دانلود رایگان ترجمه مقاله دانش‌آموزان تیزهوش و IBSE (سال ۲۰۱۴)

 

 

این مقاله انگلیسی در ۱۰ صفحه در سال ۲۰۱۴ منتشر شده و ترجمه آن ۱۱ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

IBSE و دانش‌آموزان تیزهوش

عنوان انگلیسی مقاله:

IBSE and Gifted Students

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۰ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
رشته های مرتبط با این مقاله علوم تربیتی
گرایش های مرتبط با این مقاله تکنولوژی آموزشی – مدیریت و برنامه ریزی آموزشی – تحقیقات آموزشی
چاپ شده در مجله (ژورنال)/کنفرانس آموزش علوم بین المللی
کلمات کلیدی IBSE – مبتنی بر تحقیق – دانش‌آموزان با استعداد
کلمات کلیدی انگلیسی IBSE – inquiry-based – gifted students
ارائه شده از دانشگاه دانشکده آموزش، دانشگاه ماساریک
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۱ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1947

 

بخشی از ترجمه

روش‌های پژوهش
برای پرس و جو در مورد اثر انگیزشی و رشد و نمو IBSE بر روی استعداد در آموزش علوم، از روش تحقيق كردن می‌کنیم. این تحقیق پیشرفته از انواع دیگر تحقیق متفاوت است. مزیت اصلی پژوهش مبتنی بر طراحی، ارتباط نزدیک با تمرین‌های آموزشی و تمرکز خود بر روی ایجاد یک محصول جدید است. ما همچنین از دیگر روش‌های تحقیق کافی در چارچوب مبتنی بر طرح پژوهش استفاده می‌کنیم: پرسشنامه، مصاحبه، اوراق بهادار و تحقیق عملی مشارکتی بر اساس فناوری اطلاعات و ارتباطات (ترنا و ترنوا، ۲۰۱۰: ترنوا ۲۰۱۰)
(شکل را ببینید ۱) تحقیقات بر اساس طراحی می‌تواند به عنوان یک چرخه توصیف شود: تجزیه و تحلیل یک مشکل عملی، توسعه‌ی راه‌حل‌ها، تست تکرارشونده از راه‌حل‌ها، انعکاس و اجرا (ریوز، ۲۰۰۶).

(۱) تجزیه و تحلیل مشکلات عملی: ما مشکلات آموزشی موجود در انگیزه و توسعه‌ی دانش‌آموزان بااستعداد در علم را با استفاده از روش مشاهده، پرسشنامه‌ی دانش‌آموزان، مصاحبه‌ها و غیره شناسایی می‌کنیم. تحقیق ما به شرح زیر تدوین شده است: کدام اجزای IBSE برای انگیزه و توسعه‌ی دانش‌آموزان با استعداد در علم موثر است؟
(۲) توسعه‌ی راه‌حل‌های با چارچوب تئوریک: ما یک مقایسه از نیازهای خاص آموزشی دانش‌آموزان با‌استعداد در علم و اجزای اصلی IBSE انجام دادیم. بر اساس این مقایسه، مواد آموزشی در قالب ماژول های IBSE در پروژه PROFILES ایجاد شده است. این ماژول شامل اجزای آموزش IBSE مناسب برای دانش‌آموزان با‌استعداد در علم است.
(۳) ارزیابی و آزمایش راه‌حل‌ها در عمل: معلمان علوم (شرکت‌کنندگان پروژه PROFILES) مجریان مجاز و ارزیاب‌های اجزای IBSE بودند. آنها از اقدام‌پژوهی به عنوان روش اصلی خود استفاده می‌کنند. در چند سال گذشته، اقدام‌پژوهی اغلب در اعمال روزانه اجرا شده است. بنابراین، توسعه قابل توجهی از PCK در هر معلم که از اقدام پژوهی مبتنی بر تحقیق معلم استفاده می‌کند، شده است.
(۴) مستندات و انعکاس به تولید “اصول طراحی”: مرحله نهایی از تحقیقات ما، اسناد و مدارک و ایجاد یک مجموعه‌ای از اصول طراحی در قالب قطعات IBSE مناسب برای دانش‌آموزان با استعداد در علم بود.

نتایج و بحث
تحقیقات ما در تایید فرضیه‌ی اثرات مثبت انگیزشی و توسعه از اجزای IBSE در دانش‌آموزان با‌استعداد در علم است. نتایج تحقیقات ما به چهار مرحله از تحقیقات مبتنی بر طراحی تقسیم شده است. (به روش تحقیق نگاه کنید):
(۱) گام اول از تحقیقات مبتنی بر طراحی ما، بررسی نیازهای خاص آموزشی دانش‌آموزان با‌استعداد بود. در سال ۲۰۱۱، پرسشنامه‌ای با یک نمونه از ۱۵ دانش‌آموز ۱۵-۱۸ساله از مدارس متوسطه که در علم مستعد بودند (ترنوا، و ترنا، ۲۰۱۲) توزیع کردیم. استعداد آن‌ها با یک متخصص آموزشی روانی و با اعلام معلمان خود تأیید شد. درحال‌حاضر (جدول ۲) بخشی از نتایج پرسشنامه را ارائه می‌کنیم: یک لیست از نیازهای خاص آموزشی دانش‌آموزان با‌استعداد با بیش از ۵۰٪ از آنها نشان داده شده است.
پرسشنامه‌ی این یافته‌ها نشان می‌دهد که دانش‌آموزان با‌استعداد در علم نیازهای آموزشی خاصی در مقایسه با دانش‌آموزان غیر استعداد دارند (ترنوا، و ترنا، ۲۰۱۲). ما نمی‌توانیم به دلیل تعداد کم دانش‌آموزان با‌استعداد این نتایج را تعمیم دهیم. ما از این نتایج به عنوان یک منبع برای اولین بخش از پژوهش مبتنی بر طراحی استفاده می‌کنیم.
(۲) مرحله دوم پژوهش مبتنی بر طراحی ما، یک مقایسه از نیازهای خاص آموزشی دانش‌آموزان با‌استعداد و اجزای IBSE بود. این مقایسه در جدول ۳ ارائه شده است.
اجزای IBSE برای دانش‌آموزان مستعد در آموزش علوم باید با توجه به نیازهای آموزشی آنان انتخاب و اصلاح شود. واضح است که بین اجزای IBSE و نیازهای آموزشی دانش‌آموزان بااستعداد مطابقت وجود دارد. ما مواد آموزشی مطابق با اجزای IBSE در پروژه‌ی PROFILES ایجاد کرده‌ایم. این ماژول شامل اجزای آموزش IBSE مناسب برای دانش‌آموزان با‌استعداد است.
(۳) اساس مرحله‌ی سوم پژوهش مبتنی بر طراحی ما، ارزیابی و آزمایش عملی راه‌حل ما در مدارس است. مشخصات PROFILES حاوی تمام اجزای IBSE برای دانش‌آموزان مستعد است. این مشخصه در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ با پنجاه معلم و در کلاس‌های درس پنجاه نفری در جمهوری چک اعتبارسنجی شد. در این کلاس‌ها ۴۵ دانش‌آموز با‌استعداد در علم حضور داشتند. به عنوان مثال، در اینجا محبوب‌ترین اجزای IBSE وجود دارد-تجربه: IBSE بر اسا تجربه است که نقش تعیین کننده‌ای در آموزش علوم دارد (ترنا و ترنوا، ۲۰۱۲). نقش انگیزشی و رشد و نمو از آزمایش برای دانش‌آموزان مستعد در علم هم ردیف با اهمیت آزمایش در پژوهش‌های علوم (ترنا ، ۲۰۱۲) و اهمیت‌شناختی آزمایش در آموزش علوم (هاری و ریلرو، ۱۹۹۴) است. ما در حال حاضر یک کار یادگیری را با یک آزمایش (سطح باز چهارم) از ماژول: “شنا و غواصی امن” ارائه می‌کنیم (به شکل ۲نگاه کنید.)

(۴) نتایج تحقیق مبتنی بر طراحی ما اجزای IBSE هستند که نظریه IBSE را در زمینه‌ی آموزش و پرورش دانش‌آموزان با‌استعداد گسترش می‌دهد. یک رویکرد IBSE نوآورانه در تدریس/یادگیری دانش‌آموزان با‌استعداد باید موارد مهم زیر را برای دانش‌آموزان مستعد دارا باشد:

  • تاکید بر نقش دانش‌آموز، که باید بسیار فعال باشد.
  • ارائه‌ی رویکرد فردی به دانش‌آموزان با همدلی بزرگ در بخشی از معلم
  • تشویق دانش‌آموزان به حل فعال مسائل
  • راه‌های علمی کار (تجزیه و تحلیل پدیده، تأیید فرضیه و غیره)
  • استفاده گسترده از تجربه و وظایف عملی (پروژه‌ها)
  • حمایت از وظایف connectivistic (به‌دست آوردن سیستم شبکه و همکاری)

این و اجزای دیگر IBSE برای دانش‌آموزان با‌استعداد به‌تدریج مجموعه‌ای از قوانین برای نرم‌افزار پیچیده‌ای از IBSE در توسعه علم و فن‌آوری استعداد تشکیل خواهد داد. این رویکرد IBSE منطبق بر نیازهای ویژه آموزشی دانش‌آموزان با‌استعداد است، زیرا با رفتار آن‌ها مطابقت دارد. اجرای IBSE در تدریس/یادگیری معلمان اجازه می‌دهد تا نیازهای خاص آموزشی دانش‌آموزان با‌استعداد برآورده شود و همچنین استعداد پنهان دانش‌آموزان کشف می‌شود، چرا که یک رویکرد فردی با چهار سطح IBSE را توانا می‌سازد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا