دانلود رایگان ترجمه مقاله مدل چند معیاره فازی برای واحد تولیدی فولاد کوچک (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۸)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه الزویر در ۸ صفحه در سال ۲۰۱۸ منتشر شده و ترجمه آن ۱۷ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

انتخاب تامین کننده با استفاده از مدل چند معیاره TOPSIS فازی برای

واحد تولیدی فولاد کوچک

عنوان انگلیسی مقاله:

Supplier selection using fuzzy TOPSIS multi criteria model for a small scale steel manufacturing unit

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۸ 
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۸ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال – کنفرانسی
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی صنایع – مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله لجستیک و زنجیره تامین – مدیریت فناوری اطلاعات
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس پروسدیا علوم کامپیوتر
کلمات کلیدی MCDM – TOPSIS فازی – انتخاب تامین کننده – تولید فولاد
کلمات کلیدی انگلیسی MCDM – Fuzzy TOPSIS – supplier selection – Steel manufacturing
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی مکانیک، موسسه ملی فناوری پاتنا
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.procs.2018.07.097
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۷ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1951

 

بخشی از ترجمه

TOPSIS , مخفف تکنیکی برای اولویت سفارش به واسطه تشابه با یک راه حل ایده آل است که ابتدا توسط Hwang و Yoon در سال ۱۹۸۱ توسعه یافت. دو گزینه در نظر گرفته شده در TOPSIS، راه حل منفی ایده آل و راه حل ایده آل مثبت هستند. هدف از یک راه حل ایده آل مثبت (PIS) , کاهش معیارهای هزینه و افزایش معیارهای سود و در صورت راه حل ایده آل منفی (NIS)، کاهش معیارهای سود و افزایش معیارهای هزینه می باشند [۲۵]. در TOPSIS فازی، وزن های معیارها و رتبه بندی های جایگزین بر حسب اصطلاحات زبانی بیان می شوند که سپس با عدد فازی با نام TFN تنظیم می شوند. فازهای (مراحل) روش های TOPSIS فازی فرموله شده به شرح زیر است:
۱٫ تولید تمام گزینه های ممکن (m)، تعیین معیارهای مختلف ارزیابی (n) و ایجاد یک جفت از تصمیم گیرندگان (k).
۲٫ تصمیم گیری در مورد اصطلاحات زبانی مناسب مورد نظر برای وزن های اهمیت معیارها . تعیین رتبه بندی های زبانی برای جایگزین ها با توجه به وزن معیارها که به صورت TFN بیان می شوند.
۳٫ به دست آوردن وزن فازی مجموع برای معیار Cs با جمع کردن وزن معیارها. به دست آوردن رتبه بندی فازی مجموع جایگزین Sr تحت معیار Cs که توسط متخصص ارزیابی می شود.
. یک مطالعه موردی
یک واحد تولیدی شناخته شده صنایع آهن و فولاد در بخش شرقی هند با مشکلات عملکرد از سوی تامین کنندگان مواجه است. برای دستیابی به مزیت رقابتی در بازار، مدیریت آن , تامین کنندگان مواد خام را انتخاب می کند. یک کمیته تصمیم گیری متشکل از سه متخصص (تصمیم گیرندگان) DMs1، DMs2 و DMs3 برای انتخاب تامین کننده از چهار تأمین کننده یا گزینه های معادل آن (S1، S2، S3، S4) تشکیل شده است. نام واحد تولید فولاد و نام تامین کنندگان به علت سیاست محرمانه شرکت تولید آهن و فولاد مشخص نشده است. از یک مجموعه کامل از معیارهای صنعت آهن و فولاد، پنج معیار برای ارزیابی انتخاب تامین کنندگان مورد توجه قرار گرفته است. معیارهای مختلف در زیر آمده است:
۱٫ هزینه (C1)
۲٫ قابلیت های تحویل (C2)
۳٫ کیفیت محصول (C3)
۴٫ عملکرد (C4)
۵٫ اعتبار (C5)
شکل ۲ , ساختار سلسله مراتبی مسئله تصمیم گیری را نشان می دهد. با استفاده از روش شناسی TOPSIS , این مسئله حل شده است و مراحل محاسبات به شرح زیر خلاصه می شوند:
۱٫ هزینه (C1)
۲٫ قابلیت های تحویل (C2)
۳٫ کیفیت محصول (C3) انتخاب تامین کننده
۴٫ عملکرد (C4)
۵٫ اعتبار (C5)

تولید تمام گزینه های ممکن (S1، S2، S3 و S4)، معیارهای ارزیابی مختلف (C1، C2، C3، C4 و C5) را تولید کنید و گروهی از سه تصمیم گیرنده (DMs1، DMs2، DMs3) را ایجاد کنید.
تصمیم گیرندگان , تطبیق بین نوشته ها و اولویت ها را از طریق گروه معیارهای اجرا شده از معیارهای Dicksons [4] ارزیابی می کنند.
۲٫ شرایط زبانی مناسب مورد نظر برای وزن های اهمیت معیارها را تعیین کنید. رتبه بندی های زبانی را برای جایگزین ها با توجه به وزن معیارهای بیان شده به عنوان TFN تعیین کنید. این مورد در جدول ۱ و ۲ نشان داده شده است [۲۶].

۳٫ وزن فازی مجموع معیار را توسط جمع نمودن وزن معیارها تعیین کنید. با در نظر گرفتن نظر متخصصان در مورد معیار برای جمع کردن رتبه بندی های فازی جایگزین ها.
۴٫ جدول ۳۳ , ماتریس تصمیم فازی را با تبدیل عبارات زبانی به TFN نشان می دهد.
۵٫ یک ماتریس تصمیم گیری فازی نرمالسازی شده با استفاده از جدول ۳ ساخته شده است. یک ماتریس تصمیم گیری فازی نرمالسازی شده وزنی (جدول ۵) با استفاده از ماتریس تصمیم گیری فازی نرمالسازی شده به صورت نشان داده شده در جدول ۴ به دست می آید.
۶٫ محاسبات برای دستیابی به فازی و فازی نشان داده شده در زیر انجام می شوند:

۷٫ فاصله جایگزین یا تامین کنندگان مختلف از FNIS و FPIS را با توجه به هر معیار به صورت نشان داده شده در جدول ۶ محاسبه کنید.
. تجزیه و تحلیل حساسیت
تجزیه و تحلیل حساسیت در یک نمایش گرافیکی نشان داده شده است که نشان دهنده نوسانات نتیجه در هنگام تغییر داده های ورودی است. در این مطالعه, وزن معیارهای تامین کننده از بسیار کم تا عالی تغییر می کند. نظم رتبه بندی جایگزین های مختلف بر اساس وزن معیارها تغییر می کند. ده مورد مورد توجه قرار گرفته است. برای نشان دادن تحلیل حساسیت بر اساس TOPSIS فازی، یک نمودار راداری ساخته شده است.
این روش در شکل ۳ نشان داده شده است. نمودار رادار نشانگر تقریبی از هر تامین کننده در ۱۰ مورد متفاوت است. اگر تغییری در وزن معیار تامین کننده وجود داشته باشد، آن گاه نتیجه آن از نظر ضریب نزدیکی تامین کنندگان تغییر خواهد کرد. در تمام ۱۰ مورد متفاوت، ضریب نزدیکی برای همه تامین کنندگان محاسبه شده است و در شکل ۱ نشان داده شده است. همچنین می توان از جدول ۸ و شکل ۳ مشاهده کرد که از ۱۰ مورد، S4 جایگزین (تامین کننده ۴) دارای حداکثر نمره در ۸ مورد است و همچنین S2 حداقل امتیاز را در ۸ مورد در میان همه ۱۰ مورد دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا