دانلود رایگان ترجمه مقاله اثر اینترنت بر محیط کسب و کار (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۴)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه الزویر در ۸ صفحه در سال ۲۰۱۴ منتشر شده و ترجمه آن ۱۴ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

تاثیر اینترنت بر روی محیط کسب و کار

عنوان انگلیسی مقاله:

The impact of the Internet on the business environment

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۸ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال – کنفرانسی
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی فناوری اطلاعات – اقتصاد
گرایش های مرتبط با این مقاله اینترنت و شبکه های گسترده – تجارت الکترونیک – اقتصاد تجارت الکترونیک
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس پروسدیا اقتصاد و دارایی
کلمات کلیدی تاثیر اینترنت – تجارت الکترونیک – محیط تجاری آنلاین – مصرف اینترنت – فناوری اطلاعات
کلمات کلیدی انگلیسی impact of the Internet – e-business – online business environment – Internet usage – information technology
ارائه شده از دانشگاه دانشگاه تیرگو مورس، رومانی
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/S2212-5671(14)00654-6
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2212567114006546
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۴ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2101

 

بخشی از ترجمه
در اتحادیه اروپا، کشورهایی با بیشترین کاربران اینترنت شامل آلمان با ۵/۶۷ میلیون نفر و ضریب نفوذ ۸۳%، بریتانیا با ۷/۵۲ میلیون نفر و ضریب نفوذ ۶/۸۳ %، فرانسه با ۲/۵۲ میلیون نفر و ضریب نفوذ ۶/۷۹ %، ایتالیا با ۸/۳۵ میلیون نفر و ضریب نفوذ ۴/۵۸ % و اسپانیا با ۶/۳۱ میلیون نفر و ضریب نفوذ ۲/۶۷ % می‌شوند.
در زمینه استفاده از تارنمای جهانی اینترنت، هنوز رومانی باید مسائلی را رفع کند تا به سطح دیگر کشورها برسد و مهمترین دلیل در این میان، میزان سرمایه‌گذاری و ضریب نفوذ اینترنت در خانه‌های رومانیایی است (Caraiani, 2008).
فناوری ارتباطی و اطلاعات راه خود را به بازار رومانی میان سالهای ۲۰۰۵-۲۰۰۸ گشود. استفاده از شبکه‌های همراه از ۲/۱۰ میلیون نفر در سال ۲۰۰۴ به ۱/۲۷ میلیون نفر در سال ۲۰۰۹ افزایش یافت که به معنای افزایش اشتراک از ۴/۱ به ۶/۳ به ازای هر خانوار است. دسترسی از راه دور از ۴/۱ % از خانوارها در سال ۲۰۰۴، به ۷/۳۸ % در سال ۲۰۰۹ افزایش یافت (Euromonitor International, 2012).
در اوایل سال ۲۰۰۶، بنا به آمار تهیه شده توسط موسسه بین‌المللی ناظر اروپا در رومانی ۵ میلیون کاربر اینترنت وجود داشت. در قیاس با سال ۲۰۰۰، که تقریبا ۸۰۰٫۰۰۰ کاربر اینترنت در رومانی وجود داشتند، تعداد کاربران اینترنت در این کشور تا سال ۲۰۱۱ به اندازه ۱۰۰۰% رشد داشت. این امر می‌تواند در پرتو توسعه بی‌نظیری در زیرساخت اطلاعات توضیح داده شود، که سبب افزایش درآمد و افزایش نیاز به اطلاعات می‌شود.
براساس آمارههای بین‌المللی تهیه شده توسط گزارش جهانی اینترنت در ژوئن ۲۰۱۲، تعداد کاربران اینترنت در رومانی به ۶/۹ میلیون نفر رسید، یعنی ۴۴% از جمعیت در حال حاضر از اینترنت استفاده می‌کنند.
در سال ۲۰۱۲ از کل خانوارهای رومانی، بیش از نصف آنها (۰/۵۲ %) دارای کامپیوتر شخصی بودند، نسبتی که بالاتر از ۸/۴۶ % سال ۲۰۱۱ قرار می‌گیرد. در میان خانواده‌هایی که در خانه رایانه شخصی دارند، تقریبا سه چهارم (۷/۷۴ %) در مناطق شهری زندگی می‌کنند. تعداد ارتباطات اینترنتی مختص به افراد و کسب‌وکارها هر دو در سال ۲۰۱۲ به اندازه ۸% رشد داشت بطوری که در پایان سال ۲۰۱۲، ۲/۳ میلیون ارتباطات فردی و ۳۴/۰ میلیون ارتباطات تجاری ثبت شد. بنا به اظهاریه اداره تنظیمات ملی ارتباطات در قیاس با پایان سال ۲۰۱۱، نرخ ضریب نفوذ اینترنت به ازای هر ۱۰۰ خانوار به اندازه ۳/۳ % رشد داشته و به ۲/۴۵ % رسیده است.
رومانی در بین کشورهایی قرار می‌گیرد که از بالاترین سرعت اینترنت در جهان برخوردارند و یکی از سریعترین پهنای باندهای جهان را داراست. در همین راستا به به رتبه‌بندی بلومبرگ در سال ۲۰۱۲، رومانی در جایگاه پنجم دنیا ایستاد. کشور ما (رومانی) پایینتر از لتونی، ژاپن، کره جنوبی و هنگ‌کنک قرار گرفت و فهرست ۱۰ کشور برتر پس از رومانی شامل بلژیک، سوئیس، بلغارستان، اسرائیل و سنگاپور می‌شود. ایالات متحد در رتبه چهاردهم و چین در رتبه ۱۲۳ جهان قرار دارد.
استفاده از اینترنت بطور پیوسته در سالیان اخیر در رومانی افزایش داشته است و اینترنت به واسطه‌ای حجیم تبدیل می‌شود. حتی در آغاز نیز، اینترنت نسل‌های حوان در مراکز بزرگ شهری را به خود مشغول کرده بود و بتدریج به نسل‌های مسن‌تر و مردم در شهرهای متوسط و کوچک نیز گسترش یافت.
بنا به اظهارات ادوارد لووین، مدیرعامل شرکت ملی تنظیم ارتباطات بهره‌گیری از اینترنت در هرجایی و هر زمانی تجربه‌ای است که در رومانی بطور روزافزونی تکرار می‌شود و علاقه کاربران به دسترسی اینترنتی از گوشی‌هایشان در حال رشد است. بر اساس آمارها، اپراتورهای همراه، در پایان سال ۲۰۱۲، ۴ میلیون ارتباط فعال بر روی پهناهای باند سیار با رشدی ۵۷ درصدی و ۱/۳ میلیون ارتباطان پهنای باند سیار با استفاده از کارتهای پیش‌پرداخت با رشدی ۸۷% نسبت به سال گذشته را گزارش دادند. همزمان، نرخ نفوذ دسترسی به اینترنت همراه (تعداد ارتباطات به ازای هر ۱۰۰ ساکن) ثبت‌شده افزایش داشته و در پایان سال ۲۰۱۲، نفوذ ارتباطات فعال به دسترسی اینترنتی تقریبا ۱۴% رشد داشت و به سطح نفوذِ بیش از ۵۳% جمعیت رسید.
همبستگی نیرومندی میان میزان درآمد و توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT&C) وجود دارد. کره جنوبی پیشگام جهانی در عرصه توسعه فناوری اطلاعاتی و مخابراتی است چرا که دارای بالاترین نرخ نفوذ پهنای باند سیار (۰/۹۱ % از جمعیت در سال ۲۰۱۰) و نرخ نفوذ ارتباطات ثابت به میزان ۲/۹۸ % از خانوارها در سال ۲۰۱۱ بوده است. بر اساس مطالعه‌ای که موسسه جهانی مک‌کینزی بر روی تاثیرات رشد اقتصادی در ۱۳ کشور صورت داده است که رویهم رفته ۷۰% از اقتصاد دنیا را شامل می‌شوند، اصلی‌ترین تاثیرات اینترنت جهانی به شرح ذیل است:
– امروزه اینترنت در هر کشوری، هر بخشی و در اکثر شرکت‌ها و توسط بیش از ۲ میلیارد نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد و این رقم در حال افزایش است. تجارت آنلاین حجمی برابر با ۸ میلیارد دلار پیدا کرده است (B2B+B2C).
– اینترنت حدود ۴/۳ % از تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود، درصدی که بیشتر از سهم کشاورزی (۲/۲ %) تجهیزات (۱/۲ %) یا بخش آموزش (۳%) است. تخمین زده می‌شود که در سطح جهان، اینترنت منجر به ارزش افزوده‌ای بالغ بر ۶۷۲/۱ میلیارد دلار یا ۹/۲ % از تولید ناخالص داخلی می‌شود.
– در حالی که اینترنت در کشورهای پیشرفته‌ای نظیر سوئد و بریتانیا نزدیک به ۶% از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است، در ۹ کشور از ۱۳ کشور موردبررسی سهم آن از تولید ناخالص داخلی زیر ۴% بوده است و بدین ترتیب فضای زیادی جهت توسه بیشتر اینترنت وجود دارد.
– پژوهش نشان می‌دهد که در کشورهای رشدکرده، اینترنت مسئول ۱۰% از رشد تولید ناخالص داخلی در طی ۱۵ سال گذشته بوده است و این رقم در حال اضافه شدن است. در طول ۵ سال گذشته، سهم اینترنت در رشد تولید ناخالص داخلی در این کشورها دوبرابر شده و به سهم ۲۱% از تولید ناخالص داخلی رسیده است. اگر در تحلیل ما به ۱۳ کشور نظر کنیم، اینترنت سبب رشد ۷% در طول ۱۵ سال گذشته شده و ۱۱% در طول ۵ سال گذشته رشد داشته است. این امر بازتابی از کسب‌وکارهای کوچک و متوسطی است که شاهد شکوفایی در عملکرد خود با بهره‌گیری از اینترنت بوده‌اند.
– پژوهش متاخری که توسط دانشگاه مونیخ صورت پذیرفته نشان داد که رشدی به اندازه ۱۰% در نفوذ اینترنت سرعت بالا منجر به افزایش ۹/۰ تا ۵/۱ درصدی تولید ناخالص داخلی به ازای هر نفر شده است.
– استفاده از اینترنت سبب رشد ۱۰% در عایدات شرکت‌ها شده است، نیمی از آن توسط رشد کسب‌وکار و نیم دیگر از طریق کاهش هزینه‌ها حاصل آمده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا