دانلود رایگان ترجمه مقاله دوسوتوانی به عنوان رویکرد مدیریت (سال ۲۰۱۳)

 

 

این مقاله انگلیسی در ۷ صفحه در سال ۲۰۱۳ منتشر شده و ترجمه آن ۱۰ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

چالش ها و معضلات در نوآوری آزاد: دوسوتوانی به عنوان رویکرد مدیریت

عنوان انگلیسی مقاله:

Challenges and Dilemmas in Open Innovation: Ambidexterity as Management Approach

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۳
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۷ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله کنفرانس
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – مهندسی صنایع
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت نوآوری و فناوری – نوآوری تکنولوژی – سیستم های اطلاعاتی پیشرفته – مدیریت منابع انسانی – مدیریت کیفیت و بهره وری
کلمات کلیدی نوآوری آزاد – ابعاد مدیریت – چالش ها و معضلات – دوسوتوانی
کلمات کلیدی انگلیسی Open Innovation – Management Dimensions – Challenges and Dilemmas – Ambidexterity
ارائه شده از دانشگاه دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ، کرسی سیستم های اطلاعاتی III
رفرنس رفرنس ندارد
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۰ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) (ترجمه به صورت ناقص انجام شده است)

کد محصول F2233

 

بخشی از ترجمه

۲٫۲ دوسوتوانی
مدیریت نوآوری نه تنها شامل هماهنگی و نظارت بر فرایند نوآوری می باشد, بلکه شامل تصمیم گیری و حل و فصل معضلات می باشد. مثال کلاسیک آن, معضل بین اکتشاف و بهره برداری است [۷]. شرکت ها نباید به سادگی بر اکتشاف یا بهره برداری تمرکز کنند, بلکه باید بین این مفهوم تعادل برقرار کنند و راهبردهای نوآوری را به طور همزمان پیگیری نمایند. کار اولیه مارس به بخشی از بررسی آکادمیک گسترده تر در مورد چالش ها و معضلات در طراحی سازمانی برای نوآوری تبدیل شده است. این توافق وجود دارد که سازمان ها به ساختارهای مختلف نیاز دارند تا نوآوری های جدید را از یک سو بیابند و از سوی دیرگر در تجارت کنونی خود کارآمد باشند. به منظور پیگیری هر دو هدف به طور همزمان, شرکت های موفق سازماندهی دوسوتوان را پیاده سازی کرده اند. با میزبانی ساختارهای متناقض متعدد, فرایندها و فرهنگ ها درون یک شرکت, شرکت ها اهداف متناقض را مدیریت می کنند و بنباراین یک محیط بهینه را برای توسعه تجارت پایدار خلق می کنند. برقراری تعادل در این زمینه به معنی یافتن تعادل مرتب نیست, بلکه به معنای برتری در هر دو مورد است. کاربرد این مفهوم برای علم سازمان دهی در دهه های اخیر گسترش یافته است.
دوسوتوانی سازمانی در اشکال مختلف قابل به کارگیری می باشد: دوسوتوانی ساختاری را پیاده سازی ساختارهای دوگان قابل حصول است [۱۷], یعنی, واحدهای جداگانه متمرکز بر همراستایی یا تطبیق. سپس معضلات توسط انتساب اهداف متناقض به واحدهای تجاری مختلف حل و فصل می شوند. دوسوتوانی ساختاری را نیز می توان فراتر از مرز شرکت پیاده سازی کرد. در عوض, دوسوتوانی بر مبنای زمانی نیز قابل تحقق است, زمانی که کل سازمان به طور موقت در مراحل چرخه ای روی اهداف متناقض کار می کند. ما این را دوسوتوانی زمانی می نامیم. به عنوان گزینه سوم, معضلات نه تنها در سطح سازمانی قابل حل و فصل هستند, بلکه در سطح فردی نیز هستند [۱۱]. در این دوسوتوانی زمینه ای, مجموعه ای از سیستم ها, فرایندها و باورها, به افراد اجازه می دهد که در مورد تقسیم زمان خود بین تقاضاهای مختلف در مورد خود قضاوت کنند [۱۲]. جدول ۱, سه حالت غالب دوسوتوانی را خلاصه می کند.

۳٫ چارچوب مفهومی: مدیریت نوآوری آزاد
به علت پیچیدگی های ذکر شده در مدیریت نوآوری آزاد, درک اینکه این پیچیدگی ها در کجا رخ می دهند و جگونه در ابعاد مورد نظر خود شکل می گیرند, حیاتی است. بنابراین, به عنوان یک نقطه شروع برای تحلیل خود, یک چارچوب مفهومی از ابعاد مختلف مدیریت را توسعه می دهیم که (۱) در محیط های نوآوری آزاد مهم هستند و (۲) در آن, شواهدی بر این باور داریم که دوسوتوانی را می توان به کار برد. این چارچوب مفهومی بر اساس یک مرور کلی بر نوشته های موجود است: از شروع با نوشته های نوآوری آزاد و یک مرور بر نوشته های اخیر, اولین مجموعه از ابعاد مرتبط برای مدیریت نوآوری آزاد را شناسایی می کنیم. سپس این ابعاد را برای انجام یک جستجوی مبتنی بر داده ها در ژورنال های پیشروی تحقیقات و توسعه و نوآوری استفاده نمودیم. سپس مجموعه ای از نوشته را با غربالگری تکراری فهرست مراجع از منابع مرتبط گسترش می دهیم و از این یافته ها برای پالایش این چارچوب استفاده نمودیم. ما این روش شناسی را به این علت انتخاب می کنیم که چارچوب مدیریت جامع برای نوآوری آزاد وجود ندارد. همان طور که گاسمن و همکاران در ۲۰۱۰ خاطرنشان کردند, صنعت در حال شروع حرفه ای سازی فرایندهای داخلی برای مدیریت نوآوری آزاد است, اما در مرحله سعی و خطا قرار دارد. چون هیچ کتاب منسجمی برای مدیریت نوآوری آزاد وجود ندارد. چارچوب مفهوم ما بر اساس تعداد گسترده تری از مقالات است که بر ابعاد مدیریت نوآوری آزاد تمرکز دارند. در زیر, ما چارچوب مفهومی با در نظر گرفتن هر یک از این ابعاد مدیریت توسعه می دهیم:

درجه نوآوری. با در نظر گرفتن معضل اکتشاف-بهره برداری, ما قبلاً در مورد نیاز یک شرکت به بهینه سازی همزمان تجارت کنونی آن و نیز توسعه توانمندی های جدید به منظور رویارویی با بازارها و تقاضاهای در حال تغییر بحث نموده ایم. می توانیم این چالش را به عباراتی چون افزایشی تدریجی و نوآوری افراطی ربط دهیم که نزدیکی نوآوری به بخش بازار/مشتری و مسیر فناورانه کنونی آن نشان می دهد. نوآوری های افزایشی تدریجی, بهبودهای تجاری را حمایت می کنند, در حالیکه نوآوری های افراطی منجر به محصولات, خدمات یا حتی مدل های تجاری جدید می شوند. سوال اینست که آیا یک تمایل مشخص به نوآوری افزایشی تدریجی و افراطی در یک محیط نوآوری آزاد وجود دارد یا خیر.

پیکربندی سازمانی. چندین نویسنده, پیکربندی های سازمانی و به خصوص ساختارهای متمرکز و غیرمتمرکز برای نوآوری را بررسی نموده اند. بر اساس, مطالعات قبلی, می تونیم از دوسوتوانی زمانی و ساختاری حمایت کنیم: سیگلکاو و لوینتال دریافتند که تمرکززدایی موقتی و انسجام دوباره به بالاترین عملکرد اکتشافی منجر می شود. آرگیرس و سلورمن دریافتند که شرکت ها ساختارهای ترکیبی را با عناصر مرکزی و غیرمرکزی پیاده سازی می کنند و از اینرو, مزایای هر دو رویکرد را ترکیب می کنند – مجاورت بالا با تقاضاهای بازار و تاثیر بالای تحقیقات و توسعه برای کل شرکت. ما در مطالعه موردی خود بررسی خواهیم کرد که آیا از دوسوتوانی موقتی یا ساختاری ترکیب کننده جنبه های مرکزی (سطح شرکت) و (سطح واحد تجاری) می توانیم حمایت کنیم یا خیر.

تنظیم هدف. تعریف اهداف نوآوری و اندازه گیری عملکرد نوآورانه باید به عنوان مسئولیت مدیریت نوآوری مرکزی در نظر گرفته شود. این معیارها اغلب شامل مخارج تحقیق و توسعه, تعداد اختراعات, مقالات ثبت اختراع و اعلامیه های محصول جدید می باشد. یک نمونه برجسته, شرکت پروکتور و گمبل است که از یک راهبرد نوآوری آزاد صریح استفاده می کند و کسب ۵۰% نوآوری های خود از منابع خارجی و همکاری خارجی را هدف می گیرد. هرچند, هیچ رویکرد مشخصی را نمی توان یافت, شاید به این علت که شرکت ها هنوز در مرحله اولیه اتخاذ مفاهیم نوآوری آزاد هستند.

خط مشی های تصمیم گیری. تصمیم گیری در نوآوری آزاد به طور مشخص از نوآوری بسته متفاوت است. عاملان خارج از واحد تحقیق و توسعه باید انگیزه پیدا کنند تا در فرایند نوآوری شرکت کنند. اما در مقابل سیتسم های نوآوری دموکراتیک مانند توسعه نرم افزار منبع بازار, اکثریت محیط های نوآوری باز به عنوان یک جامعه خلق کننده تحت اداره یک شرکت مرکزی که به عنوان حامی مالی عمل می کند و قواعد زمینه ای برای مشارکت را تعریف می کند, سازمان دهی می شوند. این محیط به مجموعه ای از قواعد نیاز دارد که درجه پیوستن عاملان خارجی به فرایند تصمیم گیری و اینکه آیا خط مشی های تصمیم گیری, سلسله مراتبی هستند یا یکنواخت, تعریف می کنند.

مالکیت معنوی. مالکیت معنوی (IP), یک دارایی اختصاصی است که موفقیت تجاری نوآوری ها را تامین می کند. این مدل سرمایه گذاری خصوصی از شیوه های سنتی حمایت می کند که در مالکیت معنوی حفاظت شده است و نوآوران, بازده های خصوصی از سرمایه گذاری های خود را دریافت می کنند. در مقابل, در مدل عمل جمعی, نوآوران, دانش خود را نشان می دهند و به خلق کالاهای عمومی کمک می کنند. در توسعه نرم افزار اوپن سورس, یک ترکیب از هر دو مدل وجود دارد: شرکت هایی که از لینوکس جاسازی شده در ادوات فنی خود استفاده می کنند, برخی از ماژول ها و پسوندها را با جامعه خارجی به اشتراک می گذارند و قسمت های دیگر را که به طور داخلی کدگذاری می شوند حفظ می کنند. ما بررسی خواهیم کرد که آیا حفاظت و نشان دادن همزمان IP را می توان در محیط های نوآوری آزاد غیر از محیط های اوپن سورس یافت یا خیر.

انگیزه و مشوق ها. حتی در محیط نوآوری بسته که در آن تمام کارکنان تحقیق و توسعه, حقوق خود را دریافت می کنند, روانشناسان اجتماعی دریافتند که چیزی بیشتر از پول به کارمندان انگیزه می دهد و بر رفتار نوآورانه آنها تاثیر می گذارد. انگیزش ذاتی – مثلاً علاقه, کنجکاوی, لذت یا یک حس شخصی چالش – خلاقیت کارمند را پرورش خواهد داد. و مکانیزم های رهبری از نظر شبیه سازی معنوی, استقلال پیشنهادی, دردسترس بودن منابع, بازخورد, شناخت و فرصت های حرفه شغلی بر انگیزش و عملکرد نوآوری تاثیر خواهد گذاشت. در یک محیط نوآوری آزاد, در نظر گرفتن نوآوری برای هر گروه عاملان به طور خاص مهم است. نوآوران خارجی ممکن است انگیزه های مختلفی برای شرکت در فرایند نوآوری آزاد داشته باشند و بنابراین ترکیب بین مشوق های پولی و عوامل حمایت کننده از بهره های فردی دیگر باید به طور آزادانه برای پیکربندی نوآوری آزاد خاص انتخاب شود.
جدول زیر, چارچوب مفهومی را خلاصه می کند. این به منزله مجموعه اولیه از ابعاد مدیریت است که در نوشته ها از آنها حمایت شده است. در دوره مطالعه موردی ما, ما در نظر داشتیم تا این چارچوب را برای بهترین نتایج ممکن مرور و بازبینی نماییم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا