دانلود رایگان ترجمه مقاله به کارگیری محدودیت های معماری (آی تریپل ای ۲۰۱۶)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه آی تریپل ای در ۵ صفحه در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و ترجمه آن ۱۴ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

استفاده از محدودیت های معماری برای به دست آوردن استفاده مجدد اجزا نرم افزار در اضافه کردن و بهبود ویژگی ها

عنوان انگلیسی مقاله:

Using architectural constraints to drive software
component reuse while adding and enhancing features

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۶
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۵ صفحه با فرمت pdf
نوع ارائه مقاله کنفرانس
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی کامپیوتر
گرایش های مرتبط با این مقاله طراحی و تولید نرم افزار – معماری سیستم های کامپیوتری – مهندسی نرم افزار
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس کنفرانس بین المللی مهندسی نرم افزار جهانی (ICGSE)
کلمات کلیدی قابلیت استفاده مجدد نرم افزار – محدودیت های معماری – چالش معماری – مبادلات – گسترش نرم افزار توزیع شده
کلمات کلیدی انگلیسی Software Re-usability – Architectural Constraint – Architectural Challenges – Tradeoffs – Globally Distributed Software Development
ارائه شده از دانشگاه شرکت فناوری و خدمات زیمنس، هند
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/ICGSE.2016.23
لینک سایت مرجع https://ieeexplore.ieee.org/document/7577431
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
آی تریپل ای – IEEE
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۴ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F1984

 

بخشی از ترجمه

۳٫ چهار رکن
ما یک رویکرد با چهار رکن را برای استفاده از محدودیت های معماری برای نرم افزار استفاده مجدد طراحی کرده ایم در حالی که ویژگی هایی را افزودیم و یا اینکه آن ها را ارتقا دادیم. این چهار رکن عبارتند از: (A) تجزیه و تحلیل مهندسی مورد نیاز بر اساس همین دلیل در مقابل تجزیه و تحلیل (B) نوع، یک رویکرد کارآمد برای رسیدن بهترین گزینه مناسب طراحی (C) تصمیم گیری معماری های کلیدی و تجزیه و تحلیل موازنه برای استفاده مجدد موثر، (د) نرم افزار طرح استفاده مجدد از اجزاء.

A. مهندسی مورد نیاز
برای خط تولید مورد نیاز ما، مهندسی چالش برانگیز است و نیاز برنامه های مختلف تجزیه و تحلیل و نیاز پلت فرم نیز باید مرتفع شود. از سوی دیگر نیازهای مورد نیاز روشن و معتبر هستند و نیازمند یک پیش نیاز برای طراحی نرم افزار منظم و توسعه و بهبود اشتباهات در مراحل اولیه انتشار از طریق روند توسعه و حل آنها مشکلات بعدی هستند. معاملات فرآیند استخراج مورد نیاز با ابهام، غیررسمی بودن، ناقص و دارای تناقض بودن روبه رو می شوند، که در آن “دانش” از الزامات این مسئله است که روشن و واضح نیست [۹]. نیازها می توانند به عنوان الزامات عملکردی (FRS) و نیازهای غیر کارکردی (NFRs)، به عنوان مثال به صورت قابلیت اطمینان، نگهداری، و عملکرد طبقه بندی شوند. این الزامات ورودی کلیدی برای طراحی معماری نرم افزار [۱۰] می باشد. ما فرآیندهای مهندسی مورد نیاز استاندارد را که شامل (۱) استخراج مورد نیاز ، (۲) تجزیه و تحلیل مورد نیاز، (۳) مشخصات مورد نیاز و (۴) اعتبار مورد نیاز است و آن ها را شامل می شود را دنبال می کنیم.
۱) استخراج مورد نیاز: ما تمام ورودی های ممکن جمع آوری شده از بازار / کاربران کلیدی و سهامداران را به صورت یکجا در می آوریم. از آنجا که خط تولید ما در حال جایگزین شدن با مجموعه ای از سیستم های قدیمی است، این ذینفعان شامل کاربران کلیدی و مدیران محصول این سیستم ها هستند. ماهیت جهانی این محصول نیز باعث می شود تا موارد مورد نیاز برای این محصولات از بخش های مختلف بازار به دست بیاید.
۲) تجزیه و تحلیل مورد نیاز: در فاز تجزیه و تحلیل ما نیازمند سند تنها نخواهیم بود، بلکه استفاده از روش بازرسی چند بعدی در اینکار مورد نیاز است (شکل را ببینید ۲). ما موارد مورد نیاز برای سیستم های رقیب را مطالعه می کنیم و پیشرفت های تکنولوژیکی، نیازهای بازار، امکان سنجی و هزینه تحقق آن ها را برآورده می کنیم. بر این اساس در تحلیل اولیه ما هم با سهامداران بررسی می کنیم که کدام محصولات به احتمال زیاد در نسخه بعدی مورد توجه خواهند بود و در نتیجه نیاز به بررسی بیشتر و تصمیم گیری دقیق تری دارند. این داوطلبان از طریق یک فرایند جداسازی که در آن ما مشترک هستیم و تنوع مطالعه در آن وجود دارد و دسته بندی مورد نیاز بر اساس اینکه آیا آنها برای ادامه تولید مفید هستند یا خیر بررسی می شود، همچنین این مورد که این محصولات وارد مقیاس پلتفرم بشوند یا اینکه دارای یک عملکرد منحصر به فرد و یا یک محصول خاص هستند. نیازها با تاثیر پلت فرم ممکن است بیشتر به یک نیاز خاص و یک نیاز پلت فرم های فنی مشتق شده تقسیم شده باشد. همه نیاز پلت فرم ها با توجه به اهداف کسب و کار دسته بندی و طبقه بندی می شوند. نیازهای نرم افزار برای تجزیه و تحلیل بیشتر به یک تیم نرم افزار جداگانه اختصاص داده می شود. نیازهای غیر کارکردی با استفاده از یک رویکرد مبتنی بر سناریو مشتق می شود.
۳) مشخصات مورد نیاز: تمام الزاماتی که از طریق یک فرایند فیلتر چند لایه تجزیه و تحلیل شده اند، در همکاری با ذینفعان بیشتر مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و در حوزه انتشار پلت فرم فعلی مستندسازی می شوند.
۴) اعتبار سنجی نیاز: در مرحله اعتبار سنجی ، ما بررسی ویژگی هایی مانند کامل بودن، ثبات، امکان سنجی و آزمون پذیری را انجام می دهیم.

B. تجزیه و تحلیل نوع:
می تواند گزینه های طراحی های متعدد برای یک راه حل وجود داشته باشد که نیاز خاصی در یک خط محصول را بر آورده خواهد کرد. تجزیه و تحلیل نوع روندی است که پس از رسیدن به مناسب ترین گزینه طراحی است که با جایگزین کردن و با جمع آوری کردن، مستند سازی و ارزیابی آنها همراه است. سنجش می تواند مفهومی انجام شود، اما اغلب نیاز به توسعه نمونه اولیه برای ارزیابی امکان سنجی، مزایا، معایب و جایگزین طرح های مختلف نیز وجود دارد. اسناد و مدارک روشن از نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل نوع در موارد زیر برای ما مفید بوده است:
• چند جایگزین طراحی معتبر می تواند وجود داشته باشد و یکی نیز می تواند بین گزینه های مختلف وجود داشته باشد، جنبه های عملکردی آن ها مربوط به یک تصمیم از این گزینه ها ممکن است به تعویق افتاد. در اینجا یک نیاز فردی، و جنبه های غیر عملکردی مربوط به اسناد و مدارک تجزیه و تحلیل می شود و از تکرار کار طراحی در طول مراحل پروژه بعدی نیز جلوگیری خواهد شد.
• گزینه های طراحی در یک خط محصول گزینه های طراحی پلت فرم را تحت تاثیر قرار می دهد و بر روی برنامه های کاربردی خط تولید نیز تاثیر می گذارد. گزینه طراحی می تواند محدودیت اجرایی را تحت تاثیر را قرار بدهد و یا می تواند به عنوان یک طرح برای طراحی محصول در خدمت قرار گرفته شود. معماری برای خط تولید ممکن است مجموعه ای از گزینه های مختلف برای برخورد با مشترکات و تنوع محصولات در نظر گرفته شود. گرفتن این گزینه ها و منطق برای هر گزینه تیم را قادر می سازد تا گزینه های مختلفی برای تولید محصول در چک لیست داشته باشد.
انواع مزایا و محدودیت های باید در زمینه معماری موجود در بخش های مختلف ارزیابی شود. در حالی که انجام تجزیه و تحلیل نوع برای یک نیاز جدید برای خط تولید ما یک نوع انتخاب مناسب و چالش برانگیز است. در سناریوی توسعه نرم افزار جهانی ذینفعان متعددی برای رسیدن به یک تصمیم نقش دارند. استفاده از معیارهای زیر از فرآیند انتخاب را حمایت می کند:
• ویژگی های کیفیتی از معماری و رنک خود آن ها. ما با استفاده از مجموعه ای از ویژگی های کیفیتی، در یک درخت ابزار خواهیم بود. برای هر ویژگی یا کیفیت ما مجموعه ای از سناریوهای مختلف را در دسترس داریم که زمانی که در مراحل مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
• سهولت ادغام با معماری موجود و اجزای آن. یک معماری که شامل تعداد زیادی از الگوهای طراحی های مختلف است، به راحتی می تواند تناقض تبدیل شدن به یک درک در طول زمان را طراحی کند که به طور یکپارچه ادغام به معماری موجود برای جلوگیری از پیچیدگی اجتناب ناپذیر خواهد شد.
• درصد استفاده مجدد در برابر ساخت هم روی بازار و نگهداری تاثیر می گذارد. استفاده مجدد با تطبیق اجزای موجود ممکن است پیچیدگی طراحی جزء را افزایش دهد اما همان زمان باعث کاهش پیچیدگی معماری کلی با حذف طرح های متعدد مرتبط می شود. از طرف دیگر در نسخه برداری ممکن است قابل قبول باشد اگر پیچیدگی استفاده مجدد بیش از حد بالا نباشد.
• سازگاری فن آوری آینده و استفاده آسان از آنها. در حالی که برخی از فن آوری مزایای روشنی را ارائه می دهند و استفاده از آنها در معماری سودمند است، گنجاندن بی رویه فن آوری های جدید، ممکن است در طول زمان، منجر به یک معماری بیش از حد پیچیده باشد. ما فن آوری هایی را در سطح سازمان پیگیری می کنیم و استفاده خود را با یک نقشه راه تکنولوژی کنترل می کنند.
• تأثیر بر برنامه های کاربردی ساخته شده در بالای خط تولید. سازگاری میان گزینه های طراحی و سادگی و در نتیجه یک عامل تعیین کننده در ساخت یک پلت فرم خط تولید برای نرم افزار و توسعه محصول قابل استفاده است.
در موارد خاص ممکن است تمام نکات بالا را برآورده سازد اما معرفی برخی از محدودیت ها مورد نیاز است. در این صورت ممکن است ما یک نیاز برای همکاری با ذینفعان کلیدی می باشد. تجزیه و تحلیل نیاز قابل توجه تعادل بین گزینه های مختلف است، جنبه های عملکردی خود را مربوط به یک نیاز فردی، و جنبه های غیر عملکردی مربوط به معماری کلی در نظر گرفته می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا