دانلود رایگان ترجمه مقاله نقش محل دفن زباله در سیستم های مدیریت پسماند

 

 

این مقاله انگلیسی در ۸ صفحه منتشر شده و ترجمه آن ۱۱ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

نقش انباشت زباله پایدار در آینده سیستم مدیریت ضایعات

عنوان انگلیسی مقاله:

The Role Of Sustainable Landfill In Future Waste Management Systems

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۸ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی محیط زیست
گرایش های مرتبط با این مقاله بازیافت و مدیریت پسماند – آلودگی های محیط زیست
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۱ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2071

 

بخشی از ترجمه

انباشت‌زباله پایدار چیست
هیچ تعریف پذیرفته‌شده بین المللی از انباشت‌زباله پایدار وجودندارد. با توجه به اینکه انباشت‌زباله اغلب در شرایط پایداری، تکمیل، نقطه پایانی و تهدید برای محیط تغییرمی‌کند همراه با هم برای بحث در رابطه با پایداری استفاده‌می‌شوند. یک انتخاب از تعریف‌ها به این شرح است :
– انجمن فرعی پایداری SWANA (Barlaz,2005): یک انباشت‌زباله ” از لحاظ عملیاتی پایدار است” زمانی که توده ضایعات، خاتمه‌مدیریت، تهدیدی برای سلامتی انسانی و محیط زیست نباشد. این شرایط باید در بررسی‌های کیفیت و کمیت شیرآبه، ترکیبات گازی و تولیدات، پوشش، جانب-شیب و طراحی آستز، زمین شناسی و هیدرولوژی مکان، اقلیم و آب وهوا، نظارت‌های دریافت شده بالقوه، اکوسیستم و قرارگرفتن در معرض بشر، و دیگر فاکتورهای مرتبط براساس محل های مشخص‌شده را ارزیابی می‌کند.
– سازمان محیط زیست Anglo-Welsh ( سازمان محیط زیست، ۲۰۰۵) : به‌عنوان نقطه‌ای که یک انباشت‌زباله باید از لحاظ فیزیکی، شیمایی و بیولوژیکی برای درجه‌ای از محتوای توزیع‌نشده سایت که برخلاف ریسک آلودگی در محیط محیط زیست انباشت‌زباله مطرح می‌شود، پایدار باشد. در تکمیل آن، کنترل آلودگی مراقبت فعال ( برای مثال مدیریت شیرآبه و مدیریت گازها) و سیستم نظارتی بیش از این نیاز نیست.
– DHI (Hjelmar,2005) : ضایعات در کیفیت ذخیره‌سازی نهایی شرایطی را فراهم می‌کنند که سنجش حفاظتی محیط‌زیست را در دفن، فعال‌می‌کند و بیش از این ضروری نیست و شیرآبه در پیرامون محیط زیست قابل قبول است.
– دانشگاه فنی هامبورگ (Stegmann,2003) : فاز مراقبت ممکن‌است در زمانی که انتشار بالقوه آلاینده‌ها به اندازه ای پایین باشد که انتشارات واقعی به محیط زیست آسیب نرساند، خاتمه‌‌یابد.
اگرچه تعاریف متفاوت به وضوح از کلمات متفاوت استفاده‌کردند، یک عمومیت ثابت به نظرمی‌رسد که یک انباشت‌زباله پایدار یا یک انباشت‌زباله برای موردی که به نظر ایمن می‌آید، برای خاتمه‌دادن به مراقبت از یک انباشت‌زباله است که در یک دوره محدود شده از زمان به حالتی می‌رسد که محتوای توزیع نشده بیشتر از این تهدیدی را برای سلامت انسانی و محیط زیست بیان نمی‌کنند. در آن نقطه، که که اغلب به آن تکمیل می‌گوییم، مراقبت خاتمه می‌یابد. مهم است که اشاره‌کنیم که این با اهداف قانونی سازی ضایعات اروپا در هماهنگی است. ضمیمه ۲ دستورالعمل‌های انباشت‌زباله نیازمند یا ایزوله‌سازی یا مراقب برای انباشت‌زباله های بی اثر می‌باشند. و این زباله بی‌اثر در اصطلاحات مشابه تعریف می‌شوند. این: هر تهدیدی را برای بهداشت و سلامتی انسانی و محیط زیست مطرح نمی‌کند.

امکان سنجی انباشت‌زباله پایدار
درسراسر جهان روش‌های متنوع برای تحریک فرآیند انباشت‌زباله به منظور تسریع کسب انباشت‌زباله پایدار بیان‌شد. در پایان اهداف همه یکسان می‌باشد: تکمیل انباشت‌زباله . بیشتر روش‌های پیشنهادشده به پیش پالایش‌ها یا نوع بیو-راکتور برای عملیاتی برای زباله‌های آلی زیست تخریب‌پذیر مطرح شده‌اند. زمانی که کربن‌آلی رفتار کل انباشت‌زباله را تخریب می‌کنند به سمت رفتار یک انباشت ضایعات غیرآلی همگرا می‌شود. موارد مشابه ( نوع مناسب) ضایعات مخاطره‌آمیز بعد از ثابت سازی یا تثبیت با سیمان اعمال‌می‌شوند. به عبارت‌دیگر، برای همه نوع‌ ضایعات در جاده برای تکمیل این به نظر ناچار است از مرحله مقایسه با دفن ضایعات غیرآلی عبورکند (شکل ۴) . یک انباشت‌زباله غیرآلی ضرورتآ یک انباشت‌زباله پایدار نیست. مولفه هایی وجود دارند که نمی‌توانند از لحاظ بیولوژیکی پایدارشوند یا با مواد افزودنی مانند سیمان تثبیت شوند. همچین مولفه‌هایی یا نیاز به خروج یا “در دام افتادن” یا ته نشین‌شدن” دارند. زمانی که دولت رفتار انباشت‌زباله رابدست می‌آورد خیلی شبیه به رفتار انباشت‌زباله برای ضایعات بی اثر است.
نارنجی : انباشت ضایعات خطرناک، صورتی: مورد قبول‌واقع‌شدن، زرد: انباشت ضایعات‌آلی، آبی: انباشت ضایعات غیرآلی، سبز-آبی: انباشت‌زباله پایدار، سبز: تکمیل —- ترجکه فلش‌ها از بالا به پایین: هوادهی نیتریفیکاسون متانیزیشن- تثبیت- فلاشینگ کنترل حلالیت- خاتمه مراقبت در مرحله نقاهت
بین سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۵ یک برنامه پژوهشی جامعه در هلند انجام‌شد. نتیجه بهتر انباشت‌زباله پایدار نسبت به عملیات کنونی بدست‌آمده‌است و می‌تواند برای انواع بسیاری از ضایعات استفاده‌شود. با انتخاب دقیق ورودی ضایعات جامد و معیارهای کنترل مناسب (جدول ۱) بدست‌آوردن یک انباشت‌زباله که مطابق با استاندارددستورالعمل‌های انباشت زباله EU برای ضایعات جامد بی اثر استفاده‌شود، ممکن است. تطبیق دستورالعمل های زیرزمینی اروپایی (CEC,2003b) با توجه به کلرید، سولفات و آمونیاک بیان شده‌است.
جدول ۱ : ترکیبات فرآیندها و نوع مولفه های انتشار آلاینده
ردیف اول از چپ به راست: مولفه – انتخاب ضایعات – استحکام/ثبات – تجزیه بیولوژیکی – کنترل حلالیت – فلاشینگ
ستون اول از بالا به پایین : مواد آلی – خواص – آلی- آلودگی – فلزات – اکسیژن – نمک
اختصارات :
** ارزیابی توسط آبشویی هنوز به وجود نیامده است.
# تنها برای محلول در آب آلاینده های آلی
## مربوط به ترکیبات محلول در آب ضعیف
X اثرات قوی، میتواند به حداقل سازی یا کنترل رهاسازی اعمال شود.
x یکسری از اثرات، احتمالآ یک جنبه اثرات اصلی برای دیگر مولفه ها است.
در دفن‌زباله، شامل موادآلی، زیست تخریب‌پذیری مهم‌ترین فرآیند است. این مسئله آلاینده‌های کلیدی را تولیدمی‌کند، حذف‌می‌کند، تحریک و تثبیت می‌کند. زیست تخریب‌پذیری می‌تواند با چرخه مجدد شیرابه افزایش‌یابد و به کاهش آلاینده‌ها منجرشود. فلاشینگ آلاینده‌ها از محل انباشت‌زباله به‌عنوان یک فاکتور محدودکننده ظاهرمی‌شود. انتشار آلاینده‌ها از ضایعات غیرآلی می‌تواند معیارهایی را برای ضایعات بی‌اثر، به جز برای کلرید و سولفات برآورده‌کند. ترکیبات هوشمند ضایعات ما را قادرمی‌سازد تا شرایط سودمندی را برای رفتار شیرابه آلاینده‌ها ایجادکنیم. اکسیژن و نمک در قضاوت بر ضایعات پایدار با توجه به معیارهایی برای ضایعات مخاطره‌آمیز به عنوان پارامترهای بحرانی به نظر می‌رسند. اگرچه همه‌سوالات در جزییات حل‌نمی‌شوند، می‌تواند بیان‌کند که بیشتر فرآیندها شناخته‌شده و قابل‌اجرا هستند. این تخمین‌می‌زند که بکاربردن فرآیندها ۱۰ تا ۲۰% در مقایسه با هزینه یک انباشت‌زباله سازگار با رهنمودهای اتحادیه اروپا در هزینه افزایش‌یافته‌است.
نتایج
پروژه نشان‌می‌دهد که یک انباشت‌زباله پایدار :
– کمتر از انباشت‌زباله معمولی گازهای گلخانه‌ای تولیدمی‌کند.
– انتشار آلاینده‌ها از آن تنها درمدت‌زمان کوتاهی رخ‌می‌‌دهد.
– کنترل های فعال و پیش بینی آلاینده را ممکن سازد.
– از لحاظ اقتصادی و فنی امکان پذیر است.
آلاینده ها زمانی که در غلظت‌ تفاوت‌وجود داشته‌باشد از طریق محیط منتقل‌می‌شوند. اگر هیچ تفاوت قابل توجهی وجود نداشته باشد، هیچ انتقالی وجود ندارد. به محض اینکه محیط درونی دفن زباله پایدار شود و با شرایط در اطراف خاک موجود قابل مقایسه باشد هیچ شیب طبیعی بین این دو وجود نخواهدداشت. سپس هیچ انتقال آلودگی از انباشت‌زباله به محیط اطراف وجود نخواهد داشت. زمانی که ضایعات در یک روش مناسب انباشت می‌شوند، آلاینده ها یا به‌درون به مواد بی ضرر شکسته می‌شوند و/یا فلاش اوت می‌شوند (بنابراین بی ضرر می‌شوند) یا در دفن تثبیت‌می‌شوند و لذا برای همیشه در آنجا می‌مانند. پیشرفت‌های بسیاری در درک و پیش‌بینی فرآیند دفن صورت گرفته‌است. این ریسک‌ها و اثرات، ارزیابی را همانطور که توسط مقررات EU ترویج یافته است ممکن می‌سازد. باید به این نکته توجه‌کرد که این در نوع خودش یک انباشت نامطلوب نیست، اما دارای اثرات زیست‌محیطی است. انباشت‌های‌پایدار با آن مقابله می‌کند. این راه‌حل‌هایی را برای انواع متفاوت ضایعات از جمله آلی، غیرآلی و ضایعات خطرناک مناسب برای تثبیت‌شدن فراهم می‌کند. اگر ما واقعآ در مورد حفاظت از سلامت انسانی و محیط جدی هستیم، باید برای بررسی انباشت‌زباله در یکسری از مواردی که انباشت‌زباله در یکسری از موارد در حداقل گزینه مطلوبیت سلسله‌مراتب مدیریت ظایعات ارائه شده است، اقدام‌کنیم. محل انباشت‌زباله پایدار بیشتر از این تهدیدی را برای سلامت انسانی یا محیطی مطرح نمی‌کنند و می‌توانند برای کاربردهای وسیع‌تری (شکل ۶) بعد از دوره عملیاتی نسبت به آنچه که قبلآ باور آن ممکن‌بود، استفاده‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا