دانلود رایگان ترجمه مقاله درمان حرارتی با استفاده از فراصوت پراکنده شده (آی تریپل ای ۲۰۰۴)

 

 

این مقاله انگلیسی در نشریه آی تریپل ای در ۴ صفحه در سال ۲۰۰۴ منتشر شده و ترجمه آن ۱۲ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

افزایش درجه حرارت اندازه گیری شده از روشهای غیرتهاجمی در طول درمان حرارتی با استفاده از فراصوت پراکنده شده

عنوان انگلیسی مقاله:

Temperature Rise Measured Noninvasively During Thermal Therapy Using Backscattered Ultrasound

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۰۴
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۴ صفحه با فرمت pdf
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله کنفرانس
رشته های مرتبط با این مقاله
فیزیک – مهندسی پزشکی – پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله
فیزیک کاربردی – پردازش تصاویر پزشکی – فیزیک پزشکی
چاپ شده در مجله (ژورنال) سمپوزیوم (IUS) اولتراسونیک
کلمات کلیدی اندازه گیری دما – اندازه گیری متغیرهای اولتراسونیک – درمان پزشکی – تصویربرداری اولتراسونیک – سنسورهای دما – توزیع دما – پراکندگی برگشتی – ایمنی – اندازه گیری زمان – مبدل های اولتراسونیک
کلمات کلیدی انگلیسی Temperature measurement – Ultrasonic variables measurement – Medical treatment – Ultrasonic imaging – Temperature sensors – Temperature distribution – Backscatter – Safety – Time measurement – Ultrasonic transducers
ارائه شده از دانشگاه مرکز آزمایشگاه فیزیک کاربردی اولتراسوند صنعتی و پزشکی، دانشگاه واشنگتن سیاتل
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/ULTSYM.2004.1417823
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
آی تریپل ای – IEEE
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۱۲ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول

F1902

 

بخشی از ترجمه
دمای T یک تابع از هر دو فضا (توسط ۳ – D بردار X استفاده می شود) و زمان، K نفوذ حرارتی، Q دامنه منبع حرارت با توجه به تبدیل آکوستیک قدرت حرارت در داخل پرتوی HIFU، است که توسط. تابع فضایی B مشخص می شود. ما فرض کنیم که هر دو K و Q محلی (در نزدیکی منطقه گرم) خواص بافت یکنواخت و ایزوتروپیک هستند، و با دما تغییر نمی کنند. علاوه بر این ، فرض کنیم که منبع حرارت با توجه به تبدیل قدرت آکوستیک به گرما توسط جذب تحت شرایط آکوستیک خطی است. ما درک می کنیم که این فرضیات باید در بافت های مورد علاقه ارزیابی، در هر دو بافت برداشته ارزیابی شود که در آن هیچ خونرسانی وجود ندارد و در شرایط غیرآزمایشگاهی که در آن بسیاری از عوامل ممکن است روی اعتبار خود تاثیر می گذارد. رفتار غیر خطی میدان صوتی به احتمال زیاد تا حدی، اتفاق می افتد

بلوک دیاگرام برای نظارت بر دما از درمان گرمایی. برای مدرج نمودن دوز برای شرایط محلی، دو مواجهه اولیه کالیبراسیون با استفاده از HlFU انجام شده است. اول از قرار گرفتن در معرض در حد متوسط را استفاده می کند و میزان سرمایش و گرمایش را در یک رژیم خطی مشاهده می کند. قرار گرفتن در معرض دوم محلی را درجه حرارت تا نقطه جوش افزایش می دهد ، که کشف شده توسط حالت B “روشن” و تشخیص فرکانس از انتشار “ظاهری” صوتی است. نظارت در طی درمان حاصل با دستیابی به دنباله ای از فریم RF Us اقدام می شود، که با کرنش ظاهری و معکوس افزایش درجه حرارت برآوردمی شود. استفاده بیشتر از در مبدلها مدل سازی تنوع فضایی از دامنه منبع گرما Q را فراهم می کند.
اما ما باور نمی کنیم که این تغییر قابل توجه در روش وجود داشته باشد به دلیل اینکه هر دو Q و B (به نمایندگی از نرخ رسوب گرمای HIFU) می تواند برای در نظر گرفتن غیر خطی بودن تنظیم شود.
B. وابستگی درجه حرارت برای سرعت صدا
تغییرات سرعت صوت با دما را به خوبی می توان توسط یک چند جمله ای ساده درجه دوم مدلسازی می کند، که در آن ضرایب معادله ثابت در فضا و زمان ثابت فرض می شوند.به علاوه ، فرض کنیم که ۰ <، و اوج تابع در درجه حرارت متفاوت از دمای اولیه (اتاق یا دمای بدن) رخ می دهد.
C طرح کلی الگوریتم
روش برآورد درجه حرارت در شکل ۴مشخص شده است.. برای این فرآیند دو اقدام “کالیبراسیون” قبل از درمان ضروری هستند که مقادیر محلی برای یا مبدلها پارامترهای HTE K و Q تعیین می شوند: این دو پارامترها را می توان در نقاط منفرد در سراسر منطقه مورد علاقه اندازه گیری نمود، و بافت و خصوصیات مسیر آکوستیک لازم برای برنامه ریزی دقیق و اجرای درمان را ارائه می کند. کالیبراسیون نیز پارامترهای منحنی محلی C (T) (مربوط به R (T) در شکل ۴) تخمین می زند که برای نظارت بر درجه حرارت در طی درمان استفاده می شود. ما روش های غیر تهاجمی برای این منظور را توسعه داده ایم که در مقاله همراه شرح داده شده است [۴].
D.برآورد وابستگی سرعت صوت به دما
روند تعیین ضرایب در (۲) با استفاده از فراصوت پراکندگی به شرح زیر است:
۱٫ برای هر مکان خط مقیاس داده شده از طریق بافت، جمع آوری سیگنال RF از دو فریم مختلف گرفته شده در زمان های TL (RFI) و T2 (RF2). اغلب ، TL برای قاب جمع آوری شده قبل از و یا بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض آغاز HIFU گرفته شده است.
۲٫ ارزشهای داده شده برایK ، Q ، (همانطور که از آزمایش کالیبراسیون مشخص شده) ، و هندسه پرتو B ، درجه حرارت پروفایل برای خط مقیاس در دو زمان محلی را با قاب با استفاده از مبدلها محاسبه کنید. فرض شده است که این شبیه سازی میدان دما به نمایندگی از تکامل دمای واقعی در بافت است و برای کرنش مشاهده شده برای تعیین تابع C (T) مقایسه می شود.
۳٫ به طور تکرارشونده مقادیر ضرایب را که منجر به بهترین بازی بین شکل موج های سیگنال RF برای میدان درجه حرارت داده شده در گام ۲ می شود تعیین نمایید، که در آن تابع هدف برای بهینه سازی از ضریب همبستگی استفاده می کند. این روش شامل تغییر شکل مکرر خط RFI تا زمان اعمال نتایج تغییر شکل در بهترین مطابقت با RF2 است.
E. برآورد درجه حرارت
این “تابع انتقال” بهینه C (T) که سرعت صوت آکوستیک را به دما می نگارد می تواند برای تفسیر کرنش های مشاهده شده و برآورد درجه حرارت در داخل و در نزدیکی منطقه تحت درمان با مورد استفاده قرار گیرد. این مهم است را که برآورد سر راست درجه حرارت بتواند به سادگی توسط شبیه سازی حرارت عددی انجام می شود با استفاده از مقادیر برای K و Q توسط آزمایش کالیبراسیون، بدون رفتن را از طریق روند برآورد C (T) مشخص شود. با این حال، اجازه تغییر در دوز حرارتی زمانی که تمرکز HIFU از نقطه به نقطه دیگر بافت منتقل می شود، مقدار Q مجاز به تغییر در طول فواصل بزرگتر از منطقه فاصله کانونی گرم کردن می شود. ما اعتقاد داریم که تصادفی بودن اندازه ضایعات مشاهده شده در آزمایش بافت را می توان توسط مدل نوسانات فضایی اندازه منبع حرارت اعمال شده به محیط یکنواخت مدلسازی نمود. بنابراین، ما مقدار محلی Q را با استفاده از روش برآورد درجه حرارت ، با الزام C (T) شناخته شده از آزمایش کالیبراسیون حل می کنیم. در این کار، مدل HTE که دوز واقعی را شبیه سازی می کند که می تواند به عنوان پیشرفت درمان HIFU به روز شود که منعکس کننده تغییر فضایی مشاهده شده از منابع گرمای تعیین شده از backscatter اندازه گیری است. این اطلاعات در نهایت برای انطباق تنظیمات HIFU برای قرار گرفتن در جبران برای مشاهده نوسان در Q و در نتیجه دستیابی به نقطه انتهایی مطلوب درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
روش شرح داده شده در بالا برآورد دما در سراسر محدوده درمانی، از جمله بخشی که در آن فراصوت حساس به تغییرات در دما وجود دارد را فراهم می کند. این ویژگی یک نتیجه محدود از راه حل با استفاده از HTE‌است که فراهم کننده فیلتر” فضایی صاف و زمانی ” برای میدان دما، با استفاده از محدودیت های فیزیکی تحمیل شده توسط انتشار گرما است. فرض مورد نظر که منبع حرارت ناشی از الگو پرتوی HIFU شناخته شده است مهم است ، و درجه ای که تنوع در الگوی پرتو (به دلیل اعوجاج توسط ناهمگونی بافت و توسط غیر خطی آکوستیک) را می توان توسط یک مقیاس بندی ساده در دامنه Q بررسی نمود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا