دانلود رایگان ترجمه مقاله گلایدر آبی برای تحقیقات اقیانوس شناسی (آی تریپل ای ۲۰۰۱)

 

 

این مقاله انگلیسی ISI در نشریه آی تریپل ای در ۱۳ صفحه در سال ۲۰۰۱ منتشر شده و ترجمه آن ۲۹ صفحه بوده و آماده دانلود رایگان می باشد.

 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی (pdf) و ترجمه فارسی (pdf + word)
عنوان فارسی مقاله:

گلایدر آبی: وسیله نقلیه اتوماتیک زیر آب دور-برد  برای تحقیقات اقیانوس شناسی

عنوان انگلیسی مقاله:

Seaglider: A Long-Range Autonomous Underwater Vehicle for Oceanographic Research

دانلود رایگان مقاله انگلیسی: مقاله انگلیسی
دانلود رایگان ترجمه با فرمت pdf: ترجمه pdf
دانلود رایگان ترجمه با فرمت ورد: ترجمه ورد

 

مشخصات مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی
فرمت مقاله انگلیسی pdf
سال انتشار ۲۰۰۱
تعداد صفحات مقاله انگلیسی ۱۳ صفحه با فرمت pdf
نوع مقاله ISI
نوع نگارش مقاله پژوهشی (Research article)
نوع ارائه مقاله ژورنال
رشته های مرتبط با این مقاله
مهندسی دریا – مهندسی مکانیک – اقیانوس شناسی
گرایش های مرتبط با این مقاله
مهندسی کشتی سازی – مکانیک سیالات
چاپ شده در مجله (ژورنال) مجله مهندسی اقیانوسی
کلمات کلیدی وسایل نقلیه زیر آب – وسایل نقلیه دریایی – هزینه ها – اندازه گیری دریا – وسایل نقلیه از راه دور – ابزارها – دمای اقیانوس – سطح دریا – اندازه گیری جریان – اندازه گیری دما
کلمات کلیدی انگلیسی Underwater vehicles – Marine vehicles – Costs – Sea measurements – Remotely operated vehicles – Instruments – Ocean temperature – Sea surface – Current measurement – Temperature measurement
ارائه شده از دانشگاه دانشکده اقیانوس شناسی، دانشگاه واشنگتن
نمایه (index) Scopus – Master Journals – JCR
شناسه شاپا یا ISSN ۱۵۵۸-۱۶۹۱
شناسه دیجیتال – doi https://doi.org/10.1109/48.972073
رفرنس دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه آی تریپل ای – IEEE 
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش  ۲۹ صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
فرمت ترجمه مقاله pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
وضعیت ترجمه انجام شده و آماده دانلود رایگان
کیفیت ترجمه

مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)

کد محصول F1892

 

بخشی از ترجمه
ب) طراحی هیدرودینامیکی
۱) شکل کشش پایین: طراحی هیدرودینامیکی کارآمد برای عملکرد گلایدر ضروری است. یک AUV با قابلیت شناوری انرژی در برابر هیدرودینامیکی کششی، فشرده سازی دیفرانسیل بین وسیله نقلیه، آب دریا و طبقه بندی اقیانوس ضروری است. حتی در سرعت نسبتا کم برای گلایدر آبی پیش بینی شده است، کشش بیشترین هزینه ها را دارد، به طور عمده به اصطکاک پوست کمک می کند. رویکرد ما این بود که اتخاذ شکل با کشش کم نشان داده و بالها به آن اضافه می شود. ما شکل با کشش کم را [۸[ برای توسعه وسیله نقلیه هدف سیار کوچک مورد استفاده تصویب کردیم (AEMT [9]) که قادر به حفظ جریان لایه ای برای بیش از ۸۰٪ مساحت سطح آن در سرعت های بالای ۷ متر بر ثانیه است. این شکل متقارن نسبتا طولانی، به آرامی برای حفظ جریان لایه مرزی لایه به لایه به کار می رود در حالی که پس از عبور، جریان مرزی آشفته است، کسر کوچکی از سطح مرطوب کلی را تشکیل می دهد.
گلایدر های آبی جهت اجرا بر روی دامنه های شیب اسلاید طراحی شده اند به طوری که آنها می تواند به طور موثر هر دو موقعیت جغرافیایی را حفظ کنند در حالی که مشخصات و بخش های عمودی در طول بررسی ترانسکت ها مورد نظر ایجاد می شوند. مسیرهای شیب دار برای انجام مهارسازی واقعی کارآمد تر است، در حالی که برای بررسی بهتر نسبتا آرام هستند. شیب های گلاید تند تر از شیب های آب اقیانوس برای حل و فصل ساختار اقیانوسی لازم است، به طوری که شیب گلاید حدودا کمتر از نسبت ۱: ۵ غیر ضروری هستند. سرعت وسیله نقلیه باید برابر یا بیشتر از میانگین جریانها بر میزان عمودی حرکت ها باشد به منظور اینکه گلایدرها موقعیت یا سرعت آگاهانه در برابر جریان را حفظ می کنند، اما دامنه با حرکت آرام در آب گسترش یافت. وسیله نقلیه طراحی شده برای سفر حدود ۰٫۲۵ m / s نیازهای اقیانوس برای محدوده مقیاس حوضه، توانایی مقابله با جریانهای مدیترانه ای اقیانوس، و حل ساختار زمان فضا-زمان را با تغییرپذیری اقیانوس فرکانس کم را برآورد می کند.
پرواز پایدار دینامیک، حرکت گلایدر را توصیف می کند که حالتهای کنترل برای دوره های طولانی مدت نشان داده می شود. برای انتقال گلایدر در امتداد جهت شیب دار در زاویه افقی شیب دار، بالابردن و کشیدن وسیله با پروژه های نیروی شناوری متعادل می باشد (مثبت به بالا)

که فشار پویایی توسط چگالی آب و اجزای سرعت افقی و عمودی و طول بدنه تعریف می شود. فرض بر این است که لیفت متناسب با زاویه حمله α و کشش متشکل از مشخصات و کشش اجزای القا شده است. از بررسی لایه ها مرزی نشان داده شده است که بدنه کششی برای شکل انتخاب شده [۹] متناسب با (سرعت۲/۳) ، دادن پارامتر مشخصات کشش ضریب به عنوان است. کشش القاء شده توسط لیفت به عنوان تناسب با مربع زاویه حمله پارامتر شده است. زاویه شیب وسیله نقلیه ø مربوط به حمله و زاویه گلاید بصورت است. شیب گلاید با نسبت کشش به لیفت داده می شود ، شناوری مجموع بردار لیفت و کشش است. توجه داشته باشید که زاویه حمله α دارای علامت مخالف زاویه های شیب دار و گلاید ø و Ө است و به طوری که زاویه گلاید فراتر از زاویه شیب در مقیاس بزرگ است.
با جایگزینی (۱) به (۲)، اصطلاح سرعت عمودی W بر اساس سرعت افقی U می تواند به شرح ذیل نوشته شود:

که پارامتر معادل مقدار ۰٫۵ برای شکل بدنه گلایدر آبی می باشد. این معادله در محدوده ی زاویه یاب کوچک (یعنی تقریبا پرواز افقی بنابراین عبارتند از )، مشابه آنچه که معمولا در پیشینه آیرودینامیکی برای توصیف اصطلاح “گلاید قطبی “برای یک هواپیمای دریایی استفاده می شود] ۱۰، معادله ۶ الف). برای زاویه های شیب دار مناسب برای عملکرد گلایدر آبی، شیب ملایم تقریبی گلاید نقض شده است و (۳) راحت تر به عنوان یک معادله درجه دوم در شناوری B یا تقریبا درجه دوم در فشار پویا q بیان می شود.
که در آن عامل عملکرد با نسبت ضریب افزایش وزن مربع به ضریب کشش محصول و ضریب کششی القاء شده است: علامت بالا در هر عبارت مربوط به جابجایی است که در آن پروفایل کشش فراتر از کشش القاء شده است. اینها در اولویت هستند زیرا آنها دارای سرعت بالاتر و زاویه حمله پایین برای شناور دقیق است. حداقل شیب گلاید رخ می دهد زمانی که مشخصات و کشش القا شده برابر باشد [اختلاف در (۶) – (۸) ناپدید می شود). ضریب کشش کوچکتر (فاکتورهای عملکردی بالاتر) اجازه می دهد که دامنه های شیب دار کوچکتر باشد، از این رو محدوده افقی بیشتری برای یک دوره عمر مشخص می شود.
لیفت، پروفایل کشش، ضریب کشش القا شده و تعیین عملکرد وسیله نقلیه می باشد. اینها قبل از آن شناخته نشده و باید به صورت آزمایشی تعیین شوند. تخمینی از این پارامترها به سه روش بدست آمده است: در باد آزمایش تونل بر روی نسخه مقیاس گلایدرآبی، با ردیابی گلایدر در آبدره در حالی که به طور همزمان مشاهده جریان، و با مقایسه مدل با سرعت عمودی مشاهده شده گلایدر بیش از صدها نفر از چرخه های حرکت در آبدره می باشد. نتایج تعین میدانی عملکرد گلایدر در زیر در بخش سوم شرح داده شده است.
طراحی هیدرودینامیکی گلایدر آبی توسط آر. ام.هابرد (مهندسی هابرد، جزیره لوپز، WA) انجام شد. علاوه بر مقیاس شکل وسیله نقلیه AEMT ، انتخاب بال، اندازه رادار و جایگاه، هابارد به طراحی و انجام یک سری آزمایش تونل باد روی بدنه AEMT ( 0.92متر طول) همراه با بال و بال رادار کمک کرد. این آزمایش ها در تونل با سرعت کم باد دانشگاه واشنگتن (UW) آزمایشگاه ایرودینامیک ، یک تونل تقریبا با بخش آزمون ۱ متر مربع انجام شد. بدنه اصلاح شده AEMT از پشت در یک شفت در امتداد خط مرکزی بدنه با سه محور کوچک a سنسور نیرو / گشتاور نصب شد (فن آوری های اطمینان، مشارکت، مدل نانو F / T ) قادر به تشخیص O(1–۱۰ g) نیروهای کششی و بالابر ناشی از باد می باشد.
مطالعات تجسم جریان در تونل باد با مشاهده الگوهای خشك مخلوط پودری نفت سفید و تالك برای سرعت های مختلف باد و زوایای حمله انجام شد. تکنیک نشان داد که جریان لایه ای تنها در پس کشتی حداکثر قطر بدن جدا می شود و بصورت آشفته در نزدیکی دم برای زاویه حمله حداکثر تا ۱۲ دوباره متصل می شود.
اندازه گیری های تونل باد نمی تواند نیروهای هیدرودینامیکی ناشی از انتهای دکل آنتن و قابلیت رسانایی سنسور درجه حرارت بادبان را شبیه سازی کند، اما آنها نشان دادند کارایی اعضای کوچک چه قدر مهم است. در حالی که قابلیت رسانایی سنسور الگوی حلقوی اضافه شده فقط حدود ۲٪ از سطح مقطع عرضی جلو AEMT بود، آن بیش از ۲۵٪ کل کشش را تشکیل می دهد. تقریبا در تلاش برای کاهش کشش، هدایت الکترود سنسوری از الکترونیک Sea-Bird برای گلایدر دریایی انتخاب شد. مساحت مقطعی آن، از جمله نصب معتدل، کمتر از نصف است که از حسگر حلقوی در تونل باد در نظر گرفته شده است.
بال و سکان: علاوه بر هدف تعیین کشش وسیله نقلیه تونل باد با سرعت کم UW، قصد داریم استفاده از بال در وسیله نقلیه کشنده کم را تأیید کنیم، بطور منفی تحت تاثیر ویژگی های جریان قرار نمی گیرد. ترس افزایش جریان آشفته، جریان لایه ای منقطع قسمت جلوی بدنه ناو، تفکیک آشفتگی بعد از انقطاع یا بی ثباتی جریان رژیم بیش از یک منطقه کنترل با نتایج مطالعات تونل باد کاهش یافت. بالها باید در پس کشتی فراتر از قطر بدنه دارای دو بخش برابر در آن قرار گیرند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا