دانلود رایگان ترجمه مقاله قابلیت IT و عملکرد سازمانی (تیلور و فرانسیس ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه تیلور و فرانسیس در ۱۷ صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۴۰ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

قابلیت IT و عملکرد سازمانی : نقش چابکی فرآیند کسب و کار و عوامل محیطی

عنوان انگلیسی مقاله:

IT capability and organizational performance: the roles of business process agility and environmental factors

دانلود رایگان مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۷ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – مهندسی فناوری اطلاعات
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت فناوری اطلاعات ITM – مدیریت عملکرد – مدیریت بازرگانی – مدیریت کسب و کار – مدیریت سیستم های اطلاعاتی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله اروپایی سیستم های اطلاعاتی
کلمات کلیدی قابلیت IT – عملکرد سازمانی – چابکی فرآیند کسب و کار – عوامل محیطی
کلمات کلیدی انگلیسی IT capability – organizational performance – business process agility – environmental factors
ارائه شده از دانشگاه دانشکده مدیریت بازرگانی، دانشگاه مالی و اقتصاد
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۴۷۶-۹۳۴۴
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1057/ejis.2013.4
لینک سایت مرجع https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1057/ejis.2013.4
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه تیلور و فرانسیس – Taylor & Francis
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۴۰ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2032

 

بخشی از ترجمه

تحقیقات تمایل به تمرکز بر روی مکانیزمهای لایه های زیرین در مورد اینکه چگونه قابلیت های IT منجر به عملکردی عالی می شود دارند ( برای مثال ، پاولو و ال ساوی ۲۰۱۰ ، رای و تانگ ۲۰۱۰ ، کیم و همکاران ۲۰۱۱ ) برای مثال ، اینگونه مطرح شده است که قابلیت های IT ممکن است به طور غیر مستقیم بر روی منابع دیگر و یا قابلیت های داخلی شیک شرکت تاثیر گذار باشد (کوهلی و استیفن گراور ۲۰۰۸ ) ، همچنین ، راوی چاندارن و لیرتونگساتین در سال ۲۰۰۵ نتیجه گرفته اند که تنوع در عملکرد شرکت های ممکن است تا حدودی که توسط قابلیت IT برای پشتیبانی و بهبود صلاحیت های اصلی مورد استفاده قرار بگیرد توضیح بدهند . به طور مشابهی رادهاکریشنان و همکارانش در سال ۲۰۰۸ نشان داده اند م ارزش کسب و کار قابلیت های IT در بهره گیری از ارزش سایر منابع و قابلیت ها نهفته است (مانند قابلیت های مدیریتی و قابلیت های عملیاتی) در داخل یک شرکت است . این موضوع به طور گسترده ای شناخته شده است که خود IT به تنهایی نمی تواند ارزش های کسب و کاری را ایجاد کند بلکه باید با عوامل سازمانی در تعامل و ادغام باشد ، به ویژه قابلیت چابکی فرآیند کسب و کار ، که موثر بر عملکرد است (دهنینگ و ریچاردسون ۲۰۰۲ ، ملویل و همکاران سال ۲۰۰۴ ، وید و هولاند ۲۰۰۴ ، رادهاکریشنان و همکاران ۲۰۰۸ ، نیو و وید ۲۰۱۰) . هر چند که ، مطالعات تجربی کمی احتمال رابطه بین قابلیت IT ، قابلیت فرآیند کسب و کار ، و عملکرد شرکتی را بررسی کرده اند . ارتباط IT به قابلیت های فرآیند کسب و کار خاص برای توسعه یک درک کامل از نقش قابلیت IT بر روی عملکرد شرکتی و فراهم سازی مشارکت با دستورالعملی عملی برای تصمیم گیری در مورد توسعه IT ، کسب و پیاده سازی حیاتی است . بنابراین تحقیقات آینده بر روی اثر واسطه ای قابلیت های فرآیند کسب و کار بر روی ارتباط قابلیت – IT عملکرد انتظار می رود که بتواند بینش مهمی را فراهم سازد.
در بررسی مکانیزم های زیر لایه ای سهم قابلیت IT در عملکرد شرکت ، مقالات IT پیشنهاد می کنند که متغیرهای خارجی می تواند یک نقش واسطه ای را ایفا کند ( به عنوان مثال ، ویلی ۱۹۹۲ ، ری و همکاران سال ۲۰۰۵ ، استول و موهانانا ۲۰۰۹ ) . از آنجایی که عملکرد شرکت بستگی به یک تطبیق درست بین مکانیزم های ئاخلی شرکت و متغیرهای خارجی دارد (لارنس و لورش ۱۹۶۷ ، میلر ۱۹۸۸ ، تامپسون و همکاران ۱۹۹۲ ، چندلر ۱۹۶۲ ، برنز و استاکر ۱۹۹۴) ، شرکت ها باید سطوح استراتژی مختلفی را تنظیم کنند تا با منابع سازمانی خودشان تطبیق دهند ، بنابراین همانطور که به شکل همزمان از فرصت های کسب و کار بهره برداری می کنند بتوانند از تهدیداتی که از سوی محیط بیرونی ایجاد می شود بکاهند. (هوفر ۱۹۷۸ ، شندل ۱۹۷۸ ، اندروس ۱۹۹۸). همگام با این استدلال ريال استوئل و موهانا در سال ۲۰۰۹ متوجه شدند که اثر قابلیت IT بر روی عملکرد شرکتی مشروط به تطبیق با درخواست های صنعتی است که شرکت ها در آن رقابت می کنند . مطالعات اخیر از این نظریه که اثر قابلیت IT بر روی عملکرد شرکت بستگی به عوامل خارج محیطی مانند تلاطم دارد پشتیبانی می کنند (پاولو ال ساوی ۲۰۰۶) ، پویایی (سیلا ۲۰۱۰) ، و غیر قابل پیشبینی بودن (دیویز – سرامک ۲۰۱۰ ). به خصوص یک تطبیق نزدیک بین قابلیت یک شرکت و خواسته های خارج محیطی انتظار می رود که برای بهبود عملکرد باشد ، در حالیکه یک عدم تطابق برای موقعیت رقابتی نامطلوب است.
برای اشاره به این خلاء ها در دانش موجود در مورد ارزش کسب و کار قابلیت IT ، این مقاله به بررسی اثرات واسطه ای احتمالی بر روی قابلیت های فرآیند کسب و کار و اثرات واسطه ای از عوامل محیطی در یک شیوه یکپارچه می پردازد . ما شروع به فراهم سازی یک دیدگاه گسترده در مورد چگونگی ایجاد ارزش توسط IT در یک شرکتی که در محیطی نا مطمئن فعالیت می کند می پردازیم.

چابکی فرآیند کسب و کار
اخیرا چابکی توجه زیادی را از سوی دانشگاهیان و شاغلان به سوی خود جلب کرده است . مطابق با یک بررسی که اخیرا توسط واحد اطلاعاتی اکونومیست صورت گرفته است (گلن ۲۰۰۹) ، اکثریت قریب به اتفاق مدیران (۸۸%) چابکی را به عنوان یک کلیدی برای موفقیت جهانی شناسایی کرده اند . یک توضیح احتمالی برای این موج علاقه این است که چابکی ممکن است برای یک شرکت قابلیت اصلاح کسب و کار و فرآیند های کسب و کار را به سرعت و آسانی را برای مدیریت موثر تغییرات داخلی و خارجی غیر قابل پیشبینی را فراهم کند (دوو ۲۰۰۱ ، ون استرهوت و همکاران در سال ۲۰۰۶).
یک فرم از چابکی سازمانی که به طور خاص مربوط به پژوهش IS است چابکی فرآیند کسب و کار است ، یا اینکه تا چه حدی یک شرکت می تواند به سادگی و به سرعت مجددا فرآیند کسب و کار خودش را برای تطابق با محیط بازار مجهز کند (تالون ۲۰۰۸). این موضوع بر روی ضرورت نیاز یک شرکت برای شناسایی تغییرات ، فرصت ها ، و تهدیدات محیطی و برای فراهم سازی پاسخگویی سریع و با تمرکز برای مشتری ها و سهامداران به وسیله شناسایی منابع و فرآیند ها تمرکز دارد (متیاکالان و همکاران ۲۰۰۵ ). چابکی فرآیند کسب و کار یک مکانیزمی مهم است که در طی آن شرکت با محیط بازار ارتباط برقرار می کند ، و می تواند واریانس عملکرد درون شرکتی در طی زمان را توضیح دهد .(ون هسترهوت و همکاران سال ۲۰۰۶ ، راشکه ۲۰۱۰). به وسیله اولیت بندی سرعت و سهولت واکنش شرکت به تغییرات در محیط بازار ، از فرآیند های کسب و کار چابک انتظار می رود که برای کمک به دستیابی به هزینه های اقتصادی به شرکت ها کمک کند . افزون بر این ، آنها همچنین شرکت ها را قادر به بهره برداری از فرصتها برای نوآوری و فعالیت رقابتی می سازند(سامبامورثی و همکاران ۲۰۰۳ ، سیثامراجو ۲۰۰۶).
با این حال ، حتی با این حال که شرکت ها بیشتر به نقش فرآیند چابکی توجه می کنند ، هنوز شناخت کافی در مورد اینکه چگونه می توان در واقع چالاک تر باشیم وجود ندارد (سامبامورثی و همکاران ۲۰۰۳).

در این معنا ، چابکی فرآیند کسب و کار یک قابلیت نادر است . علاوه بر این ، این قضیه به شرکت ها این اجازه را می دهد که فرآیندهای موجود را مجددا طراحی کنند و فرآیند های جدید را سریع تر طراحی کنند تا بتوانند از شرایط نامشخص بازار بهره ببرند (راسشکه ۲۰۱۰). این روش ریشه در روال سازمان دارد ، بنابراین برای رقبای شرکتی سخت تر است تا تشخیص دهند که کدام قسمت ها یا کدام فرآیند ها با ارزش هستند . بنابراین ، چابکی فرآیند کسب و کار فرآیندی غیر قابل پایدار است و تقلید از آن نیز سخت است . برای جمع بندی ، چابکی فرآیند کسب و کار دارای ویژگی هایی از قابلیت یک سازمان استراتژیک است که می تواند به شرکت ها کمک کند تا اندوخته بهتری را بدست آوردند و گسترش منابع را برای تطابق با بازار محیطی شرکت بدست آورند.
چنین تعریفی از فرآینند کسب و کار حاکی از قابلیت هایی همچون سرعت ، انعطاف پذیری ، و نوآوری است . این موضوع برای شرکت ها قابلیت پاسخ گویی سریع به خواسته های مشتریان، پویایی بازار و فناوری های در حال ظهور را فراهم می کند. (متیاسن و پریس هیجی ۲۰۰۶). این نوع از چابکی را می توان به وسیله سنجش رویدادهای مربوطه ، تفسیر آنچه در حال وقوع است ، و ارزیابی عواقب برای سازمان ، بررسی گزینه ها و تصمیم گیری ، و پیاده سازی پاسخ های مناسب ، به تصویر کشید .(هکل ۱۹۹۹)۰ با روند کسب و کار چابک ، شرکت ها می توانند با سرعت و با انعطاف پذیری فرآیند های موجود را مجددا طراحی کنند یا امکانات جدیدی برای مقابله با شرایط بازار پویا طراحی کنند (سامبامورثی و همکاران ۲۰۰۳) .

مدل تحقیق و فرضیه
در این مطالعه، ما پیشنهاد دادیم که قابلیت IT دارای تاثیری غیر مستقیم بر روی عملکرد شرکت است و چابکی فرآیند کسب و کار می تواند به عنوان یک واسطه در این رابطه خدمت کند . علاوه بر این ، عوامل محیطی (خصومت ، پویایی، و پیچیدگی) سبب تعدیل اثر قابلیت IT بر روی چابکی فرآیند کسب و کار می شود . شکل ۱ مدل تحقیقاتی ما را نشان می دهد.

قابلیت IT و چابکی فرآیند کسب و کار
با در نظر گیری تعریف چابکی فرآیند کسب و کار که در بالا در مورد آن بحث کردیم ، اصلی ترین راه هایی که از طریق آن قابلیت های IT می تواند به دستاورد های سازمانی کمک کند عبارتند از: ۱) تسریع عملیات فرآیند کسب و کار ۲) تسهیل انعطاف پذیری فرآیند های کسب و کار و ۳ ) به وقوع پیوستن فرآیند های نوآوری در کسب و کار ( تالون ۲۰۰۸).

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا