دانلود رایگان ترجمه مقاله تحقیق در مورد شبکه هوشمند (آی تریپل ای ۲۰۰۹)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه آی تریپل ای در ۴ صفحه در سال ۲۰۰۹ منتشر شده و ترجمه آن ۹ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

تحقیقات بر روی شبکه هوشمند در چین

عنوان انگلیسی مقاله:

Research on smart grid in China

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۰۹
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۴ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله کنفرانس
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق
گرایش های مرتبط با این مقاله تولید، انتقال و توزیع – مهندسی کنترل – سیستم های قدرت
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس کنفرانس و نمایشگاه انتقال و توزیع: آسیا و اقیانوسیه
کلمات کلیدی شبکه هوشمند – شبکه برق UHV – برنامه‏ ریزی – مدیریت عملیات
کلمات کلیدی انگلیسی Smart Grid – UHV power grid – planning – operation – management
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی برق، دانشگاه شانگهای جیائو تونگ
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/TD-ASIA.2009.5356959
لینک سایت مرجع https://ieeexplore.ieee.org/document/5356959/authors#authors
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه آی تریپل ای – IEEE
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۹ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2087

 

بخشی از ترجمه

Bنیروی محرکه شبکه هوشمند در جین
نیروی محرکه برای ساخت و ساز شبکه هوشمند را می ‎توان به بازار، شرایط ایمنی . کیفیت قدرت ربط داد. صنعت برق چینی‎ ها نیز با وضعیتی مشابه اروپایی‎ ها و ایالات‌ متحده مواجه هستند:
در سطح اصلاحات بازار، شبکه‏ های ملی و واحد ملی در بازار به طور کامل نقش دارند. در گسترده ملی، مبادلات قدرت بسیار موثر است. در واقع این نوع مبادلات بیشتر در قالب مناقصات آنلاین انجام می ‎شوند. روش معامله در بازارهای قدرت در چین، به شدت در حال توسعه است و تقاضاهای بازار و عرضه دارای تعاملات مکرری هستند. به منظور جذب کاربران بیشتر برای پیوستن به رقابت موجود در بازار و بهبود و تقویت تعامل با کاربران به ارائه محصولات بیشتر برای انتخاب کاربران پرداخته است.
در سطح سیاست‎ های کلان، صنعت برق نیاز به الزامات اولیه صرفه ‏جویی در منابع محیط زیست و ساخت و ساز جامعه، انطباق با تغییرات آب و هوا و توسعه پایدار دارد.
با توجه به شبکه برق چین، هنوز این شبکه برق از نظر هوشمندی دارای ستون فقرات مناسبی نمی‏ باشد و به اندازه کافی در برابر شرایط گسل متعدد قوی نیست. بخش ستون فقرات شبکه برق، دارای یک سطح ثبات پایین است و دارای انعطاف پایین‏ تری در برابر سایر عملیات سیستم است. در اوایل سال ۲۰۰۸ که منجر به قطع برق در منطق ه‏ای بزرگ از چین شد، شبکه برق این کشور با مشکل اساسی روبرو شده و در حال حاضر نیز نیاز به محافظت قوی و پیشرفته دارد. علاوه بر این، عدم توزیع قدرت به صورت هوشمند، منجر به کمبود فصلی برق در برخی از مناطق و یا مازاد آن در برخی مناطق دیگر شده است. در حالت کلی تعامل درستی بین این بخش‏ ها برای مصرف برق صورت نمی‏ گیرد.
هنوز هم چالش‎ هایی برای بهبود اوضاع و بهره ‏وری بیشتر از سرمایه‏ گذاری و ساخت و ساز انجام شده و چگونگی استفاده امن و قابل اطمینان از عملیات شبکه برق ایجاد شده است. به منظور بهبود نگهداری از سیستم قدرت و ارتقا کیفیت خدمات کاربران، بهبود بخش مدیریتی شبکه برق در چین احساس می‎ شود. برای این مسائل، شبکه برق هوشمند یک راه‏ حل کاملاً ایده آل است.

.C فعالیت‎ های تحقیقاتی کنونی در چین
در سال ۲۰۰۶، آی بی ام، راهنمایی را برای استقرار هوشمند شبکه برق و نوآوری در مدیریت آن و همچنین مواد و روش‌های موجود برای ایجاد و نگهداری آن منتشر کرد. ایجادکنندگان فرصت و چالش در شبکه برق در چین، دستورالعمل‏ هایی را برای بهبود بهره‏ وری از سرمایه ‏گذاری، ثبات شبکه برق و ثبات خدمات شرکت‏ ها و همچنین مدیریت ساخت و ساز در شبکه برق هوشمند را ارائه کرده ‎اند.
اگر چه، IBM طیف وسیعی از چالش ‎ها را بررسی کرده و طیف وسیعی از راه‏ حل‎ ها را برای بهبود مصرف انرژی (SAFT) برای شرکت‎ های برق در چین و در شبکه برق هوشمند ارائه کرده است. SAFT شامل چندین بخش است: اول، بهبود سطح دیجیتال با اتصال تجهیزات به سنسورها و دوم ایجاد داده‏ های جمع ‎آوری شده و یکپارچه ‏سازی سیستم و سوم، تجزیه و تحلیل مواد و روش‏ ها. SAFT عامل پیشرفت بهینه و مدیریت بر تجزیه و تحلیل بر اساس اطلاعات است [۵].
در اکتبر سال ۲۰۰۷، در شرق چین، یک شرکت برق، در حوزه پژوهشی فعالیت کرده و شبکه برق هوشمند را ایجاد نمود. این پروژه تحقیقاتی نه تنها با پیشرفت شرکت همراه بود، بلکه امکاناتی را نیاز داشت که وضعیت فعلی و آینده صنعت برق را دگرگون می‏ کرد. نتیجه این بود که بر اساس تجهیزات مورد نیاز و نوآوری ایجاد شده توسط آن شرکت در مصرف تکنولوژی، شبکه برق هوشمند در کشور چین راه ‎اندازی شد. شبکه برق این شرکت، به دنبال تغییر سریع خدمات و همچنین افزایش کیفیت خدمات بود. یک استراتژی سه مرحله‎ ای برای تولید برق هوشمند در سال ۲۰۱۰ توسط یک مرکز شبکه هوشمند ارائه گردید و در طی سال ۲۰۲۰ با توانایی ساخت شبکه برق به پایان رسید. سپس این پروژه و استراتژی‎ ها تا سال ۲۰۳۰ عملی گردیدند [۸].
در ۲۸ فوریه سال ۲۰۰۹، شبکه برق هوشمند در سه بخش دفاع، امنیتی و بخش کنترل دولتی ایجاد شد. پذیرش این نوع شبکه در پکن، باعث پایداری استفاده از آن و اطمینان به آن گردید. سیستم یکپارچه استفاده شده در این بخش ‎ها شامل: سیستم مدیریت برق، شبکه برق پویا و سیستم مانیتورینگ و سیستم هشدار دهنده و سیستم تحلیل پاپداری شبکه می‌باشد. اپراتور موجود در چنین سیستمی توانایی دسترسی کامل به کل شبکه و وضعیت عملیاتی سیستم و کمک در تصمیم‏ گیری را دارد. علاوه بر این، این سیستم می ‏تواند به طور موثر باعث بهبود استاندارد مدیریت و سطح جریان در نیروگاه‎ های برق و ایجاد پلتفرمی برای مدیریت و بررسی کیفیت گردد.
توسعه پژوهش در شبکه برق هوشمند در کشور چین، باعث شد تا این کشور، قدرت و توانایی ایجاد و راه ‏اندازی شبکه برق هوشمند را به دست گیرد. انجام تحقیقات فراوان در این زمینه نیز موجب توسعه فناوری و استفاده از تجهیزات پیشرفته در کشورهای دیگر شد.

۳٫ چشم‎انداز شبکه هوشمند در چین
به منظور حل مشکلات توزیع و عدم تعادل در منابع تولید و بار در شبکه برق، انتقال ظرفیت افزایش یافته و ظرفیت سیستم‎ های انتقالی قدرت نیز افزایش یافت. شبکه‏ های انتقال قدرت در مقیاس بزرگ از غرب و شمال چین تا وسط و شرق چین کشیده شده است و باعث کاهش فشار انتقال و حفاظت از محیط زیست می ‏گردد. علاوه بر این، این امر می‏تواند موجب تبدیل چالش به فرصت شده و همچنین موجب تحقق بخشیدن و پیشرفت در توسعه اقتصاد کشور گردد. سیستم سیاست چین نیز توانست محیط اقتصادی و مدیریتی را بهبود بخشد تا مناسب استقبال از شبکه برق هوشمند باشند. در ژانویه ۲۰۰۹، اولین خط تولید قدرت UHVدر چین به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
شبکه برق UHV در ایالات‌ متحده، توانست موجب افزایش تولید و پراکندگی قدرت گردد. چین، به عنوان نماینده در ایالات‌متحده حاضر شده و روند توسعه شبکه برق هوشمند را بررسی کرد. اگرچه در این حین شبکه‌های برق هوشمند بزرگ‌تری در سایر بخش‏ ها و کشورها ایجاد شدند، اما به نوعی شبیه به شبکه ایجاد شده و در حالت کلی معرفی شده توسط کشور چین بودند. همچنین کشور چین توانست، ابزاری برای کنترل قدرت‎ های بزرگ در شبکه ایجاد نماید که موجب ثبات انرژی در شبکه برق می‏ شد. خودترمیمی و قابلیت اطمینان بالا نیز از ویژگی‎ ای این شبکه هوشمند می‏باشد.
مطابق با پیش‌ شرط‌ ها و پس زمینه‎ های UHV توسعه برق در چین، جنبه‌هایی وجود دارند که باید مورد بررسی قرار گیرند و عبارت‌اند از:
• برنامه ‏ریزی هوشمند: شبکه برق باید خود ترمیم و هوشمند باشد. توانایی برنامه‏ریزی شبکه برق و بهینه‌سازی استفاده از آن را داشته باشد. بنابراین باید توانایی دریافت برنامه ‏ریزی را در شبکه برق داشته باشد. بیش‌ترین چیزی که مهم است، تغییر مفاهیم و روش‎ های برنامه‏ ریزی قدرت و تبدیل نمونه سنتی به نمونه پیشرفته کنونی است. از جمله تغییر ابزارهای اندازه ‏گیری مستقر در ساختمان‏ها و ایستگاه ‏های برق و همچنین ابزارهای مدیریت و کنترل مستقر در بخش توزیع منابع و ایستگاه ‏های برق.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا