دانلود رایگان ترجمه مقاله بهترین بخش هیدرولیک در کانال سهمی (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۹ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۱۷ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

بهترین سطح مقطع هیدرولیک در کانال سهمی گون افقی

عنوان انگلیسی مقاله:

The best hydraulic section of horizontal-bottomed parabolic channel section

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۹ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی عمران – مهندسی مکانیک
گرایش های مرتبط با این مقاله مهندسی هیدرولیک – مکانیک سیالات
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله هیدرودینامیک، سری. ب
کلمات کلیدی کانال – شکل سهمی – ته افقی – بهترین بخش هیدرولیک
کلمات کلیدی انگلیسی Channel – parabolic shape – horizontal-bottomed – best hydraulic section
ارائه شده از دانشگاه دانشکده منابع و محیط زیست، دانشگاه جینان
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۱۰۰۱-۶۰۵۸
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/S1001-6058(16)60740-0
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1001605816607400
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۷  صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2173

 

بخشی از ترجمه

خلاصه

بهترین نوع سطح مقطع کانال هیدرولیک موجب ایجاد حداکثر ظرفیت جریان برای سطح مقطع جریان، حداقل سطح مقطع و محیط اطراف برای میزان تخلیه مشابه می‌شود. هزینه ساخت‌وساز را نیز می‌توان در همان میزان زمان به حداقل مقدار رساند. سطح مقطع سهمی گون افقی (HBP) را می‌توان یک سطح مقطع مرکب در نظر گرفت. مهم است که در فرایند طراحی، پارامترهای نواحی افقی و سهمی گون محاسبه شوند. در این مقاله به بررسی بهترین نوع سطح مقطع هیدرولیک و مشخصه‌های آن پرداخت‌شده است. به‌منظور تعیین ابعاد در بهترین ترکیب از حالت‌های افقی و سهمی گون، روش صریح پیشنهادشده است. این روش و پارامترهای آن موجب تسهیل طراحی کانال می‌شود. مشخص شد که نسبت‌های عرض سطح بالایی به عمق و عرض سطح پایینی به عمق برای مقطع هیدرولیک، ثابت است. در مقایسه باحالت سهمی گون، حالت‌های مستطیلی، ذوزنقه، مثلث، نیم مکعب و نیم مکعب افقی دارای بیشترین ظرفیت جریان هستند و کوچک‌ترین سطح جریان برای همان میزان تخلیه را دارند. نتایج به دست آمده از مقطع هیدرولیک در کانال سهمی گون، قابل‌اعمال به سطح مقطع HBP نیست.

۱٫ مقدمه

بهترین نوع سطح مقطع هیدرولیک منجر به حداکثر ظرفیت جریان خواهد شد. این امر موجب کاهش هزینه ساخت‌وساز تا حداقل مقدار در میزان زمان مشابه می‌شود. درنتیجه انتخاب بهترین نوع سطح مقطع هیدرولیک همیشه یکی از موارد موردبررسی محققان بوده است. چاو روش صریح را برای این نوع سطح مقطع در حالت‌های نیم‌دایره، ذوزنقه، مستطیل، سهمی گون و مقاطع پیوسته بررسی کرد. هانگ و همکاران روشی را برای طراحی کانالی باثبات برای رودخانه را بررسی کردند. وطن‌خواه نوعی از مقاطع چندضلعی منظم را ارائه کرد که یکی بهترین راه‌حل‌ها برای کانال‌های هیدرولیک هستند. هان مقطعی با کف افقی و کناره‌های سهمی گون را ارائه کرد که نشان داد یکی از بهترین حالت‌ها برای سطح مقطع هیدرولیک است. ون و لی محاسبات هیدرولیک برای سطح مقطع نوع ۲ نعل اسبی با استفاده از روش ضرب لاگرانژ را ارائه کردند. عبدالرحمن سطح مقطع مرکب با کف ذوزنقه‌ای و سطح بالایی مستطیلی را بررسی کرد. لیو و همکاران مقطع بهینه هیدرولیک که کانالی ترکیبی از کف افقی و کناره‌های عمودی است را پیشنهاد کردند. لو و همکاران مشخصه‌های بهترین مقطع هیدرولیک را برای مقاطع U شکل بررسی کردند. موهانتی و خاتوا، تخلیه و توزیع در کانال‌های مرکب را بررسی کردند. ملکی و خان اثر اشکال مختلف کانال را بر دقت ابعادی و بازده جریان کانال موردبررسی قراردادند.

انواع مختلفی از شکل‌های متعدد کانال وجود دارند که مقطع سهمی گون یکی از آن‌ها است. پیشنهادشده است که کانال‌های غیرخطی باید به شکل سهمی گون باشند. درنتیجه انتقال ازنظر هیدرولیکی کاملاً باثبات خواهد بود. نشان داده‌شده است که ظرفیت تخلیه در مقاطع سهمی گون، بیشتر از مقاطع ذوزنقه‌ای در شرایط یکسان است. هزینه این نوع مقاطع نیز کمتر از مقاطع ذوزنقه‌ای خواهد بود.

مقطع سهمی گون افقی ترکیبی از کف افقی و دو کناره سهمی شکل است. سه بحث در این مورد مطرح است. اولی انتخاب بهترین ترکیب کف و کناره‌ها است. دومی ظرفیت جریان در بهترین حالت هیدرولیک در مقایسه با سایر مقاطع سهمی گون سنتی است و سومی کاربرد مستقیم این مقاطع و مقاطع سهمی گون افقی سنتی است.

در این مقاله بهترین مقطع هیدرولیک و معادلات صریح مربوطه، به‌منظور محاسبه ابعاد مقطع سهمی گون افقی به‌دست‌آمده‌اند. همچنین مقایسه‌ای با مقاطع سهمی گون قدیمی و سایر مقاطع نیز انجام‌شده است.

۵٫ مقایسه با سایر مقاطع
در حالت مشابه، مشخصات مقاطع ذوزنقه، مستطیل، مثلث، نیم مکعب و نیم مکعب با کف افقی را می‌توان بررسی کرد. مقایسه بین مقطع سهمی گون با کف افقی و سایر مقاطع در جدول ۴ آورده شده است.
مقایسه‌ها نشان داد که سطح جریان و محیط مرطوب در مقطع HBC، کوچک‌ترین در بین مقاطع اشاره‌شده در جدول ۴ برای میزان تخلیه مشابه است. به‌عبارت‌دیگر میزان تخلیه برای سطح جریان موردنظر، بیشترین مقدار است. هزینه ساخت کانال وابسته به پارامتر‌های مختلفی است. به‌طور کل می‌توان گفت مقطع HBCیک مقطع به‌صرفه و اقتصادی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا