دانلود رایگان ترجمه مقاله تحقیق در مورد شبکه هوشمند (آی تریپل ای ۲۰۰۹)

دانلود رایگان ترجمه مقاله تحقیق در مورد شبکه هوشمند (آی تریپل ای ۲۰۰۹)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه آی تریپل ای در ۴ صفحه در سال ۲۰۰۹ منتشر شده و ترجمه آن ۹ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

تحقیقات بر روی شبکه هوشمند در چین

عنوان انگلیسی مقاله:

Research on smart grid in China

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۰۹
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۴ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله کنفرانس
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق
گرایش های مرتبط با این مقاله تولید، انتقال و توزیع – مهندسی کنترل – سیستم های قدرت
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس کنفرانس و نمایشگاه انتقال و توزیع: آسیا و اقیانوسیه
کلمات کلیدی شبکه هوشمند – شبکه برق UHV – برنامه‏ ریزی – مدیریت عملیات
کلمات کلیدی انگلیسی Smart Grid – UHV power grid – planning – operation – management
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی برق، دانشگاه شانگهای جیائو تونگ
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/TD-ASIA.2009.5356959
لینک سایت مرجع https://ieeexplore.ieee.org/document/5356959/authors#authors
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه آی تریپل ای – IEEE
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۹ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2087

 

بخشی از ترجمه

Bنیروی محرکه شبکه هوشمند در جین
نیروی محرکه برای ساخت و ساز شبکه هوشمند را می ‎توان به بازار، شرایط ایمنی . کیفیت قدرت ربط داد. صنعت برق چینی‎ ها نیز با وضعیتی مشابه اروپایی‎ ها و ایالات‌ متحده مواجه هستند:
در سطح اصلاحات بازار، شبکه‏ های ملی و واحد ملی در بازار به طور کامل نقش دارند. در گسترده ملی، مبادلات قدرت بسیار موثر است. در واقع این نوع مبادلات بیشتر در قالب مناقصات آنلاین انجام می ‎شوند. روش معامله در بازارهای قدرت در چین، به شدت در حال توسعه است و تقاضاهای بازار و عرضه دارای تعاملات مکرری هستند. به منظور جذب کاربران بیشتر برای پیوستن به رقابت موجود در بازار و بهبود و تقویت تعامل با کاربران به ارائه محصولات بیشتر برای انتخاب کاربران پرداخته است.
در سطح سیاست‎ های کلان، صنعت برق نیاز به الزامات اولیه صرفه ‏جویی در منابع محیط زیست و ساخت و ساز جامعه، انطباق با تغییرات آب و هوا و توسعه پایدار دارد.
با توجه به شبکه برق چین، هنوز این شبکه برق از نظر هوشمندی دارای ستون فقرات مناسبی نمی‏ باشد و به اندازه کافی در برابر شرایط گسل متعدد قوی نیست. بخش ستون فقرات شبکه برق، دارای یک سطح ثبات پایین است و دارای انعطاف پایین‏ تری در برابر سایر عملیات سیستم است. در اوایل سال ۲۰۰۸ که منجر به قطع برق در منطق ه‏ای بزرگ از چین شد، شبکه برق این کشور با مشکل اساسی روبرو شده و در حال حاضر نیز نیاز به محافظت قوی و پیشرفته دارد. علاوه بر این، عدم توزیع قدرت به صورت هوشمند، منجر به کمبود فصلی برق در برخی از مناطق و یا مازاد آن در برخی مناطق دیگر شده است. در حالت کلی تعامل درستی بین این بخش‏ ها برای مصرف برق صورت نمی‏ گیرد.
هنوز هم چالش‎ هایی برای بهبود اوضاع و بهره ‏وری بیشتر از سرمایه‏ گذاری و ساخت و ساز انجام شده و چگونگی استفاده امن و قابل اطمینان از عملیات شبکه برق ایجاد شده است. به منظور بهبود نگهداری از سیستم قدرت و ارتقا کیفیت خدمات کاربران، بهبود بخش مدیریتی شبکه برق در چین احساس می‎ شود. برای این مسائل، شبکه برق هوشمند یک راه‏ حل کاملاً ایده آل است.

.C فعالیت‎ های تحقیقاتی کنونی در چین
در سال ۲۰۰۶، آی بی ام، راهنمایی را برای استقرار هوشمند شبکه برق و نوآوری در مدیریت آن و همچنین مواد و روش‌های موجود برای ایجاد و نگهداری آن منتشر کرد. ایجادکنندگان فرصت و چالش در شبکه برق در چین، دستورالعمل‏ هایی را برای بهبود بهره‏ وری از سرمایه ‏گذاری، ثبات شبکه برق و ثبات خدمات شرکت‏ ها و همچنین مدیریت ساخت و ساز در شبکه برق هوشمند را ارائه کرده ‎اند.
اگر چه، IBM طیف وسیعی از چالش ‎ها را بررسی کرده و طیف وسیعی از راه‏ حل‎ ها را برای بهبود مصرف انرژی (SAFT) برای شرکت‎ های برق در چین و در شبکه برق هوشمند ارائه کرده است. SAFT شامل چندین بخش است: اول، بهبود سطح دیجیتال با اتصال تجهیزات به سنسورها و دوم ایجاد داده‏ های جمع ‎آوری شده و یکپارچه ‏سازی سیستم و سوم، تجزیه و تحلیل مواد و روش‏ ها. SAFT عامل پیشرفت بهینه و مدیریت بر تجزیه و تحلیل بر اساس اطلاعات است [۵].
در اکتبر سال ۲۰۰۷، در شرق چین، یک شرکت برق، در حوزه پژوهشی فعالیت کرده و شبکه برق هوشمند را ایجاد نمود. این پروژه تحقیقاتی نه تنها با پیشرفت شرکت همراه بود، بلکه امکاناتی را نیاز داشت که وضعیت فعلی و آینده صنعت برق را دگرگون می‏ کرد. نتیجه این بود که بر اساس تجهیزات مورد نیاز و نوآوری ایجاد شده توسط آن شرکت در مصرف تکنولوژی، شبکه برق هوشمند در کشور چین راه ‎اندازی شد. شبکه برق این شرکت، به دنبال تغییر سریع خدمات و همچنین افزایش کیفیت خدمات بود. یک استراتژی سه مرحله‎ ای برای تولید برق هوشمند در سال ۲۰۱۰ توسط یک مرکز شبکه هوشمند ارائه گردید و در طی سال ۲۰۲۰ با توانایی ساخت شبکه برق به پایان رسید. سپس این پروژه و استراتژی‎ ها تا سال ۲۰۳۰ عملی گردیدند [۸].
در ۲۸ فوریه سال ۲۰۰۹، شبکه برق هوشمند در سه بخش دفاع، امنیتی و بخش کنترل دولتی ایجاد شد. پذیرش این نوع شبکه در پکن، باعث پایداری استفاده از آن و اطمینان به آن گردید. سیستم یکپارچه استفاده شده در این بخش ‎ها شامل: سیستم مدیریت برق، شبکه برق پویا و سیستم مانیتورینگ و سیستم هشدار دهنده و سیستم تحلیل پاپداری شبکه می‌باشد. اپراتور موجود در چنین سیستمی توانایی دسترسی کامل به کل شبکه و وضعیت عملیاتی سیستم و کمک در تصمیم‏ گیری را دارد. علاوه بر این، این سیستم می ‏تواند به طور موثر باعث بهبود استاندارد مدیریت و سطح جریان در نیروگاه‎ های برق و ایجاد پلتفرمی برای مدیریت و بررسی کیفیت گردد.
توسعه پژوهش در شبکه برق هوشمند در کشور چین، باعث شد تا این کشور، قدرت و توانایی ایجاد و راه ‏اندازی شبکه برق هوشمند را به دست گیرد. انجام تحقیقات فراوان در این زمینه نیز موجب توسعه فناوری و استفاده از تجهیزات پیشرفته در کشورهای دیگر شد.

۳٫ چشم‎انداز شبکه هوشمند در چین
به منظور حل مشکلات توزیع و عدم تعادل در منابع تولید و بار در شبکه برق، انتقال ظرفیت افزایش یافته و ظرفیت سیستم‎ های انتقالی قدرت نیز افزایش یافت. شبکه‏ های انتقال قدرت در مقیاس بزرگ از غرب و شمال چین تا وسط و شرق چین کشیده شده است و باعث کاهش فشار انتقال و حفاظت از محیط زیست می ‏گردد. علاوه بر این، این امر می‏تواند موجب تبدیل چالش به فرصت شده و همچنین موجب تحقق بخشیدن و پیشرفت در توسعه اقتصاد کشور گردد. سیستم سیاست چین نیز توانست محیط اقتصادی و مدیریتی را بهبود بخشد تا مناسب استقبال از شبکه برق هوشمند باشند. در ژانویه ۲۰۰۹، اولین خط تولید قدرت UHVدر چین به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
شبکه برق UHV در ایالات‌ متحده، توانست موجب افزایش تولید و پراکندگی قدرت گردد. چین، به عنوان نماینده در ایالات‌متحده حاضر شده و روند توسعه شبکه برق هوشمند را بررسی کرد. اگرچه در این حین شبکه‌های برق هوشمند بزرگ‌تری در سایر بخش‏ ها و کشورها ایجاد شدند، اما به نوعی شبیه به شبکه ایجاد شده و در حالت کلی معرفی شده توسط کشور چین بودند. همچنین کشور چین توانست، ابزاری برای کنترل قدرت‎ های بزرگ در شبکه ایجاد نماید که موجب ثبات انرژی در شبکه برق می‏ شد. خودترمیمی و قابلیت اطمینان بالا نیز از ویژگی‎ ای این شبکه هوشمند می‏باشد.
مطابق با پیش‌ شرط‌ ها و پس زمینه‎ های UHV توسعه برق در چین، جنبه‌هایی وجود دارند که باید مورد بررسی قرار گیرند و عبارت‌اند از:
• برنامه ‏ریزی هوشمند: شبکه برق باید خود ترمیم و هوشمند باشد. توانایی برنامه‏ریزی شبکه برق و بهینه‌سازی استفاده از آن را داشته باشد. بنابراین باید توانایی دریافت برنامه ‏ریزی را در شبکه برق داشته باشد. بیش‌ترین چیزی که مهم است، تغییر مفاهیم و روش‎ های برنامه‏ ریزی قدرت و تبدیل نمونه سنتی به نمونه پیشرفته کنونی است. از جمله تغییر ابزارهای اندازه ‏گیری مستقر در ساختمان‏ها و ایستگاه ‏های برق و همچنین ابزارهای مدیریت و کنترل مستقر در بخش توزیع منابع و ایستگاه ‏های برق.

 

ثبت دیدگاه