دانلود رایگان ترجمه مقاله مدیریت داده های بیمار

 

 

این مقاله انگلیسی در ۷ صفحه منتشر شده و ترجمه آن ۱۳ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

پیشرفتهای اخیر در هوش مصنوعی ، دانش مهندسی و پایگاه های داده TempR – PDM : یک مدل مفهومی موقتی برای مدیریت داده های بیمار

عنوان انگلیسی مقاله:

TempR-PDM: A Conceptual Temporal Relational Model for Managing Patient Data

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۷ صفحه با فرمت pdf
رشته های مرتبط با این مقاله
مدیریت – مهندسی کامپیوتر – مهندسی فناوری اطلاعات – مهندسی صنایع
گرایش های مرتبط با این مقاله
مدیریت خدمات بهداشتی درمانی – هوش مصنوعی – مدیریت سیستم های اطلاعاتی – داده کاوی
کلمات کلیدی پایگاه داده های نسبی – معانی موقتی – هستی شناختی – مدل موقتی نسبی – مدیریت مراقبت های بهداشتی
کلمات کلیدی انگلیسی Relational database – temporal semantics – ontology – temporal relational model – health care management
ارائه شده از دانشگاه گروه علوم کامپیوتر (UBIT) دانشگاه کراچی
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۳ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1903

 

بخشی از ترجمه

از این رو بسیاری از کارها در حوزه پژوهش از پایگاه داده های موقتی با توجه به مدل داده های نسبی به خاطر ساختار قوی آن انجام داده است. جدول ۱ برخی از مدل های مهم در رابطه با کار ارائه شده در این مقاله را ذکر نموده است. مدل های موقتی داده می توانند به صورت نشانه گذاری شده زمانی چندتایی یا نشانه گذاری شده زمان ویژگی ها ، FNF یا NFNF ، زمان معتبر یا زمان معامله طبقه بندی می شوند [۲۱] ۳ تجزیه و تحلیل مورد نیاز: گردش کار برای مدیریت اطلاعات بیماران
۳٫۱ هستی شناختی
برای توسعه مفهومی هستی شناختی که اطلاعات پزشکی و بیمارستانی را پوشش می دهد به منظور توسعه سیستم PDM [33] مورد نیاز است. توسعه تجزیه و تحلیل الزامات PDM: گردش کار در سیستم یک بیمارستان / بالینی شامل یکپارچه سازی پایگاه دانش هستی شناختی با سیستم اطلاعات موجود است. این امر مستلزم ایجاد موضوعات هستی شناختی بر اساس اطلاعات موجود در پایگاه داده های بیمار در بیمارستان دارد. برای جزئیات بیشتر در مورد هستی شناختی در بهداشت و درمان [۳۳]. را ببینید
جنبه موقتی به طور قابل توجهی در زمینه های مختلف مهم است و این می تواند بسیار مفید در تجزیه و تحلیل و درک عملکرد دامنه باشد. ما جریان کار تجزیه و تحلیل الزامات را برای مدیریت اطلاعات بیمار در بیمارستان پیشنهاد می دهیم. هدف از این مدل تجزیه و تحلیل اهمیت داده های بیمار به منظور بهبود خدمات سازمان بهداشت و درمان است.
شکل ۲ جریان کار مدیریت اطلاعات بیمار را با برجسته کردن و طبقه بندی اطلاعات مهم و مفید بیمار در محیط بیمارستان ارائه می دهد. ایده اساسی مدلسازی موقعیتی است که در آن ما می توانیم اجزای داده های موقتی و غیرموقتی را تشخیص دهیم. اطلاعات درمان با ساعت در مدل نشان داده می شود، با برجسته سازی این واقعیت که اطلاعات درمان بذات موقتی هستند. درمان ممکن است با گذشت زمان تغییر می کند و ما باید برای اطلاعات را هنگام نیاز مدیریت و بازیابی نماییم، چون زمان یکی از مهم ترین ویژگی ها است در حالی که ما می خواهیم فرآیند مراقبت از سلامت را بهبود ببخشیم.
به همین ترتیب اطلاعات مربوط به پزشکان که بعد از بیمار به دنبال آن هستند و کارکنان پزشکی که در مورد بیماران بستری انجام وظیفه می نمایند باید در پایگاه داده حفظ شوند. این روابط با خطوط نقطه چین و با نماد ساعت نمایش داده میشود. این ارتباطات به عنوان روابط موقتی نامیده می شوند [۲۱]. پذیرش بیماران در بخش ها نیز عاملی مهم است ، چرا که وقتی بیمار به بند می آید و هنگامی که او را به بخش دیگری می برند و مربوط به اطلاعات می شود. این رابطه همچنین به عنوان رابطه موقتی دسته بندی می شود. مدل جریان اطلاعات را در یک بیمارستان را نشان می دهد و نیز نشان دهنده ایستگاه های مهم کار و جریان اطلاعات برای پایگاه داده بیمار و سرویس دهنده ها ، با هدف یکی کردن ویژگی هایی است که در مدل پایگاه داده های بیمار تناسب به بهترین نحو تناسب یافته اند [۱۸].
۴ مفهومی مدل پیشنهادی : TempR – PDM
در حال حاضر مدل نسبی موثرترین روش برای سازماندهی مقادیر عظیمی از اطلاعات است و هنوز هم این تکنولوژی به طور گسترده ای در میان کمپانی ها در سراسر جهان پذیرفته شده است. داده های موقتی دارای معانی خاص خود هستند و سازماندهی چنین اطلاعاتی نیاز به برخی تغییرات در مدل نسبی دارد [۴]. ویژگیها در رابطه می توانند ویژگی های متغیر یا نامتغیر با زمان باشند. ارتباط درمانی ارتباطی موقتی است ، زیرا تغییرات درمان با گذشت زمان و شکل سابقه درمان، رابطه معکوس دکتر یک رابطه غیر موقتی است زیرا با ویژگی ارتباط دارد که غیر متغیر با زمان است

۴٫۱ ساختار زمانی
ما از ساختار زمان مجموعه ای به T <را ، <> ، که در آن T مجموعه ای قابل شمارش است و < مرتبه خطی در T ، یعنی برای هر بار دو t1 و t2 ، t1 = t2 یا ، t2 ≤ t1 ، ≤ t1 t2 . در مدل ما، ما با زمان به صورت گسسته و متناظر با اعداد طبیعی برخورد می کنیم چون هر دامنه عملی که ما ممکن است برای ویژگی های زمانی در مدل ارائه شده تعریف کنیم حداکثر دارای مجموعه قابل شمارش از اسامی برای لحظه های زمان و یا فواصل زمانی است.
رویکرد چندتایی با برچسب زمان برای تعریف یک مدل موقتی اتخاذ شده است. دلیل این کار این سادگی و حفظ فرض ۱NF و لزوم مدل نسبی است. مدل داده موقتی منطقی پیشنهاد شده (شکل ۳) از سه قسمت اصلی تشکیل شده یعنی ساختار ، مقوله (موقتی یا غیرموقتی) ، ویژگی ها(ویژگی های متغیر با زمان و نامتغیر با زمان و زمان جزئی) و سوم نوع رابطه میان مقوله ها به صورت موقتی و غیر موقتی طبقه بندی شده اند.
در زیر برخی از محدودیت ها برای اطمینان از سازگاری از طرح های مفهومی وجود دارد:
• مشخصات کاملا موقتی توسط یک مقوله مجزا به نام مقوله موقتی هدایت خواهد شد.
• مقوله به صورت و موقتی و غیرموقتی طبقه بندی می شود
• نوع مقوله موقتی باید دارای راهنمای ترکیبی اولیه متشکل از ویژگی های متغیر یا نامتغیر با زمان باشد. زمان شروع .فعال سازی بخشی کلیدی است.
۴٫۲ مشخصات موقتی نشان دهنده :
در حال حاضر اصطلاح جدید به عنوان شروع و پایان فعال سازی معرفی می شود تا زمان معتبر معرفی شده به این دلیل که اعتبار به خودی خود دارای بسیاری از انواع است و ایجاد پیچیدگی می کند در حالیکه مقوله را تعریف می کند.
• این نشان دهنده واقعیت های موقتی در نقاط زمانی و و همچنین در فواصل است.
• زمان به روز رسانی به جای هم زمان تبادل معرفی شده است. یک .بروز رسانی اشاره به تغییر در داده ها (چندتایی) از هر نوع (درج، حذف یا تغییر) دارد.
• زمان فعال سازی می تواند با ذره ذره بودن زمان های مختلف [۱۲] از جمله سال، ماه، هفته، روز، ساعت، دقیقه و ثانیه و حتی فراتر از آن نشان داده شود. تبدیل از یک لحظه زمانی [۳۱] به دیگری توسط توابع تبدیل انجام شده است.
۴٫۳ طرح رابطه موقتی
طرح یک رابطه موقتی TR=<A,K> یک جفت مرتب از مجموعه ای محدود از A={A1,A2,….An}، شروع فعال سازی، پایان فعال سازی زمان بروز رسانی} است. هر رابطه موقتی دارای حالت فعلی و حالات تغییر یافته است (آینده و گذشته). طرح منطقی از یک پایگاه داده بیمار به شرح زیر است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا