دانلود رایگان ترجمه مقاله کاربرد بلاک چین در امنیت اطلاعات (آی تریپل ای ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه آی تریپل ای در ۵ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۱۴ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

اپلیکیشن بلاک چین در امنیت اطلاعات تامین غذایی

عنوان انگلیسی مقاله:

Blockchain Application in Food Supply Information Security

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۵ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله کنفرانس
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی صنایع – مهندسی کامپیوتر – کشاورزی
گرایش های مرتبط با این مقاله لجستیک و زنجیره تامین – امنیت اطلاعات – مکانیزاسیون کشاورزی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع و مدیریت مهندسی
کلمات کلیدی بلاک چین – زنجیره تامین – تمرکز زدایی – ایمنی غذایی – امنیت اطلاعات
کلمات کلیدی انگلیسی Blockchain – Supply chain – Decentralization – Food safety – Information security
ارائه شده از دانشگاه گروه سیستم های اطلاعاتی، دانشگاه شهر هنگ کنگ
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/IEEM.2017.8290114
لینک سایت مرجع https://ieeexplore.ieee.org/document/8290114
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه آی تریپل ای – IEEE
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۴ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2068

 

بخشی از ترجمه

مقاله یک تحلیل تقاضا را بر پلت فرم سیستم بلاک چین زنجیره تامین غذایی انجام می‌دهد. ابتدا، این مقاله به صورت کیفی شرایط حاضر ایمنی غذایی را تحلیل می‌کند. دوم تحلیل تقاضای پلت فرم سیستم قابلیت ردیابی زنجیره تامین غذایی است، تحلیل زنجیره تامین غذایی نیازمند توسعه است. سوم، سیستم ردیابی سنتی زنجیره تامین را تحلیل می‌کند. چهارم، مشکلات موجود در سیستم زنجیره تامین غذایی را هدف قرار می‌دهد، و از تکنولوژی بلاک چین برای ایجاد یک پلت فرم سیستم زنجیره تامین برای فرآوری‌های تولیدی، کارگزاران و مصرف کنندگان استفاده می‌کند.

A. تحلیل PEST
.۱ فاکتورهای سیاسی
ایمنی غذا یک مسئولیت اصلی دولت و مقامات نظارتی است. بنابراین، دولت نیاز دارد که یک سیستم حرفه‌ای بین صنعتی را به منظور تنظیم موثر زنجیره تامین غذایی ایجاد کند. این مسئله برای نوآوری در مقررات دولتی زنجیره تامین غذایی، برای بهبود سطح مدیریت دولت و بهره وری، و برای جلوگیری از فرسودگی شغلی و رانت خواری اهمیت زیادی دارد.

.iنیازهای در حال رشد نظارت دولتی
استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای کسب مدیریت چند منظوره بازار غذا بنا به تقاضای دولت، از طریق سیستم رکوردهای نظارتی اطلاعات تراکنشی بازار غذایی است. این مسئله می‌تواند به صورت موثری مسئله روند نظارت بر غذا را حل کند. منطبق با درک بخش‌های دولتی مربوطه، نیازهایی از اختیارات نظارتی دولتی بر زنجیره تامین غذایی وجود دارد:
(a) جمع آوری دقیق اطلاعات از همه جنبه‌های زنجیره تامین غذایی
(b) جمع آوری و ذخیره اطلاعات زنجیره تامین غذایی از کاشت (پرورش) تا روند کلی مصرف
(c) می‌تواند به پلت فرم نظارتی دولتی از طریق تکنولوژی بلاک چین منتقل شود.
این نیازمندی‌ها با مشخصه تکنولوژیکال بلاک چین از این نظر که اطلاعات را هر تراکنش ذخیره می‌کنند، منطبق هستند. اگر چه هر کلید خصوصی توسط بخش اطلاعات دولت چینی تولید و منتشر می‌شود، وزارت کشاورزی دسترسی به رکوردهای داده را فراهم کرده است. این اطلاعات مبنایی را برای نظارت، فراخوان غذا و هشدار قبلی ارائه می‌دهند [۲۲]. بنابراین، می‌توانیم ببینیم که استفاده از تکنولوژی بلاک چین تقاضا دولت را برای سیستم زنجیره تامین غذایی برآورده می‌سازد.

.iiتحلیل آماری و نیاز به انتشار اطلاعات
از طریق اطلاعات ثبت شده توسط بلاک چین، دولت می‌تواند از توابع یکپارچه سیستم ردیابی برای جمع آوری آماره‌هایی در انواع گوناگون غذا استفاده کند. با استفاده از اطلاعات، آماره ها، تحلیل و پردازش، تولید اطلاعات هشدار دهنده، اطلاعات هشدار تولید شده به بخش‌های مرتبط یا یک گره در زنجیره تامین ارسال می‌شود [۲۲]. بر طبق ریسک‌های امنیتی موجود در زنجیره تامین غذا، دولت بر مدیریت این فعالیت‌های تجاری تمرکز می‌کند. بنابراین، از طریق تکنولوژی بلاک چین برای ساخت سیستم ردیابی زنجیره تامین غذا، دولت می‌تواند اطلاعاتی را برای انتظار عمومی و رسانه‌ها به صورت درست و به موقع نشر دهد.

.۲فاکتورهای اقتصادی
با توسعه سریع صنعت غذایی، بازارها پویا تر و پیچیده تر می‌شوند. شرکت‌های غذایی و کشاورزی با بازارهای سریعا در حال تغییر و رقابت جهانی مواجه می‌شوند. تغییر در بازار بر همه سطوح در زنجیره تامین تاثیر می‌گذارد [۹]. در مورد هر تغییر در تامین که از تغییر در جو، و تغییر تقاضای بازار ناشی می‌شود، شرکت‌های کشاورزی تنها نیازمند داشتن توانایی واکنش سریع نیستند بلکه تقاضاهایی را در زمینه بازاریابی و پیش بینی تولید دارند. محدودیت اصلی در کسب این توانایی در کسب داده و تکنیک‌های داده کاوی نهفته است. با تجهیز شدن با این تکنیک‌ها، شرکت‌های کشاورزی می‌توانند ریسک خود را در تغییرات جوی یا بازار کاهش دهند، و بهره وری را افزایش دهند، و مزیت کامل غذاهای کشاورزی را اتخاذ کنند. هیچ هدر رفتنی صورت نمی‌گیرد. زمانی که با تکنولوژی بلاک چین تجهیز شدید، سیستم زنجیره تامین شرکت‌های کشاورزی را قادر می‌کند که عرصه منبع تایید شده، تاریخ تولید و تراکنش‌های قبلی را بررسی کنند، و کیفیت مواد خام را تضمین کنند.

.۳تحلیل جامعه
.iاعتماد به دولت در حال سقوط
ایمنی غذایی یک مشکل اصلی در حال رشد برای مصرف کنندگان چینی است اگر چه دولت بارها و بارها قول داده است که این مشکل را برطرف کند. کودکان آلوده، میوه‌های مصنوعی و حتی غذاهای دریایی که با ژلاتین پر شده اند در طول این سال‌ها به چشم خورده اند. گزارش شده است که ۷۱ درصد از مردم چینی در سال ۲۰۱۵ ایمنی غذایی را یک مشکل بزرگ دیدند.

.iiرفتار خرید در حال تغییر است
برطبق نظریه اطلاعات نامتقارن، مصرف کنندگان حزب ناآگاهی هستند که فاقد اطلاعات می‌باشند. مصرف کنندگان خواهان اطلاعاتی در مورد ایمنی و کیفیت غذاها هستند. زمانی که مردم غذا می‌خرند، آن‌ها مشتاق هستند که اطلاعات بیشتری در مورد محل تولید، تولید مواد خام و اطلاعات دلالان بدانند.
با شیوع اینترنت و تلفن‌های هوشمند، از آن روزها که مصرف کنندگان اطلاعات کمی در مورد محصول داشتند گذشته است. امروزه، مصرف کنندگان تشویق می‌شوند که به هر اطلاعاتی که در مورد محصول می‌خواهند دسترسی داشته باشند اگر چه کار راحتی نیست. افزایش شفافیت و قابلیت ردیابی تولید غذا در طول زنجیره تامین ضروری است. این روند می‌تواند موثرتر باشد اگر مصرف کنندگان به سادگی هر اطلاعات مربوط به کشاورزی-تغذیه را قبل از خرید کسب کنند. این روند یک روش راحت برای بررسی اطلاعات مطلوب است.

.۴فاکتور تکنولوژی
.iتکنولوژی بلاک چین پشتیبان دولت
پژوهش در زنجیره تامین
علاوه بر زنجیره تامین غذا، این تکنولوژی‌ها با توجه به دلایل بسیار متفاوت، به سختی استفاده می‌شوند. به هر حال با توسعه تکنولوژی بلاک چین، بلاک چین نه تنها در “بیت کوین” استفاده شد بلکه می‌تواند در عرصه‌های گوناگون نیز استفاده شود. بنابراین، دولت چینی پروژه پژوهشی تکنولوژی بلاک چین را راه اندازی کرد و مطالبی را با عنوان “سازمان دهی و توسعه پژوهش اپلیکیشن تکنولوژی بلاک چین و روند توسعه” و ” تکنولوژی بلاک چین چینی و کتاب سفید اپلیکیشن” برای پشتیبانی از پژوهش بلاک چین به منظور تطبیق شرایط ملی چینی منتشر کرد. بنابراین، دولت چینی توجه و منابع زیادی را معطوف پژوهش بلاک چین کرده است تا بتواند نسل بعدی زنجیره تامین را توسعه دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا