دانلود رایگان ترجمه مقاله ورود به سازمان تجارت جهانی (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۷)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۱۳  صفحه در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و ترجمه آن ۴۳ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

ورود به WTO و فرار از تعرفه

عنوان انگلیسی مقاله:

WTO accession and tariff evasion

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۷
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۳ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله حسابداری – اقتصاد – مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله حسابداری مالیاتی – حسابداری مالی – اقتصادسنجی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس مجله اقتصاد توسعه 
کلمات کلیدی فرار از مالیات – تعرفه های واردات – سازمان تجارت جهانی – توافق نامه ارزش گذاری گمرکی
کلمات کلیدی انگلیسی Tax evasion – Import tariffs – World Trade Organization – Customs Valuation Agreement
ارائه شده از دانشگاه دانشگاه آکسفورد، گروه اقتصاد ساختمان جاده، بریتانیا
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۰۳۰۴-۳۸۷۸
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.jdeveco.2016.11.001
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۴۳ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1958

 

بخشی از ترجمه
فندک سیگار ما موردی از اکوادور است که برای اجرای توافقنامه ارزش گذاری گمرکی, نیاز به یک دوره گذار یک دوره ۵ ساله داشت. ما متوجه می شویم که رابطه مثبت بین گزارش دهی ضعیف قیمت ها و نرخ تعرفه از عضویت در WTO در این دوره گذار تحت تاثیر قرار نمی گیرد، اما پس از گذراندن دوره گذار، این رابطه از بین می رود.
تاکنون تحلیل ما نشان می دهد که تغییر سازمانی منجر به بسته شدن یکی از کانال های گریز از تعرفه شده است. بعداً ما بررسی می کنیم که آیا تغییرات در روش های ارزش گذاری موجب می شود که واردکنندگان به دنبال روش های جایگزین برای فرار از تعرفه باشند یا خیر. ما این کار را با تمرکز بر گزارش ضعیف مقادیر یا قاچاق انجام می دهیم. ما یک ارتباط مثبت و آماری معنادار بین گزارش های ضعیف گزارش شده و نرخ تعرفه را در دوره پس از پیوستن پیدا می کنیم. میزان تاثیر تخمین زده شده, نسبتاً بزرگ است، زیرا نشان می دهد که افزایش ۱۰ درصدی نقطه ای در نرخ تعرفه با افزایش تقریبی ۱۱٪ همراه است.
ما همچنین فرار از تعرفه را از طریق طبقه بندی نادرست واردات کاوش می کنیم. ما این کار را با مشاهده تعرفه ها بر روی محصولات مشابه انجام می دهیم. به طور خاص، از Fishman و Wei (2004) پیروی می کنیم و در رگرسیون خود, میانگین تعرفه وزنی را در همان رده محصول ۴-رقمی HS قرار می دهیم. ما یک ضریب منفی و آماری معنادار را در این متغیر جدید پیدا می کنیم که نشان می دهد که تعرفه های پایین تر در محصولات مشابه با شکاف کمیت بالاتری همراه هستند. این در راستای این استدلال است که تعرفه های پایین تر بر روی محصولات مشابه، طبقه بندی نادرست محصولات را جذاب تر می سازد. همچنین نشان می دهد که رابطه بین تعرفه بر محصولات مشابه و شکاف کمیت پس از پیوستن به WTO، قوی تر می شود. باز هم، این نشاندهنده روی آوردن وارد کنندگان به یک کانال جایگزین برای فرار از تعرفه است.
اثر کلی چیست؟ برای بررسی این سوال، بخش سوم تحلیل ما بر شکاف ارزش تجاری یا اختلاف در ارزش کلی تجارت، که توسط کشور صادرکننده و کشور واردکننده گزارش شده است، تمرکز دارد. ما هیچ شواهدی از تأثیر عضویت در سازمان تجارت جهانی را در شکاف ارزش تجاری نشان نمی دهیم، که نشان می دهد که کاهش در ارزش گذاری ضعیف توسط افزایش در گزارش دهی ضعیف کمیت ها و طبقه بندی نادرست محصول جبران می شود.
مطالعه ما, دو اثر متضاد از عضویت در سازمان تجارت جهانی را با مستندات نشان می دهد. استدلال می کنیم که از یک طرف, گرفتن اختیار مقامات گمرکی در رابطه با ارزیابی قیمت های کالاهای وارداتی منجر به کمتر شدن گزارش ضعیف قیمت ها شده است (و یا به طور دقیق تر، نیمه انعطاف پذیری کمتر شکاف ارزش واحد با توجه به نرخ تعرفه). از سوی دیگر، ما شواهدی مطابق با فرار بیشتر از گمرکات واردات را از طریق کمیت های گزارش دهی ضعیف (یا قاچاق آشکار) و طبقه بندی نادرست محصول پس از ورود به WTO می بینیم. نتایج ما نشان می دهد که اصلاحات نهادی اجباری توسط ورود به سازمان تجارت جهانی منجر به قطع یک کانال فرار از تعرفه می شود، اما در عین حال منجر به فرار بیشتر از طریق کانال های جایگزین شده است. بنابراین شواهد ما با جابجایی شدید یک فعالیت غیرقانونی سازگار است.
مطالعه ما به نوشته های ارزیابی کننده پیامدهای عضویت در سازمان تجارت جهانی مربوط می شود. دستاورد بالقوه در قالب افزایش تجارت افزایش یافته بیشترین توجه را از سوی محققان دریافت کرده است. در یک تحقیق به طور گسترده نقل شده، rose (2004) در یافتن یک رابطه آماری معنادار بین وضعیت عضویت GATT / WTO دو کشور و تجارت دو جانبه آنها ناموفق بود. این یافته تا حدی توسط Tomz و همکاران (۲۰۰۷) معکوس شد که داده های Rose را به روز کردند تا هر دو عضویت قانونی و غیررسمی در سازمان WTO را لحاظ کنند و سپس یک تأثیر مثبت WTO بر جریان های تجاری را یافتند. Subramanian و Wei (2007) اثر متفاوتی را در گروه بندی های مختلف کشور یافتند و نشان دادند که اثرات تجاری مثبت WTO برای ملل صنعتی وجود دارد، اما نه برای کشورهای در حال توسعه. Eicher and Henn (2011) نشان دادند که پس از مشاهده سه منبع تعصب متغیر حذف شده، یعنی مقاومت چند جانبه، ناهماهنگی دو جانبه مشاهده نشده و اثرات تجاری توافقنامه های تجارت ترجیحی، هیچ شواهدی از تأثیر مثبت تجارت WTO وجود نداشت. این متضاد با آخرین نتایج Chang و Lee (2011) است که از روش های غیرپارامتری استفاده می کردند و اثرات تبلیغاتی-تجارت بزرگ GATT / WTO را نشان دادند.
همچنین نوشته ها نشان می دهند که WTO, محدودیت های ناشی از شرایط تجارت را در معاملات حذف می کند که این محدودیت ها زمانی رخ می دهند که به صورت یک طرفه تنظیم می شوند (Broda et al. 2008، Bagwell and Staiger، ۲۰۱۱) یا می توانند توسط دولت ها به عنوان یک ابزار تعهد در مقابل لابی های داخلی استفاده شوند (Maggi and Rodriguez-Clare، ۱۹۹۸، ۲۰۰۷). همچنین شواهدی سازگار با افزایش درآمد با پیوستن به سازمان تجارت جهانی وجود دارد،، اما تنها برای آن دسته از کشورهایی که تحت روش های پیوستن اکید و سخت قرار داشته اند. (Tang و Wei، ۲۰۰۹).
کار ما به نوشته های مالیاتی نیز مربوط است. اندازه گیری فرار از مالیات و حتی واکنش برای فرار از مالیات به تغییرات سیاست ها بر اساس ماهیت خود دشوار است. تحلیل ما به بررسی تاثیر شوک سیاست بر فرار از پرداخت مالیات می پردازد. نتایج نشان می دهند که تغییرات قانونی که به طور بالقوه می توانند فرار از پرداخت مالیات را محدود کنند، نوع فرار را تغییر می دهد، اما نه میزان آن. آنها از دیدگاه Slemrod و Kopczuk (2002) پشتیبانی می کنند که معتقدند پاسخ رفتاری به تغییر نرخ مالیات, به محیطی بستگی دارد که افراد در آن کار می کنند و ممکن است با ابزارهای کنترل شده توسط دولت دستکاری شوند. مطالعه ما نیز با اشاره به انتخاب محدودی از مکانیزم های جمع آوری مالیات ممکن در کشورهای در حال توسعه که در آن محیط کسب و کار کمتر شفاف است، سهمی را به نوشته ها اضافه می کند (Gordon and Li، ۲۰۰۹).
در نهایت، مطالعه ما به نوشته های مطالعه کننده جابه جایی فعالیت های غیر قانونی اضافه می شود (Chaiken et al.، ۱۹۷۴؛ McPheters et al.، ۱۹۸۴؛ Ayres and Levitt، ۱۹۹۸؛ Levitt؛ ۱۹۹۸؛ Di Tella and Schargrodsky، ۲۰۰۴). این بدنه از کارها نتیجه گیری می کند که اثرات جابجایی در اندازه های کوچک رخ می دهند. مطالعه ما، همراه با کار Yang (2008)، منجر به نتیجه گیری مخالف می شود.
ساختار مقاله ما به شرح زیر است: بخش بعدی, ارتباط بین پذیرش توافقنامه ارزش گذاری گمرکی و فرار از گمرکات واردات را توضیح می دهد. بخش ۳ داده ها را توصیف می کند. بخش ۴ رابطه بین گزارش دهی ضعیف قیمت ها و عضویت در سازمان تجارت جهانی را بررسی می کند. بخش ۵ بر گزارش دهی ضعیف کمیت ها و طبقه بندی نادرست محصول تمرکز دارد، در حالی که بخش ۶, تاثیر بر ارزش کلی تجارت را بررسی می کند. بخش آخر نتایج را ارائه می دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا