دانلود رایگان ترجمه مقاله بررسی جامع تنظیمات DSTATCOM (آی تریپل ای ۲۰۱۴)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه آی تریپل ای در ۱۷ صفحه در سال ۲۰۱۴ منتشر شده و ترجمه آن ۲۸ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

مطالعه جامع در مورد پیکربندی های DSTATCOM

عنوان انگلیسی مقاله:

Comprehensive Study of DSTATCOM Configurations

دانلود رایگان مقاله انگلیسی:
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf:
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد:

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۷ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق
گرایش های مرتبط با این مقاله تولید، انتقال و توزیع – مهندسی الکترونیک – الکترونیک قدرت – سیستم های قدرت – مهندسی کنترل
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس معاملات انفورماتیک صنعتی (IEEE)
کلمات کلیدی جبران ساز استاتیک توزیع (DSTATCOMs) – جبران سازی جریان نول – کیفیت توان – ترانسفورماتور ستاره-دلتا – ترانسفورماتور ستاره- شش پهلو – مبدل متصل شده به شکل T – مبدل منبع ولتاژ (VSC) – ترانسفورماتور زیگ زاگ
کلمات کلیدی انگلیسی Distribution Static Compensator (DSTATCOM) – neutral current compensation – power quality – star-delta transformer – star-hexagon transformer – T-connected transformer – voltage source converter (VSC) – zig-zag transformer
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی برق، موسسه فناوری هند
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۹۴۱-۰۰۵۰
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/TII.2014.2308437
لینک سایت مرجع https://ieeexplore.ieee.org/document/6774876
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه آی تریپل ای – IEEE
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۸ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F2014

 

بخشی از ترجمه

۱) DSTATCOMs های VSC بنیان نامجزا: روش VSC بنیان سه پایه در شکل ۱(b) نشان داده می شود و به گستردگی در ادبیات علمی مطرح می شود. روش بر مبنای VSC دو پایه با خازن های مجزا سودمند است. این سودمندی ناشی از استفاده از تعداد کمتری دستگاه های کلیدزنی می باشد و این روش در شکل ۱(c) نشان داده می شود. بهرحال کنترل و تنظیم ولتاژهای برابر dc برای خازن های dc و ملزوات ولتاژهای باس dc بسیار بالا، مسائلی مهم هستند.
۲) DSTATCOMs های VSC بنیان مجزا: سه VSC تک فاز به عنوان DSTATCOMs سه فاز سه سیمه مطرح می شوند اما استفاده از دستگاه های کلیدزنی، این روش را کمتر جذاب می کند و این روش در شکل ۱(d) نشان داده می شود. دو روش مجزای دیگر DSTATCOMs که از ترانسفورمر ستاره-دلتا استفاده می کند در شکل ۱(e) و (f) نشان داده می شود. ترانسفورمر دلتا/ستاره در این موردملزوم است تا با حدنهایی آمپر کیلوواتِ تزریق توان رآکتیو مورد نیاز برابر باشد، اما ترانسفورمر جداسازی از سیستم را محقق می کند و همچنین انعطاف پذیری برای استفاده از یک VSC “تولید انبوه” برای کاربرد مطلوب فراهم می نماید. اما پیکربندی های متعدد دیگری که از ترانسفورمرهای مختلف استفاده می کنند، می توانند در این نوع از DSTATCOM استفاده شوند.

B. DSTATCOM سه فاز چهار سیمه
DSTATCOM سه فاز چهار سیمه برای بهبود کیفیت توان در سیستم های توزیع سه فاز چهار سیمه استفاده می شود. طبقه بندی روش ها برای DSTATCOM سه فاز چهار سیمه در شکل ۲ نشان داده می شود و عمدتا به روش های DSTATCOM با ترانسفور و بدون ترانسفورمر بنیان تقسیم می شود.
۱) VSC نامجزا بدون ترانسفورمر: روش های DSTATCOM بدون ترانسفورمر همان طور که در شکل ۲ نشان داده شده، به عنوان VSC چهار پایه و VSC سه پایه تقسیم می شوند.. روش چهار پایه ی DSTATCOM در شکل ۳(a) نشان داده می شود و به طور گسترده ای در ادبیات علمی مورد خطاب قرار می گیرد، و VSC چهار پایه به سیم نول متصل می شود به طوری که VSC برای جبران سازی جریان نول کنترل می شود. روش های DSTATCOM دیگر برای سیستم سه فاز چهار سیمه به منظور کاهش جریان نول همراه با جبران سازی کیفیت توان در منبع جریان، VSC سه پایه با خازن های جدا (شکل ۳(b))، VSC سه پایه با ترمینال نول در باس dc (شکل ۳(c)) و DSTATCOM ترکیبی (شکل ۳(d)) هستند.
۲) VSC سه پایه ی نامجزا با ترانسفورمر: روش های DSTATCOM با ترانسفورمر به صورت DSTATCOMs مجزا و نامجزای VSC بنیان دسته بندی می شوند. روش DSTATCOM مطرح شده بر مبنای VSC سه پایه ی نامجزا با ترانسفورمر زیگ زاگ در شکل ۴(a) نشان داده می شود. کاربرد ترانسفورمر زیگ زاگ برای کاهش جریان نول سودمند است. این سودمندی به علت جبران سازی غیر فعال، سختی و پیچیدگی کمتر در تکنیک های جبران سازی فعال است. روشی دیگر برمبنای ترانسفورمر دلتا/ستاره و VSC سه پایه در شکل ۴(b) نشان داده می شود. همان طور که در شکل ۴(c) و ۴(d) نشان داده شده، ترانسفورمر های دیگر مانند ترانسفورمر با اتصال T و ترانسفورمر ستاره/ شش وجهی نیز همراه با VSC به عنوان DSTATCOM سه فاز چهار سیمه استفاده می شوند.
۳) VSC دو پایه ی نامجزا با ترانسفورمر: همان طور که در شکل ۴(e) نشان داده شده، یک VSC دو پایه با خازن های جدا و ترانسفورمر زیگ زاگ به عنوان DSTATCOM سه فاز چهار سیمه استفاده می شود. یک ترانسفورمر زیگ زاگ و دیگر ترانسفورمر ها مانند مانند ترانسفورمر دلتا/ستاره، ترانسفورمر با اتصال T و ترانسفورمر ستاره/ شش وجهی همراه با VSC دو پایه به عنوان DSTATCOM سه فاز چهار سیمه به ترتیب در شکل ۴(f) و ۴(g) و ۴(h) نشان داده می شوند. تعداد کلیدهای الکترونیکی توان در اینجا در مقایسه با روش های VSC بنیانِ سه پایه کمتر است.
۴) سه VSC تک فاز مجزا: سه VSC تک فاز نیز به عنوان DSTATCOM سه فاز چهار سیمه در ۱۲ و۱۷ ارائه می شوند و این روش در شکل ۵a نشان داده می شود. DSTATCOM متشکل از سه VSC پل H است که بوسیله ی یک خازن ذخیره ی dc رایج پشتیبانی می شود. سه ترانسفورمر تک فاز به خروجی های این مبدل ها متصل می شوند تا بین آنها فاصله و همچنین بین PCC و VSC ها اندوکتانس ایجاد کنند.
۵) VSC سه پایه ی مجزا با ترانسفورمر: روش DSTATCOM سه فاز چهارسیمه بر مبنای VSC سه پایه که به ترانسفورمر زیگ زاگ ثانویه متصل شده، در شکل ۵b نشان داده می شود. ترانسفورمرهای دیگر مانند ترانسفورمر دلتا/ستاره، ترانسفورمر با اتصال T و ترانسفورمر ستاره/ شش وجهی نیز همان طور که به ترتیب در شکل ۵c و d و e نشان داده شده ، همراه با VSC سه پایه ی مجزا به عنوان DSTATCOM سه فاز چهارسیمه استفاده می شوند. ترانسفورمر جداسازی از سیستم و همچنین انعطاف پذیری برای استفاده از یک VSC تولید انبوه برای برخی کاربردهای مطلوب را فراهم می کند.
۶) VSC تو پایهی مجزا با ترانسفورمر: VSC پل H مجزا با خازن های جدا بهمراه ترانسفورمربه عنوان DSTATCOM سه فاز چهارسیمه استفاده می شود. تعداد دستکاه های نیمه رسانای VSC کاهش می یابد.
.همان طور که در شکل ۵f نشان داده شده، یک VSC پل H که متصل به ترانسفورمر زیگ زاگ ثانویه شده، به عنوان DSTATCOM سه فاز چهارسیمه استفاده می شود. ترانسفورمرهای دیگر مانند ترانسفورمر دلتا/ستاره، ترانسفورمر با اتصال T و ترانسفورمر ستاره/ شش وجهی نیز همان طور که به ترتیب در شکل ۵g و h و i نشان داده شده ، همراه با VSC دو پایه ی مجزا به عنوان DSTATCOM سه فاز چهارسیمه استفاده می شوند. ترانسفورمر جداسازی از سیستم و همچنین انعطاف پذیری برای استفاده از یک VSC تولید انبوه برای برخی کاربردهای مطلوب را فراهم می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا