دانلود رایگان ترجمه مقاله الگوریتم فرا ابتکاری ترکیبی (ساینس دایرکت – الزویر ۲۰۱۸)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه الزویر در ۲۴ صفحه در سال ۲۰۱۸ منتشر شده و ترجمه آن ۵۵ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

طراحی شبکه زنجیره تامین حلقه بسته پایدار: الگوریتم فرا ابتکاری ترکیبی برای شبکه های بزرگ مقیاس

عنوان انگلیسی مقاله:

Sustainable tire closed-loop supply chain network design: Hybrid metaheuristic algorithms for large-scale networks

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۱۸
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۲۴ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی صنایع – مهندسی کامپیوتر – مهندسی عمران – مهندسی محیط زیست
گرایش های مرتبط با این مقاله لجستیک و زنجیره تامین – بهینه سازی سیستم ها – برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها – مهندسی الگوریتم ها و محاسبات – مهندسی ترافیک یا حمل و نقل – بازیافت و مدیریت پسماند
چاپ شده در مجله (ژورنال) مجله تولید پاکتر
کلمات کلیدی طراحی شبکه زنجیره تامین پایدار – زنجیره تامین حلقه بسته تایر – فراابتکاری ترکیبی – مشکل مکان و تخصیص
کلمات کلیدی انگلیسی Sustainable supply chain network design – Tire closed-loop supply chain – Hybrid meta-heuristics – Location and allocation problem
ارائه شده از دانشگاه گروه مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت مازندران
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN
۰۹۵۹-۶۵۲۶
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1016/j.jclepro.2018.05.245
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه الزویر – Elsevier
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۵۵ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1932

 

بخشی از ترجمه
طراحی شبکه های زنجیره تأمین پایدار حلقه بسته منجر به: کاهش تاثیرات مضر تایر ها بر محیط زیست، افزایش سود شبکه، و سوم، بهبود تأثیر اجتماعی از طریق بازیافت و فرایند بازسازی می شود(Mani et al.، ۲۰۱۵) . از این رو، در بین محصولات مربوط به صنعت خودرو، یکی از مهمترین محصولات تایر است (Kannan et al.، ۲۰۱۴؛ Subulan et al.، ۲۰۱۵a). با این حال، توجه بیشتری به زنجیره تامین حلقه بسته تایر شده است. به عنوان مثال، امین و همکاران. (۲۰۱۷) بهینه سازی زنجیره تامین حلقه بسته بر اساس گزینه های بازسازی تایر. مدل آن ها یک مطالعه موردی واقعی در کانادا را با محاسبه ارزش خالص فعلی مشکل مورد تحلیل قرار داد. Pedram و همکاران (۲۰۱۷) استفاده از زنجیره تامین حلقه بسته تایر برای به حداکثر رساندن سود و مدیریت زباله را مورد مطالعه قرار داد. آنها مکان یابی تسهیلات و جریانهای مواد را از طریق فرمول بندی یک مدل برنامه ریزی خطی صحیح مختلط تعیین می کنند. به عقیده ما، محققان هنوز پذیرش پایداری در زنجیره تامین صنایع تایر را انجام نداده اند.
به طور کلی، زنجیره تامین پایدار حلقه بسته می تواند با عناصر مختلف فرموله شده و مدل سازی شود.
اگر چه با اضافه کردن عوامل بیشتر این مسئله را عملی تر می کند، این مسئله مشکلات و هزینه های محاسباتی را برای حل این مشکل در مواجهه با موارد دنیای واقعی افزایش می دهد (Eskandarpour et al.، ۲۰۱۵). به همین دلیل است که این تحقیق بر روی انواع مدل های ریاضی همراه با روش های راه حل مناسب در ارتباط با پیچیدگی محاسباتی این مسئله در برنامه های واقعی تمرکز می کند.
در اینجا، یک بررسی جامع که توسط جستجو در Scopus (بین ژانویه ۲۰۱۵ تا مه-۲۰۱۷) جمع آوری شده است، ارائه شده است. کلمات کلیدی اصلی برای پیدا کردن مقالات عبارتند از: پایداری، زنجیره تامین حلقه بسته و طراحی شبکه زنجیره تامین. از آنجایی که این تحقیق بر کاربرد عملیات و تحقیق محاسباتی تمرکز دارد، ما در مجلات بین المللی که بیشترین سهم مربوط به مطالعه ما را دارند، از جمله مجله تولید پاک، کامپیوترو تحقیق درعملیات، مجله اروپایی تحقیق در عملیات، کامپیوتر و مهندسی صنایع ، مجله بین المللی اقتصاد تولید، امگا، و همچنین مجله مدیریت عملیات تمرکز کردیم. جدول ۱ خلاصه ای از بررسی های مربوط به مطالعات مربوط به ادبیات را نشان می¬دهد.
با توجه به جدول ۱، تعدادی از شکاف های ادبی مطابق با مقالات اخیر بررسی شده می تواند به صورت زیر بررسی شود. اول از همه، مطالعات نشان می دهد که اکثر شبکه های زنجیره تامین توسعه یافته در یک موضوع عمومی ارائه شده است (Soleimani et al.، ۲۰۱۶). بر این اساس، با توجه به کاربرد SCND با نوع خاصی از محصول، به عنوان مثال تایر، باتری و مواد غذایی هنوز کم است (Govindan et al. 2015). همانطور که Soleimani و Govindan (2014) اشاره کرد، دانشمندان هنوز به نوع فن آوری های تولید و بازیافت (تاثیر بر کیفیت و هزینه) توجه نمی کنند. علاوه بر این، مهمترین تصمیمات در چنین مدلهای تصمیم گیری، بهترین مکان مناسب برای امکانات و تخصیص بین سطوح مختلف را در نظر می گیرند (Govindan et al 2016، Govindan and Soleimani، ۲۰۱۷). توجه داشته باشید که این تصمیمات بین بسیاری از مقالات ذکر شده در جدول ۱ دیده می شود.
یکی دیگر از شباهت های اصلی این است که اکثر محققان، مدل برنامه ریزی خطی مختصری را برای طراحی شبکه زنجیره تامین حلقه بسته طراحی کرده اند (Govindan et al. 2016، Govindan and Soleimani ، ۲۰۱۷). با توجه به ابعاد پایداری، محققان عمدتا بر ابعاد اقتصادی و زیست محیطی متمرکز شدند (کومار و همکاران، ۲۰۱۴). به عقیده ما تنها شش محقق از جمله Kannegiesser و همکاران. (۲۰۱۵)، Zhalechian و همکاران. (۲۰۱۶)، Tahirov و همکاران. (۲۰۱۶)، سلیمانی و همکاران. (۲۰۱۷) و Sgarbossa و Russo (2017) و همچنین Arampantiz و Minis (2017) به طور همزمان ابعاد اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی را در نظر گرفتند. بر این اساس، هیچ مطالعه ای برای پیشنهاد یک طرح شبکه پایدار عرضه کننده حلقه بسته برای استفاده از صنعت تایر وجود ندارد. در این مطالعه، نویسندگان به پاسخ به تمام شکاف ذکر شده برای بررسی ادبیات می پردازند. سهم دیگری از این مطالعه بر اساس دیدگاه تحقیق محاسباتی است. با توجه به بررسی ادبیات، اغلب مطالعات با مسائل NP-hard مواجه شده اند (Govindan et al.، ۲۰۱۵). از این رو، حل شبکه های بزرگ مقیاس با الگوریتم های ابتکاری و فراابتکاری ضروری است (وانگ و همکاران، ۲۰۱۶). با توجه به این موضوع، این مطالعه نه تنها از فراابتکاری های قدیمی و اخیر استفاده می کند، بلکه همچنین چهار روش ترکیبی جدید برای مقابله با مسائل پیشرفته NP-hard معرفی شده است.
مدل سازی مسئله:
در این مقاله زنجیره تامین حلقه بسته چند لایه از جمله تامین کننده، تولید کننده، توزیع کننده، مشتری، جمع کننده و بازیافت کننده ها مورد توجه قرار گرفته است. تولید کننده مواد اولیه تایر را از تامین کننده تامین می کند. سپس، تایرهای تولید شده توسط توزیع کنندگان در بازار توزیع می شوند. جمع کننده بخشی از تایر های خراب شده را که توسط مشتریان در بازار ها مورد استفاده قرار می گیرد جمع آوری می کند و به امکانات بازیافتی ارسال می کند. پس از بازیافت، مواد بازیافتی می توانند به زنجیره تامین تایر برای تولید تایر یا ارسال به صنایع دیگر به عنوان مواد اولیه بازگردند. این مسئله هر دو جریان رو به جلو (از جمله تامین کننده به بازار) و جریان معکوس (یعنی از بازار به تولید کننده یا بازیافت کننده) را پوشش می دهد. شبکه زنجیره تامین تایر حلقه بسته در شکل ۱ نشان داده شده است.
این مطالعه با هدف مدل سازی انتخاب تامین کنندگان و مسائل مربوط به تخصیص محل برای طراحی شبکه زنجیره تامین حلقه بسته پایدار تایر انجام شده است. این مسئله به عنوان یک شبکه چند سطحی و چند محصولی با گره های متعدد در میان سطوح در نظر گرفته شده است. هر تسهیلات زنجیره تامین می تواند در هر موقعیت بالقوه با هزینه مشخص ثابت (〖FC〗_^ )، هزینه متغیر (〖VC〗_^ )، حداکثر تعداد هر واحد در هر سطح (〖MAX〗^) و ظرفیت (〖CAP〗_^ ) و همچنین هزینه حمل و نقل بین امکانات دیگر (〖TC〗_^ )قرار گیرد. برای مثال، هزینه ثابت و متغیر برای باز کردن کارخانه تولید در موقعیت بالقوه m با 〖CAP〗_mp^MP ظرفیت (برای محصول p) با 〖FC〗_mt^M و 〖VC〗_mt^m با توجه به تکنولوژی تولید t در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، هزینه های حمل و نقل برای انتقال تایر و مواد خام بین سطوح در نظر گرفته شده است. هزینه حمل و نقل محصول p بین کارخانه سازنده m و مرکز توزیع کننده j، 〖TC〗_mjp^MJاست. تولید کننده (m) می تواند مواد خام را از تامین کننده (i) یا بازیافت کننده (r) با قیمت 〖PC〗_i^I یا 〖PC〗_r^R متفاوت عرضه کند. علاوه بر این، برای تولید تایر نوع p، انواع مختلف تکنولوژی t با نرخ B_pt برای درصد تولید زباله وجود دارد. توزیع کنندگان (j) نوع تایر p را از تولید کننده m با قیمت 〖PC〗_mt^MP خریداری و در بازار (l) با قیمت 〖FC〗_jp^J با توجه به تقاضای بازار d_lp توزیع می کنند. در جریان معکوس، مرکز جمع آوری بالقوه (n) درصدα_lp تایر نوع (p) را با قیمت 〖PC〗_lp^Lاز بازار (l) جمع آوری می کند. محل کارخانه قابل بازیافت پالسی (r)، نوع تایر خراب (p) را از جمع کننده (n) با قیمت (〖PC〗_np^N) خریداری می کند و با قیمت 〖PC〗_r^R به کارخانه تولید بالادست یا دیگر صنایع می پردازد. علاوه بر این، برای بازیافت محصولات، نوعی از تکنولوژی (c) وجود دارد که میزان درصد تولید ضایعات (U_c) خاصی دارد. مدل پیشنهادی به منظور تعیین مکان های تسهیلات و همچنین جلوگیری و پیشگیری از طریق زنجیره تامین تایر با در نظر گرفتن ابعاد پایداری می باشد. به این ترتیب ابعاد پایداری به شرح زیر است:
بعد اقتصادی:
در اصطلاح ابعاد اقتصادی، مدل پیشنهادی، کل هزینه شبکه را شامل هزینه های ثابت، هزینه متغیر، هزینه حمل و نقل و هزینه خرید را مینیمم می کند. از این رو، مدل تعیین محل تسهیلات و اختصاص مقدار مناسب محصولات یا مواد خام به آنها طوری است که کل هزینه شبکه به حداقل برسد.
بعد محیط زیست:
برای تعریف تاثیرات زیست محیطی زنجیره تامین حلقه بسته تایر، روش شناسایی LCA تصویب می شود. روش LCA یک تکنیک برای ارزیابی ابعاد زیست محیطی مرتبط با تمام مراحل زندگی یک محصول از پردازش، تولید، توزیع، استفاده، تعمیر و بازیافت مواد اولیه خام است. این روش را می توان با دو زیر بخش تشکیل داد: اثر شبکه زنجیره تامین بر محیط زیست و اثر محصولات پس از استفاده. گویندان و همکاران (۲۰۱۶) روش LCA را برای طراحی شبکه زنجیره تامین معکوس با توجه به تاثیر محصولات تولیدی بر محیط زیست، اثرات کیفیت محصولات اکوسیستم و منابع محصولات (مواد خام) مورد استفاده قرار داد. در این راستا، آنها یک برنامه ریزی خطی مختلط برای فرمول زیست محیطی توسعه دادند. در دیگر تحقیقات، Zohal و Soleimani (2016) روش LCA در صنعت طلا را با در نظر گرفتن تنها اثر مدل زنجیره تامین بر محیط زیست از جمله انتشار تولید و بازیافت و سیستم حمل و نقل استفاده کردند. بووزون و همکاران (۲۰۱۷) LCA متدولوژی¬ای برای شبکه لجستیک معکوس در برزیل را توسعه داد. در روش خود، انتشار سیستم حمل و نقل و بازیافت محصولات به حداقل رسیده است.
چارچوب LCA توسط سازمان استاندارد بین المللی (ISO) برای توسعه مدیریت زیست محیطی، ایزو ۱۴۰۰۰ (Pishvaee et al.، ۲۰۱۴) مورد استفاده قرار گرفت. در اینجا، برای اندازه گیری تاثیر زیست محیطی تایر در زنجیره تامین حلقه بسته، ReCiPe 2008 استفاده می شود (Goedkoop و همکاران، ۲۰۰۹). با توجه به پایگاه داده ReCiPe 2008 هر دو نقطه وسط و نقطه پایان محصول را به طور کامل در نظر می گیرند (Pishvaee et al.، ۲۰۱۴). چهار شاخص محيط زيست شامل تسهيلات باز، پردازش تایر، حمل و نقل و تایر های آزاد در طبیعت براساس شاخص تنوع زيستی و اکوسیستم برآورد شده است (Govindan et al.، ۲۰۱۴). دو شاخص به صورت وزنی (یعنی ۷۰٪ و ۳۰٪ برای سلامت بشر و تنوع اکوسیستم) برای تخمین امکانات باز، پردازش تایر بر اساس تکنولوژی ها و تأثیر محیط زیست حمل و نقل، ترکیب می شوند. در حالی که اثرات زیست محیطی تایر منتشر شده در طبیعت براساس ترکیب ۲۰ و ۸۰ درصد از تنوع سلامت انسان و زیست محیطی محاسبه شده است (Babbar & Amin، ۲۰۱۸). برای این منظور، پایگاه داده ReCiPe 2008 از نرم افزار ECO-it (http://www.pre.nl/eco-it) برای تخمین تاثیرات محیطی استفاده شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا