دانلود رایگان ترجمه مقاله انتخاب ویژگی مبتنی بر الگوریتم کرم شب تاب (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۹)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۰ صفحه در سال ۲۰۱۹ منتشر شده و ترجمه آن ۱۹ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

الگوریتم Firefly برای تشخیص نفوذ شبکه

عنوان انگلیسی مقاله:

Firefly algorithm based feature selection for network intrusion detection

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۹
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی کامپیوتر – مهندسی فناوری اطلاعات – مهندسی صنایع
گرایش های مرتبط با این مقاله امنیت اطلاعات – مهندسی الگوریتم ها و محاسبات – شبکه های کامپیوتری – داده کاوی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس کامپیوتر و امنیت
کلمات کلیدی امنیت شبکه – سیستم تشخیص نفوذ شبکه (NIDS) – انتخاب ویژگی –  الگوریتم Firefly – اطلاعات متقابل و دوطرفه
کلمات کلیدی انگلیسی Network security – Network Intrusion Detection System (NIDS) – Feature Selection – Firefly Algorithm – Mutual Information
ارائه شده از دانشگاه گروه علوم و مهندسی کامپیوتر، کالج مهندسی مپکو شلنک
نمایه (index) Scopus – Master Journal List – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۸۷۲-۶۲۰۸
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.cose.2018.11.005
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0167404818303936
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۹ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2262

 

بخشی از ترجمه

۴٫ کار پیشنهاد شده
در طول چند سال گذشته تعداد بیشتری از کارهای تحقیقاتی تکنیک های داده کاوی را به اشکال مختلفی اعمال کرده اند. در کار پیشنهادی، ما آنها را در سیستم تشخیص نفوذ پذیرفته ایم. شکل ۱ معماری کار پیشنهادی را نشان می دهد. انتخاب ویژگی های مهم اولین گام برای تشخیص نفوذ است. انتخاب ویژگی فرآیند انتخاب زیر مجموعه ای از ویژگی های اصلی با توجه به معیارهای خاص است و برای داده هایی با ابعاد بالاتر اهمیت دارد. اجازه دهید F مجموعه ای از ویژگی های دارای تعداد “n” باشد. زیر مجموعه ای از ویژگی های پیچیده، ۲n-1 است. مجموعه ای از زیر مجموعه های ویژگی به عنوان S مشخص شده و توسط:
که در اینجا n = 41 در مجموعه داده KDD.
تعداد زیر مجموعه ها بسیار بزرگ و جامع است. کار با تمام زیر مجموعه ها و گرفتن راه حل های شمارنده فراتر از راه حل عملی است و از این رو استراتژی های مختلف باید اقتباس شوند. الگوریتم برای انتخاب ویژگی می تواند به دو دسته تقسیم شود: انتخاب ویژگی های مبتنی بر فیلتر و انتخاب ویژگی های مبتنی بر پوشش [۱۷]. الگوریتم firefly اکتشافی که ابتدا توسط Xin-She Yang توسعه یافت [۲۵] و در رویکرد پوشش قرار گرفته است که تاکنون در هیچ یک از کارهای موجود در NIDS مورد توجه قرار نگرفته است. ساختن ویژگی های کمتر باعث بهبود کارایی تشخیص نفوذ شبکه می شود. اگرچه هر کار بر روی IDS با مجموعه داده مبنا تمرکز داشت، وی وانگ و همکاران [ ۱۹ ] این ویژگی ها را از محیط زمان واقعی ساخته و ویژگی های را با استفاده از آنالیزKNN و اصل مولفه های اصلی طبقه بندی کردند.

.A انتخاب ویژگی مبتنی بر فیلتر
ویژگی ها بر اساس ویژگی های کلی داده های آموزشی بدون تکیه بر الگوریتم های داده کاوی ارزیابی می شوند. این زیرمجموعه را با محتوای اطلاعات خود یا با اطلاعات متقابل یا با افزایش اطلاعات ارزیابی می کند. ما این ویژگی را با بزرگترین اطلاعات متقابل (MI) انتخاب کرده ایم. اطلاعات متقابل دو متغیر تصادفی با استفاده از آنتروپی محاسبه می شود که قادر به تعیین عدم قطعیت متغیرهای تصادفی و مقادیر اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط آنها می باشد [۲۴].

.Bانتخاب ویژگی های مبتنی بر پوشش
از یک طبقه بندی کننده برای ارزیابی زیرمجموعه ای از ویژگی ها با دقت پیش بینی آن ها استفاده می کند (بر روی داده های آزمون). مقاله بررسی شده توسط Monowar و همکاران (۱۳) در مورد بسیاری از روش های جستجو برای بهترین زیر مجموعه، که در آن یکی از روش ها انتخاب ویژگی های مبتنی بر پوشش است، مورد بحث است. در کار پیشنهادی ما، الگوریتم Firefly اطلاعات متقابل (MIFA) به عنوان یک استراتژی انتخاب ویژگی در انتخاب ویژگی پوشش با استفاده از C۴ ۵ [ ۸ ] و شبکه بیزین (۵)به عنوان یک طبقه بندی کننده انتخاب شده است. شکل ۳، روش انتخاب ویژگی مبتنی بر پوشش را نشان می دهد.
به طور کلی، دو نوع الگوریتم تصادفی وجود دارد: اکتشافی و فرااکتشافی. اکتشافی به معنی “یافتن” یا “کشف توسط آزمون و خطا” و فرا اکتشافی، نسخه بهبود یافته الگوریتم اکتشافی و firefly است که در اصل توسط ژین جیانگ یانگ توسعه داده شد [ ۲۵ ]، که در آن فرض می شود fireflies با وجود خود به یکدیگر جذب می شوند. تابع هدف هر مساله بهینه سازی را می توان در وجود یک firefly ترسیم کرد.
در الگوریتم firefly دو مسئله مهم وجود دارد: تنوع روشنایی و فرمول جاذبیت. بنابراین جاذبیت بین دو firefly i و j با توجه به فاصله متفاوت است که با فاصله از منبع آن کاهش می یابد. یک عامل دیگر ضریب جذب به دلیل رسانه ای است که بر جاذبیت تاثیر می گذارد. از این رو روشنایی یک firefly در شعاع (r) از یک firefly با منبع روشنایی B بصورت زیر است: در کار پیشنهادی، تعداد ابعاد (D) 41 است که نشان دهنده تعداد کل ویژگی های مربوط به تشخیص نفوذ شبکه است. پیچیدگی انتخاب ویژگی ها ۲D است، که نوعی از چند جمله ای غیر قطعی است. از این رو نیاز به انتخاب ویژگی های موثر برای کاهش پیچیدگی محاسبات و ذخیره سازی برای استقرار زمان واقعی وجود دارد. شبه کد برای انتخاب ویژگی های مبتنی بر اطلاعات متقابل و الگوریتم firefly به NIDS داده شده است در الگوریتم ارائه شده است.
در این کار برای ارزیابی انتخاب ویژگی، از C4.5 و شبکه بیزین استفاده شده است. هر firefly به عنوان یک بردار دودویی با تعداد زیادی از ویژگی های D نمایش داده می شود و توسط vi = (vi1، vi2، vi3، vid …، viD)، i = 1 … n مشخص می شود که در آن ‘n’ تعداد firefly است. هر عنصر vi به ۰ یا ۱ محدود می شود که نشان می دهد که آیا این ویژگی ترافیک انتخاب شده است یا نه. به عبارت دیگر، هر firefly vi به عنوان یک نقطه در فضای بردار D بعدی قرار می گیرد.
زیر مجموعه ای از ویژگی های (۴۱ ویژگی) توسط ترکیب های مختلف از حضور ۰ یا ۱ در مجموعه ویژگی های نشان داده شده است.
هر firefly در یک جهت در فضای جستجو حرکت می کند تا زیرمجموعه ویژگی بهینه را بر اساس دقت مدل طبقه بندی با زیر مجموعه ای از ویژگی های انتخاب شده را پیدا کند. دقت ارزیابی کننده (مدل طبقه بندی) شامل ویژگی انتخاب شده به عنوان یک تابع هدف یا وجود firefly در نظر گرفته می شود. Firefly با استفاده از معادله دیفرانسیل،از دقت روشنی کمتری به دقت روشنایی بالاتر حرکت خواهد کرد Eq.6 و فاصله بین دو Firefly با استفاده از معادل ۷ محاسبه می شود. تعدادی از ویژگی های حاصل از الگوریتم Firefly متفاوت است. برای داشتن تعدادی از ویژگی های ثابت برای اجرای موثر در الگوریتم Firefly مبتنی بر اطلاعات متقابل (MIFA)، استراتژی انطباقی در کار فعلی پیشنهاد شده است که نوآوری کار پیشنهادی در NIDS است. این کنترل فرآیند اضافه کردن یا حذف ویژگی های حاصل توسط الگوریتم Firefly است که تعداد مشخصی از ویژگی ها را ایجاد می کند. Long Zhang et.al [28] در انتخاب ویژگی ها با استفاده از الگوریتم firefly برای تعیین داده های مختلف معیار بدون اصلاح تعدادی از ویژگی های مورد نیاز انتخاب شد. در کار پیشنهادی، تعداد ویژگی های انتخاب شده در k ثابت است. اگر تعداد حاصل از ویژگی ها | vd == 1 | می گویند “m” کمتر از k است و سپس (k-m) تعداد ویژگی های باقی مانده به آن بر اساس اطلاعات متقابل (MI) از ویژگی های انتخاب نشده اضافه شده است. آن m بزرگتر از k است، MI برای ویژگی های حاصل محاسبه شده و (m-k) تعداد ویژگی های با کمترین MI حذف می شوند. این استراتژی به عنوان استراتژی سازگاری مبتنی بر اطلاعات متقابل (MIAS) معنا می یابد.
موقعیت i firefly در MIFA از قانون به روز شده در معادله (۸) استفاده می کند.
در کار پیشنهادی، سه نوع مختلف استراتژی انتخاب ویژگی به شرح زیر است:
• ویژگی مجموعه بر اساس اطلاعات متقابل (S1)
• مجموعه ویژگی های به دست آمده از روش پوشش شده MIFA با C4.5 به عنوان ارزیاب (S2)
• مجموعه ویژگی های به دست آمده از روش پوشش شده MIFA با شبکه بیزی به عنوان ارزیاب (S3)
رأی مبتنی بر انتخاب ویژگی ها از این مجموعه ویژگی ها (یکی از ویژگی های این سه مجموعه انتخاب شده است که در حداقل دو مجموعه موجود است) همانطور که در معادله (۹) مشاهده می شود
مجموعه ای از ویژگی های نهایی حاصل از آن به عنوان ورودی به طبقه بندی C4.5 استفاده می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا