دانلود رایگان ترجمه مقاله بانک های خصوصی شهر شیراز (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۶)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه الزویر در ۱۱ صفحه در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و ترجمه آن ۱۸ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

ارزیابی عوامل منابع انسانی در مطالعه موردی مدیریت ارتباط با مشتری: بانک های خصوصی شهر شیراز

عنوان انگلیسی مقاله:

Evaluating human factors in customer relationship management Case study: private banks of Shiraz city

دانلود رایگان مقاله انگلیسی:
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf:
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد:

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۶
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۱ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال – کنفرانسی
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت منابع انسانی – مدیریت کسب و کار – توسعه منابع انسانی – آموزش و بهسازی منابع انسانی – منابع انسانی و روابط کار
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس پروسدیا اقتصاد و دارایی
کلمات کلیدی مدیریت رابطه با مشتری – منابع انسانی – رضایت مشتری
کلمات کلیدی انگلیسی customer relationship management – human resource – customer’s satisfaction
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی صنایع، دانشگاه خلیج فارس
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/S2212-5671(16)30048-X
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S221256711630048X
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۸ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2023

 

بخشی از ترجمه

۲٫۳ همگرایی مدیریتی
در پروژه هایی که به طراحی فرایندهای کاری جدید و ایجاد تغییرات اساسی در سازمان نیاز دارند، از جمله پروژه مدیریت ررر با مشتری، حمایت ندیریت ارشد نقش حیاتی در موفقیت پروژه دارد و می تواند عاملی باشد که موانع را در مقابل این تغییرات بردارد.
اغلب پروژه های مدیریت ارتباط با مشترید به خاطر حمایت ناکافی مدیران ارشد شکست می خورند (کرامتی و همکاران ۲۰۰۹). مدیران ارشد سازمان ها می توانند با آموزش دادن به منابع انسانی آن ها را به استفاده از CRM تشویق کنند (مطمنی و جعفری،۲۰۰۹). مدیران ارشد باید به روشنی در مورد راهبردهای اجرای CRM برای کارمندان توضیح دهند تا آن ها نیز بتوانند مطابق با سیستم جدید کار کنند (عرب و همکاران، ۲۰۱۰). علاوه بر این، سیستم CRM به عنوان یک خلاقیت سازمانی، به حمیات پیوسته مدیران نیاز دارد و بدون این حمایت ها، خلاقیت منابع انسانی و برنامه های اموزش به کارمندان فایده ای نخواهد داشت (کیم و همکاران ۲۰۰۸). مدیران ارشد با داشتن اطلاعات کافی در مورد این تکنولوژی جدید و حمایت از فعالیت های منطبق با این تکنولوژی در کامندان، و پذیرش تکنولوژی های نوین در سازمان، فرایند انطباق با سیستم جدید را در کارمندان تسهیل کرد و زمینه مناسبی برای آموزش و افزایش دانش تکنولوژییکی آن ها در مورد CRM فراهم میاورد (علیپور درویش، ۲۰۱۱).

۲٫۴ دیدگاه، درک و خود-شناختی منابع انسانی
هر بخشی از منابع انسانی در راهبرد و اجرای تکنولوژی CRM نقش مهمی دارد. به همین دلیل است که منابع انسانی مهم ترین عامل موفقیت یا شکست تکنولوژی ها می باشند، تا جایی که تردید و اضطراب در مورد اقدام نمی تواند تا این اندازه اهمیت داشته باشد (چالمتا ۲۰۰۶). ایجاد روابطی سودمند و مبتنی بر رضایت که بتواند وفاداری مشتری را حفظ کند، نیاز به یک دیدگاه توسعه یافته در سازمان دارد. دیدگاه متخصصان، ادراک و خلاقیت آن ها در موفقیت CRM نقش دارد. یکی از جنبه های توسعه منابع انسانی این است که کارمندان در مورد فرایندها و مسائل سازمانی دیدگاه جامعی داشته باشند. مهارت ادراکی به کارمندان کمک می کند فرایندها و کارهای مجدد را بهتر درک کرده و آن ها را به یکدیگر ارتباط دهند. به طور کلی، جنبه ادراکی توسعه منابع انسانی در سه مفهوم خلاصه می شود: جامعیت، ژرفا، و انعطاف پذیری ذهنی.

۲٫۵ خلاقیت و استعداد منابع انسانی
امروزه خلاقیت درسازمان ها یکی از راه های سازگار کردن کارمندان با موقعیت های پیچیده در محیط کاری است. در واقع، شعار “اگر خلاق نباشید، نابود می شوید” به یک هشدار جدی برای سازمان ها تبدیل شده است (علوانی ۲۰۰۷). پژوهش های مختلفی که روی سیستم های تکنیکی مانند CRM صورت گرفته است نشان می دهد که یکپارچگی اطلاعات در این سیستم ها و کارایی عوامل دیگر به طور مستقیم با خلاقیت سازمانی ارتباط دارند (آلشوای و همکاران، ۲۰۱۱). خلاق بودن و داشتن فرهنگی که این خلاقیت را تقویت کند یکی از راه های کلیدی برای مقابله با موانع است. علاوه بر این، چنین خلاقیتی به سازمان کمک می کند از مدیریت رابطه با مشتری برای پیشبرد اهداف سیستم هایی فف کند که محصولات جدیدی ارائه می دهند، و اطلاعات این سیستم ها را برای تقویت این رابطه به بهترین شکل بکار برد (سبجان و همکاران، ۲۰۱۴). فراهم کردن زمینه های شایستگی، سیستم پاداش دهی درونی، یکپارچگی دیدگاه ها، اهداف مشخص، درک موقعیت های خلاق، و ایجاد یک محیط کاری سالم برای خلق ایاده های جدید، از جمله عوامل سازمانی است که می تواند خلاقیت را در این محیط تقویت کند (کلیجن و تومیک ۲۰۱۰). محیط خلاق سازمان ها را قادر می کند در بالاترین سطح با سازمان های دیگر رقابت کنند. همچنین، منابع انسانی چنین سازمان هایی به عنوان مولفه اصلی این محیط، تمام تلاش خود را برای اجرای موثر CRM بکار خواهند گرفت و بر تمام موانعی که در این راه وجود دارد غلبه می کنند. منابع انسانی سازمان می تواند همگام با جدیدترین تکنولوژی های دنیا کار کند و اطلاعات خود را به شیوه ای خلاقانه و در محیطی آزاد به اشتراک بگذار، و از به روز ترین روش های آموزشی بهره گیرد (گالبریث و راجرز، ۱۹۹۹).

۲٫۶ پتانسیل ارتباط فرهنگی و میان سازمانی
اغلب سازمان ها در تشخیص مدیریت ارتباط با مشتری مشکل دارند. آن ها تصور می کنند فقط با اجرای تکنولوژی های جدید می توانند از ارتباط با مشتری سود برند و از این آگاه نیستند که مفید بودن ارتباط با مشتری تنها زمانی مفید است که راهبردهای مشتری محور کسب و کار را اجرا کنند و فرهنگ سازمانی مشتری مداری ایجاد کنند تا زمینه برای اجرای صحیح تکنولوژی یکپارچه با ساختار IT فراهم آید (سعیدی و دیلمی معذی، ۲۰۱۰). در پروژه های CRM تقریبا تمام دپارتمان ها مشارکت دارند و اگر مشارکت میان افراد و مدیران ارشد پروژه مفید نباشد، پروژه محکوم به شکست خواهد بود (مطمنی و جعفری، ۲۰۱۰)فرهنگ سازمانی یک راه حل کلیدی برای اجرای صحیح راهبرد CRM است و اگر ساختار و منابع انسانی لازم برای این تکنولوژی به خوبی با یکدیگر همکاری داشته باشند، تبدیل به یک منبع حمایتی برای سازمان خواهد شد (عباسی ترکمانی، ۲۰۱۰). تغییر در فرهنگ سازمان برای موفقیت در اجرای مدیریت ارتباط با مشتری باید به گونه ای باشد که منابع انسانی را به عنوان یک عامل اساسی باانگیزه کرده و آن ها را قادر سازد با افراد دیگر در سازمان به خوبی ارتباط برقرار کنند (عرب و همکاران، ۲۰۱۰) زیرا CRM یک متد یکپارچه است و به همکاری دپارتمان های مختلف سازمان نیاز دارد. داده هایی که در یک دپارتمان جمع آوری شده اند باید در اختیار دپارتمان های دیگر نیز قرار گیرد (عباسی و ترکمان، ۲۰۱۰). اگرچه برای موفقیت CRM هم به تکنولوژی و هم به فرایندهای کاری نیاز هست اما این کارمندان سازمان هستند که مبنای ارتباط با مشتری را تشکیل می دهند. تغییر در فرهنگ سازمان از تولید محور به مشتری مدار نیازمند ایجاد تغییر در دیدگاه تمام کسانی است که در سازمان فعالیت می کنند. پژوهش صورت گرفته در دانشگاه پدرو نشان داد که ضعف در ارائه خدمات تا حدی زیادی عدم وفاداری مشتریان را تبیین می کند. علاوه بر این، ضعف در کیفیت خدمات دهی به مشتریان نیز در پژوهشی دیگر نشان داد شد: ۴۱% هزینه های زیاد پرسنل، ۲۶% فقدان خلاقیت، ۲۰% رفتار غیرمودبانه در ارتباط برقرار کردن با مشتریان، و ۱۳% فقدان مسئولیت پذیری کافی (مندوزا و همکاران، ۲۰۰۷).

۳٫ روش پژوهش
این پژوهش از نظر هدف کاربردی همراه با توصیف همبستگی می باشد. این پژوهش از این نظر کاربردی است که نتایج آن برای بهبود کارکرد بانک های خصوصی شیراز استفاده می شوند. همچنین، از نوع توصیفی است زیرا منابع انسانی و مدیریت ارتباط با مشتری را بررسی می کند، و در نهایت، چون رابطه میان دو یا سه متغیر را در نظر گرفته است، از نوع همبستگی می باشد.جامعه آماری این پژوهش را تمام کارمندان بانک های خصوصی شیراز (n=600) تشکیل می دهند. حجم نمونه با فف از فرمول کورکران ۲۳۵ نفر برآورده شد. داده ها و اطلاعات لامز به وسیله پرسشنامه جمع آوری شدند. پرسشنامه ای که منابع انسانی را می سنجید ۲۴ آیتم داشت که و ۶ جنبه را اندازه گیری می کرد (آموزش، دانش، همگرایی مدیریت، دیدگاه، درک، خود-شناختی، استعداد، خلاقیت، فرهنگ سازمانی و توانایی بالقوه ارتباط درون سازمانی). سطح ارزیابی این پرسشنامه سلسله مراتبی بود و بر اساس مقیاس لیکرت پاسخدهی می شد. برای تحلیل داده ها و با با توجه به هدف پژوهش، پس از انجام اصلاحات لازم روی جنبه های مختلف و مرتبط به یکدیگر، آزمون معناداری پیرسن برای ارزیابی فرضیه ها بکار برده شد برای طبقه بندی معنادار شناسایی شده نیز آزمون فریدمن اجرا شد.

۳٫۱ پرسش اصلی پژوهش
آیا عوامل منابع انسانی با مدیریت ارتباط با مشتری ارتباط دارد؟

۳٫۲ پرسش های ثانوی
• آیا آموزش به منابع انسانی در مدیریت ارتباط با مشتری نقش دارد؟
• آیا دانش منابع انسانی در مدیریت ارتباط با مشتری نقش دارد؟
• آیا همگرایی مدیریت در مدیریت ارتباط با مشتری نقش دارد؟
• آیا دیدگاه، درک، و خودشناختی در مدیریت ارتباط با مشتری نقش دارد؟
• آیا خلاقیت و استعداد منابع انسانی در مدیریت ارتباط با مشتری نقش دارد؟
• آیا فرهنگ و توانایی بالقوه ارتباط درون سازمانی در مدیریت ارتباط با مشتری نقش دارد؟

۴٫ یافته ها
۴٫۱ بررسی فرضیه های آزمون
۴٫۱٫۱ فرضیه اصلی: آیا عوامل انسانی با مدیریت ارتباط با مشتری ارتباط دارد؟
برای برسازمانی این فرضیه، بعد از اجرای اصلاحات لازم، آزمون معناداری پیرسون را اجرا کردیم. یافته ها نشان داد که عوامل انسانی با مدیریت ارتباط با مشتری همبستگی معنادار دارند زیرا سطح معناداری=۰٫۰۰۰ بود که از آلفای پژوهش (alpha=0.05) کوچکتر است. به همین دلیلی است که مطابق با همبستگی خطی میان دو متغیر و میزان همبستگی تعیین شده (r=0.394) عوامل انسانی در موفقیت مدیریت ارتباط با مشتری نقش داشتند (جدول ۱).
جدول ۱٫ بررسی همبستگی میان رابطه عوامل منابع انسانی با مدیریت ارتباط با مشتری
متغیر مدیریت ارتباط با مشتری
شدت ۰۳۹۴
معناداری ۰٫۰۰۰
تعداد ۲۳۵

۴٫۱٫۲ آزمون فرضیه های ثانوی
۴٫۱٫۲٫۱ فرضیه ۱: آیا آموزش به منابع انسانی در مدیریت ارتباط با مشتری نقش دارد؟
در سطح معناداری (sig=0,00) متغیر آموزش به منابع انسانی با مدیریت ارتباط با مشتری در بانک های خصوصس همبستگی معنادار داشت (r=0.336). می توان گفت که این همبستگی برابر با ۰٫۳۳۶ است که تقریبا بالاتر از نرخ میانگین می باشد. نوع این همبستگی مثبت و مستقیم بوده و سطح معنادار (sig=0.000) است که نشان دهنده معناداری ارتباط میان این دو متغیر می باشد. به عبارت دیگر، میزان آموزش به منابع انسانی (کارمندان) بر مدیریت ارتباط با مشتری در سازمان های بالا تاثیر می گذارد (جدول ۲).

متغیر مدیریت ارتباط با مشتری
شدت ۰۳۳۶
معناداری ۰٫۰۰۰
تعداد ۲۳۵

۴٫۱٫۲٫۲٫ فرضیه ۲: آیا دانش منابع انسانی در مدیریت ارتباط با مشتری نقش دارد؟
متغیر دانش منابع انسانی در سطح معناداری(sig= 0.000) با مدیریت ارتباط با مشتری در بانک های خصوصی شیراز همبستگی دارد (r= 0.207). به عبارت دیگر، میزان همبستگی برابر با ۰٫۲۰۷ است که بالاتر از میانگین می باشد. نوع همبستگی مثبت و مستقیم است و سطح معناداری (sig= 0.000) است که کمتر از آلفای پروژه (alpha= 0.05) می باشد. از این رو، دانش منابع انسانی بر مدیریت ارتباط با مشتری در سازمان های بالا موثر است (جدول ۳)
متغیر مدیریت ارتباط با مشتری
شدت ۰٫۲۰۷
معناداری ۰٫۰۰۰
تعداد ۲۳۵

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا