعه قرار داد. این مشکل، [۳۷] یک مسئله غیرقابل حل با فرمولاسیون بالقوه است. هر هستی‌شناسی می‌تواند یک لنز باشد که ممکن است دامنه را مورد مطالعه قرار دهد.
هستی‌شناسی بهداشت موبایل در Cameron، Ramaprasad و Syn با جزئیات بیان شده است [۱]. هستی‌شناسی موجب ساختارشکنی درحوزه‌های بهداشتی موبایل به سه بُعد می‌شود: سیستم بهداشت موبایل، سهامداران در سیستم بهداشت و نتایج سیستم بهداشت و درمان. (توجه داشته باشید: واژه‌هایی که به ابعاد و ابعاد فرعی از هستی‌شناسی اشاره دارند با حروف بزرگ نوشته شده‌اند.) ابعاد با ستون یا الحاقی از ستون‌ها در شکل ۱ نشان داده شده است. تعاریف بهداشت موبایل که قبلا بحث شد شامل این ابعاد ضمنی هست؛ که آنها را در هستی‌شناسی به‌صورت واضح بیان کردیم. سیستم بهداشت موبایل بنا به فن‌آوری تلفن‌همراه برای مدیریت اطلاعات بهداشت و درمان ساخته شده است. سهامداران آن اختیار تحویل/دریافت مراقبت‌های بهداشتی را دارند که شامل مدیریت ارتباطات و اطلاعات با استفاده از تکنولوژی تلفن‌همراه است. نتایج مورد نظر از مراقبت‌های بهداشتی از طریق استفاده از فن‌آوری تلفن‌همراه برای مدیریت اطلاعات بهداشت و درمان به دست آمده‌اند و موجب گسترش مفهوم استفاده از سیستم‌های اطلاعات بهداشت و درمان شده‌اند [۳۸،۳۹]. به‌عبارت‌دیگر، نتایج حاصل از سیستم بهداشت موبایل یک عملکرد سیستم بهداشت موبایل و سهامداران است.

هستی‌شناسی حاصل ساختارشکنی در سیستم‌های بهداشت موبایل به سه بُعد زیر است: ساختار، تابع و نشانه‌شناسی. ساختار بیانگر اشیاء فیزیکی و اشیا سازمانی در سیستم تشکیل شده؛ تابع بیانگر اقدامات سیستم و نشانه‌شناسی بیانگر اطلاعات اشیاء توسط سیستم مدیریت هستند. ساختارشکنی ساختاری /عملکردی، به‌طور گسترده در تجزیه‌وتحلیل سیستم‌های فیزیکی، بیولوژیکی و منطقی مورد استفاده قرار گرفته است. که تشخیص صریح نشانه‌شناسی، مرکزیت مدیریت مورفولوژی، نحو، معناشناسی و کاربرد اطلاعات [۴۰] در بهداشت موبایل را به رسمیت می‌شناسد.

یک طبقه‌بندی دو سطحی از عناصر، هر یک از ابعاد را مفصل تفسیر می‌کند. این طبقه‌بندی می‌تواند با اضافه کردن عناصر بیشتر، کاهش عناصر حذف شده، تعریف دوباره با اضافه کردن سطوح بیشتر و تفسیر با ادغام سطوح موجود گسترش ‌یابد. عناصر و تعداد سطوح در طبقه‌بندی مقیاس و دانه دانه شدگی ابعاد را تعریف می‌کند.
سطح اول طبقه‌بندی ساختار براساس بدنه‌ی مشترکی از دانش در سیستم اطلاعاتی است[۴۱]. ساختار یک سیستم اطلاعاتی معمولا با عبارات سخت‌افزار، نرم‌افزار، شبکه، داده‌ها، فرآیندها، مردم و سیاست شرح داده شده است. به منظور محدود کردن افزونگی عناصر، داده‌ها و مردم را در سطح داده به‌عنوان اجزای اصلی می‌گنجانیم.
عناصر سطح دوم، خاص بهداشت موبایل هستند. بنابراین، حسگرها و دستگاه‌ها بر سخت‌افزار بهداشت موبایل و سیستم عامل، برنامه‌های کاربردی بر نرم‌افزار و وایرلس محلی، شبکه‌های مخابراتی بر شبکه و فرآیندهای دستی، فرایندهای خودکار بر پردازش‌ها و حریم خصوصی و مقررات سیاست تمرکز دارند. پنج دسته‌بندی و ده زیرشاخه، عناصر ساختار برای انجام عملکردهای بهداشت موبایل را توصیف می‌کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا