دانلود رایگان ترجمه مقاله بازنگری در مدل عملیاتی خزانه (سال ۲۰۱۵)

 

 

این مقاله انگلیسی در ۲۰ صفحه در سال ۲۰۱۵ منتشر شده و ترجمه آن ۱۶ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

بازنگری و تفکر دوباره برروی مدل عملیاتی خزانه داری

عنوان انگلیسی مقاله:

Rethinking the treasury operating model

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۵
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۲۰ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله مروری (Review Article)
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – حسابداری – اقتصاد
گرایش های مرتبط با این مقاله اقتصاد نظری – حسابرسی – مهندسی مالی و ریسک – مدیریت بحران – بودجه و مالی عمومی – بانکداری یا مدیریت امور بانکی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله چشم انداز مالی
ارائه شده از دانشگاه ایالات متحده
رفرنس رفرنس ندارد
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۶ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2081

 

بخشی از ترجمه

۲٫۱ کنترل کردن
تابع خزانه داری شرکت ها معمولا یک مرکز هزینه است که توسط خزانه دار اداره می شود که به مامور ارشد مالی (CFO) گزارش می دهد. کمیته مدیریت دارایی ALCO) ) یکی از اعضای اصلی نظارت بر اجرا است که نماینده امور مالی، ریسک، خزانه و خطوط کسب و کار (LoB) است. کمیته ریسک هیئت ،نظارت مستقل بر تمامی ریسک های مادی، از جمله ریسک بازار،ریسک بودجه و نقدینگی، و ریسک سرمایه گذاری را فراهم می کند. در بعضی از بانک ها، نقش ALCO به عنوان کمیته مدیریت ترازنامه BSCO) ) گسترش یافته است ، که مهمترین کمیته ارشد اجرایی برای اتخاذ تصمیم گیری های استراتژیک و تاکتیکی مربوط به سرمایه، اهرم، بودجه، نقدینگی، احاطه سازی و سرمایه گذاری است.

۲٫۲ نظارت مستقل
پیش از GFC، ریسک و حسابرسی داخلی عمدتا بر روی خطرات ۱ ستونی بازل متمرکز بود و نظارت محدودی بر خزانه شرکت داشت. مدیریت ریسک و حسابرسی داخلی دارای منابع محدود و همچنین عدم مهارت و دانش فنی مناسب، نظارت مؤثر بر خطرات در خزانه شرکت بود. ریسک بازار در کتاب بانکداری ، سرمایه گذاری و خطر نقدینگی، خطر سرمایه گذاری و خطرات نقدینگی روزانه، ریسک های اصلی برای اکثر بانک ها بشمار می روند و موسسات نیاز به افزایش چارچوب مدیریت ریسک و قابلیت های حسابرسی داخلی برای ایجاد محیط نظارت و کنترل موثر دارند.
پیشنهادات اصلاحات نظارتی به منظور بهبود چارچوب مدیریت ریسک، از جمله افزایش انتظارات کمیته مدیریت ریسک و نقش ماموراصلی ریسک (CRO) در نظارت بر مدیریت ریسک در کل شرکت، سیاست ها و چارچوب سازمان، مورد توجه قرار می گیرد. علاوه بر این، تمرکز فزاینده ای در مدیریت ریسک نمونه در خزانه شرکت و اطمینان از اینکه تمام مدل های کلیدی فهرست بندی شده و تحت استانداردهای توسعه و اعتبار مدل قراربگیرند وجود دارد.
به طور خاص برای ریسک نقدینگی، انتظار می رود عملکرد تابع مدیریت ریسک کفایت و اثربخشی فرایند مدیریت ریسک نقدینگی و تایید بیانیه ریسک اشتغال؛ تأیید مستقل تست فشار- سناریو، مفروضات، روش و نتایج؛ و تصویب طرح بودجه احتمالی را بررسی کند. علاوه بر این، هرگونه فرضیه درون خزانه داری که ممکن است به عنوان یک مدل طبقه بندی شود، باید برطبق استانداردهای توسعه مدل و اعتباربخشی مستقل در چارچوب حاکمیت مدل اعمال شود. برای تأمین بودجه و ریسک نقدینگی، بانک ها تلاش کرده اند تا به روشنی تعریف کنند که کدام پیش فرض ها به عنوان یک مدل طبقه بندی شده اند. به عنوان مثال، روش سپرده عملیاتی برای سپرده عمده فروشی به عنوان یک مدل برای محاسبه LCR (نسبت پوشش نقدینگی) طبقه بندی شده است، در حالی که محاسبه LCR به طور کلی به عنوان یک مدل طبقه بندی نشده است.

۲٫۳ بانکداری جهانی، ملاحظات کلیدی
برای بانک های جهانی، مدل عملیاتی باید تعادل مناسب بین تمرکز و عدم تمرکز و نقش خزانه داری منطقه ای، ایالتی یا قانونی در مقابل خزانه شرکت های بزرگ را در نظر بگیرد . مدل عملیاتی باید نقش ها و مسئولیت های بین خزانه داری شرکت، LoB و اشخاص حقوقی LE) ) را تعریف کند. به طور معمول، بانک ها به وسیله LoB به عنوان لایه مدیریت اولیه ونیز منطقه یا کشور به عنوان لایه ثانویه سازماندهی می شوند. با این حال، با افزایش محدودیت های قانونی بر اساس نهاد قانونی و صلاحیت، خزانه ی شرکت مجاز به بازبینی دیدگاه متمرکز بر LoB آن است.

۲٫۴ تاثیر اصلاحات ساختاری
دستورالعمل اصلاحات ساختاری که شامل جداسازی بانکداری خرده فروشی و تجاری از بانکداری سرمایه گذاری و صدور مجوز بانکداری (که به عنوان یک شرکت فرعی و نه یک شعبه عمل می کند)می باشد، تأثیر قابل توجهی بر مدل عملیاتی خزانه داری خواهد داشت. دستورالعمل اصلاحات ساختاری منجر به یک چشم انداز بانکداری جهانی متلاشی و خرد شده و منجر به سرمایه گذاری، تأمین مالی و نقدینگی می شود که در آن یک بانک جهانی به جای سطح گروه یکپارچه شده نیاز به نگهداری منابع “قفل شده” در یک سطح نهادی و صلاحیت قانونی دارد. بانک همچنین با انتظارات نظارتی و تنظیمی در مورد مدیریت ریسک و مدیریت در سطح LE و همچنین نظارت بیشتر و”سنگین تر” در کشور میزبان روبرو خواهد شد.

۲٫۵ نقش خزانه داری نهاد / کشورقانونی
برای مقابله و سروکار داشتن با این محیط نظارتی جدید، بانک ها مجبور خواهند شد ظرفیت خزانه داری خود را در سطح LE برای هر حوزه قضایی، که توسط LE و یا خزانه دار کشور هدایت می شود ارزیابی کنند. خزانه دار LE به مسئول هیئت مدیره LE و تیم مدیریتی LE پاسخگو خواهد بود و باید قادر باشد به طور مستقل از عملکرد خزانه شرکت، به ویژه در یک سناریوی استرس، کار کند. به عنوان مثال، رگولاتوریا تنظیم کننده کشورمیزبان انتظار دارد که خزانه دار LE برروی دارایی های نقدی با کیفیت بالا (HQLAs) که در یک سطح LE حفظ می شود، کنترل داشته باشد و منافع LE (در برابر شرکت مادر) را در یک سناریوی استرس، اولویت بندی کند. علاوه بر این، تنظیم کننده کشور میزبان انتظار دارد که خزانه دار LE الزامات کفایت سرمایه گذاری LE را قبل از بازگشت درآمد به شرکت مادر در یک کشور و حوزه خارجی ارزیابی کند. علاوه بر برآورده شدن الزامات قانونی کشورمیزبان ، خزانه دار LE نیز مسئول اجرای خزانه داری شرکتی و چارچوب مدیریت ریسک و سیاست های موجود درونLE خواهد بود.

۲٫۶ نقش خزانه داری LoB
خزانه داری LoB باید گزارش های دوگانه به خزانه داری شرکت و مدیریت LoB داشته باشد و مسئول شناسایی و اندازه گیری ریسک بازار در دفتر بانکداری و ریسک نقدینگی درون LoB و همچنین هماهنگی با خزانه شرکت در مدیریت و کاهش ریسک باشد.
علاوه بر این، خزانه داری LoB باید درک قوی از ویژگی های قراردادی و رفتاری مشتریان، محصولات و ابزارهای مالی داشته باشد و به خوبی ازمعیارهای ریسک اصلی خود یعنی منحنی پیش پرداخت در مورد وام یا ریسک بازپرداخت سپرده های دوره ای اگاهی داشته باشد. ایجاد واضح سازی و شفافیت در مورد مالکیت ریسک برای ریسک بازار در دفتربانکداری و ریسک نقدینگی بین خزانه شرکت و LoB ها، و هم تراز کردن چارچوب قیمت گذاری انتقال سرمایه (FTP) با مالکیت ریسک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

۲٫۷ جهانی فکر کنید : یک خزانه داری
به رغم افزایش سرمایه گذاری بانکداری جهانی، هماهنگی جهانی فعالیت های خزانه داری برای تضمین استانداردها و شیوه های سازگار در سراسر عملیات جهانی و استفاده موثر از منابع مالی (سرمایه و نقدینگی) حیاتی خواهد بود. برای مثال، هدر دادن بودجه و ریسک نرخ بهره برای تمام ارزهای اصلی باید توسط خزانه شرکتی به منظور استفاده از شبکه داخلی، و حذف فرصت های داوری داخلی ، هماهنگ شود. به طور مشابه، یک چارچوب FTP جهانی برای تجربه مشتری پایدار و قیمت گذاری برای یک ترکیب جهانی که دارای نقاط مشترک ارتباطی و تعاملات با بانک است، بسیار مهم است.

۳٫ ستون های عملکردی
مدیریت دارایی – بدهی ALM، تامین مالی و FTP و مدیریت نقدشوندگی، مدیریت سرمایه و مدیریت سرمایه گذاری، پایه های اصلی عملکرد خزانه شرکتی در یک بانک است. علاوه بر این، با افزایش تقاضا بطور موازی، خزانه داری شرکتی نقش مهمی در بهینه سازی وثیقه در سراسر بانک خواهد داشت.
قبل از GFC، اکثر بانک ها ستون های عملکردی را به صورت “silo” مدیریت می کردند و در از بین بردن وابستگی ها – به عنوان مثال، تأثیر ریسک اعتباری در مورد ریسک پیش پرداخت شکست خوردند. CCAR / ICAAP2 و الزامات تست های فشارسازمانی شروع به گرفتن برخی از وابستگی های متقابل به عملکرد در سراسر خزانه، مالی و ریسک می کنند. با این وجود، بانک ها یک سفر طولانی در پیش رو دارند، و خزانه داری “سیلو”، اطلاعات ریسک و مالی و معماری فناوری اطلاعات همچنان یک مانع اصلی برای مدیریت ترازنامه یکپارچه بشمار می روند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا