دانلود رایگان ترجمه مقاله اثر مداخلات طراحی در مقیاس کوچک بر الگوی رفتاری کاربران (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۴)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۵ صفحه در سال ۲۰۱۴ منتشر شده و ترجمه آن ۳۱  صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

تاثیر مداخلات کوچک مقیاس بر الگوی رفتاری کاربران در زمین های شهری بایر

عنوان انگلیسی مقاله:

The impact of small-scale design interventions on the behaviour patterns of the users of an urban wasteland

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۵ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله
مهندسی معماری -مهندسی شهرسازی – زمین شناسی – مهندسی منابع طبیعی
گرایش های مرتبط با این مقاله
مهندسی فضای سبز – طراحی شهری – زمین شناسی مهندسی
چاپ شده در مجله (ژورنال) جنگلداری شهری و سبزسازی شهری
کلمات کلیدی
نقشه برداری رفتار – تغییر فضایی – اسکله تالین – طب سوزنی شهری – مکان های متروکه شهری
کلمات کلیدی انگلیسی
Behaviour mapping – Spatial change – Tallinn waterfront – Urban acupuncture – Urban derelict places
ارائه شده از دانشگاه گروه معماری منظر، دانشگاه علوم زیستی استونی،
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۱۶۱۸-۸۶۶۷
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.ufug.2013.10.008
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۳۱ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F2158

 

بخشی از ترجمه

طب‌ سوزنی شهری:
این مقاله به بررسی فضایی متروک پرداخته تا بتواند چگونگی واکنش مردم به تغییرات جزئی مکانی را توضیح دهد. پیش از این آزمایش، فرضیه‌ای مطرح شد که تاثیر مداخلات جزئی فضایی بر کاربران را قابل‌توجه و گسترده می‌پنداشت. این فرضبه بر مینای ایده‌ی طب سوزنی شهری مطرح شده بود. طب سوزنی شهری، استراتژی تجربی است که تا کنون در نمونه‌های متعدد نوسازی شهری (چون نیو اورلینز، تیجوانا، کوریتیبا، تایپه)(کروز، ۲۰۰۵؛ لاندری،۲۰۰۵؛ کاساگرند،۲۰۱۰؛ هاریسون،۲۰۱۳) و موضوعات مختلفی از جمله برنامه‌ریزی حمل و نقل شهری (استوپار و ساوکیک،۲۰۰۹)، نوسازی فضاهای بومی شهری(کاساگرند،۲۰۱۰)، بازسازی پس از سانحه، توانبخشی معماری عشایر و … مورد استفاده قرار گرفته است. با وجود استفاده‌ی متعدد از این استراتژی در پروژه‌های اجرایی اما تا کنون از سوی فضای آکادمیک و تحصیلی توجه‌ای به آن نشده‌است.
طب سوزنی شهری نوعی از تکنیک شهرسازی با رویکر پایین به بالا (جز به کل) است که برای حل مسائل و مشکلات محدوده از پتانسیل‌های محلی استفاده می‌کند.. این رویکرد، واکنشی انتقادی نسبت به رویکرد کلی‌نگر در توسعه‌ی شهری می‌باشد(کاساگرند، ۲۰۱۰). این روش به خودی خودی تفکری نو نیست، اما در مواجه با ایده‌های واقع‌گرایانه و مسئولانه به عنوان مفهومی هدایتی عمل می‌کند.
مارکو کاساگرند، معمار و نوآور شهری از روش طب سوزنی شهری در طبقات مختلف شهر یا هدف آشکارسازی ارزش‌های اجتماعی پنهان آنها استفاده می‌کند. بسیاری از شهرها به تدریج و با روند صنعتی شدن، تغییر کرده اما آرمان‌های آنها در معاصرسازی شهری هویت روشنی ندارد. طبق گفته کاساگرند، نوعی “انرژی خیابانی انسانی” (کاساگرند، ۲۰۱۰، ص ۱) دارای پتانسیل بزرگی به جهت بیداری بوم شناختی شهری است(کاساگرند،۲۰۱۰؛ هریسون ،۲۰۱۳). منظر سوم شهری(ولتمن-آرون،۲۰۰۵) یا شهر نسل سوم (هریسون، ۲۰۱۳)، بحثی است که بر اساس فعالیت‌های انسانی صورت گرفته در مکان‌ها یا سایت‌هایی با وضعیت و مالکیت نامشخص شکل گرفته‌است. شهر نسل اول نشان‌دهنده‌ی محدوده‌ی متوسط شهری است که با محدودیت‌های موجود احترام گذاشته و در قالب آنها شکل گرفته‌است. شهر نسل دوم، یک محیط شهری صنعتی است که از منابع موجود بهره برداری می کند؛ و اما نسل سوم همان گونه که کاساگرند ادعا می کند یک لایه شهری نوظهور و حساس است که از لحاظ اجتماعی و زیست‌شناختی، متنوع، تجربی و پایدار بوده و مداخلات حداقلی در آن صورت گرفته‌است (کاساگرند، ۲۰۱۰؛ هریسون، ۲۰۱۳).
از آن رو که منظر سوم شهری یا شهر نسل سوم، بیش از اهداف اقتصادی به رویکردهای زیست‌محیطی توجه داشته و به عنوان” تخریب آلی شهر صنعتی” شناخته می‌شود(هریسون،۲۰۱۳، صفحه ۳۰۹، با اشاره به کاساگرند)، استراتژی طب سوزتی شهری، روش‌های مناسبی برای تغییر و تحول(در شهر) ارائه می‌دهد. این روش به منظور صرفه‌جویی در نیرو و هزینه، بر بازیافت مصالح، سیستم‌ و ایده‌ تاکید می‌کند. اگرکه نقاط بحرانی محدوده به درستی انتخاب شود، این استراتژی و رویکرد می‌تواند تاثیری شگرف و جسورانه داشته باشد. نمونه‌های مورد مطالعه در این مقاله نیز قصد ارائه‌ی ویژگی‌های مشابه را دارد. این محوطه که در حال حاضر متروک مانده و بخش بزرگی از آن تخریب شده، توسط گروهی از آشوب‌طلب‌های شهری و فعالان مورد استفاده قرار گرفته‌است. همچنین، مجموعه تغییرات مکانی جزئی با هدف ارتقای کیفیت محیط نیز در آن صورت گرفته است. از این رو می‌توان با انجام نظرسنجی و بررسی رفتار کاربران قبل و بعد از این اقدامات، تأثير طب سوزنی را مشاهده کرد..
اهداف و موضوعات تحقیق
این تحقیق شامل اقدامات میدانی و تجزیه و تحلیل داده‌ها است که خروجی آن می‌تواند به راحتی در برنامه ریزی و طراحی شهری مورد استفاده قرار گیرد؛ تا بتوان به فهم جامعی از نحوه‌ی ارتباط متقابل الگوی رفتاری کاربر با ویژگی‌های مکان و چگونگی تغییر آن(الگوی رفتاری) بر اثر تغییر ویژگی‌های فضایی و فیزیکی مکان دست یافت.
این تحقیق به دنبال آن است که بتواند به سوالات زیر پاسخ دهد: اولا، کاربران به کدام فعالیت‌ها در فضایی سبز شهری و غیرقابل کنترل مشغول می‌باشند؟ دوما، مداخلات جزئی در طراحی تا چه میزان می تواند بر انتخاب‌های عملکردی فضایی کاربران تاثیر بگذارد؟

منطقه‌ی مسکونی جدیدی در میان دریا و گردشگاه موقت فعلی طراحی شده‌است.
امکانات و روش‌ها
انتخاب سایت
سایت مطالعه، محدوده‌ای نسبتا کوچک با مساحت تقریبی ۵ هکتار است که با مرزهای طبیعی محصور شده‌است. این محدوده فضای شهری خصوصی‌ست که امروزه به طور عمومی مورد استفاده قرار گرفته‌است و با اینکه نه عملکرد گذشته‌ی خود را حفظ کرده و نه امروزه عملکردی ثابت دارد، اما با رویکرد اقدامات توسعه در آینده حفظ شده‌است.

این محل که در گذشته بندر ماهی‌گیری بوده، به دلیل موقعیت مرکزی، دسترسی مستقیم به دریا، انزوای نسبی از مناطق همجوار (به شکل ۳-۱ مراجعه شود)، شخصیت متروک و پوشش گیاهی خودرو برای این مطالعه انتخاب شده‌است (به شکل ۲ و ۳ مراجعه شود). این سایت دارای مرزهای طبیعی قابل تشخیص بوده به طوریکه، در یک سمت آن دریا و در سمت دیگر لبه‌ای که به واسطه‌ی زمین بلندتر مشخص شده، قرار گرفته است. همچنین اندازه‌ی نسبی کوچک آن سبب می‌شود تا بتوان آن را به عنوان محطوه‌ای خاص و مستقل در نظر گرفت و پوشش و آدرس‌دهی به کاربران در هنگام ورود و خروج از طریق مسیرهای باریک در دو سمت آن آسان گردد.
این سایت در زمان شوروی منطقه‌ای صنعتی بوده و با قرارگیری در موقعیت اسکله‌ی تالین، از لحاظ تاریخی به عنوان بندر ماهی‌گیری شناخته می‌شود. این سایت که در گذشته تحت کنترل ارتش شوروی بوده‌است، پس از استقلال کشور استونی، در ابتدای دهه‌ی ۱۹۹۰ به عنوان فضایی شهری عمومی گشوده شد. در حال حاضر به دلیل آنکه طرح‌های توسعه‌ی این محدوده رضایت و توافق همگان را به دست نیاورده، این محدوده به حالت متروکه باقی مانده و از آن محافظت می‌شود. می‌توان گفت که آن به مدت دو دهه عملا دست نخورده باقی مانده است و برای جلوگیری از هزینه‌های حفاظت و اقدامات ایمنی، تمام ساختارهای اصلی زمان گذشته به طور کامل تخریب شده اند. صاحبان خصوصی این سایت، بخشی از آن را برای نگهداری خاک به‌جهت دفن زباله‌های آینده استفاده می کنند؛ درحالیکه، مابقی آن یا به تدریج تجزیه شده و یا توسط گیاهان از بین می‌رود. برخی از کارهای تعمیر و نگهداری حداقل وجود دارد: بستر به طور منظم جمع آوری شده و برخی از بوته ها در طول دوره مشاهده انتخابی انتخاب شده اند. البته در طول زمان، برخی اقدامات حفاظتی در مقیاس کوچک نیز صورت گرفته است، از جمله: زباله‌ها و قوطی‌ها از محوطه جمع‌آوری و برخی از بوته‌ها نیز کوتاه شده‌اند.
این محوطه به دلیل اهمیت بالا در حوزه‌ی فضاهای عمومی و بحث‌های حرفه‌ای به عنوان نمونه‌ی مورد مطالعه‌ی این پژوهش انتخاب شده‌است. این سایت در توسعه‌ی مرکز (پایتخت) نقش به سزایی داشته و با رویدادها و اتفاقات قابل توجه‌ای احاطه شده‌است، شامل: زندان قدیمی Patarei، ساختمان نیروگاه برق شهرستان (در حال حاضر مرکز خلاق تالین، Kultuurikatel) که مراکز فرهنگ‌های مختلف هستند؛ اقیانوس های دریایی قدیمی به عنوان موزه دریایی معاصر و برنده جایزه؛ ساختمان نمادین برای فرهنگ لیندخال و زمینی ورزشی که برای رویدادهای قایقرانی در المپیک ۱۹۸۰ مسکو ساخته شده بود و ساختمان اداری طراحی شده برای دولت شهر تالین و احتمالا هرگز ساخته نشده‌ که ورود رقابت برندهای Bjarke Ingels Group بود؛ تمام این عناصر به عنوان نقاط متصل شده توسط امتداد ساحلی برنامه ریزی شده ۲۷ کیلومتری کار می کنند.
طرح ایجاد تفرجگاه در سراسر بندر ماهیگیری اجرا می شود. در سال ۲۰۱۱، تالین یکی از پایتخت‌های فرهنگی اروپا به شمار می‌رفت. همچینین، خط راه‌آهن قدیمی آن که از محل مورد مطالعه‌ی ما نیز عبور می‌کند به عنوان کیلومترشمار فرهنگ، که چندین گره مهم فرهنگی را در طول مسیر خود به یکدیگر متصل کرده بود، بازسازی شد (به شکل شماره‌ی ۱و ۴ مراجعه شود). موضوع کلی پایتخت فرهنگی “داستان های ساحلی” بود که هدف آن اشاره به ارتباط فراموش‌شده‌ی تالین با دریای بالتیک و ارزش ها و فرصت‌های موجود در اسکله‌ی این شهر بود. این موضوع که آیا گردشگاه طراحی شده در موقعیت موقت فعلی باقی می ماند یا به سمت خط ساحلی نزدیک خواهد شد، هنوز معلوم نیست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا