دانلود رایگان ترجمه مقاله افزایش نتایج زنجیره تامین (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۶)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۱ صفحه در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و ترجمه آن ۳۲ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

ارتقا نتایج زنجیره تامین از طریق فناوری اطلاعات و اعتماد

عنوان انگلیسی مقاله:

Enhancing supply chain outcomes through Information Technology and Trust

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۶
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۱ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی صنایع – مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله لجستیک و زنجیره تامین – مدیریت بازرگانی – سیستم های اطلاعاتی پیشرفته – مدیریت فناوری اطلاعات – مدیریت عملکرد
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس کامپیوتر در رفتار انسان
کلمات کلیدی اعتماد – حکمرانی رابطه ای – سیستم های اطلاعات بین سازمانی – عملکرد زنجیره تامین (عرضه) – هزینه معامله (تراکنش)
کلمات کلیدی انگلیسی Trust – Relational governance – Inter-organizational information systems – Supply chain performance – Transaction cost
ارائه شده از دانشگاه گروه سیستم های اطلاعاتی و مدیریت عملیات، کالج مدیریت بازرگانی
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۸۷۳-۷۶۹۲
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.chb.2015.07.051
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0747563215300637
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۲ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2263

 

بخشی از ترجمه

۲٫۳ ساختار رابطه زنجیره تامین: اداره امور رابطه ای (RG)
در حالی که اقتصاد هزینه های معاملات (TCE) تلاش می کنند تا روابط بین سازمانی را از نقاط قوت اقتصادی نشان دهند، رابطه مبادلاتی اغلب سطوح بالای همکاری بین شرکا را نشان می دهد که توضیح آنها فقط توسط استدلال های اقتصادی مشکل است (Connor & Prahalad، ۱۹۹۶ ؛ اسلامگلو و Liebenau، ۲۰۰۷). برای پیوستن به چنین همکاری بلندمدت میان شرکای خود، از حکمرانی رابطه ای (RG) که شامل ارزیابی شرکای معاملات قبلی در پیش بینی روابط آینده می شود (Pilling و همکاران، ۱۹۹۴)، و یک چینش متقابل بلندمدت اجتماع فراتر از قراردادهای رسمی (Lado، Dant، & Tekleab، ۲۰۰۸) است استفاده نمودیم. در حالیکه اداره امور به صورت قراردادی با مشخص کردن نقش هر یک از طرفین در رابطه با آن, بعنوان یک مکانیزم کنترل برای رسیدگی به خطرات تبادل در نظر گرفته می شود، RG این خطرات را از طریق روابط اجتماعی بین طرفین (Cao & Lumenau، ۲۰۱۵) مورد خطاب قرار می دهد. به عبارت دیگر، همکاری و اعتماد می توانند یک رابطه بالاتر و فراتر از استدلال های اقتصادی و تعهدات قراردادی را تعریف کنند (Adler، ۲۰۰۱). این رابطه نه فقط مبادله بازار, بلکه مبادله اجتماعی و رابطه ای است (Joshi & Stump، ۱۹۹۹).
بنابراين، مفهوم RG مبتنی بر قراردادهای نسبی و ضمنی قابل انعطاف تحت شرایط مختلف احتمالی پیش بینی نشده محیط است و از لحاظ قانونی الزام آور نیست. این حامل یک انتظار متقابل و جهت گیری طولانی مدت است و در دستیابی به برخی مزایای اساسی ادغام عمودی بدون هزینه های مالی بالا و بدون کاهش قابل توجه از استقلال عملیاتی مفید است (Provan & Gassenheimer، ۱۹۹۴). RGمی تواند خطراتی را که توسط قراردادهای رسمی هدف قرار می گیرند را کاهش دهد. در این مقاله، RG در چارچوب روابط دو جانبه خریدار و تامین کننده مفهوم سازی شده است و شامل ابعاد انعطاف پذیری، حل مسئله مشترک، تبادل داوطلبانه اطلاعات و محدود کردن استفاده از قدرت توسط دو طرف می شود (Grover et al. ، ۲۰۰۲)

۲٫۴ نتیجه زنجیره تامین: عملکرد (PE)
نتایج یک SC برای دست اندرکاران مهم است و مستحق توجه محققان است (Simon، ۲۰۰۶). به تأثیر کیفیت ارتباط SC بر عملکرد آن (PE) در نوشته ها توجه کافی نشده است (Fynes، De Barca، & Voss، ۲۰۰۵). با نتایج به عنوان هدف نهایی، در صورتی که یک ارتباط با نتایج نهایی مورد بررسی قرار نگیرد, تحقیق ما انجام نشده باقی نخواهد ماند. عملکرد بدون تردید یک معیار نتیجه خوب SCs است.

۲٫۵ نتیجه زنجیره تامین: کاهش هزینه های معامله (TC)
تئوری اقتصادهای هزینه معامله اغلب برای توضیح نوع رابطه بین شرکای SC استفاده می شود. پیشگام این نظریه، Coase (1937)، پیش بینی کرد که یک شرکت تمایل دارد تا زمانی که هزینه های سازماندهی یک معامله اضافی در شرکت برابر با هزینه های انجام معامله با استفاده از مبادله در بازار آزاد یا هزینه های سازماندهی در یک شرکت دیگر می شود, گسترش یابد.
شرکا در یک زوج SC معمولاً دارای درک یا اطلاعات محدودی از یکدیگر هستند که منجر به رفتارهای فرصت طلبانه می شوند (Kumar & van Dissel، ۱۹۹۶). چنین رفتارهایی ممکن است به دلیل پیچیدگی محصول یا عدم تقارن در سرمایه گذاری های مخصوص یک رابطه یک طرفه (به عنوان مثال، فناوری، افراد، امکانات) تشدید شود. هزینه حفاظت در برابر فرصت طلبی, بخشی از TC است که شامل هزینه توسعه و نگهداری یک مبادله و نظارت بر رفتارهای ارزشی (Williamson، ۱۹۹۳) می باشد. با توجه به اقتصادهای TC، شرکا می توانند TC را ارزیابی کنند و یک ساختار برای اداره امور را انتخاب کنند. اگر TC بالا باشد، یک ساختار مشابه سلسله مراتب با سطح بالایی از کنترل و نظارت توسط یک طرف بر طرف دیگر می تواند اتخاذ شود. برای TC کم، یک ساختار حکومتی مبتنی بر بازار قابل اجرا است (Heide & John، ۱۹۸۸).
همانطور که کاهش در TC اهداف اصلی برای تشکیل کشتی های همکار است، آن را به یک معیار نتیجه مناسب به ارزش مطالعه می شود. یکی از دلایل اصلی شکل دادن به مشارکت های شرکت SC، کاهش سهمیه بندی با استفاده از بهترین و بدترین حد هاست: بازار ها و سلسله مراتب.

۳٫ مدل تحقیق و فرضیه
۳٫۱ نقش ادغام IT (IT)
ما ابتدا فرضیه ۱ در شکل ۱ را بررسی خواهیم کرد که به طور انحصاری پیوند فناوری اطلاعات با TC را پیوند می دهد. این پیوند از مطالعاتی است که پتروشیمی از استفاده از فناوری اطلاعات را به عنوان تعیین کننده های مهم سرمایه گذاری های خاص مرتبط دانسته است (Subramani، ۲۰۰۴). سیستم های اطلاعاتی، با نگهداری مدیران از فعالیت های عامل ها، می تواند عامل سازگاری را کاهش دهد و عقلانیت محدود شده شرکت کنندگان را به دلیل کاهش هزینه های قرارداد و نظارت (Bakos & Treacy، ۱۹۸۶) کاهش دهد. فناوری اطلاعات می تواند هزینه های هماهنگی را کاهش دهد و خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد (Clemons، Reddi & Row، ۱۹۹۳). فناوری اطلاعات در خدمت ایجاد رابطه کمتر مخاطره آمیز بین طرفین یا با ارتقاء مبادله اطلاعات و یا با جایگزینی سرمایه گذاری در دارایی با درجه بالایی از ویژگی با سرمایه گذاری در IT / IS (Birnbirg، ۱۹۹۸). اطلاعات نامناسب، یک جنبه ضروری از TCE، خطر از رفتار فرصت طلبانه توسط تامین کنندگان را باز می کند. با سیستم های شفاف، فناوری اطلاعات توانایی کاهش اطلاعات ناقص و عدم اطمینان را دارد و با کاهش ناهماهنگی های اطلاعات و همچنین ایجاد هنجارهای گروهی در میان شرکای کار می کند (Gierl & Bambauer، ۲۰۰۲). شواهد تجربی از استدلال های فوق در مورد نقش یکپارچه سازی فناوری اطلاعات در کاهش هزینه های معامله در حمایت از مطالعات شی (۲۰۰۷) که در آن سیستم بین سازمانی فعال B2B e-commerce سیستم ها را کاهش داد TC است. بدین ترتیب.
فرضیه ۱٫ در ادغام زنجیره تامین، ادغام فناوری اطلاعات با TC منفی منفی است.
تجزیه و تحلیل متا توسط Leuschner، Rogers و Charvet (2013)، مقالات پژوهشی متعددی را شناسایی کرده اند که نشان می دهد همبستگی مثبت و معنی دار بین ادغام و عملکرد شرکت است. ادغام فناوری اطلاعات منجر به بهبود عملکرد SC در سطح بالایی از فرآیند و ادغام اطلاعات می شود (Prajogo & Olhager، ۲۰۱۲؛ Wang & Wei، ۲۰۰۷). مطالعات موجود نشان داده است که سیستم های بین سازمانی که توسط شرکت خریدار آغاز شده است، به کارایی پردازش مرتبط است (Saeed et al.، ۲۰۰۵). در نتیجه، بین تکنولوژی های eBusiness و یکپارچه سازی تامین کننده رابطه ای وجود دارد که منجر به عملکرد بهتر می شود (Devaraj، Krajewski، & Wei، ۲۰۰۷). مطالعات شواهد تجربی اثرات عملکرد سیستم های اطلاعاتی بین سازمانی را کشف کرده اند (Da Silveira & Cagliano، ۲۰۰۶؛ Devaraj et al.، ۲۰۰۷؛ Sambamurthy، Bharadwaj & Grover، ۲۰۰۳) و محدوده اجرای SC تأثیرات قابل توجهی بر عملکرد کلی مالی (Dehning et al.، ۲۰۰۷؛ Saraf، Langdon & Gosain، ۲۰۰۷) و عملکرد عملیاتی. Prajogo و Olhager (2012) دریافتند که با انعطاف پذیری IS با شرکای شرکت، انعطاف پذیری IS می تواند توانایی ایجاد ارزش در ارتباطات بین شرکت ها باشد، در حالی که Klein، Rai و Straub (2007) دریافتند که افزایش سود عملیاتی زمانی که احزاب اطلاعات استراتژیک را به اشتراک می گذارند، که می تواند با ادغام فناوری اطلاعات تسهیل شود بدین ترتیب.
فرضیه ۲٫ در ادغام زنجیره عرضه، ادغام فناوری اطلاعات با عملکرد به طور مثبت ارتباط دارد.
استقرار IT در SCs منجر به ارتباطات خریدار و تامین کننده نزدیک (Stump & Sriram، ۱۹۹۷؛ Subramani، ۲۰۰۴) و همکاری بین شرکا را فراهم می کند. با اتخاذ پروتکل های تاسیس شده مانند استانداردهای داده های مشترک، تغییرات داده های الکترونیکی (EDI) یا استانداردهای مبتنی بر زبان های نشانه گذاری توسعه (XML)، فناوری ارتباطات روابط سازمانی را تغییر داده است (Dedrick، Xu، & Zhu، ۲۰۰۸) . یک مطالعه تجربی Grover و همکاران. (۲۰۰۲) نشان داد که استفاده از فناوری اطلاعات ارتباطی مثبتی با RG در دیاگرام های زنجیره تامین دارد. سیستم های ارتباطی میان سیستم های کامپیوتری مانند ادغام IS در میان شرکا در شکل دادن ظریف اثرات رابطه ای بین افراد دخیل هستند (Walther، ۱۹۹۵). بدین ترتیب.
فرضیه ۳٫ در ادغام زنجیره تأمین، ادغام فناوری اطلاعات به طور مثبت در رابطه با حکمرانی رابطه ای مرتبط است.

۳٫۲ نقش اعتماد بین سازمانی (TR)
استدلال های نظری و کارهای تجربی متداول برای حمایت از پیوند منفی از اعتماد به TC (Delbufalo، ۲۰۱۲) پشتیبانی شده اند. در واقع، مکانیزم های مربوط به TCE مانند قراردادهای رسمی، میزبان های اقتصادی, هزینه های لازم برای پیشگیری از رفتار فرصت طلبانه هستند، اما ایجاد ارزش فراتر از کمینه سازی TC را خلق نمی کنند (Dyer & Chu، ۲۰۰۳). در مقابل، اعتماد, یک نیروی مثبت است که می تواند از طریق انگیزه درونی, موجب کاهش ریسک درک شده و فرصت طلبی شود، که به نوبه خود هزینه های نظارت را کاهش می دهد،که هر دو اینها اجزای مهم TC هستند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد TC مرتبط با ویژگی دارایی، چانه زنی ها در تعداد کوچک و اطلاعات ناقص به واسطه اعتماد کاهش می یابند (New، ۱۹۹۶). بدین ترتیب,
فرضیه ۴٫ در یک جفت زنجیره تأمین، اعتماد بین سازمانی با هزینه های معاملات ارتباط منفی دارد.
همانطور که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، TCE در توضیح سطوح بالای همکاری بین شرکا (Connor & Prahalad، ۱۹۹۶) مشکل دارد، و این منجر به مفهوم سازی RG شد که بر مبنای مولفه اجتماعی غیراقتصادی در حال تحول از یک ارتباط طولانی مدت منعکس کننده قدردانی شرکا از مبادله گذشته در پیش بینی معاملات آینده می باشد (Pilling و همکاران، ۱۹۹۴). بدون حسن نیت و اعتماد، چنین “قراردادهای رابطه ای” نمی توانند در آزمایشات و مصیبت های ناشی از روابط مستحکم متقابل در بلندمدت ابقا شوند (Maloni & Benton، ۲۰۰۰). چنین روابطی، با توجه به نظریه تبادل اجتماعی، عمدتاً مبتنی بر اعتماد است و در واقع پیش بینی کننده خوبی از یک رابطه پایدار است (Ybarra-Young and Margarethe، ۱۹۹۹). نقش اعتماد به عنوان یک پیش شرط برای RG (McEvily، Perrone، & Zaheer، ۲۰۰۳) با مطالعات موجود (چن، لین و ین، ۲۰۱۴؛ Delbufalo، ۲۰۱۲) ایجاد شده است. بدین ترتیب.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا