دانلود رایگان ترجمه مقاله نقش سنسور دمای خنک کننده موتور (سال ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی در ۸ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۹ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

تجزیه و تحلیل نقش سنسور خنک کننده موتور در موتور بنزینی

عنوان انگلیسی مقاله:

ANALYSIS ON THE ROLE OF ENGINE COOLANT TEMPERATURE SENSOR IN GASOLINE ENGINE

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۸ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی مکانیک
گرایش های مرتبط با این مقاله مکانیک خودرو – سیستم محرکه خودرو – طراحی سیستم دینامیکی خودرو
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله آموزش مهندسی مکانیک
کلمات کلیدی تجزیه و تحلیل عملکرد سنسور – سنسور خنک کننده دمای موتور – زمان تزریق – انتشار گازهای خروجی وسیله نقلیه
کلمات کلیدی انگلیسی sensor performance analysis – engine coolant temperature sensor – injection time – vehicle exhaust emission.
ارائه شده از دانشگاه مهندسی خودرو، دانشکده مهندسی، دانشگاه دولتی پادانگ
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۹ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2209

 

بخشی از ترجمه

تزریق سوخت الکترونیکی (EFI)
سیستم تزریق بنزین با کنترل الکترونیکی شناخته شده تر با نام تزریق سوخت الکترونیکی (EFI) نامیده می شود، حجم تزریق سوخت بصورت الکترونیکی کنترل می شود. اساس این سیستم پیشرفت های بسیاری را پشت سر گذاشته و توسط برندهای مختلف خودرو، نه تنها در خودروهای ساخت اروپایی بلکه در خودروهای ژاپنی و آمریکایی نیز پیاده سازی شده است. کار تزریق کننده تزریق سوخت توسط یک واحد کنترل الکترونیکی (ECU) تنظیم شده است که به ECM (ماژول کنترل الکترونیکی) معروف است (دیهاتسو، ۲۰۱۰).

سنسور خنک کننده دمای موتور
خنک کننده دمای موتور (WTS/ECT: خنک کننده دمای موتور۹ از ترمیستور ساخته شده است، متغیر مقاومت تحت تأثیر دما قرار می گیرد. عملکرد کاری ECT و IAT مشابه است، تفاوت فقط در عملکرد سنسور است. عملکرد ECT برای تشخیص دمای خنک کننده موتور به عنوان ورودی ECM به منظور تصحیح میزان تزریق سوخت بر روی انژکتور می باشد.

همچنین ECT به عنوان کنترل خنک کننده دمای موتور نسبت به محرک از طریق دماسنج که روی صفحه ابزار نصب شده است، عمل می کند. سنسور خنک کننده دمای موتور با عنصر سنجش NTC (ضریب دمای منفی) مقاومت متغیر است که وظیفه آن ارائه اطلاعات به ECU در مورد دمای خنک کننده موتور است. با داشتن این عنصر سنجش بدین ترتیب: دمای خنک کننده کم می شود، مقدار مقاومت حسگر زیاد می گردد. در مقابل، دمای خنک کننده زیاد می شود، مقاومت حسگر کم می گردد.

انتشار گازهای اگزوز خودرو
گاز اگزوز بنزینی در مقایسه با موتور دیزلی خطرناک است. معمولاً، گاز اگزوز بنزینی نامرئی است، هر چند که برای زندگی انسان خطرناک است.
۱) موتور بنزینی اکثراً دارای CO ، HC و سرب است.
۲) موتور دیزل با عناصر SO2 و کربن باعث کدری دود اگزوز می شود.
تلاش در جهت کاهش اثر منفی انتشار گاز اثبات شده است که می تواند با اضافه کردن سنسور O2 انجام شود
(د سودارنو پوترا دکا، ۲۰۱۵).

مونوکسید کربن (CO)
انتشار مونوکسید کربن (CO) از موتور احتراق به ویژه با نسبت هوا به سوخت قابل کنترل است. حداکثر CO در زمانی که موتور مخلوط با روغن باشد، تولید می شود، مانند زمانی که موتور در وضعیت خنکی موتور روشن می شود یا زمانی که شتاب می یابد. CO (مونوکسید کربن) بی رنگ و بی بو است. این عنصر هنگامی تشکیل می شود که سوخت و عنصر کربن از اتصال کافی با O2 برخوردار نباشند، به این معنی که به این معنی که هوایی که به داخل محفظه سیلندر جریان می یابد از سوخت کمتر یا زیادی برخوردار باشد.

هیدروکربن (HC)
ترکیب انتشار هیدروکربن (HC) توسط اجزای اصلی سوخت، هندسه محفظه احتراق و پارامتر عملیاتی موتور تحت تأثیر قرار گرفته است. اگر انتشار HC وارد جو شود ، تعداد زیادی از آنها عناصر سنجش کارسینوژنیک هستند که می توانند باعث بروز سرطان شوند. HC (هیدروکربن) مایل به سیاه و معطر است. این گاز هنگامی اتفاق می افتد که فرایند احتراق روی محفظه های احتراق به خوبی کار نکند یا منبع سوخت بیش از حد باشد. شکست در سیستم احتراق مهمترین علامت است. این گاز می تواند باعث سوزش چشم، بینی و گلو (ISPA) شود و درنهایت باعث بیماریهای جدی گردد.

دی اکسید کربن (CO2)
هرچه ماده CO2 بیشتر در گاز اگزوز باشد، احتراق بیشتری در داخل موتور رخ می دهد. در غیر این صورت، پایین آمدن سطح CO2 در گازهای خروجی نشان می دهد که راندمان احتراق مناسب نیست و مطابق با عملکرد موتور است. تأثیر دیگر: سطح CO و HC افزایش می یابد و مصرف سوخت نیز افزایش می یابد. سطح CO2 در واحد حجم % اندازه گیری می شود. میانگین سطح CO2 در موتورهای چهار زمانه در شرایط عادی: موتور با کاربراتور: ۱۲-۱۵٪ ولت ، موتور با EFI: 12-16٪ ولت ، موتور EFI با مبدل کاتالیک: ۱۲-۱۷٪.

روش پژوهش
در این پژوهش از طرح تحقیق توصیفی استفاده شده است. این کار به منظور توصیف نقش سنسور خنک کننده دمای موتور با تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده در طول آزمایش انجام شده است. علاوه بر این، این پژوهش از موتور تویوتا آوانزا در سال ۲۰۱۱ با دیجیتال ترموکوپل، ابزار اسکن موتور و آنالیزور انتشار گازهای موتور به عنوان ابزار جمع آوری داده ها استفاده می کند.
این آزمایش در زمان صبح انجام می شود که موتور هنوز در حالت خنک است. جمع آوری داده ها با استفاده از طرح جمع آوری داده ها همانطور که در شکل ۳ مشاهده می شود، انجام گرفته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا