دانلود رایگان ترجمه مقاله استفاده از تجزیه و تحلیل AHP برای ارزیابی زیرساخت (امرالد ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه امرالد در ۱۷ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۲۴ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

ایجاد ظرفیت کارآفرینی در مناطق روستایی: استفاده از تجزیه و تحلیل AHP برای ارزیابی زیرساخت

عنوان انگلیسی مقاله:

Building entrepreneurial capacity in rural areas The use of AHP analysis for infrastructure evaluation

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۷ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – اقتصاد – علوم اجتماعی
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت کسب و کار – کارآفرینی – توسعه اقتصادی و برنامه ریزی – توسعه روستایی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله بین المللی رفتار و تحقیقات کارآفرینی
کلمات کلیدی AHP – مناطق روستایی – رقابت‌ پذیری – زیرساخت – تحلیل قیاسی – فعالیت اقتصادی
کلمات کلیدی انگلیسی AHP – Rural areas – Competitiveness – Infrastructure – Comparative analysis – Economic activity
ارائه شده از دانشگاه گروه مدیریت و مهندسی برق، دانشگاه کشاورزی
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۱۳۵۵-۲۵۵۴
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1108/IJEBR-07-2017-0223
لینک سایت مرجع https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1108/IJEBR-07-2017-0223/full/html
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه امرالد – Emeraldinsight
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۴ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2165

 

بخشی از ترجمه

در بسیاری از موارد، سرمایه گذاری و کارآفرینی نیز در ادبیات علمی به عنوان عوامل عملکرد کسب و کار تجاری مستقیم نیز مورد توجه است که بر نتایج تجاری اقتصادی موثر است.آنها محرک رشد اقتصادی در مناطق روستایی اروپا هستند، در نتیجه بهره وری اقتصادی روستایی، سرعت توسعه ارزش افزوده و رشد کیفیت زندگی را تعیین می کنند.
واضح است که موفقیت آتی اقتصاد روستایی به طور مجزا مرتبط با ظرفیت کارآفرینان روستایی برای نوآوری و شناسایی فرصت های کسب و کار جدید است که خالق شغل و درآمد در مناطق روستایی است. علاوه بر این، پتانسیل منابع انسانی، محیط طبیعی و تنوع زیستی آن، مواد خام و دیگر منابع اقتصادی در این مناطق بسیار عالی است.
بنابراين ايجاد کسب و کار در مناطق روستايي مهم است. این تنها ایجاد ارزش افزوده یا نتیجه جاه طلبی شخصی است، اما نتیجه دینامیک منطقه است. اهمیت فعالیت های اقتصادی را نمی توان تنها باتعداد مشاغل ایجاد شده سنجید. این بخشی از یک کل است که جنبه های مکمل آن می توانند به توسعه پایدار کمک کنند.
توجه زیادی به جوانان جویای مشارکت در فعالیت های کشاورزی وسایر کسب و کارها در مناطق روستایی معطوف شده است.
متاسفانه، کارآفرینان در مناطق روستایی با مجموعه ای منحصر به فرد از چالش ها مواجه هستند که در کل در یک زمینه شهری دیده نمی شوند.این چالش ها به طور عمده از میزان مختلف دسترسی به مناطق روستایی با زیرساخت فیزیکی کمتر توسعه یافته و همچنین تراکم جمعیت کوچک و کمجوامع روستایی وترکیب اجتماعی و اقتصادی آنها حاصل می شوند.کسب و کارهای کوچک در مناطق روستایی اغلب فاقد پشتیبانی دولتی اساسی، از جمله خدمات رفاهی و مالی، برنامه های آموزش و تحصیل و سایر انگیزه ها برای حمایت جامعه محلی از فعالیت های اقتصادی است.
مناطق محیطی تعیین شده که اغلب روستایی هستند، در داخل اتحادیه اروپا دارای اقتصاد و استانداردهای زندگی است که کمتر از حد متوسط است.یکی از دلایل اولیه شناخته شده از سوی دولت های محلی برای این وضعیت اقتصادی ضعیف سطوح پایین نوآوری میان شرکت های کوچک و متوسط SME بومیاست. SMEsدر رشد و صادرات یا بخشی از زنجیره های تامین موفق مشکل دارند. وضعیت اقتصادی ضعیف نیز نتیجه پشتیبانی ضعیف از زیرساخت است.

اهمیت پشتیبانی از زیرساخت
ارائه هر نوع اشتغال کشاورزی و غیر کشاورزی در مناطق روستایی بیشتر به دسترس بودن زیرساخت فیزیکی، سیستم آب و فاضلاب، تامین گاز، ارتباطات مخابراتی و غیره بستگی دارد. زیرساخت یکی از عوامل مرتبط با سطوح بالا بهره وری است.تأثیر مثبت زیرساخت عمومی بر اشتغال منطقی است و انتظار می رود، از آنجا که بخش عمومی یک کارفرما کلیدی در بسیاری از مناطق روستایی است.
اصطلاح زیرساخت مرتبط با امکانات فیزیکی مناطق و ملل است. زیرساخت نشانگر این نوع کالا سرمایه ای است که متناسب با بسیاری از فعالیت های اجتماعی و نیازهای کسب و کار است، از جمله جاده ها، شبکه های ارتباطی، حمایت مالی، انرژی و منابع آب، یعنی تمام کالاهای سرمایه ای پشتیبان تولید و بازاریابی صنایع در یک منطقه یا یک کشور است.بسیاری از انواع عناصر زیرساخت تعریف شده است.به طور کلی، این می تواند از زیرساخت فیزیکی (فنی)، اجتماعی و اقتصادی متمایز شود. زیرساخت فیزیکی به ساختارهای فیزیکی پایه مورد نیاز برای اقتصاد برای عملکرد و بقا اشاره دارد، مانند شبکه حمل و نقل، شبکه برق و سیستم دفع زباله و فاضلاب.از نظر برخی اقتصاددانان توسعه به عنوان بخشی از سیستم سه ستونی، همراه با سرمایه انسانی و حاکمیت خوب، زیرساخت فیزیکی یک پیش شرط برای تجارت و سایر فعالیت های مولد است.
کیفیت زیرساخت به طور مستقیم بر پتانسیل رشد اقتصادی منطقه و توانایی یک شرکت برای مشارکت مؤثر تاثیر می‌گذارد. توسعه اقتصادی اجتماعی می تواند با وجود زیرساخت کافی تسهیل و تسریع شود.
Aschauer (1990) به اهمیت اساسی زیرساخت عمومی وسرمایه عمومی افزوده به عملکرد تولید متعارف اشاره کرده است.تیلور ۲۰۰۱ اظهار داشت که پشتیبانی زیرساخت و تراکم نهادی، از جمله دسترسی به سرمایه دراشکال قابل استفاده، از اهمیت ویژه ای در ارتقای ظرفیت های اقتصادی محلی درانعطاف پذیری، یادگیری و رویکردهای مزیت رقابتی برخوردار است.زیر ساختاز طریق افزایش بهره وری و کاهش هزینه به رشد و توسعه کمک می کند، به ویژه برای بنگاه های کوچک. علاوه بر این، سرمایه گذاری زیرساخت ممکن است اثر مثبت بر رشد داشته باشد که فراتر از اثر سهام سرمایه به دلیل صرفه اقتصادی،وجود خارجی شبکه و اثرات افزایش رقابت است. سرمایه عمومی در زیرساخت ممکن است بهره وری حاشیه ای تمام ورودی های عامل را افزایش دهد (سرمایه و نیروی کار)، به این ترتیبهزینه تولید حاشیه ای کاهش و سطح تولید خصوصی افزایش می یابد. به نوبه خود، این تاثیر مقیاس بر خروجی ممکن است از طریق اثر شتاب دهنده استاندارد به سرمایه گذاری خصوصی بالاتر، در نتیجه افزایش ظرفیت تولید طی زمان و تأثیر رشد پایدارتر منتهی شود(Agénor and Moreno-Dodson, 2006).
اهمیت زیرساخت ها نیز با مقررات سیاست پشتیبانی می شود.سرمایه گذاری زیرساخت اهداف اصلی سیاست ها و اولویت های روستایی اروپایی را محقق می سازد، از جملهCAP، استراتژی اروپا ۲۰۱۰، استراتژی های توسعه محلی و برنامه های توسعه روستایی RDPs در میان تعدادی از اقدامات که می تواند به افزایش کارآفرینی روستایی کمک کند، مهمترین آنها شناسایی شده است: بررسی فرصت ها در بخش های جدید، جنبه های اجتماعی کارآفرینی و غلبه بر موانع کارآفرینی (کمبود زیرساخت).
زیرساخت فیزیکی نیز در ارائه خدمات محیطی مانند حفاظت از تنوع زیستی، حفاظت از کیفیت و در دسترس بودن آب، حفظ کیفیت هوا، تقویت مقاومت در برابر سیل و / یا آتش سوزی و حفظ ارزش های چشم انداز کمک می کندبه این معنا که چرا توسعه و حمایت از خدمات اساسی برای اقتصاد و جمعیت روستایی مهم است و با برنامه های مختلف اروپایی و ملی تامین می شود (کمیسیون اروپا، ۲۰۱۱).
می توان نتیجه گرفت که توافق گسترده ای وجود دارد که سطح اساسی زیرساخت برای توسعه ضروری است.با این حال، باید به یاد داشته باشید که اتصال بین زیرساخت و رشد بین کشورها و در طول زمان و همچنین در داخل کشور و درون بخش های آن متفاوت است (Cockburn et al., 2013). همچنین، محدوده برآورد اثرات زیرساخت در ادبیات به طور گسترده ای متفاوت است.
به همین دلیل است که توجه این مقاله متمرکز بر ترجیحات زیرساخت کسب و کار در مناطق روستایی است.فرض بر این است که بر اساس ادبیات فعالیت های مختلف نیازمند امکانات زیرساخت مختلف است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا