دانلود رایگان ترجمه مقاله برنامه ریزی برای شهر با سطح پایین کربن (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۳)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه الزویر در ۶ صفحه در سال ۲۰۱۳ منتشر شده و ترجمه آن ۹ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

برنامه کاربردی مدل حمل و نقل برای برنامه ریزی شهر با سطح پایین کربن – با نگاهی به شهر شینگ در چین

عنوان انگلیسی مقاله:

Transportation Model Application for the Planning of Low Carbon City – Take Xining City in China as Example

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۳
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۶ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی شهرسازی – جغرافیا – مهندسی عمران
گرایش های مرتبط با این مقاله طراحی شهری – مدیریت شهری – جغرافیا و برنامه ریزی شهری – مهندسی ترافیک یا حمل و نقل
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس پروسدیا علوم کامپیوتر – Procedia Computer Science
کلمات کلیدی مدل حمل و نقل – سفر کم کربن – شهر واحد – استراتژی اولویت ترانزیت – حمل و نقل هوشمند – شبکه انرژی هوشمند شهر
کلمات کلیدی انگلیسی Transportation Model – Low-carbon Travel – Unit City – Transit Priority Strategy – Smart Transportation – City Intelligent Energy Network
ارائه شده از دانشگاه مرکز تحقیقات شهر کم کربن، موسسه تحقیقات پیشرفته شانگهای
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.procs.2013.06.111
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1877050913007199
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۹ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2075

 

بخشی از ترجمه

 به‌عنوان یک راه‌حل واقعی جلوگیری از ازدحام ترافیک، مصرف انرژی و مسئله امنیت در  دور بعدی فرآیند شهرنشینی چینی، درس‌هایی از تجارب توسعه شهرهای بزرگ باید یادبگیریم، که در آن‌ها ازدحام ترافیک و دیگر مسائل به طور گسترده به عنوان یک مسئله معمولی توسعه پذیرفته شده‌است. این یک ایده برای تغییر از راه‌حل مشخص به پذیرش مسئله است. چگونه شهرهای کوچک و بزرگ، بخصوص  ساختارهای جدید شهری و طرح‌ها  به توسعه کربن سطح پایین منجر شوند، تحلیل مدل و بررسی استراتژیک در اطلاعات پایه حول طبیعت آن‌ها می‌تواند راهی برای این کار باشد.  

۳٫ تئوری و حالت حمل‌ونقل با سطح پایین کربن
در شروع پژوهش، ساختار شهری و توسعه حمل ونقل باید درنظرگرفته‌شود. همانطور که ازدحام به یک هنجار تبدیل می‌شود، یک شکاف بین تقاضای سفر و امکانات ساخت‌وساز که قادر به حل مسائل اخیر، بخصوص درشهرهای اصلی، نیست را نشان می‌دهد، چرا که تکنولوژی‌های هوشمند، راه‌حل برنامه‌ریزی و طراحی سیاسی تنها می‌تواند ۲۰ تا ۳۰ درصد کل ازدحام ترافیک را کاهش دهد [۶]. در همان زمان، صاحبان ماشین‌های شخصی افزایش چشمگیری پیدا کردند. همانطور که داده‌ها نشان می‌دهند، مالکیت ملی خودروهای خصوصی ۱۱۴ میلیون در سال ۲۰۱۲ ، و ۳۰۹۵ میلیون در سال ۲۰۰۸ است، که در حال افزایش به سه برابر این آمار است.
بنابراین، برای پژوهش و طرح‌ریزی حمل‌ونقل با سطح پایین کربن هوشمند، سه فاکتور کلیدی باید بررسی شود، یکی تعادل کار و ساکنین است، دیگری الویت‌های حمل ونقل است، و سومین مورد منع استفاده ار وسایل نقلیه شخصی است. در این سه نکته کلیدی همزمان، حالت شهر واحد و شبکه انرژی هوشمند شهری باید ساخته شود و یکی یکی برای رسیدن به کشورهای عضو اکو در حال توسعه، انتقال یابد [۷] [][۹]. شهر واحد یک حالت جدید از راه توسعه شهری‌سازی چینی است که؛ برروی استفاده از حالت سفر بدون-موتور و بهبود کیفیت زندگی تمرکز می‌کند [۱۰]. حالت شهر واحد می‌تواند یک الگوی موثر از ساختار استفاده از زمین باشد، که به ساختمان‌ها از مرکز ترانزیت اصلی، با توجه به سبک جامع شهری، انرژی، آب و سیستم ضایعات، ایجاد شهر سیتماتیک، متمرکز و توزیع شده اشاره می‌کند [۱۱].استراتژی حمل و نقل در شکل ۱ لیست شده است.

در شهر واحد، باید حمل و نقل کارآمد و ایمن باشد. سیستم انرژی پاک به عنوان شبکه مداخله‌گر سیستم حمل و نقل اصلی ساخت یافته است. شدت بالا و قابلیت عمده سیستم حمل ونقل می‌تواند راه بزرگی برای درنظرگرفتن مسافران از یک واحد شهری به شهر دیگر باشد. در شهر واحد، دوچرخه‌سواری و راه‌رفتن یک حالت اصلی سفر است،که نیازمند امکانات‌واحد بدون‌موتور مناسب است. از همه حالت‌های حمل ونقل و حالت بدون موتور، سیستم پیشرفته حمل و نقل و دوچرخه‌سواری برای همه ساکنین بکارخواهد رفت، که می‌تواند به حمل‌ونقل دقیق در زمان واقعی، کاهش مدت زمان انتظار برای اتوبوس اشاره کند. تلاش‌های بیشتر برروی دوچرخه سواری و اتومبیل‌سواری، که استفاده مشترک از وسیله‌ها را تامین می‌کند، و یک ارتباط ماشینی رایگان را تامین می‌کند، صورت‌می‌گیرد.

۴٫ مدل حمل‌وتقل ترکیبی از سیاست، برنامه و فناوری
۴٫۱ مدل مبتنی‌بر حالت‌شهری
مدل حمل‌ونقل باید فاکتورهای سیاسی، را برای ارائه مطالعه جامع و توسعه کاهش ازدحام، محدودیت‌های پارکینگ، اولویت اتوبوس، توسعه سیاست دوچرخه‌سواری عمومی به‌منظور کنترل ازدحام، کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای مصرف انرژی؛ بهبود امنیت و مدیریت شهری مورد نیاز را محاسبه کند. فرآیند سیاسی‌سازی و پیاده‌سازی ترکیبی از تست درحال اجرا، بازخورد و راه‌اندازی و نگهداری‌سیستم است.
مدل‌کردن فرآیند ایجادسیاست، در زمانی که کنترل‌های عمیق موقعیت واقعی و تحلیل نظرسنجی یک نیازمندی پایه برای پژوهش‌های عمیق است، مهم است. برای مثال، سیاست محدودیت پارکینگ در شهرهای اصلی، به عنوان یک سیاست برای کاهش استفاده از ماشین شخصی و بهبود دسترسی به حمل‌ونقل بکاررفته‌است، که ممکن است دو نتیجه متناقض را افزایش دهد. زمانی که افراد کمتر رانندگی کنند، ازدحام به‌خوبی در مرکز کاهش می‌یابد، اما مشکل زمانی بدتر می‌شود که افراد رانندگی کنند و محلی برای پارک پیدا نکنند. کارشناسان مخالف بااین کار، باور داشتند که محدودیت کورکورانه پارکینگ می‌تواند مانع از توسعه اقتصادی شود. مشابه با Wanda ، دیگر مجتمع‌های تجاری بزرگ با امکانات پارکینگ بزرگ یک مورد واقعی مدل کسب‌وکار پارکینگ گرا در زمانی‌که جذب سطح بالا و کسب‌وکارهای مقیاس بزرگ مورد توجه عموم قرار گرفتند، است.
مدل حمل‌ونقل باید جاذبه حجم عظیمی از فاکتورها را برای کاهش عوامل جانبی سیاست جدید تست کند. سیاست محدودیت پارکینگ شهر مرکزی را به عنوان مثال در نظربگیرید، هراس از دولت در بخش‌های برنامه‌ریزی و حمل‌ونقل در مناطق مختلف مجزا ساخته‌شده، می‌تواند تعدادی فضای پارکینگ امن راه‌اندازی کند، اما نمی‌تواند یک ساختمان را برای ایجاد فضای پارکینگ بیشتر محدود کند. سرانجام، ناحیه اصلی سیاست محدودیت پارکینگ، و اغلب می‌تواند از نقطه نظر کاهش پارکینگ عمومی پردازش‌شود، که تاثیرات پیاده‌سازی سیاست را کاهش می‌دهد اما برخی از بحث‌ها درمورد پیکربندی بودجه عمومی را افزایش می‌دهد.

۴٫۲ مدل مبتنی‌بر داده‌های پویا
اگر تاثیرات شهر واحد و شبکه انرژی هوشمند شهری را بتوان محاسبه کرد، سیستم حمل‌ونقل هوشمند راهی برای جمع‌آوری و تحلیل داده‌های مدل حمل‌ونقل است. بررسی سیستم حمل‌ونقل هوشمند، سیستم حمل‌ونقل پویا را از انواع مختلف کسب اطلاعات دستگاه‌ها، برای لمس و احساس موقعیت، کمک به راه‌اندازی و بهبود کارایی سیستم ترافیک بررسی و مانیتور می‌کند. دریافت اطلاعات از دیدگاه توانایی‌های مدیریت شهری، عملیات تقسیم مسافر و بار، همچنین کاهش مصرف انرژی، انتشار سروصدا مهم است. از طریق اطلاعات ترافیک از سیستم حمل‌ونقل تاکسی و ترانزیت، و دستگاه‌های حرکت‌کننده مانند تلفن‌همراه، سیستم هوشنمد می‌تواند یک مدل پویا ایجاد کند، که می‌تواند بخش‌های متفاوتی از شرایط رانندگی را برای تعیین موقعیت ازدحام و تصادف شبیه‌سازی کنند، و حالت سفر و خصیصه‌های سفر ساکنین در زمان‌های متفاوت را مطالعه می‌کند. با ترکیب اطلاعات داده‌ای جغرافیای و استفاده از زمین، می‌توانید شهرهای دیجیتالی سه‌بعدی بیشتری، را به عنوان یک نرم‌افزار هوشمند شهری بسازید.
بیشتر برنامه‌های کاربردی سیستم حمل‌ونقل هوشمند به‌طور عمده در شهرهای بزرگ متمرکز شده‌اند، که در آن شهرها یارانه حمل و نقل و مدیریت می‌تواند سرمایه‌گذاری بزرگی از امکانات حمل‌ونقل هوشمند را پوشش دهد. به‌عنوان مثال سیستم کنترل سیگنال چهارراه را در نظربگیرید، می‌تواند سفرچهارراه تکی و کنترل زمان توقف را منطبق با موقعیت ترافیک کنونی و جریان ترافیک راه‌اندازی‌کند. یک سیستم پیشرفته به نام سیستم کنترل ترافیک منطقه‌ای می‌تواند اطلاعات و تاکتیک‌ها را با چهارراه‌های همسایه به اشتراک بگذارد.در کل شهر مورد نظر؛ اطلاعات گسترده جمع‌آوری‌شده توسط امکانات جاده‌ای می‌تواند شبکه‌ای از سیستم‌های کنترلی چهارراه‌ها را ایجاد کند، و استراتژی بهینه را انتخاب کند، و کارایی سفر را بهبود بخشد، و میزان تاخیر و ازدحام را کاهش دهد. سیستم هوشمند می‌تواند به سیستم پارکینگ با راهبری هوشمند منتقل شود، که می‌تواند به رانندگان برای اجتناب از مسیرهای پرازدحام کمک‌کند. سیستم حمل‌ونقل هوشمند براساس زیربنای طراحی‌شده و شرایط تحول وسیله‌های نقلیه شخصی است. سیستم حمل‌ونقل هوشمند برای بکاربردن در شرایطی که بیشتر سیستم‌های حمل‌ونقل در شهرهای کوچک و متوسط توسط یک شرکت اداره می‌شوند، ساده‌هستند. حمل‌ونقل براساس سیستم GPS و سیستم تعاملی در زمان می‌تواند ازدحام را کاهش دهد و عملیات حمل‌ونقل و دقت زمان‌بندی را بهبود می‌بخشد، چرا که این مسائل برای مسافران مهم است.

۴٫۳ مدل ترکیب‌شده
مدل مبتنی‌بر حالت شهری براساس داده‌های استفاده‌از زمین پویا است، و با مدل مبتنی بر داده‌های پویا که براساس شبیه‌سازی سیستم حمل‌ونقل در آینده است ترکیب می‌شود. ازدحام سیستم حمل ونقل توسط نرم‌افزار TRANSCAD محاسبه شده است،و انتشار CO2 بیشتر و مصرف انرژی توسط EXCEL محاسبه می‌شود. نتیجه مدل در شکل ۲ شرح داده‌شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا