دانلود رایگان ترجمه مقاله ساخت و ساز ناب و PMBOK (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۵)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه الزویر در ۹ صفحه در سال ۲۰۱۵ منتشر شده و ترجمه آن ۱۲صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

یکپارچه سازی راهنمای ISO 21500 در مدیریت پروژه، ساخت و ساز ناب و PMBOK

عنوان انگلیسی مقاله:

Integrating ISO 21500 Guidance on Project Management, Lean Construction and PMBOK

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۵
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۹ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال – کنفرانسی
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – مهندسی معماری – مهندسی صنایع
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت پروژه – مدیریت پروژه و ساخت – بهینه سازی سیستم ها – مدیریت استراتژیک
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس پروسدیا مهندسی
کلمات کلیدی ISO 21500 – ساخت و ساز ناب – تحویل پروژه یکپارچه – طراحی ارزش هدف – PMBOK
کلمات کلیدی انگلیسی ISO 21500 – Lean Construction – Integrated Project Delivery – Target Value Design – PMBOK
ارائه شده از دانشگاه محقق و رئیس گروه تحقیقاتی مدیریت و فناوری ساخت و ساز (GETEC)، دانشگاه کاتولیک پاپی پرو
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.proeng.2015.10.060
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1877705815031616
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۲ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2034

 

بخشی از ترجمه

اگر چه ISO 21500 شبیه به PMBOK است، با توجه به دلایل مطرح شده در این مقاله ذاتا از ان متفاوت می باشد .. سازگاری ابزارها، تکنیک ها و شیوه های سیستم مدیریت مورد استفاده در ساخت و ساز، مانند PMBOK و PRINCE2، در میان سایر روش ها ، می تواند از طریق ISO 21500 ایجاد شود .

۳٫ ساخت و ساز ناب ، طراحی ارزش هدف (TVD) و تحویل پروژه ادغام شده (IPD)
۳٫۱ تکامل فلسفه ساخت و ساز ناب
از زمانی که لوری Koskela TR72 گزارش فنی خود را در سال ۱۹۹۲ منتشر نمود ، که منجر به ایجاد فلسفه ساخت و ساز ناب گردید ، این روند بسیار تکامل یافته است. با توجه به گذارشات Koskela [4]، با توجه به اصول سنتی مدیریتی، جریان فرایندها در یک مد منظم کنترل نشده و یا بهبود نیافته است ؛ لذا این امر به رهبری پیچیده، نامشخص ، و فرآیندهای جریان اشتباه، گسترش فعالیت های غیر ارزش افزوده و کاهش مقدار خروجی منتج میشود ..
در سال ۲۰۰۰، بالارد [۵] اظهار داشت که سیستم ناب تحویل پروژه (LPDS) از نقطه نظر نظری و عملی در تحقیقات و در یک روند در حال توسعه از طریق تجربه در بسیاری از نقاط جهان ظهور یافته است . “در سال های اخیر، آزمایشات بر روی تعریف و طراحی فاز پروژه ها ، استفاده از مفاهیم و روش های گرفته شده از سیستم توسعه محصول تویوتا، به ویژه هزینه یابی هدف و مجموعه مبتنی بر طراحی متمرکز شده اند ..در سیستم تحویل پروژه ناب ، فرض بر این است که کار تیم تحویل پروژه نه تنها ارائه آنچه مشتری می خواهد است ، بلکه در وهله اول هدف ان کمک به مشتری در مورد این است که تصمیم بگیرد چه می خواهد. در نتیجه، درک هدف مشتری و محدودیت های مشتری به منظور ارائه راههای جایگزین برای انجام اهدافی فراتر از انهایی که قبلا در نظر گرفته، و کمک به مشتریان برای درک عواقب کارشان بسیار مهم است . این فرایند به ناچار تمام متغیرهای: پایان ، وسایل و محدودیت ها را تغییر می دهد . “[۶].

اریهوئلا، Orihuela و اولوا [۸] وظایف طراحی را به سه نوع ، با استفاده از نظریه TFV (انتقال، جریان و ارزش) پیشنهاد شده توسط Koskela [9] طبقه بندی نمودند .
“وظایف عملیاتی داخلی: این وظایف بر عهده تیم طراحی و منابع انهاست و زمانها نیز می تواند به راحتی تخمین زده شوند . به عنوان مثال، گردآوری اطلاعات مربوط به شرایط مکانی. این وظایف را می توان به عنوان جریان فعالیتها در نظر گرفت .
-وظایف خلاقانه داخلی: کارهایی که جزو مسئولیت های تیم طراحی است، اما تخمین زمان آنها با توجه به ماهیت خلاق انها دشوارتر است . به عنوان مثال، تولید مفاهیم طراحی . این وظایف را می توان به عنوان فعالیتهای تولید ارزش در نظر گرفت .
– وظایف خارجی: وظایف که بخشی از مسئولیت تیم طراحی نیستند و زمان انها متغیر است زیرا آنها توسط افراد و یا اشخاص خارجی انجام میشوند . به عنوان مثال، تصویب ساختارهای پروژه توسط نهاد شهری. این وظایف را می توان به عنوان فعالیت های تغییر شکل در نظر گرفت .
چنین طبقه بندی به ما کمک خواهد کرد تا برآورد بهتری از وقت و کنترل موثر و عادلانه و دنبال کردن کارها داشته باشیم . همچنین ان می تواند تناقضی را که ممکن است به علت عدم دقت در مواجهه با مهلت مقرر ، هم در طراحی خوشه تیم و هم بین تیم طراحی و صاحبان پروژه بوجود اید کاهش می دهد . “[۸]. کاهش ضایعات و ایجاد ارزش برای مشتری از اهداف اصلی این فلسفه هستند.

۳٫۲ طراحی ارزش هدف (TVD) و تحویل پروژه یکپارچه (IPD))
” طراحی ارزش هدف (TVD) یک عمل مدیریتی منظم در طول پروژه برای اطمینان ازین امر است که تاسیسات, نیازهای عملیاتی و ارزش های کاربران را براورده می کند ، و تحت بودجه مجاز تحویل داده میشود و توسط تیم تحویل به عنوان “هدفی ” برای تلاش های طراحی و تحویل در نظر گرفته میشود . هزینه هدف باید در کمتر از بهترین سطح کلاس عملکرد گذشته تنظیم شود .. هدف ایجاد یک احساس ضرورت به منظور تحریک نوآوری و کاهش ضایعات طراحی در روند ساخت و ساز است “[۱۰]. شکل ۳ سیالیت وجوه را در سراسر زیر سیستم ها نشان می دهد. با توجه به شورای کالیفرنیا AIA [12]، تحویل پروژه یکپارچه (IPD) یک رویکرد تحویل پروژه است که افراد، سیستم ها، ساختارهای کسب و کار و شیوه ها را در یک فرایند لدغام می نماید که با همکاری , استعدادها و بینش همه شرکت کنندگان را به منظور کاهش ضایعات و بهینه سازی بهره وری تمام مراحل طراحی، ساخت، و ساخت و ساز مهار می کند . اصول تحویل پروژه یکپارچه را می توان به انواع ترتیبات قراردادی اعمال نمود ، و تیم های تحویل پروژه یکپارچه معمولا شامل اعضایی فراتر از اعضای سه گانه اساسی صاحب، طراح، و پیمانکار هستند . حداقل، یک پروژه یکپارچه شامل همکاری تنگاتنگ بین مالک، معمار مهندس، و سازندگان و در نهایت مسئول ساخت و ساز پروژه، از طراحی اولیه تا تحویل پروژه. است . شکل ۴ و ۵ تفاوت های بین تحویل پروژه یکپارچه و سنتی را نشان می دهد ..
تیم دعوت میشوند تا در یک چارچوب مدیریت انعطاف پذیر، با هدف ساخت یک رابطه برنده – برنده قابل اعتماد شرکت کنند . هنگامی که تیم این پروژه را می پذیرد , از طریق یک روال مشترک شروع به تعامل با یکدیگر می کنند که در آن ابزار BIM استفاده می شود، که اجازه تجزیه و تحلیل گزینه های مطرح شده توسط سهامداران، و بررسی بیش از حد نبودن هزینه هدف هر سهامدار در تنظیمات رویداد را می دهد . IPD، TVD و BIM به طور همزمان استفاده می شوند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا