دانلود رایگان ترجمه مقاله کنترل کننده جریان باند هیسترزیس برای فیلتر قدرت فعال (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۰۵)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۷ صفحه در سال ۲۰۰۵ منتشر شده و ترجمه آن ۱۵ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

یک کنترلر جریان باند پسماند تطبیقی برای فیلتر توان موثر موازی

عنوان انگلیسی مقاله:

An adaptive hysteresis band current controller for shunt active power filter

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۰۵
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۷ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق
گرایش های مرتبط با این مقاله ماشینهای الکتریکی – مهندسی کنترل – مهندسی الکترونیک – سیستم های قدرت – الکترونیک قدرت
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس تحقیق در مورد سیستم های قدرت الکتریکی
کلمات کلیدی کنترل کننده جریان باند هیسترزیس – فیلتر قدرت فعال شنت – جبران جریان هارمونیک
کلمات کلیدی انگلیسی Hysteresis band current controller – Shunt active power filter – Harmonic current compensation
ارائه شده از دانشگاه گروه آموزش برق، دانشکده آموزش فنی
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۰۳۷۸-۷۷۹۶
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.epsr.2004.06.006
لینک سایت مرجع https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0378779604001439
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۵ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب) 

کد محصول F1980

 

بخشی از ترجمه
۴٫ کنترل کننده ی جریان باند پسماند تطبیقی
اثبات شده که روش کنترل جریان باند پسماند برای همه ی کاربردهای وارونگرهای منبع ولتاژ کنترل شده ی جریان در فیلترهای توان موثر مناسب است. کنترل جریان باند پسماند بوسیله ی پایداری بدون شرط، پاسخ بسیار سریع و دقت مناسب مشخص می شود. از سوی دیگر، روش پسماند پایه، ویژگی های نامطلوبی مانند فرکانس کلیدزنی نامتوازن که باعث نویز آکوستیک و سختی در طراحی فیلترهای ورودی می شود را نیز دارد.
طرح مرسوم کنترل جریان باند پسماندی که برای کنترل جریان خط فیلتر توان فعالاستفاده شده، در شکل ۳ نشان داده می شود. این طرح متشکل از جریانی حول جریان خط منبع است. جریان خط منبعِ فیلتر توان فعال به عنوان ذکر می شود و جریان حقیقی خطِ فیلتر توان موثر به عنوان Ic ذکر می شود.
کنترل کننده ی جریان باند پسماند در مورد الگوی کلیدزنیِ فیلتر توان موثر تصمیم می گیرد. کلید زنی منطقی به صورت زیر فرمول بندی می شود:
اگر باشد، کلید بالایی خاموش است و کلید پایینی برای قسمت a (SA=1). روشن است
اگر باشد، کلید بالایی روشن و کلید پایینی برای قسمت a (SA=-0) خاموش است.
توابع کلیدزنی SB و SC برای فازهای B و C، با استفاده از جریان های اندازه گیری شده و منبع و پهنای باند پسماند (HB) به طور مشابه انتخاب می شوند.
فرکانس کلیدزنیِ روش کنترل جریان باند پسماند که در بالا توضیح داده شد، به اینکه جریان چقدر سریع از حد بالاییِ باند پسماند به حر پایینیِ باند پسماند (و برعکس) تغییر می کند بستگی دارد. نرخ تغییرات جریان های خط فیلتر توان موثر، فرکانس کلیدزنی را تغییر می دهد، بنابراین فرکانس کلیدزنی در طول عملیات کلیدزنی ثابت باقی نمی ماند بلکه به همراه شکل موج تغییر می کند.علاوه بر این، مقدار اندوکتانس خطِ فیلتر توان موثر و ولتاژ خازن پیوند dc، پارامترهای اصلی برای مشخص کردن نرخ تغییرات جریان های خط فیلتر توان موثر هستند. فرکانس کلیدزنیِ سیستم فیلتر توان موثر به ولتاژ خازن و اندوکتانس مسیرِ پیکربندی فیلتر توان موثر نیز بستگی دارد.
پهنای باند کنترل کننده ی جریان پسماند، خطای شکل دهی جریان مجاز را مشخص می کند. کاربر می تواند با تغییر پهنای باند، فرکانس میانگین کلیدزنیِ فیلتر توان موثر را کنترل و عملکرد را برای مقادیر مختلف پهنای باند پسماند ارزیابی کند. در اصل، افزایش فرکانس عملیاتی وارونگر، به بهتر کردن جبران سازیِ شکل موج جریان کمک می کند. اما محدودیت های دستکاهی وجود دارد و افزایش فرکانس کلیدزنی باعث افزایش اتلاف های کلیدزنی و مسائل EMI مربوطه می شود. محدوده ی فرکانس های کلیدزنی استفاده شده، بر مبنای مصالحه ی بین این فاکتور ها است.
روش کنترل جریان باند پسماند، به خاطر سادگی پیاده سازی آن در میان روش های مختلف PWM به طور گسترده ای استفاده می شود. این روش علاوه بر حلقه ی جریان پاسخ سریع و توانایی محدود کردن جریان اوج ذاتی، نیازی به اطلاعاتی درباره ی پارامترهای سیستم ندارد. بهرحال، کنترل جریان با باند پسماند ثابت شده دارای این عیب است که فرکانس های کلیدزنی در یک باند تغییر می کنند. این ایراد به این علت است که ریپل جریان اوج تا اوج ملزوم به کنترل شدن در همه ی نقاط موج فرکانس پایه می باشد. اما نسخه های بهبود یافته ی جالبی از این روش در ادبیات علمی ارائه می شود.
شکل ۴، موج های جریان و ولتاژ PWM را برای فاز a نشان می دهد. جریان های ia معمولا از باند پایینی پسماند در نقطه ی ۱ عبور می کند که طرف بالایی IGBT برای قسمت a روشن می شود. جریان به صورت خطی افزایش می یابد و در ادامه باند بالایی در نقطه ی ۲ را لمس می کند که طرف پایینی IGBT در آن برای قسمت a روشن می شود. معادلات پیش رو می تواند به ترتیب فاصله های کلیدزنی t1 و t2 از شکل ۴ نوشته شوند. از هندسه ی شکل ۴ می توان نوشت: که t1 و t2 فواصل کلیدزنی متناظر هستند و fc فرکانس کلیدزنی است.

که fc فرکانس مدولاسیون، اضافه ی موج جریان دستور است. باند پسماند (HB) می تواند در نقاط مختلفی از چرخه ی فرکانس بنیادی مدوله شود تا الگوی کلیدزنی وارونگر را کنترل نماید. انتظار می رود تا پروفایل های پهنای باند پسماند (HB) برای عملیات متقارن همه ی سه فاز ها یکسان باشند اما فاز های متفاوتی داشته باشند.
کنترل کننده ی جریان باند پسماند تطبیقی، پهنای باند پسماند را براساس تغییر جریان جبران سازی لحظه ای و ولتاژ Vdc تغییر می دهد تا اثر اعوجاج جریان روی شکل موج مدوله شده را حداقل کند. در این مقاله، کنترل کننده ی جریان باند پسماند تطبیقی که از طرف Bose مطرح شده، برای پیش ران های ماشین الکتریکی داده شده بوسیله ی معادله ی ۱۱ برای APF اتخاذ می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا